Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4381 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 7:53

Máš pravdu, teď koukám, že už ho žádný nabízený notes nemá. U mého předchozího asi 7 let starého byl, ale nikdy jsem ho nepoužil.


  • 0

#4382 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 12:48

Jsem se asi nějak ztratil v tom, co se tu vlastně řeší. Automaticky to beru tak, že dnes notebook = wi-fi a připojení k wi-fi je otázkou jedné minuty (zadám heslo a jsem online).


  • 0

#4383 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 13:12

A kde vezmeš ten signál WiFi?


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#4384 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 13:22

Že by z modemu s wi-fi routerem?


  • 0

#4385 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 13:38

Vzhledem k tomu, že její notes byl snad 12 let starý, klidně mohla mít zástrčku RJ-11 s ADSL přímo v něm. V té době možná ani ještě nebylo Wifi standardním vybavením.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 15 prosinec 2017 - 13:40

  • 1

#4386 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 14:43

Aha, tak to jo, jsem myslel, že se jednalo o trochu novější stroj. Ačkoli, mám doma také jeden notebook cca deset let starý a wi-fi v něm je.
  • 0

#4387 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 14:59

Nevim jak vy, ale ja v zivote ADSL modem v notebooku fakt nikdy nepotkal. Kdyz uz tam byl modem, tak jen na stare vytacene spojeni.

 

Jo, mel jsem v notebooku zabudovany modem pro mobilni pripojeni. To pak mel notebook normalne diru pro SIM kartu.


  • 2

#4388 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 16:40

:huh: Že je to tady jak seriál o neschopné blondýně by mi nevadilo, ale že bude problém s prastarým modemem je průšvih, jelikož poskytovatel netu má ode dneška dovolenou. Njn, okresní městečko.

 

Myslela jsem si, že píchnu kabel z modemu do USB v počítači, zadám IP adresu, masku podsítě, bránu, DNS servery a CMD a bude. Další spolužák mě upozornil, že bez technika a změny MAC mám stejně smolíka. To jsem ještě byla přesvědčená, že to dá po drátech, až ho po telefonu ukecám. Jenže modem je prastarý, bez wifiny a tak mám smolíka. :-(


  • 0

#4389 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 16:43

Ano, phrkt má opět pravdu, tehdejší noťas, ač byl tehdy nadprůměrně vybavený, wifi prostě neměl a tak byl a stále ještě je doma modem....přestože prskám jak křeček a nejde si vzít ani tablet do postele.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 prosinec 2017 - 16:43

  • 0

#4390 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 16:49

Jo a Pepo, nebylo to červené, ale výjimečně bílé. ;) Ono se o mně ví, že mám ráda Portské a červené, ale život je občas změna.

Ty za pokrok a změny nemůžeš, to my stále žijeme v počítačovém pravěku. Fakt je, že mi stará dobrá XP na pohled budou chybět, přijde mi to vizuálně podobné jako se stránkami GS - hezčí stránky jsou fuč, ale novější možná budou praktičtější.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 prosinec 2017 - 16:49

  • 0

#4391 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 19:07

:huh: Že je to tady jak seriál o neschopné blondýně by mi nevadilo, ale že bude problém s prastarým modemem je průšvih, jelikož poskytovatel netu má ode dneška dovolenou. Njn, okresní městečko.

 

Myslela jsem si, že píchnu kabel z modemu do USB v počítači, zadám IP adresu, masku podsítě, bránu, DNS servery a CMD a bude. Další spolužák mě upozornil, že bez technika a změny MAC mám stejně smolíka. To jsem ještě byla přesvědčená, že to dá po drátech, až ho po telefonu ukecám. Jenže modem je prastarý, bez wifiny a tak mám smolíka. :-(

Být Zvědavkou, poohlédnu se po jiném providerovi. Člověk, který není schopen si zajistit zástup po dobu dovolené pro mne není seriozní partner. Co se stane, když nedejbůh dlouhodobě onemocní?

 

Divil bych se, kdyby byl v Písku jediný. Klatovy jsou srovnatelné velikostí a vím minimálně o čtyřech lokálních (i ti drží nepřetržité služby), pak jsou tady mobilní operátoři a obři typu Rio média, výběr je dneska široký, stačí se zorientovat v nabídce a poptat známých a sousedů, kolik platí a jak jsou spokojení.


  • 5

#4392 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2017 - 19:17

Jak praví phrkt, vždy lze nalézt nějakou náhradu. U nás v Žatci (menší město) si vybavím dva lokální a minimálně další tři velcí se zde pohybují také.


  • 0

#4393 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2017 - 13:03

Jak praví phrkt, vždy lze nalézt nějakou náhradu. U nás v Žatci (menší město) si vybavím dva lokální a minimálně další tři velcí se zde pohybují také.

U nás v práci teď frčí parafráze "každý je nahraditelný" :(


  • 0

#4394 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2017 - 16:12

Taky znam firmu, kde tohle zkouseli. Ale nakonec to volne preslo v "nemuzeme sehnat zadne lidi".


  • 1

#4395 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2017 - 16:53

Přesto i v Praze (a ne někde na okraji) jsou místa, kde o internet po drátě nezavadíš. O optice nemluvě.

Nojo, ale to moc georůžové není.


  • 0

#4396 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 13:59

Já předpokládám, že jestli má ADSL, tak má modem kombinovaný s wi-fi routerem. Nejsem si jist významem slova "štekr", ale jestli byl myšlen konektor RJ11 pro telefonní linku, tak to se v noteboocích nevyskytuje... už ani nevím jak dlouho. :)

Nooo, noťas, ze kterého teď píšu jsem kupovala před 2 lety a "konektor" pro kabelový internet má. Dokonce se hodil, když jsem si ho vzala do práce, kde mi wifina bohužel nesahá do kanceláře... :(


  • 0

#4397 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 15:25

To si pleteš s lokální sítí Ethernet. To neni kabelový internet ani náhodou. K tomu, abys z kabelového internetu, nebo třeba z vdsl udělala ethernet, tak právě potřebuješ extra krabicku modem.
  • 0

#4398 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 17:41

Ja mám kabelovou Tva z ní modem, z něj router a z něj do PC a Wi-Fi
  • 1

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#4399 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 18:44

Pro vysvětlení jsem si vypůjčil odkaz na tenhle obrázek, s prodejcem routeru nemám nic společného :

 

https://img.sbazar.c...a6476c70000.jpg

 

- pozlacené konektory nahoře slouží k našroubování antének pro wifi

  (dle použité normy rychlost 11, 54 nebo 125 Mbit)

 

- černý konektor vlevo dole je napájení

 

- 4 žluté konektory RJ-45 jsou pro rozvod Ethernetu, podle kvality "krabiček"

  a kabeláže rychlost 100 nebo 1000 Mbit (to je ten konektor, co má v notesu Evča)

 

- nastojato je tam běžné USB

 

- šedý konektor vpravo dole je RJ-11 pro připojení telefonní linky, všimněte si, že je

  užší než ten ethernetový a má méně kontaktů

 

- poslední konektor zleva nepoznávám, snad mne někdo doplní


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 17 prosinec 2017 - 18:47

  • 0

#4400 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2017 - 18:53

 

 

- poslední konektor zleva nepoznávám, snad mne někdo doplní

ta malá dírka je RESET, ne konektor


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama