Přejít na obsah


Fotka

Jak se chovat k adoptované kešce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 5:52

Při převzetí keše jsi její owner a máš plné právo dělat úpravy či změny - prostě to tak je a běžně se to dělá. Nikdo do toho vůbec nemá co žvanit. Měl jsi prostě smůlu, že si provozoval keš, která byla v Praze a středem zájmu. Možná byla chyba prohlásit tu novou krabku za náhradu a dávat je do souvislosti. Vytvořil bych prostě novou keš- a když bude dobrá, stane se časem legendou a nemusí se "opírat" o legendu starou. Já osobně si rád tu novinku někdy odlovim. Celkově Ti držím palce - je vidět, že nechrápeš a na krabkách pracuješ. Vždycky se najdou takoví co Tě pomluví a závidí - na to se vyser...v každé skupině lidí se najde pár blbců. Hodně štěstí!

Potvrzuji a plně se s tímto jadrným příspěvkem ztotožnuji....Kvůli těm tupcům,co umějí jenom kritizovat se to ani jinak napsat nedá!!!Hezké vánoce.... :D  :D  :D


  • 1

#22 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 6:02

Pokud se má nějaká keš radikálně změnit, radikálně změnit umístění, nebo typ, nebo obtížnost, je vhodné na to udělat keš úplně novou.

Pokud bys vážený doktore jenom neplkal svoje moudra na foru a zamyslel se,zjistil bys,že keš je nová,jen se stejným názvem :D  :D  :D


  • -2

#23 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 12:24

Keš je adoptovaná z důvodů nezájmu původního autora a stává se majetkem nového ownera. Okamžitá, nebo brzká archivace po adopci by nebyla úplně košer, ale jinak vše má bezezbytku v rukách nový owner. Protože není možné(alespoň mě se to nepovedlo a dost jsem se snažil) změnit typ keše na nový, je jediná možnost archiv a publikace nové. A těch pár plkačů kteří zde šíří svá moudra bych ignoroval, neb to dělají téměř na cokoliv. Držím ti palce a nenech se znechutit. 


  • 0

#24 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 12:40

Pár plkačů člověka opravdu udivilo, ale názor většiny je jasný, takže nezbývá, než nad tím mávnout rukou a hrát hru hlavně podle sebe a zabývat se názory slušných kačerů :)
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#25 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 14:38

Ten WN od marek007 u archivované keše mě fakt pobavil, jako kdyby on jediný měl právo na to, cokoliv s keší udělat. :-D Já mám taky jednu adoptovanou keš, z původních asi 3 fyzických stagí, které se stále ztrácely, protože je to v centru v parku, jsem udělal keš bez fyzických stagí, sice se zastávkami, kde je třeba něco zjišťovat na obdobných místech, ale už to nemá ochranné pásmo. Finálka je taky úplně jinde a jinak, ale pozitivních logů chodí opravdu dost, tedy spíše všechny, ještě se mi tam neobjevil jediný negativní. Owner, ať už původní nebo adoptivní, má už ze svého názvu právo nakládat s keší tak, jako by byla jeho. Sice by bylo nefér keš adoptovat, hned na to ji zrušit a založit úplně stejnou, ale to se tu fakt nestalo.


  • 0

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 17:00

Já hlavně nějak nechápu, proč musela být ta stará archivovaná. Jako by nemohly žít vedle sebe. Nebylo to trochu zbrklé?

Zatímco starou GCRXGF_zahada-hlavolamu bych si býval rád někdy odlovil, ta nová už mne tedy tak moc neláká, další z mnoha wherigovek.

Takhle to vypadá, jako by sis jen dělal místo pro svoje nové dílo. A archivovat jen kvůli tomu starou keš "legendu" mi přijde nefér.


  • 0

#27 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 17:16

Já hlavně nějak nechápu, proč musela být ta stará archivovaná. Jako by nemohly žít vedle sebe. Nebylo to trochu zbrklé?

Zatímco starou GCRXGF_zahada-hlavolamu bych si býval rád někdy odlovil, ta nová už mne tedy tak moc neláká, další z mnoha wherigovek.

Takhle to vypadá, jako by sis jen dělal místo pro svoje nové dílo. A archivovat jen kvůli tomu starou keš "legendu" mi přijde nefér.

 

Ty nezklameš ani ve večer vánoční :D ale abych odpověděl...nebylo...dej si ji do ignore listu...nedělal...dej si svařák


  • -6

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#28 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 17:40

Chtěl jsi diskusi. nebo jen souhlasné příspěvky?


  • 4

#29 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 17:54

Už jsem ti odpověděl, diskuze skončila.
  • -4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#30 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 18:33

Stínadla se zase bouří. Myslím, že hrany by mohl obrousit drobný, ale důležitý detail. Pokud GC4REQA je přímým ideovým pokračovatelem GCRXGF, pak bych to určitě zmínil v listingu, kde bych velmi uctivě poděkoval Markovi 007 za jeho prvotní počin a za adopci. A ať už byl předchůdce jakkoliv špatný, tak bych se držel rčení: "Darovanému koni na zuby nekoukej."


  • 0

#31 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 19:07

Stínadla se zase bouří. Myslím, že hrany by mohl obrousit drobný, ale důležitý detail. Pokud GC4REQA je přímým ideovým pokračovatelem GCRXGF, pak bych to určitě zmínil v listingu, kde bych velmi uctivě poděkoval Markovi 007 za jeho prvotní počin a za adopci. A ať už byl předchůdce jakkoliv špatný, tak bych se držel rčení: "Darovanému koni na zuby nekoukej."


Tohle už je síla i pro mě :D Obě keše jsou ideovým pokračovatelem Jaroslava Foglara - nikoho jiného. Když už tedy někoho zmiňovat a děkovat - tak především jemu. Marek 007 opravdu není autorem legendárních příběhů.
  • -1

#32 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 20:10

Stínadla se zase bouří.


Jen s tímhle by se dalo souhlasit, Losna by měl situaci uklidnit :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#33 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 21:49

Chtěl jsi diskusi. nebo jen souhlasné příspěvky?

Až vy vážený pane doktore někde budete s něčím souhlasit,či něco pochválíte,tak já se dám na modlení :D  :D  :D


  • 0

#34 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 21:56

Tohle už je síla i pro mě :D Obě keše jsou ideovým pokračovatelem Jaroslava Foglara - nikoho jiného. Když už tedy někoho zmiňovat a děkovat - tak především jemu. Marek 007 opravdu není autorem legendárních příběhů.

Ano, v podstatě souhlas. A protože jsou Vánoce, zabrousím trochu do geo-teologie: Na počátku bylo slovo, to slovo bylo u Foglara. To slovo se stalo keší a ta keš přebývala mezi námi. Marek 007 o ní vydal svědectví.


  • 0

#35 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 22:24

Ta nová hra má pouze stejný název a jednu stage, jinak je to úplně jiný příběh. Marek 007 byl jedním z ownerů, první byl Hajtra, který už GC nehraje a své jiné kešky nechává osudu.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#36 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2013 - 7:45

Jak jsi hajtru zmínil, hned se mi vybavilo video k původní stínadelské kešce:  http://www.youtube.c...WcJusAg6I#t=157 Doporučuju sledovat od 2. minuty  ;)


  • 0

#37 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2013 - 8:01

já to video dobře znám, mám ho i u listingu..a? :)


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 25 prosinec 2013 - 12:10

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#38 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2013 - 10:47

Já hlavně nějak nechápu, proč musela být ta stará archivovaná. Jako by nemohly žít vedle sebe. Nebylo to trochu zbrklé?

Zatímco starou GCRXGF_zahada-hlavolamu bych si býval rád někdy odlovil, ta nová už mne tedy tak moc neláká, další z mnoha wherigovek.

Takhle to vypadá, jako by sis jen dělal místo pro svoje nové dílo. A archivovat jen kvůli tomu starou keš "legendu" mi přijde nefér.

Vidím to naprosto stejně, bohužel.


Už jsem ti odpověděl, diskuze skončila.

Tys neodpověděl, tys urazil.


  • 1
:)

#39 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2013 - 12:08

Ale odpověděl...k názoru "dělal jsi si místo pro své dílo", nejde napsat více než "nedělal"... K názoru "další z mnoha wherigovek", se s ním také nemohu bavit, když nemá odlovenu ani jednu verzi... A hodně lidí chápe, proč a za jakých okolností byla stará archivovaná, jestli je skutečně dr., měl by si to uvědomovat taky :)


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 25 prosinec 2013 - 12:09

  • -1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama