Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4701 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 8:54

Tak třeba po včerejším dešti to přijde i k nám. I když zase se dost ochladilo. Tak kdo ví, jestli se podhoubí správně zapaří. Loni to rostli hodně. Na druhou stranu, kdo to pak měl všechno čistit :-).

Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 24 září 2018 - 8:55

  • 0

#4702 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2018 - 22:42

Alespoň vím " WHO Is WHO".

Vlak je vlak.


  • 1

#4703 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 11:50

Vy tam máte nějaké houby? Ono tam něco roste v tomhle suchu? :-)
...

Okolo Vranovské přehrady, Slavonic, Nové Bystřice ... už před 14-ti dny, ja tedy hledal krabičky, ale když při tom narazím na houbu, tak jí tam nenechám.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4704 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2018 - 15:53

Fakt dva týdny rostly hlavně praváky a křemenáče, jen na jiných mistech než obvykle. Hledání mě baví, takže právě jedu zkontrolovat, jaká je situace po ochlazení. Už v minulém týdnu se začala měnit skladba hub, začaly růst suchohříbky, borověnky a kvanta václavek.
  • 0

#4705 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2018 - 7:00

Tak u nás by snad po dešti mohlo konečně taky něco začít růst, jen kdyby nebyla taková zima, dnes to totiž asi všechno pro změnu zmrzlo... No, uvidíme o víkendu, to se snad na chvíli někam do lesa přece jen dostaneme :-).
Taky jsem měl rád hledání hub. Ale teď na to není moc čas. Hlavně pak na to zpracování ;-). Ještě radši je pak jím. To zpracování mě nebaví :-).
  • 0

#4706 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2018 - 16:46

Jedno info z Temelína, ač s ním nemám nic společného:
Dnes a zítra v parku u infocentra probíhá desetiminutový program s vodou a centrum je volně přístupné. Vždy večer od osmi snad až do půlnoci, kdo budete na jihu a máte zájem, podívejte se na stránky infocentrum JE Temelín - samozřejmě jsem zvědavá a možná se na místo mrknu, i když brzo ráno odjíždím na Šumavu.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 27 září 2018 - 16:47

  • 0

#4707 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 16:54

Neví někdo proč vidím mezi posledními blogy článek od Alkeho, ale nemůžu ho otevřít? Zrovna jeho earthky mám celkem rád tak bych si to rád přečetl. Dik
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4708 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 19:27

Neví někdo proč vidím mezi posledními blogy článek od Alkeho, ale nemůžu ho otevřít? Zrovna jeho earthky mám celkem rád tak bych si to rád přečetl. Dik

Taky se tam nedostanu, píše mi to, že nemám oprávnění. Tak možná ještě není hotový a uvolněný, nebo nevím, chybné nastavení?


  • 0

#4709 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 19:33

Neví někdo proč vidím mezi posledními blogy článek od Alkeho, ale nemůžu ho otevřít? Zrovna jeho earthky mám celkem rád tak bych si to rád přečetl. Dik

  

 

 

Majitel blogu se rozhodl, že tento blog bude soukromý. Položky jsou ve výchozím nastavení skryty. 

 

 

http://agt.alke04.cz/blog-100-agt.html


  • 0

#4710 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2018 - 20:02

Díky Tomy.22
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4711 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2018 - 17:21

Včera v kešce jsem našla TB, dneska při logování zjistila, že je z Austrálie, má nacestováno přes 45 tisíc km. Potěšil mě, teď jen ho dát do správné keše, aby cestoval dál a neztratil se v běhu času...


  • 3

#4712 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 17:58

Včera v kešce jsem našla TB, dneska při logování zjistila, že je z Austrálie, má nacestováno přes 45 tisíc km. Potěšil mě, teď jen ho dát do správné keše, aby cestoval dál a neztratil se v běhu času...

 

Musíš ho dát do nějaké keše kam se moc lidí nedostane (ať už kvuli vlastnímu pohodlí a nebo kvuli obtížnosti keše), tím se značně eliminují někteří jedinci, kteří jakože nosí TB x měsíců u sebe a pak je "někomu předají"... ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4713 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 18:11

Musíš ho dát do nějaké keše kam se moc lidí nedostane (ať už kvuli vlastnímu pohodlí a nebo kvuli obtížnosti keše), tím se značně eliminují někteří jedinci, kteří jakože nosí TB x měsíců u sebe a pak je "někomu předají"... ;)


A pak si zase lidi tady na foru stezuji, zes ho dal nekam, kde bude spat a ze ma cestovat. Clovek se tu nezavdeci a novacku vyber si :)))
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#4714 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 18:25

Taky se snažím dávat TB a GC spíš do multin a obtížnějších mysterek. No a pa si stejně hryžu nehty, jestli se nestratil. Zvlášť když proběhnou tři návštěvy a nikdo ho nezaloguje. Jak jsem zjistila, jsou kačeři, kteří trasanty nelogují.
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#4715 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 18:35

A pak si zase lidi tady na foru stezuji, zes ho dal nekam, kde bude spat a ze ma cestovat. Clovek se tu nezavdeci a novacku vyber si :)))

 

No a když ho člověk jen tak někde nechá, kam se dostane každej, tak buď zmizí rovnou a nebo dopadne jako ta hromada co je "zalogovaná" v eventu GC7N8JV který navštívilo deset lidí, ale ani jeden si žádný z těch TB nezalogoval. Taktika je to dobrá, protože takhle je to vlastně na ownera a návštěvníky jeho eventu, že ty TB zmizely ;) Jen je mi divný, že jsem jedinej, kdo se po svým TB shání a taky zjevně jedinej, kdo si sleduje, kde se mnou vypuštěné TB pohybujou


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 02 říjen 2018 - 18:36

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#4716 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2018 - 18:44

Můj silvestrovský event předloni navštívilo podstatně víc lidí, prošlo pěkných pár TB a GC a stejně jsem si dokázala toho, kdo v nich dělal ....najít a ohlídat tak, aby se cestovatelé dali do pořádku. Sice mě to stálo nějaký čas a pár mailů, protože chlapec lhal, komu co předal - jenže měl smůlu, neuvědomil si, že většinu návštěvníků znám osobně dost dlouho. Lhaním se sám znemožnil u pár dalších lidí, já o něm iluze nemám už kolik let a dovedu si udělat pořádek! :-)
  • 0

#4717 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2018 - 17:40

Tak je fakt, že s mou ani ne pětistovkou nálezů nejsem extra zkušený kačer, ale zas už vím, že dát TB do kešky u silnice je pro něj cesta do pekel, většinou.My stejně chodíme víc do přírody, až bude vhodná keš, tak ho tam vložíme. Nebude u cesty, ale nebude zas nikde v T5. Prostě takový střed, no. Zatím ale jsme vhodnou keš, kam by se vešel, nepotkali.


  • 0

#4718 strizek

strizek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 9:00

Jsem si tu pročítal diskuzi a velice mne zaujala ta část ohledně starých počítačů a pamětníků. Jelikož máme takovou malou sbírku kterou neustále rozšiřujeme, chtěl bych se Vás všech pamětníků zeptat, jestli někdo nemáte doma pozůstatky na různé nejlépe ČSSR počítače z dob do roku 1992. (TNS, SAPI, IQ151, PMD, SMEP, JSEP, Zbrojovka Brno) Také by určitě potěšily osmipalcové diskety a dokumentace. Případně i pokud někdo víte o nějakém odstaveném a nepoužívaném počítači někde v nějaké instituci či továrně, škole, nemocnici :-) Díky všem. 


  • 0

#4719 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 11:20

Posílám fotku našeho minipočítače JPR 12 R (SAPI 1) z oddělení zdravotnických informací a statistiky teplické nemocnice. Oper. paměť byla 64 KB (to opravdu není překlep!). Zleva: děrovač děrné pásky, jehličková tiskárna, displej s klávesnicí, na něm snímač děrné pásky a vpravo (v té velké skříni) minipočítač (měl dvě jednotky pro osmipalcové diskety 256 KB  (nikoliv GB ani MB)) a na něm navíječka děrné pásky. Měl FORTRAN, na který dodnes nedám dopustit (naprogramoval jsem v něm celou statistiku) a také docela slušný BASIC.

Fotka je asi z r. 1980

Přiložené miniatury

  • JPR-12Ra.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 08 říjen 2018 - 11:55

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#4720 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 12:19

Láďo, to pleteš dvě věci dohromady. JPR12R byla kopie minipočítače PDP (8 nebo 11, už si nepamatuju přesné označení), procesor měla z diskrétních součástek. SAPI-1 byl projekt bratrů Smutných postavený na klonech mikroprocesoru Intel 8080, většinově už z VLSI (jak se tehdy ozačovaly) součástek. SAPI-1 vyráběla tuším Tesla Liberec a mechanicky to bylo v rozměrově kompatibilních kisnách, takže možná u vás nějaký šikula vyházel z racku po JPR12R původní obsah a nastrkal do něj komponenty SAPI-1. Ale podle obrázku jde o JPR, SAPI-1 neměl tu jednotku s přepínačí, zavaděč i BIOS už byl v ROM.

 

Jo a ještě mám nějaké desky ze SAPI-1 ve sklepě, s rychlým rozvojem techniky už pro ně nebylo to využití. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama