Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

logbook


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 13:35

tak to jsem slyšet nechtěla :(


Ono by to chtělo, Romano, zeptat se přímo reviewera. Každý může mít na věc trochu jiný názor. Ale pokud by ti to opravdu zamítli, tak by mě to mrzelo, protože pro to prakticky není žádný závažný důvod. Maximálně administrativní, nechci napsat rovnou byrokratický. Na druhou stranu je potřeba říci, že se na sto procent najde někdo, když ne hned, tak později, kdo ti na tu keš prskne NA log právě s odůvodněním, že to odporuje pravidlům, protože logbook není přítomen v keši. Nojo, no, i ze skákání přes švihadlo se dá udělat komplikovaná byrokratická věda.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#22 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 13:38

Je to hezká myšlenka a zpříjemní to hru.

Souhlasím s tebou, že je to hezká myšlenka. Jenže i ty sám potvrzuješ, že porušuje pravidla - která se obzvlášť poslední dobou začala řešit. Publikace takových keší totiž vyvolává nenáviděný systém dvojího metru se spoustou možností a tedy i chaosem. Srovnání s keší pravidla splňující je více než zřejmé.
5kscb9ln1h5xef02qfdg.png

EDIT: Abych jen pořád nepsal o pravidlech, ale i přímo za sebe: já proti takovým keším samozřejmě nic nemám, narozdíl od některých. Píšu jen o tom, jak to může (tedy musí) dopadnout. Jinak musím naprosto souhlasit s příspěvkem nade mnou.

Tento příspěvek byl upraven od Tiskar94: 08 leden 2014 - 13:48

  • 2

#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:02

Tak mi to nedalo a pokusil jsem se najít, co se o logbooku říká v oficiálních pravidlech. Našel jsem tohle:
 

http://www.geocachin...guidelines.aspx, bod 1.3: „Geocache containers include a logsheet or logbook.“
For all physical caches, there must be a logbook, scroll or other type of log for geocachers to record their visit.

 
Podle mého názoru by se mohlo vhození papírku s logem klidně považovat za „other type of log“, takže by to pravidlům vůbec nemuselo odporovat.
 
Ale můj názor nerozhoduje. Rozhoduje názor reviewera.

Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 08 leden 2014 - 14:02

  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:18

.........

Na druhou stranu je potřeba říci, že se na sto procent najde někdo, když ne hned, tak později, kdo ti na tu keš prskne NA log právě s odůvodněním, že to odporuje pravidlům, protože logbook není přítomen v keši.

 

Nikdo přece neříká, že v keši logbook není. Klidně tam být může :-)

 

Ale pokud půjde logovat vhozením vlastnoručně vytvořeného listu s logem, jistě nashromáždíš spoustu zajímavých unikátů.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:23

Ono by to chtělo, Romano, zeptat se přímo reviewera.

a kdo teď zastupuje Skupce?

na koho konkrétního se mám obrátit?


  • 0

#26 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:31

a kdo teď zastupuje Skupce?

Myslím, že se o tom na plzeňském webu zmiňoval Sopdet, ale nevím jestli jenom on.


  • 0

#27 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:01

a kdo teď zastupuje Skupce?

na koho konkrétního se mám obrátit?

 

No podle toho, co vidím v notifikacích, tak se střídají povětšinou Tobias s Alexem, něco tam prskne Sopdet. Ale já si nechávám posílat notifikace jenom na tradičky, wheriga a letterboxy.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#28 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:38

Nikdo přece neříká, že v keši logbook není. Klidně tam být může :-).

Pravda. Jsou stovky keší, v kterých logbook sice leží jenže je plnej, tak kačeři logují na přinesené papírky.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#29 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:47

No podle toho, co vidím v notifikacích, tak se střídají povětšinou Tobias s Alexem, něco tam prskne Sopdet. Ale já si nechávám posílat notifikace jenom na tradičky, wheriga a letterboxy.

tak jsem napsala Alexovi a uvidím, co odpoví :)


  • 0

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 16:02

Ono i celkem bez ohledu na nějaký pravidla, když si představím, jak jdu na keš, těšim se na něco pěknýho (neb to má spoustu mašliček), v potu tváře projdu třeba delší trasu a prokoušu se úskalím luštění, a pak najdu finálku a celý to zhasne na tom, že u sebe nemám kus papíru (což obvykle opravdu nemám), takže musím odtáhnout s dlouhým nosem - tak to by mě asi fakt mrzelo. Takže osobně bych neviděla žádnej problém v logování vhazováním lístků papíru, ale, jak už jsem řekla dřív - pod podmínkou, že ty lístky budou někde při ruce. Třeba udělat poštovní schránku dole s takovým šuplíkem a tam strčit malou krabičku s papírkama velikosti vizitky pro ty, kdo si nepřinesli vlastní. Což nijak nebrání fantazii kačerů a možnosti používat vlastní "dopisní papír", když si ho budou chtít přinést.

 

Druhá věc, která ale samozřejmě vytvoření takový keše nijak nebrání, jen je to o tom, co se mi líbí a nelíbí: Když přijdu na nějakou hezkou keš, zvláště na nějakou novou nedaleko mých HC, tak s oblibou listuju logbookem a koukám, kdo ze sousedů tu už byl a co napsal. To by tady nejspíš nešlo, takže právě to zajímavý by si tady mohli prohlídnout jen owneři. Leda by ty "dopisy"  scanovali a přidávali do fotogalerie, ale stejně to už není ono.


  • 0

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 16:06

u sebe nemám kus papíru (což obvykle opravdu nemám),

Když jdu keškovat, mám obvykle v kapse alespoň toaleťák :D


  • 0

#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 16:08

Když jdu keškovat, mám obvykle v kapse alespoň toaleťák :D

Na co, prosim tě? :D :D :D


  • 0

#33 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 16:12

Ono i celkem bez ohledu na nějaký pravidla, když si představím, jak jdu na keš, těšim se na něco pěknýho (neb to má spoustu mašliček), v potu tváře projdu třeba delší trasu a prokoušu se úskalím luštění, a pak najdu finálku a celý to zhasne na tom, že u sebe nemám kus papíru (což obvykle opravdu nemám), takže musím odtáhnout s dlouhým nosem - tak to by mě asi fakt mrzelo. Takže osobně bych neviděla žádnej problém v logování vhazováním lístků papíru, ale, jak už jsem řekla dřív - pod podmínkou, že ty lístky budou někde při ruce. Třeba udělat poštovní schránku dole s takovým šuplíkem a tam strčit malou krabičku s papírkama velikosti vizitky pro ty, kdo si nepřinesli vlastní. Což nijak nebrání fantazii kačerů a možnosti používat vlastní "dopisní papír", když si ho budou chtít přinést.

 

Druhá věc, která ale samozřejmě vytvoření takový keše nijak nebrání, jen je to o tom, co se mi líbí a nelíbí: Když přijdu na nějakou hezkou keš, zvláště na nějakou novou nedaleko mých HC, tak s oblibou listuju logbookem a koukám, kdo ze sousedů tu už byl a co napsal. To by tady nejspíš nešlo, takže právě to zajímavý by si tady mohli prohlídnout jen owneři. Leda by ty "dopisy"  scanovali a přidávali do fotogalerie, ale stejně to už není ono.

To je asi věc názoru.

Já si zas nedovedu představit, že když někde něco cestou luštím, tak že bych si to nikam nezapisovala, takže papírů mám vždy dost a dost.

A co se týká logbooku, tak v něm většinou ke čtení moc není. To pěkné si člověk pak přečte až na netu.

 

Jinak jedním z důvodů, proč jsem si to takto vymyslela, byla např. nenápadnost při odlovu. Ono je nenápadnější něco jen vhodit do schránky než tu schránku otvírat. To kolemjdoucí upoutá spíš.


  • 0

#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 16:16

To je asi věc názoru.

Já si zas nedovedu představit, že když někde něco cestou luštím, tak že bych si to nikam nezapisovala, takže papírů mám vždy dost a dost.

A co se týká logbooku, tak v něm většinou ke čtení moc není. To pěkné si člověk pak přečte až na netu.

No to já kolikrát taky :D!

Takže když zjistím, že je potřeba si něco zapsat, a já jsem si jako obvykle zasen nevzala žádnej papír, tak si to kolikrát píšu třeba propiskou na ruku, tužkou na navigaci (to jde snadno otřít) a nebo na cokoliv takovýho. Takže počkej, až budeš mít ve schránce můj log na posmrkaným (látkovým) kapesníku nebo na nějakým šutru :D! Ale navigaci ti tam nehodím, za to mi ten bod zas nestojí :D!


  • 0

#35 Erdogan

Erdogan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary

Publikováno 08 leden 2014 - 17:24

Většina lovců by to vzala v klidu, ale reviewer to vezme asi stejně jako na GC22D0N '>GC22D0N .

Kdy:

owner: Ukradli zamek a logbook. Keš je na miste, ale k jejímu obsahu se nedostante. Brzy opravím.
Kdo "VSUNE" do keše list s podpisem, tomu bude uznán log, přiložení fotky je výhodou :-)

reviewer: Důrazně upozorňuji že ownerem navrhovaný způsob logování je proti pravidlům a hrozí uzamknutí listingu.

Takže asi tak...


 


Tento příspěvek byl upraven od Erdogan: 08 leden 2014 - 17:31

  • 0

#36 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 17:59

No, našel jsem si tu keš (jen tak mimochodem, mám ji z dřívějška odlovenou) a ono je to tam trochu nejednoznačné.

Ve stejný den totiž existují 2 Disable Logy a v tom prvním je pouze toto: „Ukradli zamek a logbook. Kes je na miste. Uznam fotku u kese pro log.“ Takže je otázka, na co vlastně reviewer reagoval.

Ale jak jsem psal výše - bez názoru reviewera to je tady jen bezpředmětné tlachání.

 

Pokud bych se ptal já a reviewer mi odpověděl, že to je proti pravidlům, zeptal bych se ho ještě, jestli se to nedá považovat za „other log type“ a co na tom vlastně vadí. A podle té odpovědi bych se zařídil. Samozřejmě, že pokud si reviewer i pak bude stát za svým, tak s tím nikdo nic nenadělá. Určitou možností je ještě dotaz přímo na Groundspeak, ale to je takové divné řešení.

 

Taky je otázka, proč to Romana z Gřešáků chce zrovna takhle. Jaký ona k tomu má důvod a jaký benefit by to pro hráče mělo mít. Na druhou stranu oficiální reviewerovy důvody, proč tohle nejde povolit, by mě docela zajímaly.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#37 Pesta

Pesta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucky kraj

Publikováno 08 leden 2014 - 18:05

 

 Na druhou stranu oficiální reviewerovy důvody, proč tohle nejde povolit, by mě docela zajímaly.

 

Řekl mi to, co tady již zaznělo, že v keši dle pravidel musí být logbook. :-) Tehdy jsem to akceptoval (je to rok zpátky), více jsem to nezkoumal, neptal jsem se, co je "other type of log". Jen tak pro info, nebyl to ani jeden ze zde zmíněných nadlesních, takže třeba uspěje. :-)


  • 0

#38 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 740 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:38

Na co, prosim tě? :D :D :D

Odlov si tuhle: http://www.geocachin...D5Z_stare-sypky

Uvidíš, že se bude hodit :)


  • 0

#39 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 9:45

takže už mám odpověď od revírníka :)

jak už tu někdo psal, tak když bude na nějaké stage či přimo u finálky možnost vzít si logovací papírek, tak to možné je

díky všem za vaše názory


  • 0

#40 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 10:40

Tak fajn. I když je to tak trochu kompromis, tak to asi tobě vadit nebude. Tak směle do toho. A díky za informaci.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama