Přejít na obsah


Fotka

Stator (betatest)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1071 odpovědí na toto téma

#721 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 21:02

Nehledej to u milniku, hledej to na druhy zalozce Statoru :)

Opět úžasná rada...  už to tam mám, jak to patří.... Díky moc :-)


  • 0

#722 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 6:21

Loguji vždy v pořadí, jakém jsem našel.... ale nikde jsem ve Statoru u milníků nenašel, jak zadám, aby se mi to řadilo podle ID logu....

 

Jen vysvetlim a doplnim Petulinku. Razeni nalezu neni vlastnost, kterou pouzivaji jen milniky, proto je to nastavene globalne v celem Statoru najednou. Je tak mozne si do kterekoli sve tabulky doplnit poradi nalezene kese a ve vsech tabulkach bude hodnota konzistentni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#723 Geoteam UL

Geoteam UL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 18:48

Tak jsem před pár dny zjistil, že existuje tato skvělá (zatím ne ve všem, ale skoro) náhrada ggstatu kvůli špatnému zobrazení záložek menu na geocaching.com. Ale při předělávání jsem zjistil jednu nemilou věc, chybí tam ty pěkné statistiky, co jsou v ggstatu ohledně vlastních keší. Myslím ty tabulky naše kešky pod drobnohledem (různé přehledy jako stáří, naživu, návštěvy za den apod.), pak zajímavá čísla našich keší, logy na našich keších, a nejúspěšnější nálezci.

Pášu takto, jestli by bylo možné toto v budoucnu přidat? Bylo by to skvělé. Předem díky.


  • 0

#724 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2014 - 18:54

Vsechno, co jsi vyjmenoval, a mnoho dalsiho v planu je.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#725 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 8:00

Ahoj,

jen menší drobnost. Při práci se statorem na mě občas vyskočí tato hláška:

 

viz odkaz - přidat sem jednoduše obrázek je nadlidský úkol.

http://ctrlv.cz/1gmtB

 

S kdy k tomu dojde? Když stator ukončím tlačítkem "OK", většinou po delší době. Tj, když mám stator otevřený delší dobu, nic nedělám a poté ho ukončím tlačítkem OK, tak vyskočí tato hláška. Změny se uloží i přes tuto hlášku


Tento příspěvek byl upraven od Dragouni: 30 květen 2014 - 8:01

  • 0

#726 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 8:12

Ahoj,

jen menší drobnost. Při práci se statorem na mě občas vyskočí tato hláška:

 

viz odkaz - přidat sem jednoduše obrázek je nadlidský úkol.

http://ctrlv.cz/1gmtB

 

S kdy k tomu dojde? Když stator ukončím tlačítkem "OK", většinou po delší době. Tj, když mám stator otevřený delší dobu, nic nedělám a poté ho ukončím tlačítkem OK, tak vyskočí tato hláška. Změny se uloží i přes tuto hlášku

 

Pokud nastane při generování náhledu chyba, zobrazí se ještě jednou při ukončení Statoru. Pokud ho necháš otevřený týden, pak za týden. Nebo ti snad hláška při ukončení vyskočila bez toho, že někdy před tím chyba nastala...?

 

Vkládání obrázku je velmi jednoduché. Při psaní příspěvku musíš ale přejít na rozšířený editor.  :)


  • 0

#727 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 8:20

Jo, tak to bude nejspíš ono, když něco zkouším, tak tam občas nějaká chyba vyskočí. Tím, že při zkoušení to mám otevřené dlouho, tak to vypadalo, jako kdyby vypršela nějaká session. Tak už vím, že hlášku nemusím nijak řešit. Díky

Rozšířený editor jsem zkoušel, ale nějak to hlásilo chybu oprávnění s obrázkem.


  • 0

#728 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 9:07

Rozšířený editor jsem zkoušel, ale nějak to hlásilo chybu oprávnění s obrázkem.

 

Vzhledem k tomu, že to tu používají všichni, tak bude asi problém mezi jednou nejmenovanou židlí a klávesnicí. Ale já jsem díky tomu objevil službu ctrlv.cz a je moc pěkná. Díky...  :)


  • 1

#729 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2014 - 10:13

Vzhledem k tomu, že to tu používají všichni, tak bude asi problém mezi jednou nejmenovanou židlí a klávesnicí. Ale já jsem díky tomu objevil službu ctrlv.cz a je moc pěkná. Díky...  :)

Teda to je geniální stránka, díky  :)


  • 1

#730 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2014 - 8:22

Vzhledem k tomu, že to tu používají všichni, tak bude asi problém mezi jednou nejmenovanou židlí a klávesnicí. Ale já jsem díky tomu objevil službu ctrlv.cz a je moc pěkná. Díky...  :)

Nemuze byt problem ve velikosti, kterou muze uzivatel nahrat tady na server? pokud to chce dat obrazek jako prilohu a ne odkaz na jiny web? ctrlv.cz vypada opravdu zajimave:D treba jednou vyzkousim.

P.S. doufam, ze mi Petulinka opet neda warning za offtopic:D:D


  • 0

#731 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2014 - 8:28

Barvy grafů jsou standardně podle položek "Škálování tabulky - průměr" a "Škálování tabulky - maximum" (v češtině - viz definici barev). Je to z důvodu, aby barevné ladění histogramů v tabulkách a grafů bylo stejné. Proto i modul TimelineByTypeCumulative používá na celkovou kumulativní hodnotu barvu "Škálování tabulky - průměr". Pro roční souhrny je v definici barev zvláštní položka "Grafy - roční souhrny". Popisy os jsou provedeny stejnou barvou, jako je veličina, aby se signalizovalo, co k čemu patří. Můžu tě ubezpečit, že stejně tak to dělá i GgStat...

 

Sumasumárum, pokud se ti nelíbí barvy, změň si je. Pokud bude třeba, dodělám do modulu další parametr, kterým by se přepnulo na popis os základní barvou.

ok, diky za info. zkusim. GGstat dela, ale me slo jen o 2 odstiny modre a ne modrou a cervenou. Jak je videt na mem profilu na GC


  • 0

#732 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 11:02

Vcera jsem na eventu prijemne pokecal s Gordem. Zkusil jsem si podle neho rozsirit Numbers o vlastni radky, ale moc se mi nelibilo formatovani (plain text), tak jsem trosku sahnul primo do modulu. Asi bych to pak dal i pres ten NumbersAdd.ini, ale nevim jak bych tam dostal prelozitelne stringy z gettext, takze jsem si to upravil rovnou v modulu. Vcetne nejblizsi kese.

Upraveny Numbers.Stator.pas je zde a na vysledek se lze podivat tady.

 

V modulu jsem si vsiml jeste Centroidu a Medianu. Ty uz taky jsou nekde v nejake promenne, nebo se na nich bude jeste pracovat?

 

P.S. Na eventu jsem byl ten s tim nejmladsim ucastnikem:D


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 01 červen 2014 - 11:09

  • 1

#733 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 20:33

Na modulu Number se bude pracovat významně - viz diskuze v tomto vláknu pár stránek zpátky...


  • 0

#734 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 20:35

Ja bych poprosila vsechny, kdo maj nejakej dotaz ke statoru, aby mi nepsali do zprav, ale psali to SEM do tematu. Opradu neni v mejch silach odpovidat kazdymu extra.


  • 0

#735 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 21:10

Se Statorem jsem se zacal seznamovat pred nekolika dny a toto vlakno je ponekud rozsahle, tak mne neukamenujte pokud se ptam na jiz vyresene, ale zatinm jsem odpoved nenasel.

Ve statistikach FTF se mne nerdi nalezy podle data. XTF jsem v GG otagoval dodatecne a urcite ne v poradi jak bylo nalzeno, Jde nejak vyresit razeni FTF podle data?

 

Neslo by v mape Okresy CR zobrazovat zkratku okresu i tam, kde nejsou zadne nalezy? Bylo by to jednodussi pro orientaci i vtyvareni filtru v GG.


  • 0

62st - Sony Xperia X- a.Drake - GeoGet


#736 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 21:19

V parametrech modulu se nastavuje sloupec, podle ktereho je tabulka razena. Pravdepodobne nemas takto oznacen sloupec s datem, ale ne nejaky jiny.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#737 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 21:46

Diky, dobra rada, jiz opraveno. 


  • 0

62st - Sony Xperia X- a.Drake - GeoGet


#738 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 11:49

Vcera jsem na eventu prijemne pokecal s Gordem. Zkusil jsem si podle neho rozsirit Numbers o vlastni radky, ale moc se mi nelibilo formatovani (plain text), tak jsem trosku sahnul primo do modulu. Asi bych to pak dal i pres ten NumbersAdd.ini, ale nevim jak bych tam dostal prelozitelne stringy z gettext, takze jsem si to upravil rovnou v modulu. Vcetne nejblizsi kese.

Upraveny Numbers.Stator.pas je zde a na vysledek se lze podivat tady.

 

Nic ti nebrani do toho ini souboru s doplnovanymi radky pridat i HTML formatovani.

 

Co myslis "prelozenymi stringy s gettext"?

 

EDIT: Modul Numebers je jen ukazkovy a byl udelan jen pro predstavu, jak to bude ve vysledku vypadat a pro nastin obsluhy o hodne driv nez logator, ktery se stara o vypocet poctu slov. Takze modul ani nemel kde hodnoty sebrat. Mohl si to samozrejme pocitat sam, ale vzhledem k tomu, ze prezentacni moduly jsou staveny tak, aby toho delaly co nejmene, vypocet podobnych udaju do nej nepatri.

 

Hodnoty pocitane ve vypocetnich modulech jsou umyslne zvlast, aby je mohly pouzivat ruzne moduly a nemuselo se totez delat pokazde znovu. Jedna jde o to, ze je to zbytecna prace, ale pak jde take o to, aby algoritmy po vypocty stejnych hodnot byly identicke. V nekterych pripadech je totiz mozne pouzit treba jina rozhodovaci kriteria, jine razeni, .... Tak aby vysledky v cele statistice byly konzistentni.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 červen 2014 - 11:56

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#739 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 12:52

Nic ti nebrani do toho ini souboru s doplnovanymi radky pridat i HTML formatovani.

 

Co myslis "prelozenymi stringy s gettext"?

 

EDIT: Modul Numebers je jen ukazkovy a byl udelan jen pro predstavu, jak to bude ve vysledku vypadat a pro nastin obsluhy o hodne driv nez logator, ktery se stara o vypocet poctu slov. Takze modul ani nemel kde hodnoty sebrat. Mohl si to samozrejme pocitat sam, ale vzhledem k tomu, ze prezentacni moduly jsou staveny tak, aby toho delaly co nejmene, vypocet podobnych udaju do nej nepatri.

 

Hodnoty pocitane ve vypocetnich modulech jsou umyslne zvlast, aby je mohly pouzivat ruzne moduly a nemuselo se totez delat pokazde znovu. Jedna jde o to, ze je to zbytecna prace, ale pak jde take o to, aby algoritmy po vypocty stejnych hodnot byly identicke. V nekterych pripadech je totiz mozne pouzit treba jina rozhodovaci kriteria, jine razeni, .... Tak aby vysledky v cele statistice byly konzistentni.

 

 

jj to mi potom doslo taky, ze jsem to mohl formatovat jako html v tom ini filu:)

 

Myslim tim toto ve zdrojaku addonu:  _('Average log length')  to se asi ze sablony uz volat neda?

 

Kdybych chtel mit ten ini file nezavisly na nastaveni anglicky/cesky. V adresari locale, v *.po souboru jsem tam nasel ty stringy, ktere jsou prave urcene pro ty logy.

 

JInak jeste k promennym Calc_LogsMaxID a Calc_LogsMinID nebylo by lepsi kdyby vracely spis ID logu nez ID kesky?

 

To tedy vysvetluje proc to tam jeste nebylo. Samozrejme souhlasim s tim, ze pocita jeden a jiny jen zobrazuje. Takze tak jak to je ted, jsem to i vyuzil.


  • 0

#740 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 13:28

Myslim tim toto ve zdrojaku addonu:  _('Average log length')  to se asi ze sablony uz volat neda?

 

Kdybych chtel mit ten ini file nezavisly na nastaveni anglicky/cesky. V adresari locale, v *.po souboru jsem tam nasel ty stringy, ktere jsou prave urcene pro ty logy.

 

JInak jeste k promennym Calc_LogsMaxID a Calc_LogsMinID nebylo by lepsi kdyby vracely spis ID logu nez ID kesky?

 

To tedy vysvetluje proc to tam jeste nebylo. Samozrejme souhlasim s tim, ze pocita jeden a jiny jen zobrazuje. Takze tak jak to je ted, jsem to i vyuzil.

 

_('text') je format pouzivany pro lokalizaci pomoci PoEditu. Co neni prelozeno, zustane anglicky (resp. tak, jak je to ve zdrojaku). Nevim, co masmas na mysli tou sablonou, pokud promenne %jmeno%, tak tyto texty s tim nemaji naprosto nic spolecneho.

 

Nevim, proc by mel byt INI soubor v adresari profilu nezaviskly na jazykove verzi. Kazdy profil ma nastaven vystupni jazyk a v to by mel byt i ten INI (a pochopitelne i ostatni soubory).

 

ID logu misto ID kese: Lepsi by to nebylo. Ale lepsi bude, kdyz se v promennych objevi i Calc_LogsMax[Min]LogId. Doplnim to tam (mozna - ono to neni uplne primitivni, log muze byt slozen z nekolika po sobe jdoucich FI, WN, WN ...).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 červen 2014 - 13:30

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka