Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4441 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 19:18

Vidíš, kdybych v tu dobu nebyla na novoročním běhu u Domažlic, tak jsme se u Příbrami sešli - byla jsem tam loni a byla to příjemná procházka. Až si příště všimneš, že místní pořádají něco dalšího, třeba se domluvíme na účasti, naposledy jsem byla v Příbrami na eventu před měsícem a půl. Jezdím tam ráda stejně jako do Tábora nebo ČB.
 

Tak mě napadá: už funguješ z domova z nového notesu ?


  • 0

#4442 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 10:10

Pepo, z domova ještě ne. Ale jak mi stárne O450 a první tablet mám bez integrované GPS ( sice mám externí, ale...), všimla jsem si levných tabletů od Lenova, které by mi asi do terénu vzhledem k velikosti vyhovovaly. Jaký máš názor na Lenovo TAB3 ve verzi 10 nebo 7 palců? Jako záloha Oregonu pro offline lovení by to pro mě asi byla solidní varianta - stáhla bych Locus a dtb z GG. Už to mám ve starém chytrém mobilu, ale obrazovka je pro mě malá.


  • -1

#4443 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 10:21

Zrovna přemýšlím, kam vzít dítko na pražskou ("fifinkovskou") procházku. Tentokrát musíme zůstat bez bahna :) a také někde u metra B, nebo aspoň metra, večer se přesunujeme do O2 arény... Naposledy o Skořápkách jsme se prošly na trase Staromák, Karlův most, Malá Strana... Teď zvažuji Petřín, Pražský hrad... Zjišťuji, že moje procházky obvykle rovnají se lov keší a bahno :)


  • 0

#4444 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 10:27

Hm, asi ti pošlu příležitostně odkaz na můj odlov nenáročné challenge 200 keší Klatov. Tam jsem se hezky zřídila, až jsem se na parkovišti převlékala do náhradních riflí. 

Užijte si den, škoda, že už máš program - v Blatné je tradiční krmení daňků a co tak sleduji WA logy, míří tam čím dál vzdálenější kačeři. Že by se na jihu ukázal i pan Tříska?  ;)


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 leden 2018 - 10:27

  • -1

#4445 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 10:51

To je opravdu škoda, ač neplánovač, takovéto akce si musím zapsat do diáře trochu s předstihem :)


  • 0

#4446 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 11:48

Jaký máš názor na Lenovo TAB3 ve verzi 10 nebo 7 palců?

 

Ackoliv nejsem Pepa, ta zrovna s temito tablety (10 a 8 palcu) ve variante s LTE mam dobre zkusenosti. Neni to zadny vykonostni prebornik, procesor neni nejrychlejsi, ale svou praci zastane velmi dobre. Zajimavosti oproti konkurenci:

 

- je na jedne strane vybouleny, dobre se za to drzi.

- Je v tom vybouleni velka baterka,  ma velmi dobrou vydrz.

- zaroven se z toho vybouleni da vyklopit prakticky stojanek

- displej ma kapacitni snimani, ale da se ovladat nejen prstem ci specialnimi kapacitnimi stylusy, ale i cimkoiv kovovym. Treba vidlickou.

- ma dobry zvuk, coz ocenis, kdyz na tom budes sledovat treba nejaky film.

- ackoliv uz je mame uz druhym rokem, porad pro ne Lenovo vydava aktualizace systemu

 

S GPS jsem na tom kese ale nelovil. nicmene GPS v mapach funguje, chyta signal dobre.

Varianta s LTE je na geocaching mila. Strcis si do toho datovou SIM, a pak muzes kdekoliv v terenu aktualizovat treba nejakou kesku, kdykoliv si vzpomenes. Nactes treba aktualni logy u kese, kterou nemuzes najit, atd.


  • 0

#4447 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 17:51

Moment, to ale píšeš o tabletech Yoga, ten znám od kolegy, co měl nejdřív verzi a Androidem a potom i a Windows. Tohle jsou v podstatě výprodejové tablety, kde se mi zdál víc než pěkný poměr cena - užitné vlastnosti a velikost 7 palců šikovná na mapy i do kabely. Starší tablet mám sice větší, ale ....

Nelenila jsem a zjistila, že je mají v jedné větší prodejně u nás, dopoledne tam zajela a překvapilo mě, že na prodejně měli vystavené jiné značky, ale ve skladu prý jsou.

M+la jsem pocit, že se snaží zákazníkům vnutit to, co se jinak moc neprodává, ale zatím čekám na hodnocení od uživatelů z řad kačerů, protože klučina na prodejně mi tvrdil, že konkrétně tahle Lenova jsou nejporuchovější a směřoval mě k jiným tabletům. Okoukla jsem je, ale samozřejmě nepodlehla - z hlediska gc by mi asi Lenovo v sedmipalcové verzi vyhovovalo nejvíc, i když má jen gigovku a 32 GB vnitřní paměť. Co jsem se bavila na eventu v Blatné o Samsungu, který měl sebou jeden shodou náhod písecký kačer, tak mu s parametry 1GB + 16 GB na běžný geocaching stačí.

 

Jo a ještě jednou díky za radu s bateriemi v Garminu, dneska jsem dala na eventu dál a pomohla tak hned jedné známé + další kačer si nastavení zkontroloval, protože si nebyl jistý. 

 

Opravuji, tak i Lenova mají jen 16 GB. S Yogou jsi mě docela nalomil, teď je za pět tisíc a má RAM 2GB.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 06 leden 2018 - 18:00

  • -1

#4448 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 19:30

Zvedavka: takhle daleko od domova standardne eventy nehlidam, leda mne na ne nekdo upozorni. Byl jsem dnes cestou z nekeskovaci prochazky aspon na jedny tradicce protoze jsem si nahodou cestou domu vzpomel, ze dnesek nemam v kalendari vybarveny a taky ze jsem mel nedaleko rozzjistovanou earthku, ale jeji wp s poslednim udajem minule nestihl kvuli casovemu vytizeni.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4449 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 20:49

Sice jsem Pepa, ale úkol je to nadlidský. Dnes bych určitě nekoupil nic bez LTE, mobilní připojení se zkrátka hodí. Píšeš, že chceš nahradit Garmina, tak bych šel spíš do odolného telefonu, třeba tenhle Samsung:

 

https://www.alza.cz/...q=4652107#popis

 

Výhody.

 

- Samsung

- procesor Snapdragon => kvalitní navigace

- voděodolný (certifikace IP68)

- baterie 3000mAh

- displej 5.2" je dostatečně velký

- a hlavně je RŮŽOVÝ :wub:

 

(Ale jsou i jiné možnosti, poslední dobou dost chválí telefony od Xiaomi, zkušenostmi ale nemůžu sloužit.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 06 leden 2018 - 20:51

  • 0

#4450 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 21:13

Co se tyka tabletu tak sam pouzivam od roku 2012 Nexus 7 1.generaci a stale slape a take ma stale prvni baterii a s ni vydrzi i 4-5hodin nonstop prace. Je tedy pravda ze oficialnim updatem to Google dost zabil, nyni v nem ale mam jinou ROMku a jede super.

Z telefonu muzu doporucit radu Xcover od Samsungu. Mam aktualne od lonska Xcover3 a vydrzi mi docela dlouho s GPS (lovil jsem s nim Baziliska cca 4hodiny s GPS a neustale zaply displej plus zvuky provazejici hru a na konci jsem mel asi 60% baterie coz jsem necekal), i co se odolnosti tyka uz mi prezil vic nez ctyri predchozi telefony, a ze uz si zalital a zaskakal po skale a taky zaplaval v potoce. Mam ho aktualne v silik.obalu a na displeji klasickou folii (zadne odolne sklo navic). S tou odolnosti u jinych nez Xcover rad od Samsungu bych byl vcelku opatrny. A aktualne se prodava Xcover4, novejsi a o neco vykonnejsi. Jen teda neni ruzovej :D
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4451 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 22:46

Sice jsem Pepa, ale úkol je to nadlidský. Dnes bych určitě nekoupil nic bez LTE, mobilní připojení se zkrátka hodí. Píšeš, že chceš nahradit Garmina, tak bych šel spíš do odolného telefonu, třeba tenhle Samsung:
 
https://www.alza.cz/...q=4652107#popis
 
Výhody.
 
- Samsung
- procesor Snapdragon => kvalitní navigace
- voděodolný (certifikace IP68)
- baterie 3000mAh
- displej 5.2" je dostatečně velký
- a hlavně je RŮŽOVÝ :wub:
 
(Ale jsou i jiné možnosti, poslední dobou dost chválí telefony od Xiaomi, zkušenostmi ale nemůžu sloužit.


Žádný Snapdragon, ale vlastní procesor Exynos 7880.
  • 0

#4452 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2018 - 9:59

Žádný Snapdragon, ale vlastní procesor Exynos 7880.

Tak pardon, ale Samsungy obecně nemají s navigováním problém.


  • 0

#4453 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 19:26

Když už jste u toho radění - poohlížím se po mobilu omezených rozměrů (max. cca 12,4 x 8,2, raději ne úplně natěsno). Tj. maximálně cca 4.9" s malým rámečkem. Kdyby někdo věděl o něčem v(ý)hodném, dejte vědět.

 

Případně odpovědi pište do vedlejšího vlákna, viz tomyho příspěvek.


Tento příspěvek byl upraven od Vláček: 08 leden 2018 - 22:13

  • 0

#4454 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 21:28

Já poprosím, i když to třeba nebude mobil na GC, aby se všechno necpalo do tohoto vlákna. Spousta rad zde uvedených může pomoci i ostatním lidem, ale zde je rozhodně hledat nebudou. A pokud by mobil byl i na GC, vlákno máme tady. 


http://www.geocachin...ching/?p=550706


  • 0

#4455 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 0:38

Tak pardon, ale Samsungy obecně nemají s navigováním problém.

To bych se hádal... Ale je možný, že u mě byla třeba vada kusu, který prostě v určitou dobu přestal spolupracovat stářím nebo tak něco


  • 0

#4456 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 6:24

Když už jste u toho radění - poohlížím se po mobilu omezených rozměrů (max. cca 12,4 x 8,2, raději ne úplně natěsno). Tj. maximálně cca 4.9" s malým rámečkem. Kdyby někdo věděl o něčem v(ý)hodném, dejte vědět.

 

Případně odpovědi pište do vedlejšího vlákna, viz tomyho příspěvek.

 

Třeba něco takového? :)


  • 0

#4457 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2018 - 20:35

Neví někdo, oč jde?
http://planetarypursuit.space/


  • 0

#4458 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2018 - 15:48

Koukám, že už se opět blíží zelený Patrik. Prahu v týdnu asi nedám a musím se omluvit, že jsem ještě nedokontrolovala, co jsem měla, ovśem už teď musím pochválit. Začínám uvažovat o letním Žatci čím dál víc.
  • 0

#4459 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2018 - 15:55

PS: GeoGetí dtb v tabletu se mi
líbí zejména na multinku čím dál víc, jen jsem u Lenova TAB3 7 Essential nevyšàtrala Prt sc a přepínání na externí kartu. A. je 5.0.1.Nemá někdo zkušenost?
Našla jsem jen možnost přesunu některých apek. Tablet je v záruce, takže některé kroky nechci riskovat.
  • 0

#4460 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2018 - 16:09

To záleží na apliakci, ve které to prohlížíš. Třeba u Adrake není sebemenší problém mít apliakci v hlavní paměti (je malá), ale databázi a mapy i tak mít na kartě. Jiné apliakce na tom mohou být obdobně.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama