Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

logbook


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:10

Je možné, aby se k zalogování použilo např. předem staženého listu z listingu vhozením do keše - schránky bez nutnosti jejího otevření? 


  • 0

#2 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:14

Co revírník nevidí to oko nebolí aneb lepší je se někdy nezeptat ;-)
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#3 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:21

Odlovil jsem kešku, která byla jako bonusovka jedné série... Tam se logovalo vhozením lístečku, které se daly najít v každé z keší série. Na zadní stranu lístečku bylo nutné napsat svůj nick, lísteček se vhodil do krabky a bylo zalogováno...

Takže by v tom neměl být problém, ne?


  • 2

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:32

Já v tom žádný problém nevidím. Nikde se neuvádí, že logbook musí být sešit, kniha v kůži, role papíru nebo jednotlivé lístky.


  • 0

#5 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:48

Takových keší jsem našel několik. Nevidím v tom rozpor s pravidly.


  • 0

#6 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 22:49

Vím o jedný, kde si owner nechává házet lístky do škvíry na dopisy v domovních dveřích.

Nemám ale ponětí, jak se v takové keši dělá trade :)

 

Před uzavřenejma schránkama bych tě měl varovat. Každej druhej bude zvědavej co je uvnitř a každej desátej se ti dovnitř podívá.


Tento příspěvek byl upraven od Smogeo: 07 leden 2014 - 22:53

  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 23:12

Já v tom žádný problém nevidím. Nikde se neuvádí, že logbook musí být sešit, kniha v kůži, role papíru nebo jednotlivé lístky.

To máš pravdu. Uvádí se však, jak jsme se nedávno dočetli také v tématu o Putující keši, že logbook musí obsahovat keš, nikoliv že může být do keše vkládán.
Tudíž jak psal Witko.
  • 0

#8 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 2:37

Vím o jedný, kde si owner nechává házet lístky do škvíry na dopisy v domovních dveřích.

Nemám ale ponětí, jak se v takové keši dělá trade :)

 

Před uzavřenejma schránkama bych tě měl varovat. Každej druhej bude zvědavej co je uvnitř a každej desátej se ti dovnitř podívá.

ty jo, kde to je, to je super! :)


  • 0
:)

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 6:02

Podle mě to přes revírníka neprojde, protože keš musí podle pravidel logbook obsahovat. Takže by to šlo, pokud by zásobní formuláře pro logování byly umístěný v keši nebo její bezprostřední blízkosti, ale ne když se vyžadje, aby si ho člověk vytiskl a přinesl s sebou. On taky třeba ne každej má všude k dispozici tiskárnu, že jo - co když někdo na tu keš jde někdo, kdo tu jen projíždí ve dvě ráno?

Viděla jsem keš na podobným princip, tam formuláře byly ve stage multiny, pak bylo potřeba oběhnout ještě dost dlouhou trasu se sběrem indicií a na finálce se ten formulář zakládal do sešitu s fóliema. Ale trasa byla vedená tak, že finálka se v kruhu vracela asi 200m od tý stage, takže kdo multinu lovil na etapy a formulář zatím ztratil, snadno si od finálky mohl skočit pro novej.


  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 6:30

Podle mě to přes revírníka neprojde, protože keš musí podle pravidel logbook obsahovat. ...

 

Já bych teda v tomhle tak úzkoprsý nebyl. Když někde cestou nebo přímo u keše budou lístky k dispozici, aby kačer nemusel nosit svoje, mělo by to být ok.


  • 1

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 6:53

Já bych teda v tomhle tak úzkoprsý nebyl. Když někde cestou nebo přímo u keše budou lístky k dispozici, aby kačer nemusel nosit svoje, mělo by to být ok.

No to pak jo, kolegové se ptali na případ, kdy si kačer musí ten formulář stáhnout z webu, vytisknout a donést s sebou, o tom jsem psala, že to neprojde.


  • 0

#12 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 8:09

Vím o jedný, kde si owner nechává házet lístky do škvíry na dopisy v domovních dveřích.

Nemám ale ponětí, jak se v takové keši dělá trade :)

 

Před uzavřenejma schránkama bych tě měl varovat. Každej druhej bude zvědavej co je uvnitř a každej desátej se ti dovnitř podívá.

je spousta keší bez možnosti trade, tak tady problém nevidím

druhá věc je zvědavost, toho bych se možná trochu obávala, ale přišlo lepší, než někde schovávat klíček nebo dávat kódový zámek, prostě jen do schránky lísteček vhodit .-) 


  • 0

#13 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 8:14

Podle mě to přes revírníka neprojde, protože keš musí podle pravidel logbook obsahovat. Takže by to šlo, pokud by zásobní formuláře pro logování byly umístěný v keši nebo její bezprostřední blízkosti, ale ne když se vyžadje, aby si ho člověk vytiskl a přinesl s sebou. On taky třeba ne každej má všude k dispozici tiskárnu, že jo - co když někdo na tu keš jde někdo, kdo tu jen projíždí ve dvě ráno?

Viděla jsem keš na podobným princip, tam formuláře byly ve stage multiny, pak bylo potřeba oběhnout ještě dost dlouhou trasu se sběrem indicií a na finálce se ten formulář zakládal do sešitu s fóliema. Ale trasa byla vedená tak, že finálka se v kruhu vracela asi 200m od tý stage, takže kdo multinu lovil na etapy a formulář zatím ztratil, snadno si od finálky mohl skočit pro novej.

proto se tu nejdřív ptám, abych viděla vaše názory, než se do něčeho pustím

logbook by v keši byl, bych to pak třeba skládala dohromady .-) 

jsem to myslela tak, že podstatou by byla např. nějaká šifra nebo křížovka., tzn., že by sis stejně musela někde něco psát - no a pak bys to vyluštěné jen podepsala a vhodila do schránky .-)

na přesném formuláři netrvám, ten by byl jen pro toho, kdo si to chce a může vytisknout


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 9:12

proto se tu nejdřív ptám, abych viděla vaše názory, než se do něčeho pustím

logbook by v keši byl, bych to pak třeba skládala dohromady .-) 

jsem to myslela tak, že podstatou by byla např. nějaká šifra nebo křížovka., tzn., že by sis stejně musela někde něco psát - no a pak bys to vyluštěné jen podepsala a vhodila do schránky .-)

na přesném formuláři netrvám, ten by byl jen pro toho, kdo si to chce a může vytisknout

 

A co když někdo s sebou nemá papír a poznámky si dělá třeba v tabletu? Nebo když luští, vyluští, ale u finálky mají mudlové konferenci, tak vyluštěné souřadnice uloží do navigace, jde domů a příště přijde za půl roku, pochopitelně už bez papíru? Podle mě by to chtělo, aby v rozumném dosahu od keše byla zásobárna papírků, nelze vyžadovat, aby si logující nosil s sebou cokoliv kromě tužky.


  • 0

#15 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 9:27

jsem to myslela tak, že podstatou by byla např. nějaká šifra nebo křížovka., tzn., že by sis stejně musela někde něco psát - no a pak bys to vyluštěné jen podepsala a vhodila do schránky .-)

 

 

Jéé to je dobrej nápad. Jen to doladit a "finálkáři" budou muset poctivě luštit.


  • 1

#16 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 9:32

jsem to myslela tak, že podstatou by byla např. nějaká šifra nebo křížovka., tzn., že by sis stejně musela někde něco psát - no a pak bys to vyluštěné jen podepsala a vhodila do schránky .-)
 
 
Jéé to je dobrej nápad. Jen to doladit a "finálkáři" budou muset poctivě luštit.

Tak teď už vyjma "keš musí obsahovat logbook" z toho máš i dávno zrušené ALR.
  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:16

Tak teď už vyjma "keš musí obsahovat logbook" z toho máš i dávno zrušené ALR.

 

Nezdá se ti, že je jedno, jestli keš obsahuje části logbooku někde ve stage multi a ty je musíš kousek přemístit?

Je to hezká myšlenka a zpříjemní to hru. A pokud chceš vše brát doslovně - chci vidět jak splňují tvé keše všechny pravidla, všechny zákony atp.

 

Občas si tady začínám připadat jako v Absurdistánu, kdy pravidla povýšili na boha a kdo udělá něco co není přesně napsané v pravidlech, tak je porušil... A díky, tohle NECHCI! Hraji hru, nejsem na policii. Krom toho i třeba u kolizí mohou být výjimky. Proč asi? Protože je to hra, ne dogma.


  • 0

#18 Pesta

Pesta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucky kraj

Publikováno 08 leden 2014 - 12:30

Měl jsem stejný nápad, tedy mít neotevíratelnou schránku, pouze do ní nechat vhazovat logy. Ptal jsem se na to jednoho revírníka a bohužel mi to odmítl.


  • 0

#19 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:51

Měl jsem stejný nápad, tedy mít neotevíratelnou schránku, pouze do ní nechat vhazovat logy. Ptal jsem se na to jednoho revírníka a bohužel mi to odmítl.

tak to jsem slyšet nechtěla :(

hm a co to udělat tak, že by tam logbook byl a pro ty, kdo by se chtěli zapsat, by museli ještě doluštit, kde je klíč 

a kdo by nechtěl, tak by tam vhodil jen lístek ;)

by bylo zajímavé pak porovnat poměr .-)


  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 13:01

tak to jsem slyšet nechtěla :(

hm a co to udělat tak, že by tam logbook byl a pro ty, kdo by se chtěli zapsat, by museli ještě doluštit, kde je klíč 

a kdo by nechtěl, tak by tam vhodil jen lístek ;)

by bylo zajímavé pak porovnat poměr .-)

Konečně by byla data na ty bakalářské práce :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama