Přejít na obsah


Fotka

Stator (betatest)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1071 odpovědí na toto téma

#901 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 15:44

Zdeziz: Musis dolnit priznak, ze jde o ciselne razeni, zrejme jsi to neudella spravne.

 

EDIT: zkusil jsem si to a asi je tam opravdu chyba. proverim, pripadne opravim.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 srpen 2014 - 15:54

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#902 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 15:49

Ahoj / dobrý den,

 

předně díky za Vaši práci na Statoru, z uživatelského hlediska jde o mohutný evoluční skok!

 

Víceméně zkusmo jsem dnes své "legacy" ggstatové statistiky překlopil do nového statorového kabátu a s výjimkou jedné drobnosti vše zafungovalo hned napoprvé. Můj jediný dotaz se proto týká chyby ve statistice nálezů tříděných dle náročnosti terénu (modul FindsByTerrain), kdy je jako OutputType nastavena tabulka s histogramem a třídění dle úrovně terénu. V tomto případě se mi terénní rating řadí chybným způsobem uvedeným v příloze, tedy v pořadí T1, T1.5, T2, T2.5, T3, T3.5, T4, znovu T4, T5, T4.5.

 

V GGstatu funguje tento typ statistiky korektně, budu tedy velmi rád za radu, jak se této anomálie zbavit.

 

Ja bych rekl, ze to bude nejaky problem v databazi. Mam stejnou tabulku ve sve statistice a nic takoveho tam nepozoruju.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#903 phoenix-76

phoenix-76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 15:58

Díky za supersvižnou odezvu. Nemůže problém nějak souviset s faktem, že pro T4.5 nemám jako pro jedinou úroveň terénu prozatím žádný nález - tj. nejde o problém přímo ve statorovém modulu? Jak jsem psal výše, pokud přegeneruju statistiky v GGstatu, tabulka se setřídí korektně, chyba tedy zřejmě nesleduje vstupní data. Pro jistotu statorové statistiky přegeneruju ještě na jiném počítači se starší instancí db...


  • 0

#904 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 16:01

Ne, proste mas jenom bordel v DB. Je treba najit to, co to dela a zbavit se toho. GgStat zrejme pracuje jinym zpusobem, proto se to v nem neprojevi.


  • 0

#905 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 16:10

V GG mám číselné řazení, když seřadím seznam podle tohohle sloupce, seřadí se číselně. Ve Statoru mám číselné řazení zaškrtlé taky, ale stále stejný výsledek. Už nevím, zkusil jsem nastavit hodnotu na více než 99, nenajde nic. O nic nejde, budu zkoušet, dám vědět.


  • 0

#906 phoenix-76

phoenix-76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 18:09

Ne, proste mas jenom bordel v DB. Je treba najit to, co to dela a zbavit se toho. GgStat zrejme pracuje jinym zpusobem, proto se to v nem neprojevi.

 

Pokud bylo výše uvedené reakcí na můj dotaz, dovolil bych si se proti ní ohradit. "Bordel" totiž v databázi rozhodně nemám :-) Pro jistotu jsem ještě v GG založil novou databázi, všechny své nálezy do ní znovu importoval pomocí Geocaching Live a výsledek po vygenerování statorových statistik zůstává stejný jako prve - tj. tabulka nálezů setříděná dle úrovně terénu se řadí stylem: T1, T1.5, T2, T2.5, T3, T3.5, T4, znovu T4, T5, T4.5. Zůstává-li doporučením hledat a najít "to, co to dělá", prosím o alespoň dílčí radu, jak postupovat. Díky.


  • 0

#907 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 19:59

To dvojí zobrazení T4 by třeba mohlo být způsobené tím, že je někde u T4.5 místo tečky čárka. Někde jsem tu před časem viděl návod, jak to najít.


  • 0

#908 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 20:12

V GG mám číselné řazení, když seřadím seznam podle tohohle sloupce, seřadí se číselně. Ve Statoru mám číselné řazení zaškrtlé taky, ale stále stejný výsledek. Už nevím, zkusil jsem nastavit hodnotu na více než 99, nenajde nic. O nic nejde, budu zkoušet, dám vědět.

 

Delas zbytecnou praci. Chyba je asi v sestaveni SQL dotazu. To neopravis. Zkusim najit chybu v modulu a pokud tam nebude, budeme hledat u tebe. Ale prvne projedu ten modul, neco mi tam nehraje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#909 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 20:15

Dík


  • 0

#910 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 20:18

Tabulka terenu: kdyz se podivas na tu tabulku, tak je u druheho terenu 4 pocet nalezu 0 a o radek vys 22. To je divne ne? Podle me mas v rdatabazi zmatek a ten je treba najit. GgStat pracuje jinak nez Stator. Stator vezme vsechny vyskyty v  v databazi a ty pouzije. GgStat pouziva jen zname kombinace. Takze bych se pokusil najit kesky, ktere maji teren '4%' a neni to '4.5'. Neco tam byt spatnemusi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#911 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 20:31

Tak to se Gorde hodně pleteš, GgStat taky bere všechny výskyty v databázi a maximálně tak přihodí ikonku, když tu hodnotu zná. Známé kombinace se používájí jenom pro třídění a ani pak se nic neschovává ani nepřepočítává a zobrazí se všechno tak jak je to v databázi.


  • 0
MaFa

#912 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 20:48

Je to uz docela dost dlouho, co jsem se hrabal v GgStatu, takze ti nehodlam odporovat :) Nicmene trvam na tom, ze v databazi je zmatek.

 

Jeste muzes udelat jeden pokus. Vytvor z databaze s nalezy ggt soubor, vytvor novou databazi a spust plugin ImportGgt s tim ulozenym ggt souborem s nalezy. Pak z teto databaze udelej statistiku. Ale opravdu z teto databaze! Nevim jak statistiku spoustis, tak aby se pri tom spousteni neprepinalo na tu puvodni databazi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#913 phoenix-76

phoenix-76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:16

Jeste muzes udelat jeden pokus. Vytvor z databaze s nalezy ggt soubor, vytvor novou databazi a spust plugin ImportGgt s tim ulozenym ggt souborem s nalezy. Pak z teto databaze udelej statistiku. Ale opravdu z teto databaze! Nevim jak statistiku spoustis, tak aby se pri tom spousteni neprepinalo na tu puvodni databazi.

 

Jak jsem psal dříve, tento test jsem provedl již odpoledne, jen nikoliv pomocí exportu nálezů do ggt souboru a jejich následného importu do čisté databáze, ale přímo pomocí funkce integrované do Geogetu dostupné přes: Databáze -> Import -> Stáhnout vaše nálezy. Test na další čisté db jsem nicméně právě zopakoval podle doporučení výše a výsledek je stále stejný. Pro porovnání jsem ještě pomocí GGstatu znovu vytvořil původní korektní verzi tabulky. Viz přílohu. Skutečně nemůže Stator jakkoliv "mást" ten můj prozatím nulový počet T4.5 nálezů?

Přiložené miniatury

  • GGstat vs Stator.jpg

  • 0

#914 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:20

Ne, ten ho opravdu mast nemuze. To by ho to matlo i v mym pripade na testovaci sade a tam ej vsechno v poradku. Takze nektera z tech kesi se asi spatne importuje ebo fakt nevim.

 

EDIT: udelej ten vypis, jak rika gord, jinak na to neprijdem.


  • 0

#915 phoenix-76

phoenix-76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:28

EDIT: udelej ten vypis, jak rika gord, jinak na to neprijdem.

 

Jak píšu výše, test doporučovaný Gordem jsem před chvilkou provedl a výsledek je stále stejný. Vstupní ggt soubor přikládám a pomalu se psychicky připravuju na potenciální "workaround" v podobě odlovu T4.5 keše :-)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#916 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:32

Nemel jsi udelat vypis tvejch nalezu, ale nalezu, ktery maj teren 4"aneco".

 

 

 

Takze bych se pokusil najit kesky, ktere maji teren '4%' a neni to '4.5'. Neco tam byt spatnemusi.

 

Staci to takle zadat do filtru a je to...


  • 0

#917 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:37

Fajn, s prilozenym ggt souborem to dokazu nasimulovat, takze se na to kouknu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#918 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:39

V tom ggt jsou vsechny jeho nalezy, na to sis moh ty nalezy rovnou stahnout sam :D


  • 0

#919 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 21:46

Mohl, ale pracuju a cas na hledani nalezu momentalne moc nemam. Kdyz jsem psal driv, nemel jsem cas na nic. Ted jsem mel chvilku a importoval kese podle toho ggt. Na vic ted cas zase nemam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#920 phoenix-76

phoenix-76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 22:26

FYI, tak jsem ještě nad db zkusil spustit SELECT níže a vrací mi prázdný seznam...

 

SELECT id FROM geocache WHERE (terrain LIKE '4%') AND (terrain<>4) AND (terrain<>4.5);

 

EDIT: viz přílohu

Přiložené miniatury

  • distinct terrain.jpg

Tento příspěvek byl upraven od phoenix-76: 19 srpen 2014 - 22:43

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama