Přejít na obsah


Fotka

Stator (betatest)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1071 odpovědí na toto téma

#741 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 13:47

_('text') je format pouzivany pro lokalizaci pomoci PoEditu. Co neni prelozeno, zustane anglicky (resp. tak, jak je to ve zdrojaku). Nevim, co masmas na mysli tou sablonou, pokud promenne %jmeno%, tak tyto texty s tim nemaji naprosto nic spolecneho.

No a to je presne ten gettext. Sablonou beru cele html statistiky do okamziku, kdy se zacnou nahrazovat promenne realnymi hodnotami. tj resolvovani %promenna%.
 

Nevim, proc by mel byt INI soubor v adresari profilu nezaviskly na jazykove verzi. Kazdy profil ma nastaven vystupni jazyk a v to by mel byt i ten INI (a pochopitelne i ostatni soubory).


no abych si nemusel delat 2 profily. ktere se budou lisit jen temi obecnymi texty. Ale dal bych to nerozebiral. Bylo to spis what if situace.
 

ID logu misto ID kese: Lepsi by to nebylo. Ale lepsi bude, kdyz se v promennych objevi i Calc_LogsMax[Min]LogId. Doplnim to tam (mozna - ono to neni uplne primitivni, log muze byt slozen z nekolika po sobe jdoucich FI, WN, WN ...).

tak to je idealni varianta:)

btw. zkousel jsem generovat  popis cache pomoci MakeHtmlCacheInfo. Aby ten radek byl ve stejnem duchu jako zbytek v modulu Numbers.

Ale jak z jednoho ID dostat vse potrebne. GetCacheInfo zatim nevraci vse potrebne.

Jinak k tem logum.
GGStat mi napocital toto:
Prumer: 53.1, Nejdelší: 339 GC4T6KG, Nejkratší: 0 GC20CMR

Stator:
Průměrný log
52,42 slov
Nejdelší log
335.0 slov
GC4T6KG

necinim si narok rikat kdo pocita spravne, ale je to zajimave. Btw. word pro ten log napocital 336;)


  • 0

#742 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 14:09

Myslim, ze se dostavame trochu mimo tema, kde se vetsina ctenaru uz ztrati. Asi by bylo rozumnejsi prejit na soukromou korespondenci. Preferuji ICQ, na zdejsim profilu mam jeho cislo. Mas-li zajem kontaktuj me, myslim, ze by soukroma debata mohl byt ku prospechu a rozvoji Statoru uzitecna. A mas-li zajem i se muzes podilet na vyvoji (smiris-li se s tim, ze ti do tveho kodu budu kecat :)). Jeste jednu odpoved dam sem a tim bych tuto odbocku ukoncil, at nas Petulinka nevykaze do jinych mist.

 

Sablona: tak to te zklamu, zadna sablona neexistuje :) Promenne se nahrazuji prubezne a prubezne se take zapisuje do vystupniho souboru.

 

Vetsina INI souboru muze byt v jakykovych mutacich, maji pak jmeno *_XX.ini. Na doplnovani radku do Numbers jsem tento postup neaplikoval, pripadalo mi to nesmyslne. Ale neni to celkem problem.

 

V me verzi existuje jeste funkce MakeHtmlCacheInfoFromID, ktera udela to, co mas na mysli. Pro nacteni potrebnych informaci vubec neni potreba zadnych funkci, staci objekt tridy TGeo, kteremu naplnis ID a v jeho properties se dostanes k potrebnym hodnotam. Vystup uvidis v mem profilu (kdyz uz jsi s tim zacal, tak jsem to trochu upravil k obrazu svemu a na ukazku hned vystup modulu soupl do sve statistiky).

 

Pocty slov v logu: ono to porovnani je osemetne. Hodne zalezi na tom, co ktera aplikace jeste bude pocitat za slovo a oak take co je vlastne povazovano za oddelovac slov. Nevim, jak se ti podarilo vytvorit log beze slov - asi jen smajlik nebo tak neco (do logu jsem nekoukal a nejkratsi log v hodnotach Statoru neuvadis).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#743 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 14:35

Petulinka vas rozhodne nikam nevykaze, porad se to tyka Statoru. A u tech slov je to vazne hodne osemetny. Stacilo mi, kdyz ted Drak predelal BG a zacalo to pocitat jinak.


  • 0

#744 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 14:40

Jo, ja vim, ze se to Statoru stale tyka, ale pro vestinu zucastnenych mluvime martansky a uz tak dost dlouhe vlakno jeste zneprehlednujeme. S novou betou asi toto vlakno zamknu ...


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 červen 2014 - 14:41

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#745 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 14:48

Moje logy obsahují zvěrstva typu:

18:40 #3041 [:D][:D][:D][size=4][b][orange] co-FTF [/orange][/b][/size][:D][:D][:D][font=Verdana][b][navy][size=5]♀♂[/size][/navy]  [size=3]ki[blue]R[/blue]e[/size] G[red]P[/red][green]S[/green][/b] Geocaching Team na [url=http://www.gcvote.com]GCVote[/url] hodnotí [size=3][b][blue]★★★★★[/blue][/b][/size]

Kdo mi přesně a jednoznačně spočítá, kolik je to slov, má u mne medaili...  ;)


  • 0

#746 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 14:52

Jo, zvlast kdyz lidi pridavaji do textu ruzny ptakoviny jako smajliky, trojtecky atd. Ono ta definice slova vubec neni jednoducha a navic to jednoduse implementovat v programu je dost orisek. Napriklad je cislo slovo nebo ne. Je zkratka slovo? Jak zapocitat radek:

17:35 #1052 co(FTF) s petulka84 a FiXaR.

Takze rozdil v poctu slov=4 mi pripada jako hodne blizko.


  • 0
MaFa

#747 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 15:02

Jo, MaFa nakousl dulezitou vec. Algoritmus lze udelat dost komplexni, ale aby se take nekdy uzivatel dockal vysledku. Je treba najit rozumny kompromis. Co se tyka tech BB kodu, tak ty by asi slo vyhazovat regularnim vyrazem, ale pak by mohl byt text v hranatych zavorkach ignorovan. A to taky nebude dobre ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#748 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 15:13

 

Moje logy obsahují zvěrstva typu:

 

A ty zverstva mas i v databazi GG? Jestli to nahodou gc.com nefiltruje, pak by se na BB kod nemusel brat ohled.


  • 0
MaFa

#749 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 17:23

A ty zverstva mas i v databazi GG? Jestli to nahodou gc.com nefiltruje, pak by se na BB kod nemusel brat ohled.


Ty zvěrstva tam píšu přes BB kódy, aby je gc.com zachoval a příslušné hovadinky zobrazoval, takže jsou pochopitelně i v databázi GG.

Uváděl jsem to jen jako příklad, jak taky můžou vypadat logy. A chtěl jsem tím ukázat, že absolutní pravda se bude hledat těžce a ještě spíše, že je zbytečný se o ní vehementně snažit. Plus mínus pár slov je to myslím víc než dobrý.

Největší pokrok v počítání délky logů stejně udělal Logator tím, že počítá rozdělené FI a WN logy dohromady. A pak taky významně zjednodušuje celou věc uložením informace do tagu, takže se délka logu počítá jen jednou a odpadá tak časově nejnáročnější akce ve všech statistikách.
  • 0

#750 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2014 - 20:05

Ok

 

@gord. ta tvoje nova verze vypada tak nejak jak jsem si to predstavoval. Takze se tesim na novou betu. TGeo jsem nasel, ale musel bych si to dopsat, takze bych te jen duplikoval co uz mas hotove. Na dlouhodobe prispivani asi cas nemam, ale pokud opet najdu neco co si myslim, ze bych mohl svymi "komentari" prispet tak se podelim s navrhy. V praci mame docela "punktlich" sefa a nemecke architekty/cleny tymu,. kteri ryjou v code review procesu. Takze kritiky kodu se nebojim. Ale je fakt, ze se snazim vzdy prizpusobit stylu kam neco pripisuji.

 

Delka 0 je opravdu smajlik. V pocatcich jsem jen smajlikoval asi jako vetsina novacku;) Jinak to spis byla recnicka otazka, zda algoritmus mate stejny nebo ruzny. Dulezite je to stejne hlavne pro BadgeGen a tam to se bere na cele procenta, takze 4 slova opravdu nehraji obrovskou roli. Navic az se ggstat "pohrbi" tak stejne nebude s cim srovnavat.

 

Jinak asi jo, s novou betou bych taky navrhoval zamek a nove vlakno.


  • 0

#751 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 9:54

Zkopírovala jsem si statistiky na svůj web a dnes jsem si všimla, že v přehledu počtu keší za jednotlivé roky (sloupce podle měsíců) se mi u prvního sloupce generuje 0, takže poslední sloupec má číslo 11 a všechny měsíce jsou de facto o jedno číslo posunuté.

Je chyba jen na mém přijímači?


  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#752 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 10:00

At se na tvuj profil divam sebevic, tak nikde nevidim to, co popisuje.


  • 0

#753 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 10:47

Na profilu na gc.com se mi to kupodivu neděje (omlouvám se, ověřila jsem to až teď). Špatně to je jen tady: http://looney.wz.cz/...eli_stator.html.

Tabulka se prostě zobrazí s čísly od 0 do 11 místo s popiskami (viz)


  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#754 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 11:17

Porovnáním html jsem došla k tomu, že chyba se stala asi při kopírování, zřejmě v kódování (UTF8 vs. Win1250). Tam, kde to funguje bylo u tabulky toto |Led|%C3%9Ano|B%C5%99e|Dub|Kv%C4%9B|%C4%8Cvn|%C4%8Cnc|Srp|Z%C3%A1%C5%99|%C5%98%C3%ADj|Lis|Pro
Tam, kde to nefunguje (a zobrazuje čísla) bylo toto: |Led|%DAno|B%F8e|Dub|Kv%EC|%C8vn|%C8nc|Srp|Z%E1%F8|%D8%EDj|Lis|Pro
 
Takže chyba byla opravdu na mém přijímači, pardon.

  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#755 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 11:19

Vystupni kod kodovani je soucasti nastaveni. Ale pro grafy generovane pomoci Google API je vzdy kodovani UTF-8.. Jakou verzi Statoru pouzivas?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#756 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 16:30

Používám verzi 1.0.2.

Problém byl v tom, že jsem nakopírovala statistiky do HTML souboru, který byl ve Windows1250. Po převedení do UTF-8 se problém vyřešil.


  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#757 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 17:41

Stator je koncipován tak, aby vytvořil celý výsledný HTML soubor. Ať už se vloží do profilu nebo nakopíruje někam přes FTP. Pochopitelně včetně hlavičky a správného kódování. Definice začátku a konce generovaného HTML je v souborech Common/Start.html a Common/End.html (případně je můžeš mít i individuálně v profilu). Nemělo by tedy být vůbec potřeba výsledek ještě ručně kopírovat do jiného souboru a řešit převody kódování...


  • 0

#758 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 19:10

Díky za tip! Já tam původně chtěla mít ještě vlastní záhlaví, ale stejně jsem ho nakonec zrušila :)


  • 0
jmeli = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps)

#759 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 21:00

I vlastni zahlavi si muzes dat. Zkopiruj soubor Common\Start.html a Common\End.html do sveho profilu a uprav jej k obrazu svemu. Sve vlastni html soubory muzes do statistiky pochopitelne vlozit take - pomoci prikazu CmdHtmlFile.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#760 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 21:57

Díky za tip! Já tam původně chtěla mít ještě vlastní záhlaví, ale stejně jsem ho nakonec zrušila :)

 

Kouknul jsem k tobě do profilu. Pokud bylo cílem přidat nad záložky statistiky nějaký text, tak to rozhodně patří do obsahu, který přímo uděláš ve Statoru. Prostě na začátek před záložky přidáš statický blok (CmdStatic) a do něj modul CmdHtmlText (nebo pro rozsáhlejší obsah textu ten Gordem zmiňovaný CmdHtmlFile). Na záhlaví rozhodně nepotřebuješ nějak tajuplně manipulovat se soubory v Common nebo profilu...

 

P.S.

Asi to tak už teď máš, píšu to jen pro informaci tobě i ostatním...


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama