Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4221 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 13:45

Již jsem ve Znojmě před lety byl, ale že bych tam měl penzion? Safra, tady někdo ví víc než já! :D


  • 0

#4222 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 14:45

Již jsem ve Znojmě před lety byl, ale že bych tam měl penzion? Safra, tady někdo ví víc než já! :D

Že by byl Google tak chytrý ?

 

http://www.pensionkulisek.cz/


  • 0

#4223 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 16:21

Na Kulíška prásknout penzion, to jo. Ale pochlubit se, že si pořídil ElGeoBrndu, to už ne!  :rolleyes:

 

Tak hezky odkaz, abych si přečetla technické parametry a popsat první zkušenosti. 

Stejně máš velké černé mínus, že jsi ji minule nepřivezl a nepředvedl - docela bych ji otestovala. :D Teď v neděli by se hodila, šla jsem asi devět keší kolem pěkné, i když s bídou na jedno auto uzoučké asfaltky ( ona to bude spíš cyklostezka, ale značení z jedné strany chybělo -  dvě zřejmě místní místní auta při mé procházce projela ), u které by se ve finále našlo i pro můj kombík dost míst na otočení, čili jsem na konci zjistila, že to šlo dát jako drajvky.  Na ElBrndě by to musela být přímo supervyjížďka  s kocháním se krajinou místo ošoupávání trekovek. Kdybys k nám opět mířil, doporučuji projížďku kolem Stožic. ;) Keše sice lékovky, ale krajina krásná a minimálně část cesty na brndu ideální. Neprošla jsem vzhledem k nedostatku času celou trasu.


  • -1

#4224 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 18:05

Na Kulíška prásknout penzion, to jo. Ale pochlubit se, že si pořídil ElGeoBrndu, to už ne!  :rolleyes:

To víš, budu teď mít to nepěkné jubileum, tak jsem si udělal radost. A pěkně se pochlub, kdo mě napráskal, zatím byla zmínka jenom u pár keší. Nebo, že by Zvědavka sama? No fuj, takhle vyzvídat, to je nečestné a nesportovní :D !

 

Ale když už je to venku, koukni na keš GC5TZ9F , tam je fotka i pár slov o ní. Parametry později, je to skoro originál a je zatím pořád ve stavu dolaďování, tak asi ještě budou drobné úpravy. V Písku byla, ale potmě jsem jí nechtěl vytahovat, hrozilo rozbití Brndy i huby :D ,


  • 0

#4225 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 18:48

Nejdřív se musím zvědavě zeptat, jestli půjde o jubileum životní nebo geo a kdy a kde budeš slavit?

Na nejbližším eventu? Připomnělo mi to zimní Čerchov, kdy po sestupu jedna rodinka čekala na zákusky sice u stejného auta, ale na druhém konci parkoviště. :D Až hlouček je upozornil, že se musí přesunout.

 

Správně je třetí možnost. Před časem psal Arthur, že delší dobu čeká na publikaci keše a že je mu to divné, že náš revírník bývá rychlý, ale žádný mail s požadavkem něco změnit mu nepřišel.... Tak jsem mu připomněla, že je doba dovolených a slíbila, že si po publikaci přečtu alespoň listing. No a dneska jsem si vzpomněla a co nevidím? Tvůj log a fotku. Toť vše, žádná detektivní činnost ani zvědavost.   :D


  • -1

#4226 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2017 - 19:01

Nejdřív se musím zvědavě zeptat, jestli půjde o jubileum životní nebo geo a kdy a kde budeš slavit?

Na nejbližším eventu?

Bohužel životní a podle čísla je to spíš na tryznu než na oslavu :D . A zatím jsem nic nepřipravoval, nejlepší akce jsou neplánované.


  • 0

#4227 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 12:28

To phrkt: No, pěkný penzion to ve Znojmě mám, ne že ne. :D

A ještě k té diskusi o probrání knihovny, dopoledne jsem byl v univerzitní knihovně vrátit dvoje skripta s myšlenkou, že cestu nazpátek budu mít krásně bez zátěže. Bohužel, na stolku určeném pro vyřazené publikace (vetšinou staršího data) se objevila nová várka skript a knih. Takže jsem si nazpátek namísto prázdné tašky odvážel hned čtvero publikací, o které jsem ani původně neměl zájem. Sakra... :D
  • 1

#4228 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2017 - 14:43


Ale prostě NECHCE SE MI,mívám jinou náplň volnýho času,někdy zkrátka jen bohapustě lenoším....a nejdu.

 

...,že přece s nikým nesoutěžím,ani neplním pětiletku,prostě,že půjdu...

 

Tak to teď mívám taky, někdy nikam nejdu, ale většinou se přemůžu a svoji pětiletku, t.j. udržet měsíční průměr 50 kousků, zatím plním. A srpen mám dokonce už teď splněný na 200% ! Prostě proto, že nechci zaživa shnít.

 

A Roman se k tomu vrátí, hned jak děti dorostou, že budou běhat po svých. Geokešink je totiž ideální k vymýšlení výletů :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 22 srpen 2017 - 14:43

  • 2

#4229 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2017 - 19:54

Poslední dobou se nějak musím přemáhat k logování svých nálezů na webu. Právě v tuhle chvíli mi třeba chybí zapsat si rovných čtyřicet keší, a jelikož neumím psát jen TFTC, už teď vím, že mi tohle logování zabere zase několik hodin. A i přesto už opět přemýšlím nad tím, jestli si zítra něco neodlovím. A ne, nevím kde se všechny ty nezalogované keše berou... :P
  • 4

#4230 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 9:40

Greenhair, to je fajn,  že se ti díky vláknu vrací chuť vyrazit ven na pár keší. :)

Až se zase potkáme, popovídáme - potkala jsem nedávno u Špulky delfínku a divila jsem se, že ty chybíš. 

 

Kulíšku, jsem ráda, že nejsem sama, kdo neumí napsat jen TFTC nebo TFTE - až to jednou zkusím, určitě začnou chodit maily, jestli nejsem nemocná. :D

Sice někdo o nás možná řekne, že jsme grafomani, ale ono dřív bylo dost běžné, že kačeři popisovali své zážitky tak dlouze, že pokračovali WN, protože běžná délka logu jim nestačila. Hezky se o logování mluvilo na eventu, který k 10 letům gc na Plzeňsku uspořádal Adam z AHA týmu a kam přišla zavzpomínat pěkná řádka prvních českých kačerů - vyprávěli, že keší bylo tehdy pár a cesta k nim kolikrát hodně daleká, zážitků dost.

Občas se v lozích vyřádím, teď jsem v úterý napsala dva podle mě běžné, ale přišel mi mail, jestli nechci napsat knížku nebo alespoň povídku, že se dotyčný pobavil. Takový mail potěší, i když mě tedy nijak nedeptá, že ostatní logují jinak - prostě každý podle svého.  :)

 

A ještě mě v pátek pobavila teorie relativity v praxi. Týká se to počtu nálezů - osobně si myslím, že hledání moc nepřeháním, jedu si podle nálady a času. Někdy i měsíc nic, někdy třicítka keší za víkend. Počty nálezů nejsou pro mě podstatné - ale uznávám, že vedle pilných typů jako phrkt jsem "flákač". No a co se mi nestalo, náhodně jsem při práci zjistila, že pán, s kterým se bavím je také kačer - vedle zajímavých keší v jejich městě se řeč stočila na nicky a padl dotaz na počet nálezů. I přiznala jsem se a on vyvalil oči a že to prý je hodně, na pět let fakt hodně!  :D Srdečně jsem se zasmála - na gc se mi líbí právě to, že si každý může vybrat jakým tempem si pojede, co bude s kým hledat, třeba si dát pár let pauzu.....


  • 0

#4231 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2017 - 15:01

..., že vedle pilných typů jako phrkt jsem "flákač".

Abys mě nepřechválila, včera jsem byl v Ondřejově a kromě ME a labek už jsem zalogoval jen 4 keše. Ale vůbec mne to netrápí, kecal jsem tam s Tomem1974 a Markétou a bez dalšího domlouvání se tam během chvíle zformoval "jihozápadní chumel kačerů". Navíc prima počasí - zkrátka pohoda.


  • 0

#4232 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 20:16

Odpoledne jsem konečně dologoval všechny resty z posledního týdne a musím říci, že mi v terénu tedy rozhodně nepřišlo, že bych navštívil tolik keší. Nicméně, ony jsou ty krabky pkrakticky skoro všude, takže bych se asi neměl divit, že jich bylo ve výsledku takové množství. Třeba včera jsem jel k Nákladovému nádraží Žižkov zaplatit a vyzvednou knížku a hned jsem si odlovil dvě mysterky, které jsem ani neměl v plánu. Dokonce jsem si dnes ráno uvědomil, že pokud se dneska (již se stalo) a zítra dokopu k odlovu nějaké keše, budu mít novou nejdelší řadu po sobě jdoucích dní s nálezem keše. Po čtyřech letech bych dosavadních devět dní překonal deseti. No, uvidím, ale je to lákavé překonat po letech sám sebe, ač to není v porovnání s jinými bůhvíjaké číslo. :D


  • 2

#4233 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 20:44

Přiznám se, že jsem po pěti letech stále na sedmi a nijak mě to netrápí. :D

Jsou lidi, co mají poctivě celý rok jako lajnu a u těch obdivuji pevnou vůli, ale jsou i tací, co si zalogovali sérii odlovenou jeden den po jedné keši  denně na měsíc a půl. :rolleyes: Vím hned o několika takových....

 

Phrkt mě jako introvert pobavil. :)   Pamatuji, když začínal hrát a odmítal eventy v Plzni jako příliš velké akce, dával přednost komornějším. Dneska stíhá i víc eventů za den + navštěvuje megáče ( možná i giga? ), zatímco já jdu na keš, kde lišky dávají dobrou noc nebo jsem schovaná doma s knížkou. Tak kdo je introvert?  :D Ale je pravda, že gc mě přece jen vytáhl alespoň na eventy, mám ráda od návštěvních přes cestovatelské po recesistické různé druhy. Jestli se nepletu, tak dvě stovky navštívených za pět let je pro mě úspěch - i když takový Taxoft možná uspořádal víc eventů než já jen navštívila. 

 

Zrovna tak keše, nejradši jdu sama a užívám si jak hledání tak místo. Velké výpravy nemusím, nejvýš tak ve dvou, třech lidech a to ještě výjimečně. Chápu, že někdo se radši pohybuje v "tlupě", ale osobně si radši vyzkouším, co zvládnu sólo. 


  • 1

#4234 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 21:06

Mě by nějaké statistiky také netrápily, beru je jako nějaký obraz o sobě a ne něco, podle čeho bych měl lovit (ještě to tak! :P ). Spíše mne zaujalo, že se mi něco podobného podařilo prakticky úplnou náhodou.

 

S tím, že je fajn lovit v jednom mohu jedině souhlasit. Drtivou většinu svých keší jsem odlovil sám a vůbec mi to nevadí, ba právě naopak. Odlovům ve více lidech se však nebráním, to zase ne. A poslední dobou se dokáži ztotožnit i s výrokem o knížce. Za poslední měsíc už čtu pátou, což na člověka, který ještě před pár lety přelouskal tak dvě knihy do roka docela ujde.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 12 září 2017 - 21:06

  • 1

#4235 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 22:25

Poslední dobou se nějak musím přemáhat k logování svých nálezů na webu. Právě v tuhle chvíli mi třeba chybí zapsat si rovných čtyřicet keší, a jelikož neumím psát jen TFTC, už teď vím, že mi tohle logování zabere zase několik hodin. A i přesto už opět přemýšlím nad tím, jestli si zítra něco neodlovím. A ne, nevím kde se všechny ty nezalogované keše berou... :P

Choď víc na moje keše, ať si počtu :D

jo, to máme podobný, pouhý TFTC napsat většinou neumím a štve mě, když nejsem k nějaké keši schopen prakticy nic vymyslet. A mě těch keší chybí skoro stovka, protože jsem nahrabal na gigáči. A což teprv známá, která tam byla se mnou a ta loguje teprva slohovky. Je ve skluzu de facto furt, jen je ten skluz někdy větší, někdy menší. No a když vezmu, jak nad každým logem přemýšlí dlouho... Ta by těch tvých 40 keší nezalogovala za den ani náhodou. Já k tomu sednu a píšu, to ona nedovede.

No, já mám řadu šedesáti dní,  šel bych i do větší, jenže to prostě nedám z důvodu, že když přijedu do své rodné obce jednou za 14 dnů, tak se tam na keš prostě nedostanu, protože když už se doma ukážu, tak musím mít kapku jiné starosti. Navíc se na tu keš v podstatě nemám moc jak dostat. Takže jsem to tenkrát horko těžko udržel o prázdninách, ale teď, i když v Praze co lovit rozhodně mám, tak nějak bych to asi na víc dnů nenatáhl.  když bych třeba někdy chtěl to zkusit.

Ale tak ono třeba než držet řadu dní, je dost slušná makačka třeba jet šest everyday challengí současně (micro, small, regular, green, blue, yellow), to je mnohem větší magořina než jet ten streak. Byť ty challenge nehoním striktně každej den a tak je ignoruju třeba tak čtyřikrát do měsíce tak to je panečku magořina!

Jinak když se tu píše i o tom, že přestáváte lovit, mnoho kačerů přestalo a tak, já si nějak vůbec nedovedu představit, co bych dělal, kdybych se nevěnoval GC. Pro mě je to primární koníček číslo jedna a pořádně nevím, jak bych si třeba vyplňoval volné dny. Našel bych si něco, ne že ne, ale nějak si to nedovedu moc představit.


  • 0

#4236 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 22:34

Jinak když se tu píše i o tom, že přestáváte lovit, mnoho kačerů přestalo a tak, já si nějak vůbec nedovedu představit, co bych dělal, kdybych se nevěnoval GC.

 

A co jsi dělal před tím, než jsi GC objevil?

Já bych chodil na pěší výlety a jezdil na kole úplně stejně jako před GC (resp. výlety by byly zase o něco delší, protože bych neztrácel čas hledáním krabiček).


  • 3

#4237 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2017 - 22:53

Choď víc na moje keše, ať si počtu :D

jo, to máme podobný, pouhý TFTC napsat většinou neumím a štve mě, když nejsem k nějaké keši schopen prakticy nic vymyslet. A mě těch keší chybí skoro stovka, protože jsem nahrabal na gigáči. A což teprv známá, která tam byla se mnou a ta loguje teprva slohovky. Je ve skluzu de facto furt, jen je ten skluz někdy větší, někdy menší. No a když vezmu, jak nad každým logem přemýšlí dlouho... Ta by těch tvých 40 keší nezalogovala za den ani náhodou. Já k tomu sednu a píšu, to ona nedovede.

No, já mám řadu šedesáti dní,  šel bych i do větší, jenže to prostě nedám z důvodu, že když přijedu do své rodné obce jednou za 14 dnů, tak se tam na keš prostě nedostanu, protože když už se doma ukážu, tak musím mít kapku jiné starosti. Navíc se na tu keš v podstatě nemám moc jak dostat. Takže jsem to tenkrát horko těžko udržel o prázdninách, ale teď, i když v Praze co lovit rozhodně mám, tak nějak bych to asi na víc dnů nenatáhl.  když bych třeba někdy chtěl to zkusit.

Jinak když se tu píše i o tom, že přestáváte lovit, mnoho kačerů přestalo a tak, já si nějak vůbec nedovedu představit, co bych dělal, kdybych se nevěnoval GC. Pro mě je to primární koníček číslo jedna a pořádně nevím, jak bych si třeba vyplňoval volné dny. Našel bych si něco, ne že ne, ale nějak si to nedovedu moc představit.

 

Já osobně lovil nejdéle, když jsme byli na 14-ti denní dovolené - 14 dní... Vzhledem k tomu, že jindy jsem míval v 20-ti km okruhu cca 10-15 keší, tak bych hodně rychle vylovil všechny "dostupné" keše. Dnes mi tedy ten počet narostl zhruba na 50, ale stejně bych je asi brzy vylovil:-). A nebo bych musel jezdit tak daleko, že by to nemělo z mého pohledu smysl... Pro mě je geokešing hra o poznávání míst a hledání pěkných krabiček, ne o ježdění sem a tam každý den :-).

 

Taky jsem poslední dobou docela omezil geokešing - alespoň co se týče počtu odlovů... Ono až budeš mít rodinu atp., uvidíš, že hned budeš mít čím ty volné dny vyplnit, jak nebudeš vědět co dříve ;-)

 

A když se tu bavíme o počtu dní - tak mě napadá, že letos jsem vlastně už dvakrát překonal sám sebe - svůj vlastní rekord, když jsem nejprve v zimě a potom teď v srpnu měl nejdelší období bez jediného nálezu :-). 37 a 40 dní :-).

 

A co jsi dělal před tím, než jsi GC objevil?

Já bych chodil na pěší výlety a jezdil na kole úplně stejně jako před GC (resp. výlety by byly zase o něco delší, protože bych neztrácel čas hledáním krabiček).

 

Koukám, že jsme na tom byli podobně. Také vzpomínám, jak jsme najezdili s tátou za týden 1000 km. Dnes bych byl rád, když bych najezdil půlku :-). Krabičky hrozně zdržují... Na druhou stranu kdysi jsme zase plnili záznamníky, mapovali cyklotrasy nebo hledali jiný cíl našich cest :-).


  • 0

#4238 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 7:58

Choď víc na moje keše, ať si počtu :D


Tak ono ne každý log je u mne román na pokračování. Většinou ty nejdelší patří ke keším, ke kterým byla nejstrastiplnější cesta (ztráta telefonu, zapadnutí v bahně, namlácení si ve stráni, ujel mi vlak a následné přípoje,...). Ačkoli, založených krabek máš dost a na různých místech, takže je tu šance, že se nějakého "zábavného logu o mém neštěstí" dočkáš. :D
 

Ta by těch tvých 40 keší nezalogovala za den ani náhodou.

 

Jak už jsem nakousl výše, ne každý můj log je zrovna povídka na několik stran. Většinou se snažím napsat alespoň několik vět, přičemž poměrně často se z toho stane třeba delší odstavec. Na druhou stranu, kolikrát prostě nemám ke keši co napsat, protože k "zaokapovce při cestě" se toho moc napsat nedá. A nemysli si, tu čtyřicítku keší jsem logoval dva a půl dne.
 

..., co bych dělal, kdybych se nevěnoval GC. Pro mě je to primární koníček číslo jedna a pořádně nevím, jak bych si třeba vyplňoval volné dny. Našel bych si něco, ne že ne, ale nějak si to nedovedu moc představit.


Nad podobnou otázkou jsem zrovna nedávno přemýšlel. Nějak jsem se bavil před GC, takže bych se doázal zabavit i po. Knih k přečtení mám více než dost. Staré mapy a opuštěná místa by též nezmizely, takže bych na výlety a průzkumy chodil/jezdil také (jen by to bylo "bez bodu"). Inu, nějak bych si jistě poradil. Třeba bych začal aktivně přispívat do nějaké databáze míst atp. Nicméně, to občasné luštění jednoduchých mysterek pro radost či návštěvy některých eventů by mi asi chyběly.


  • 1

#4239 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 9:33

Vidím, Kulíšku, že taky považuješ logy na gc.com vlastně za deník. Čtyřicet logů za dva a půl dne, to je i má rychlost (pokud to jsou pouze večery po práci, tak by to vyšlo na týden). Vždycky se postupně k výpravě vracím, prohlížím fotky a na co si vzpomenu, to jde do logu. :)

 

Je nutné ale uznat, že kdybych byl datel a klofal do toho dvěma prsty a ještě střídal pohled na klávesnici a na obrazovku, asi by mě to nebavilo. ;)


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4240 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 10:35

Ale tak jasně, že bych si nějaké vyžití našel, jak píšete, cyklistika a turistika se dá dělat i bez krabiček a taky jsem to tak do roku 2013 dělal, ale nějak by tomu najednou chyběl ten cíl by mi přišlo. A jo, vím, co bych dělal, jak píše Kulíšek třeba zrovna, jak dlouho já nepřečetl už žádnou knížku, já, takovej (kdysi) knihomol atd. atd. atd. Spíš jsem tím chtěl říct, že je pro mě nepředstavitelné, že bych najednou s GC přestal nebo jej silně omezil.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama