Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4401 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 19:01

ta malá dírka je RESET, ne konektor

Tu nemyslím, zleva uprostřed výšky routeru (kousek níž než antény) je něco s pár kontakty.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 17 prosinec 2017 - 19:02

  • 0

#4402 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 19:01

- poslední konektor zleva nepoznávám, snad mne někdo doplní

 

Viděl bych to na slot na SIM kartu 


  • 1

#4403 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 21:32

Je to na SIM, protože je to modem od Vodafonu na "chatu"
  • 1

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#4404 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 21:33

Ma ho dcera.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#4405 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 22:50

Tyhle přenosné modemy se SIMkou nejsou vůbec špatná věc. Kamarád jej využívá už několik let a pokud člověk nemá nutkání streamovat 4K video a opačně, tak na běžné pracovní věci je to dobré.


  • 0

#4406 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 23:17

Tyhle přenosné modemy se SIMkou nejsou vůbec špatná věc. Kamarád jej využívá už několik let a pokud člověk nemá nutkání streamovat 4K video a opačně, tak na běžné pracovní věci je to dobré.

 

To ti dovoluji rozporovat. Často jsou dost na prd. I přes mapu vybarvenou 3G, signál v baráku jen Edge a jen na okně občas trochu rychlejší... Pořídil jsem si to jako připojení na 2 roky. Pak jsme se přestěhovali kousek vedle, kde na mapě je stále 3G síť. Na podpoře mi řekli, že mapa dostupnosti 3G je v případě, že je člověk VENKU z budovy! Takže na prd. Chvíli to šlo, chvíli jsem musel dávat modem ven z okna. Občas šel i na parapetu.

 

Pokud máte v plánu si pořizovat podobný modem, tak si hlavně ověřte to, zda tam, kde to budete využívat, ten signál je opravdu dobrý.


  • 0

#4407 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 23:34

3G je dost nanic, operátoři už na ně kašlou a rozšiřují spíš pokrytí LTE. Před časem jsem kvůli tomu měnil telefon a je to o něčem jiném, pokrytí je i tam, kde se o 3G může jenom zdát.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 17 prosinec 2017 - 23:41

  • 0

#4408 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2017 - 7:10

Ona je to zkušenost, co je asi 2 roky stará, ale s LTE to funguje podobně.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 18 prosinec 2017 - 7:11

  • 0

#4409 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2017 - 12:07

Můžu potvrdit. Do telefonu jsem dal starou simku, která LTE neuměla a ve spoustě míst i ve městě jsem měl jen Edge, což nestačí ani na koukání na mapu. Pak jsem si nechal SIMku vyměnit za novou a najednou mám na spoustě míst LTE. Jenomže po zapnutí LTE mám za čtvrt hodiny na baterce o 5% méně (pak už to tak rychle nepadá) a zapínat 4G sítě mohu jením kliknutím, tak to nechávám vypnuté a zapínám jen když potřebuju. Takže opravdu na spoustě míst přeskočili 3G a zavedli rovnou 4G.


  • 2

#4410 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2017 - 17:56

To ti dovoluji rozporovat. Často jsou dost na prd. I přes mapu vybarvenou 3G, signál v baráku jen Edge a jen na okně občas trochu rychlejší... Pořídil jsem si to jako připojení na 2 roky. Pak jsme se přestěhovali kousek vedle, kde na mapě je stále 3G síť. Na podpoře mi řekli, že mapa dostupnosti 3G je v případě, že je člověk VENKU z budovy! Takže na prd. Chvíli to šlo, chvíli jsem musel dávat modem ven z okna. Občas šel i na parapetu.
 
Pokud máte v plánu si pořizovat podobný modem, tak si hlavně ověřte to, zda tam, kde to budete využívat, ten signál je opravdu dobrý.


Rozporovat samozřejmě můžeš. :) Máš pravdu, že není ideální pro všechny lokality a nikde to ani netvrdím.
  • 0

#4411 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2017 - 16:29

Vážení, pokud bych se již do svátků nevyskytla, přeji všem klidné a příjemné prožití svátků a vždycky šťastný návrat z výprav za keškami nebo eventy.

U nás je momentálně taková klouzačka, že už druhý den chodím radši pěšky - při tom, jak poslední dobou přitahuji katastrofy se mi to zdá bezpečnější. Navíc jsem se vyskytla u nepříjemných nehod a jsem teď na silnicích jak beránek. Člověk si uvědomí, jak zlomek vteřiny může změnit život a přestane chvátat.

Budu se těšit, že s některými z vás se ještě do konce roku nebo začátkem nového potkám na eventech.


  • 4

#4412 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2017 - 18:16

Takze kdyz se nepotkame do konce roku nebo zacatkem priatiho tak uz ne? Koncis s GC ci co? :)
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4413 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2017 - 16:16

Zlatíčko, docela se těším, že během svátků ještě pár eventů navštívím. Jen je otázka kde - možná to bude u nás a u Tábora, ale není vyloučeno, že poprvé oslavím Silvestra v geospolečnosti u Domažlic a manžela nechám v klidu poslouchat hudbu doma.  :D Bude záležet na stavu silnic, za ledovky zůstanu doma za pecí.

Právě proto, že možná budu mimo domov, tak třetí silvestrovský event u nás už nepořádám já, ale dva nové týmy - to kdybys chtěl zavítat na jih. Každý je nahraditelný a tak jsem se letos rozhodla Silvestra jen užívat a nic nepořádat. 

 

S GC samozřejmě zatím nekončím, plánuji si, že mi jako jeden z koníčků vydrží až do důchodu - pokud se ho tedy dožiju.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 21 prosinec 2017 - 16:18

  • 1

#4414 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2017 - 16:28

S GC samozřejmě zatím nekončím, plánuji si, že mi jako jeden z koníčků vydrží až do důchodu - pokud se ho tedy dožiju.

 

Jj, Bach umřel, Mozart umřel, Einstein umřel a mně dneska taky není nějak nejlíp :D .


  • 5

#4415 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 12:10

Tak se mi zdá, že se se mnou chce rozloučit i GPSka. :-(

Už někdy začátkem prosince mi bylo divné, že čerstvě nabité baterie Oregon450 hlásí nabité jen na jeden dílek a za chvíli tvrdí, že jsou slabé. Ale věřila jsem mu, i když totéž hlásil hned u tří párů různých značek - baterie nebyly nové. I pořídila jsem mu hned tři páry bílých Eneloopek, že mu udělám radost a stařík zase pojede jako dřív.

Njn, nestalo se - tatáž hláška na všechny nové baterie, po vložení nabitých u všech ukazuje jen jeden dílek nabití. A tak se ptám, jestli má někdo podobnou zkušenost a tuší, proč O450 blbne. Podotýkám, že v elektrice se naprosto nevyznám a tak pokud by byla třeba oprava, prosím popis "po lopatě". Doufám, že mi někdo z Garmiňáků nedoporučí se s O450 rozloučit - tak trochu tuším, že mě to čeká, ale je to má oblíbená GPS.....


  • 0

#4416 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 16:49

V Garminech se v jeho nastaveni mimo jine i nastavuje, jaky druh baterii v nich mas. Mozna tam mas jen nastaveny spatny druh baterii. Kazdy typ ma trochu jine napeti, a tak si to muze chybne myslet, ze je baterka uz skoro vybita... a pritom neni.

 

Neznam presne menu u O450, ale vetsinou je to schovane v nastaveni -> system -> typ baterii. A jsou tam volby: alkalicke, lithium, NiMH a precharged NiMH.

 

Kdyz mas dobijeci baterky, melo by tam byt to NiMH. U Eneloopu tam dej tu volbu Precharged. A Alkalicke, pokud bys tam nekdy treba v nouzi strcila obycejne nenabijeci alkalicke baterky.

 

P.S. co jsem si ted vyzkousel na moji GPSce, tak se vsadim, ze tam ted mas nastaveny typ baterii jako "Lithium". Zmen to na "precharged", a uzij si vanoce. ;)


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 22 prosinec 2017 - 16:54

  • 3

#4417 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2017 - 21:56

To co pise HaLuMa zni dost logicky. Nabite NiMH budou mit neco pod 1.4V a obe dohromady necele 2.8V a to jeste pokud budou prave vyndane z nabijecky. Plne Lithiove baterie (neplest s Li-ion akumulatory) maji neco pres 1.5V, tedy dohromady pres 3V. Teoreticky by nove klasicke tuzkove baterky mely indikovat tak polovinu nabiteho stavu.

 

Pokud je to tim, tak je otazkou proc se tak stalo. Pokud jsi omylem klikla na jine nasteveni tak to je jeste dobre. Pokud se to ale prenastavilo samo, tak to znamena, ze v tom zarizeni neco "vyhniva" a to je opravdu lepsi koupit novou GPS. Holt spotrebni elektronika...


  • 1

#4418 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2017 - 11:19

Díky, dobrý nápad, hned doma zkontroluji. Měla jsem dlouhodobě nastavení na dobíjecí a sama ho neměnila, takže buď zlobí GPS nebo si hrál někdo, kdo si ji občas vezme do ruky...Že bych měla u Enelopů dát jiné nastavení jsem netušila, stále se učím.

 

GG vypadá nainstalovaný dobře, líbily se mi školící materiály - některé byly až tak názorné, že snad ani nešly nepochopit. Tvorba zkušební dtb také bez problémů, ale u filtrů jsem zírala, co všechno nabízí. K importu jsem zatím nepokročila, bavila jsem se, co se všechno dá prohlížet. Moc hezká hračka.  :)


  • 0

#4419 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2017 - 16:24

Taky bych rád všem popřál krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce :) .

 

A posílám odkaz na píseň o námořnících, kteří musí trávit Vánoční svátky na moři, daleko od svých blízkých :

 

https://www.youtube....j1gOIRc&index=2

 

BTW: celý ten koncert je úžasný a stojí za poslech 


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 24 prosinec 2017 - 16:25

  • 2

#4420 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2017 - 21:45

Tak dnes zařvalo čtvrté kotě. Mám se smát nebo plakat ?


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama