Přejít na obsah


Fotka

Stator (betatest)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1071 odpovědí na toto téma

#101 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 10:52

to mi připomnělo že mi nešla mapa nálezů podle krajů - chyba je vidět na http://gc.parkis.net...Statistics.html

Koukal jsem že gordovi ta samá mapka v profilu funguje, ale odkazuje se na nějaký jeho vlastní mapgen.

Jen doplnim petulinku. Generator, ktery mam ja v profilu, je presne tentyz, ktery pouzivas ty. Ja ho jen mam jeste z ladiciho serveru (a neni to ten od caju, petulinko;)) Podle vypisu chyby je problem v tom, ze se necemu nepodarilo priradit spravny dvojpismenny indentifikator oblasti. Takze v databazi mas neco jinak nez ma byt.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#102 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 10:54

No to je zase pěkná hračka  :)  díky moc za stator.

Měl bych jen dvě poznámky

Nezobrazuje se vlaječka ruska v sekci zajímavá čísla, já vím že nejsou moc kamarádi ale i tak :D

A pak ještě ke grafíkům s nálezy, v GGstatu byla velikost/výška sloupce počtu nálezů vztažena a aktuálnímu roku, ve statoru je velikost je to vztažená ke všem nálezům.

Přiklad v květnu 2011 jsem měl 139 nálezů čož je u mně dost velká špička a tak všechny další už měsíce mají sloupky  prťavé i když je tam třeba 40 keší což je u mně dost :D .

Vím že graficky je to správně, ale i přesto mě ten graf s ggstatu připadal povzbudivějsí ;)

Díky


  • 0

#103 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 10:59

Vlajecku proverime.

 

Mas asi na mysli prehled vsech roku. Ano, tak je to udelano proto, aby byl skutecne videt pomer - tedy podobne jako bys mel vsechny mesice v jedinem grafu. Ty grafy jsou ted vzajemne pomeritelne, coz podle me take byt maji.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#104 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:01

Ty jsi tedy nejakej nabrucenej Gorde, ja tvoji reakci vubec nechapu. Tak jeste jednou pomaleji pro ty co sedi. Testovani jestli tag obsahuje FTF samozrejme neni univerzalni, nicmene jelikoz v geocachingu se FTF pouziva v jedinem pripade, tak takovy test nicemu nevadi a nehrozi zvyrazneni kdy ho nikdo nechce, alespon jsem neslysel o tom, ze by si nekdo stezoval.

 

Ty me chces vytocit, vid? ;-) Ohybas si tvrzeni podle vlastni potreby. Tagy jsou podle potreby, s tim souhlasim. Napis si vlastni divider, tam si to rozdel jak libo. Autor tohot pluginu zvolil jeden pristup. Geoget neni vazan na jedineho autora od vseho, takze mas volne pole pusobnosti.

Ne, jenom mi vadi, kdyz ma nekdo rozpor ve tvrzenich. Autora Divideru jsem o zmenu zadal a autor me poslal nekam. Ja osobne tu zmenu nepotreboval a ostatne uz nepotrebuju ani zadny statistiky.

 

Tvoje reakce me prekvapuje, protoze zrovna ty jsi "kibicoval" do GgStatu porad, a GgStat skoncil spis proto, ze jsem narazil na neochotu jinych cokoliv upravit pro GgStat a taky uz na to nemam ani cas a ani chut. Ja bych cekal, ze si nechas poradit od nekoho, kdo ma zkusenosti, ale tvoje hystericka reakce to dost vylucuje a opravdu ji nechapu.


  • 0
MaFa

#105 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:08

Vlajecku proverime.

 

Mas asi na mysli prehled vsech roku. Ano, tak je to udelano proto, aby byl skutecne videt pomer - tedy podobne jako bys mel vsechny mesice v jedinem grafu. Ty grafy jsou ted vzajemne pomeritelne, coz podle me take byt maji.

Holt budu muset víc lovit :D 

Díky


  • 0

#106 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:14

GgStat pouzival FTF na jedinem miste, proto ti to nikdy nevadilo. Stator jej muze pouzivat kdekoli. Proto to, co ty povazujes za univerzalni, ja za univerzalni povazovat nemohu.

 

Jak rikam, ohybas si tvrzeni podle potreby. Vzpomen si na svoje reakce kdyz po tobe nekdo neco chtel doplnit. A k tomu divideru: zadal jsi autora, aby upravil divider ku obrazu tvemu a pripada nespravne, ze to odmitl. Ale nez abys upravoval GgStat ku obsazu jinych, prastil jsi s tim, a to je v naprostem poradku.

 

Ja kibicoval do GgStatu po tom, co jsem se s nim seznamil a byl jsem ochoten prilozit ruku k dilu. Nevidis zadny rozdil?

 

Nevadi mi rady ani navrhy. Vadi mi, ze aniz bys cokoli zkusil, srovnavas nesrovnatelne. Mohu ti vypsat radu veci, ktere Stator umi a GgStat ne. Ale proc to delat? Ma smysl poukazovat na to, ze jeden program pracuje timto zpusobem a duhy druhym? Nema smysl v tomto tematu pokracovat, jeho prinos je nulovy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#107 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:15

Tak ono nejde ani tak o Divider, jako spise o data, ktera se mu podstrci. A samozrejmne, ze jsem o tom premyslel. A samozrejmne se mi moc nechce predelavat zabehnuty system. Krom toho, ze je treba myslet na nejakou udrzovatelnost.

 

proto je nefer to srovnavat treba s okresy. Nase deleni na kraje a okresy je neporovnatelne s administrativnim clenenim jinych zemi. Vsude je to trochu jinak. Proto taky, kdyz si EU vzpomnelo, ze chce mit vsude srovnatelne administrativni cleneni a zavedly se NUTS, muselo treba u nas vzniknout nove cleneni na "regiony soudrznosti" (kam EU urednik na ty debilni nazvy chodi?). Proto mi prijde blbost, aby se michaly jabka s hruskama, a kdyz uz se nejaka zeme deli v GG na nejake nizsi administrativni celky (v jedne ci dvou urovnich), dela se kazda zeme zvlast, protoze jednotlive urovne jednotlivych zemi sobe neodpovidaji.

 

U ČR jsem sel s delenim na vice urovni. Okresy se drobily dal a dal, a jedna z urovni jsou oficialni mestske casti. A tak se to objevilo i v GG. Jednotlive mestske casti nemaji v sobe informaci, ke kteremu mestu patri. To je informace, kteoru bych tam musel rucne pridavat, a do toho se mi opravdu nehcce. Stejne tak, jako treba okres nema u sebe zadnou informaci o tom, ke kteremu patri kraji.

 

Proto mi prijde fakt divne, kdyz zrovna u mestskych casti to je problem, ale u vsech ostatnich vrstev to problem neni? prave z pohledu toho systemaka, kterym se tu Mafa ohani, mi prijde nejlepsi to bud nechat tak jak to je ted, nebo to naopak nejak resit na uplne vsech urovnich. Resit to jen na jedne urovni je hodne nesystemove.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 02 duben 2014 - 11:19

  • 0

#108 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:17

... vlajecka ruska ...

 

V souboru Common\IconsCountry.ini si uprav radek

 

 
na
 

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#109 mates4

mates4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 11:26

Rusko funguje, to byl fofr. Dík


  • 0

#110 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 12:48

Kdyby tohle psal nekdo jinej nez ty, tak bych se obsahu nedivil. Ale predevsim ty vis, ze jsem s GgStatem chtel prastit uz davno. Nesouhlas s Halumou me jenom donutil formalizovat aktualni stav, protoze GgStat se ve skutecnosti nevyviji uz cca 3 roky.

Souhlasim s Halumou, ze to deleni na uzemni celky je na prd a muselo by se to cely predelat, to by ovsem znamenalo velky zasah do GgStatu a na to uz nemam chut, takze to vedlo k jeho oficialnimu ukonceni. Nicmene GgStat je stale funkcni a dokonce i ja bych nasel veci ktere umi GgStat a Stator ne ;) . Ovsem tohle snad neni zadna soutez, co? Nakonec ja bych uvital Stator i pred nejakymi 7 lety, kdyz GgStat zacinal, jak si muzes precist na foru ja jsem se do vyvoje nijak nehrnul.

Co se tyka FTF, tak pokud vim rec byla o jedne tabulce CustomizedTable, takze nechapu co myslis tim, ze Stator puziva FTF vsude a i kdyby proc by to melo mit vliv. GgStat ma sice jednu specifickou FTF tabulku (z historickych duvodu) ale jinak zvyraznuje FTF i v customizovane tabulce - ovsem zvyraznuje pouze radky kde vyberovy tag obsahuje text "FTF", pokud je FTF v jakemkoliv jinem tagu, tak se nic nezvyrazni. Protoze se jako vyberovy tag pouziva FTF pouze u FTF tabulky, tak ze zvyrazni FTF nalezy pouze v FTF tabulce. Pokud se jako vyberovy tag pouzije nejaky ne-FTF tag, tak se ta kes nezvyrazni, i kdyz tabulka bude obsahovat sloupecek(tag) s hodnotou FTF. To mi umoznuje pouzivat jednu tabulku pro vsechno i se specifickym zvyraznenim.

Ja nic nesrovnavam, jenom popisuju jak je to delane v GgStatu, kdyby se ti treba nejaka rada hodila.

 

Deleni na kraje a okresy srovnatelne s ostatnimi zememi je, treba nemecko ma zeme+kraje+okresy (priklad Bayern-Oberbayern-Erding) rakousko taky zeme+kraje+okresy, u nas to mohli udelat stejne - Cechy nebo Morava + kraj + okres, z neznamych duvodu mame jenom zemi Ceska Republika. Skoda ze tohle nezohlednuje uz gc.com, vsechno by bylo mnohem jednodussi.

 

Dodneska jsem si Gorde myslel, ze jsme celkem pratele i kdyz s rozdilnymi nazory na spoustu veci. Po tvem vylozene agresivnim tonu v tvych poslednich dvou reakcich o tom zacinam pochybovat a musim rict, ze se me to osobne dotklo a dost me to mrzi. Pokud ti lezi v zaludku GgStat, tak ted kdyz vylezl na svetlo Stator neni problem ho uplne zrusit.


  • 0
MaFa

#111 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 13:47

Ale no tak, kluci, nechte toho... Tohle má bejt pozitivní vlákno. Co bylo, to bylo. Taky jsem nebyl zrovna rád, že MaFa s GgStatem praštil a že se muselo pracně vyvíjet nový řešení. Ale teď už tady je, tak pojďme věcně diskutovat, co ještě doplnit či zlepšit. A zkusme to vzít pozitivně - nové řešení má myslím celkem slušný potenciál dalšího rozvoje... :)


  • 3

#112 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 14:25

MaFo, omlouvam se, vice v SZ.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#113 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 14:26

Je videt, ze tech 500 hodin prace nam gorda nejak upracovalo :) 


  • 0

#114 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 14:35

Je videt, ze tech 500 hodin prace nam gorda nejak upracovalo :)

 

Také že jste všichni odvedli velký množství práce! Za to palec nahoru a velké díky.


  • 1

#115 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 14:38

Nevím proč, ale najednou se mě přestali "sbalovat" rámce, viz příloha.

Přiložený soubor (y)


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#116 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 15:09

Omluva prijata, vzdyt se vlastne nic nestalo.


  • 0
MaFa

#117 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 15:11

Hmmm, chybí tam <div> na obsah rámce, aby mohlo dojít ke sbalení. Což je divný. Pošli mi prosím Content.ini z tvýho profilu ve Statoru do mejlu...


  • 0

#118 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 15:16

A pak ještě ke grafíkům s nálezy, v GGstatu byla velikost/výška sloupce počtu nálezů vztažena a aktuálnímu roku, ve statoru je velikost je to vztažená ke všem nálezům.

Přiklad v květnu 2011 jsem měl 139 nálezů čož je u mně dost velká špička a tak všechny další už měsíce mají sloupky  prťavé i když je tam třeba 40 keší což je u mně dost :D .

Vím že graficky je to správně, ale i přesto mě ten graf s ggstatu připadal povzbudivějsí ;)

Díky

Ještě poznámka - Stator má škálu svislé osy společnou, protože je to tak správně. Kdyby ale zástupy konzervativců nějak neúměrně rostly, jsem psychicky připraven přidat na to parametr. Ve výsledku by to byly přesně dva doplněné řádky kódu... ;)


  • 0

#119 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 15:30

Především bych chtěl poděkovat všem autorům Statoru za jejich počin. Zatím jsem narazil na jeden problém – nedaří se mi získat UID mého nicku ze serveru geocaching.cz, a proto se mi nechtějí zobrazit puntíkaté mapy. Nelze toto nastavit v nějakém ini souboru? Předem děkuji za odpověď.


  • 0

#120 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2014 - 15:37

U tebe bude nejspis problem s tou mezerou v nicku.

 

Jinak je to soubor Config.ini ve tvym profilu Statoru - polozku urcite najdes ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama