Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#4741 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 23:34

Pokud používá BRouter, tak jako chodce ji naviguje po všech cestách, pěšinách i pěšinkách, co jsou v zmapované v OSM. Ale ke keši mimo ty pěšinky jí to nedovede. Je potřeba použít navádění. Což umí i c:geo.


  • 2

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4742 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 6:13

Budou mne tu puristé mlátit, ale řešením je použít c:geo, bez potíží funguje offline, Locus se v tom případě použije jen jako kvalitní mapová aplikace. V případě zájmu vysvětlím a předvedu :D .


Když už, tak spíš A: drake s ohledem na GeoGetí databázi. Ale to odbíháme od tématu ke flamu...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#4743 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 11:17

Netušíte někdo jestli už je výstup ohledně zhodnocení AR keší??


  • 0

#4744 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 21:18

VasaM: v tomhle vlákně se může cokoliv, pokud se neporušují pravidla. ;-)

Zůstanu u Locusu, líbí se mi, i když jsem v něm začátečník. Děkuji za doporučení přechodu k alternativám, ale zatím nic dalšího zkoušet nebudu. Dneska jsem byla v terénu spokojená, pár věcí jsem v nastaveních změnila a víc jsme si rozuměli.

Skoro mám chuť opravit pořekadlo, že maminka má vždycky pravdu na geo heslo "Kohout team má vždycky pravdu" ;-) Možná se občas na něco dalšího zeptám, fakt jsem zvědavá.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 16 říjen 2018 - 21:20

  • 3

#4745 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 11:41

Opět jeden zvědavý dotaz a to k obtížnosti eventů:

Od té doby, co je jedna hodnota až na výjimky "z vyšší moci" nastavena na jedna, klidně u svých eventů nechávám hodnotu 1/1, pokud jsou dostupné pro vozíčkáře. Ale v jednom WA logu mi přišlo upozornění, že u nočního eventu bych měla mít D3. Proto se ptám zkušených, co oni na to? Osobně se na eventy chodím pobavit a obtížnost ani terén po změnách neřeším, přestože jsem byla na eventech, které by měly mít buď v D nebo T 5.
  • 0

#4746 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 17:01

D je vzdycky 1 z duvodu, ze se staci jen zapsat. Teren muze byt treba T5.
Takze soudim, ze nocni event je normalne D1

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 20 říjen 2018 - 17:04

  • 1

#4747 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 18:28

Já na eventy skoro vůbec nechodím, ale přad časem jsem byl na jednom u Karmazina. Stačilo vstát v půl třetí ráno, popojet autem a pak se vydrápat na kopec. Nic složitého, zvládla to i tehdy šestiletá dcera. Takže tu D1 vydím jako celkem odpovídající.

GC67388

 


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#4748 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 10:22

U tech nocnich eventu bych to bral jako subjektivni zalezitost jak nastavit obtiznost. Pro SOVY bude mit ranni event obtiznost blizici se hodnote 5,  pro SKRIVANY to bude jasna obtiznost D=1. A naopak pro SOVY bude populnocni event s jasnou hodnotou D=1 a pro SKRIVANY bude ten mit event hodnotu otiznosti v vetsi nez 5.

 

A jelikoz jses jasna SOVA, tak to neres neb mas jasnou hodnotu D=1 pro vsechny nocni eventy a ostatni se musi prispusobit. U mne osobne je to velky problem, neb jsem ochoten vyrazit na cache v 00:00 (cimz pro mne den zacina), nebo naopak jit spat v 02:00 (cimz pro mne den konci) a tak D>1 nejak ani nepripada v uvahu.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4749 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 18:48

Díky za názory.

Mám přímo růžovou náladu, protože jsem při hledání v příspěvcích z roku 2014 zjistila, že A12 na mě myslí až tak, že mi palcuje zpětně i takhle staré příspěvky! :-)

Njn, ale na druhou stranu, není už to nemoc? ;-)

Nebo si nick A12 přebrala nějaká další nesmyslně závistivá baba? Jednu mimo geocaching už mám chvíli za krkem a je to přímo na humoristickou knížku . :-) Njn, nic nedovede píp píp píp ( autocenzura popisu dotyčné ) tak naštvat, jako něčí úsměv a dobrá nálada. No a tahle osoba stále hledá chlapa, že by se s A12, pokud je to stále původní chlap, dali dohromady ? Moc bych jim přála se najít! :-)
  • 0

#4750 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 7:20

Tak mam po vcerejsku velkou radost, protoze se nam i pres neprizen pocasi podaril event ke 100. Vyroci zalozeni statu. Do zavodu odstartovalo celkem 15 zavodniku a vydaril se i prijezd taticka Masaryka.
https://coord.info/GC7VCYY

Podivejte na fotky :)

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 říjen 2018 - 7:21

  • 3

#4751 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 10:07

9d897fce-2093-4e3d-80c7-9db92ea352e6.jpg

694c5ecf-17b7-4061-975f-0a3850982d35.jpg

 

Diky Dejwymu za fotodokumentaci


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 říjen 2018 - 10:08

  • 4

#4752 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 12:22

Fotky s TGM jsou pěkné, evidentně se jednalo o povedený event. :)

Co se Autobahn 12 týče, jaký asi může mít důvod k takovéto činnosti? Dokážu si představit desítky lepších způsobů jak trávit svůj čas. A ještě navíc mají smysl. :)
  • 1

#4753 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 17:10

Štěpáne, moc pěkné.Ale ani u nás nebyla nuda, my spojili dvě příležitosti do jednoho eventu. První byl přesun času a výročí jsme oslavili výměnou občerstvení. Na počasí a hodinu překvapivá účast, jen si říkám, že owner měl být Šolim, protože se postaral jak o pochodující hodiny tak o osvětlení.
  • 1

#4754 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 17:12

Kulíšku, máš naprostou pravdu. Času je málo a ještě s ním takhle plýtvat? Ale pokud je to jeho forma relaxu, je mu přáno.;-)
  • 0

#4755 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 17:38

Štěpáne, moc pěkné.Ale ani u nás nebyla nuda, my spojili dvě příležitosti do jednoho eventu. První byl přesun času a výročí jsme oslavili výměnou občerstvení. Na počasí a hodinu překvapivá účast, jen si říkám, že owner měl být Šolim, protože se postaral jak o pochodující hodiny tak o osvětlení.


Pochodujici hodiny??? Nemas fotecku?? Zni to moc pekne.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 říjen 2018 - 17:38

  • 0

#4756 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 18:11

Upřesnění: šlo o sledování hodin, které se krátce po třetí "rozešly", aby se dostaly na dvě hodiny a pár minut, čily zrychleně "pochodovaly" jedenáct koleček. ;-)
Na jaře byly hodiny jedny, tentokrát jsme pozorovali troje a jedny se trochu flákaly.
Fotky nebo možná i video ještě doplní k eventu Pavel z KacikTT.
  • 0

#4757 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2018 - 18:18

Neco takoveho jsem videl u hodin rizenych radiem. Sranda byla, ze se za chvilku rozbily a pak upochodovaly k smrti. :)
  • 0

#4758 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2018 - 20:45

Upřesnění: šlo o sledování hodin, které se krátce po třetí "rozešly", aby se dostaly na dvě hodiny a pár minut, čily zrychleně "pochodovaly" jedenáct koleček. ;-)
Na jaře byly hodiny jedny, tentokrát jsme pozorovali troje a jedny se trochu flákaly.
Fotky nebo možná i video ještě doplní k eventu Pavel z KacikTT.

 

Video ne, to bych musel mit na stativu. Uz takto se mi tam pohybovalo dost lidi a tak kazda fotka je jinak zarovnana. Navic jsem mel zablokovane ostreni a tak v plnem rozliseni je u nekterych fotek videt mirne rozostreni vlivem mirnych zmen vzdalenosti fotaku a hodin. V kolazi, kterou mas v logu, to ale videt neni.

 

Neco takoveho jsem videl u hodin rizenych radiem. Sranda byla, ze se za chvilku rozbily a pak upochodovaly k smrti. :)

 

Ano vse to byly DCF hodiny a nastesti vsechny to prezily :) Kolaz hodin je zde.  :) Spodni a leve hodiny se daly do pochodu asi po 2 minutach, podle tech levych jsem synchronizoval snimky, spodni byly asi o "hodinu" pozadu. Zajimave chovani vykazaly hnede hodiny vpravo. Ze je neco spatne si vsimly az asi po deseti minutach, pak dojely na 12:00 a teprve po dalsich asi peti minutach dojely na spravny cas. Tedy celkem jim to trvalo asi patnact minut. Na druhou stranu, tim ze dlouho sly podle stareho casu, lze dokumentovat cas tech dalsich hodin (v podstate to odpovida tomu co maji fotky ulozeno v exifu).


  • 1

#4759 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2018 - 23:21

Pěkná práce. Kdybys řekl, "monopod" - turistickou hůlku se závitem vozím autem pořád.  Byla tam příjemná společnost, jen se z toho ještě kurýruju :unsure: .


  • 0

#4760 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2018 - 7:38

Meli jsme v praci hodne podebne tem nahore v levo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama