Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4261 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2017 - 21:31

My dnes přinesli ořechy z krajů Středočeský a Ústecký :). Pravda, jen z procházky, ale místo jsem objevila loni při kešování...

 

Taky hezký, Jinak mě překvapila 100% zdravost hub, nenašel jsem ani jednoho červíka.


  • 0

#4262 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 6:05

Houby... Zase jsem včera přinesl plný košík, kam to mám dávat?


  • 1

#4263 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 10:12

Houby... Zase jsem včera přinesl plný košík, kam to mám dávat?

 

Sušené beru :) :) :)


  • 0

#4264 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 16:39

Nekolikrat jsem se letos pokousel najit houby namisto kesek a ani prdlajs. Leda par prasivek
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4265 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 17:05

Já šel minulou neděli (17.9.) ukládat finálku své nové kešky na místo a nečekaně jsem přinesl obrovskou hromadu dubáků, křemenáčů a kozáků. Jinde než v JČ nerostly. Za uplynulý týden už rostly i ve středních Čechách ale já o víkendu jel opět na chatu do JČ a zas sklízel hráběma. Ale už nebyly dubáky, ale jen panský a různé druhy sameťáků.

Mmch, ta keška se ještě nedočkala publikace, jihočeský revírník je asi na houbách. A bude to mé první whigo, i když jen Reverse.

Edit: pravopis


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 25 září 2017 - 17:05

  • 1

#4266 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 18:14

My vyrazili v sobotu, ale u nás, tj. ve Zlínském kraji lilo jako z konve a tak jsme to brzy zabalili, úlovek nevalný, ale dnes mi kamarád přinesl půl košíku bedlí. Právě jsem dosmažila, mňam :-) .
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#4267 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 18:57

Nekolikrat jsem se letos pokousel najit houby namisto kesek a ani prdlajs. Leda par prasivek

Ja zas vyrazil na kesky a nevzal si kosik kdyz jsem nesel na houby a zakopaval jsem o houby (kremenace, klouzci, hribky, bedly,...), tak jsem je tam nemohl nechat. Jeste ze sebou nosim sitovku.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4268 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 19:03

Když je tady řeč o houbách, tak musím říci, že do minulého týdne v Železných horách to byla bída. Teď o víkendu jsme měli CITO v údolí Doubravy a čekalo nás houbové nadělení. Sice jsme v lese potkali spousty houbařů, ale i tak jsme ve finále nevěděli, kam ty houby dát (navíc, když se táhnete s pytly odpadků). Na jednom flíčku jsme našli tolik dutonohých hřibů, že jsme s nimi zaplnili pláštěnku na batoh.


  • 0

#4269 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 19:42

Tak přidám "houbové zpravodajství" kousek od místa, které Zvěřinec a myslím, že i Šolim znají z borůvek. Byli jsme po třech letech v původní sestavě dokončit sérii J jako Jára kousek od Bechyně. Pouhopouhé dvě keše a první hříbek jsem viděla hned kousek od auta, ovšem pár metrů od Švestky se na nás smálo na plácku snad 3 x 3 metry hned 18 krásných dubových hřibů. :wub: Než si je kamarád očistil, už jsem ho navigovala na další přes cestu. 

Houby jím jen ty, co si sama zavařím. Velké rozdávám, nejčastěji vozím bývalé sousedce, která je stejný houbař jako Mr3ska. 

Kdybych momentálně neválčila s viry a nerušila naplánovaný program, snad bych i Mr3sku k nám na houby pozvala - základ je vybrat si správný les.   :D

 

Zvěřinec, kdybych něco nasušila, bereš? Neslibuji, ale možná....Baví mě hledat a pokud dál porostou, tak na tebe budu pamatovat. 


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 25 září 2017 - 19:47

  • -1

#4270 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2017 - 20:47

Když je tady řeč o houbách, tak musím říci, že do minulého týdne v Železných horách to byla bída. Teď o víkendu jsme měli CITO v údolí Doubravy a čekalo nás houbové nadělení. Sice jsme v lese potkali spousty houbařů, ale i tak jsme ve finále nevěděli, kam ty houby dát (navíc, když se táhnete s pytly odpadků). Na jednom flíčku jsme našli tolik dutonohých hřibů, že jsme s nimi zaplnili pláštěnku na batoh.

 

Řekl bych, že ty většina lidí bere za "prašivky". Když jsem naposledy jich pár donesl domů, Dana se je bála dát do smaženice :-).

Musel jsem jí je ukázat v atlase (tedy, přiznám se, že sám jsem si nebyl jistý :-) ).

 

U nás sice roste hodně hub, ale poblíž cest jsou hodně vysbírané. A s kočárkem bohužel o moc dále nemůžeme :-). Během pracovního víkendu jsme si odskočili na hodinku a půl ve dvou do lesa a nakonec jsme přinesli jen asi 3/4 košíku - ovšem co do počtu jich bylo opravdu hodně, jen byly hodně malé :-). Cestou jsme našli i jednu keš. 


  • 0

#4271 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 4:45

...sousedce, která je stejný houbař jako Mr3ska.
Kdybych momentálně neválčila s viry a nerušila naplánovaný program, snad bych i Mr3sku k nám na houby pozvala - základ je vybrat si správný les.

Hele... 3ska je dobrej houbař, jen je to tu samej blbej les ;-) :-P

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 26 září 2017 - 4:45

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4272 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 7:31

Samý výmluvy 3ska...samý výmluvy... :P :D


  • 1

#4273 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 8:07

Ohledně výběru správného lesa - v sobotu odpoledne v Plzni v "procházkovém" lese jsem byla s neteřema na houbách. Původně hlásily, že s tátou jezdí na houby jinam autem, sem že chodí jenom na procházku :)

Proti nám kolona právě odcházejících houbařů, za námi další průvod do lesa, mezi tím rodinky s kočárky a kárkami. Stejně jsme našly spoustu babek a bedel, nějaké klouzky a jednoho pravého hřiba. Až na pár výjimek všechno max. 15 metrů od lesní cesty, v pár případech přímo na pěšinkách a jejich krajích. 


  • 0

#4274 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 18:17

Samý výmluvy 3ska...samý výmluvy... :P :D

Že jo?  ;)  :D

 

Už je mi líp, dneska jsem sice zrušila účast na eventu, ale do lesa mě počasí hodně lákalo. Jestli se zítra nic nezmění, tak na houby pojedu. Kdyby se tu někde Tom čistě náhodně jako v létě zrovna pohyboval, klidně ho vezmu do zmíněného lesa a nechám jít pár metrů napřed - hned by se ukázalo, jaký je houbař.  B)

 

A trochu udělám propagaci ownerům dvou CITO eventů, kde je dost málo přihlášených. Sama váhám, jestli jet v pátek k Veselí nad Lužnicí ( byla jsem loni, prima procházka kolem pískoven a ještě prospěšná pro přírodu ) nebo pojedu v sobotu kousek vedle do Lomnice. Tam mě láká, že místo neznám, jenže je to dost brzo a pro mě ještě o kus dál....Ale třeba někdo budete poblíž a přidáte se.


  • -1

#4275 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 18:22

Hele... 3ska je dobrej houbař, jen je to tu samej blbej les ;-) :-P

:D    :D    :D

 

Na Václaváku se dost blbě hledá, co?  :D  :P  To říkám, udělej si výlet na jih. 


  • -1

#4276 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 18:59

Ted to mam doma jak valecnou zonu tak asi moc nikam nepojedu...  :blink:


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4277 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 19:14

To CITO u Veselí nestíhám, z práce se dřív neurvu, ale sobota u Krčína by mohla klapnout. V JČ jsem ještě na žádném sletu nebyl a když už tam od jara trávím veškerý volný čas, tak pokud do toho něco nevleze, mohl bych zajet. Přihlášených je málo, tak aspoň něco zachráním.Díky za dobrý tip
  • 0

#4278 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 19:25

Tak mne napadlo, ze ted by se snad dalo zorganizovat CITO u mne doma :D par pytlu by to mam pocit dalo :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4279 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2017 - 23:06

mpik

Houby... Zase jsem včera přinesl plný košík, kam to mám dávat?

 

No kam?! Ke mně do ledničky!!! :D


  • 0
1.

#4280 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2017 - 20:40

Jo, dnes jsme po návštěvě doktora šli odpoledne na 3 kešky s kočárkem a krosnou. Sice jsem plánoval vzít i košík, ale ten jsme zapomněli. Domů jsme vláčeli úplně plnou síťovku hub, min. 6 kg. U jedné z keší - loguji, půl metru pravák, metr dva polohříbky, v okolí naleziště klouzklů. Cestou k cestě naleziště praváků. U další keše - naleziště klouzků (vzali jsme asi z 50-ti jen 5 nejhezčích, protože víc se nám už nevešlo. Mimo keší jsme nešli lesem - jen po cestě... Přesto jsme našli často naleziště takové, že jsme tam třeba bylo tolik hub, že jsme odtamtud nakonec raději odešli, aniž bychom vše sebrali... Kdybychom vše sebrali, nestačila by snad nůše :-). 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama