Přejít na obsah


Fotka

Chyby v OpenStreetMap

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#121 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 10:12

Tak provizorně se Staňkovu už někdo věnuje. Pro vylepšení a případné další přání je tu i návod na to, jak připravit podklady pro někoho jiného na blogu.

 

Ten záznam, případně jakékoli informace z místa jsou stále aktuální, kreslí se to od stolu :)


  • 0

#122 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 10:25

Tak bylo by třeba fajn vědět, jak se teď nově značí stará I/26 skrz Staňkov. Předpokládáme, že jedna část bude přečíslována na II/185. Ale nevíme která :-D

A ještě jedna věc. Na II/185 je most přes řeku označen jako ve výstavbě. Tudíž z mapy zmizel. Nicméně dle dopravniinfo.cz tam žádná uzavírka není. Předpokládám, že most je již otevřen, ale bylo by dobré ověřit aktuální stav.


  • 0

#123 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2016 - 11:16

Tak provizorně se Staňkovu už někdo věnuje. Pro vylepšení a případné další přání je tu i návod na to, jak připravit podklady pro někoho jiného na blogu.

 

Díky za odkaz, apku už jsem si nainstaloval a vyzkouším.


  • 0

#124 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 10:59

Kdo s editacemi OSM umí, prosím, objevil jsem chybu v oblasti Prahy Dolní Počernice a Hostavice, je zde chybně popsán potok. Mapa to bere tak, že se Hostavický vlévá do Štěrboholského, ale je to obráceně.


  • 0

#125 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 12:34

Nerozumím problému, Která mapa? Nějaký obrázek by nebyl? Koukal jsem do dat a tam je to podle mne dobře.


  • 0

#126 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 12:44

Která mapa? OSM :D Nebo jak to myslíš? Když si ji otevřu a najedu na Prahu Hostavice, tak jimi podle mapy protéká Štěrboholský potok. Jenže on není Štěrboholský ale Hostavický. Z mapy to vypadá, že se Hostavický vlévá do Štěrboholského. Což není pravda.


  • 0

#127 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 13:00

I Dibavod tvrdí že je to v OSM špatně. Opraveno.


  • 0

#128 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 13:01

Jo aha, takhle tedy. Opravil jsem. Snad dobře, v iD moc nedělám ;-)


  • 0

#129 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 13:07

BTW: Hostavice - já je nemohl na mapě najít. Nebude to tím, že jim v relaci chybí nějaký bod s názvem?

 

http://www.openstree...relation/426440


  • 0

#130 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 20:15

Dík. Akorát mi to při různých zoomech ukazuje různé názvy, to nevím, čím je. 

Mě to myslím našlo, dalo mi to na výběr Praha Hostavice a tak dále, bylo tam toho víc. Jo, tohle: Hostavice, Praha, okres Hlavní město Praha, Hlavní město Praha, Praha, Česko


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 12 prosinec 2016 - 20:16

  • 0

#131 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:02

... se to ještě na všech zoomech nepřekreslilo. Občas to chvilku trvá a občas to ještě chvilku servíruje data z cache. Doporučuji zkusit v browseru refresh.

 

Ad Hostavice - když mrknu na mapu, tak tam vidím Jahodnice. Hostavice nikde. Přitom by tam měly být buď oba názvy, nebo jen Hostavice.


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 12 prosinec 2016 - 21:04

  • 0

#132 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 21:20

Ono to chvilku trvá, někdy i několik dní. Změny se projeví nejdříve na větší zoom, zpravidla do pár minut. Někdy pomůže refresh stránky.

Název městské části Hostavice přidán.


  • 1

#133 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2017 - 14:16

Tak bylo by třeba fajn vědět, jak se teď nově značí stará I/26 skrz Staňkov. Předpokládáme, že jedna část bude přečíslována na II/185. Ale nevíme která :-D

 

 

Ahoj,

včera večer jsem jel po novém obchvatu, GPX je na https://www.openstre.../traces/2333721 (i když v tento okamžiku ve stavu "zpracovává se")

A označení staré I/26? Na obou sjezdech je na směrové tabuli "Staňkov, Koloveč 185" Bohužel jsem jel za tmy, ale minimálně na části "od Domažlic" je určitě označení silnice 26 obchvat, 185 "stará" směr Staňkov.


  • 0

#134 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2017 - 15:56

Navigace nás zase špatně vedla v obci Chrášťany na 49.7920683N, 14.5897439E nás vedla podle červené čáry, přitom hlavní silnice vede podle modré čáry http://osm.kreteni.eu/chrastany.gif
Tady to je myslím dobře vidět https://mapy.cz/s/1Abbj

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 23 duben 2017 - 16:02

  • 0

#135 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2017 - 16:54

Už je to opraveno. 


  • 1

#136 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2017 - 18:56

Jestli má být červeně tečkovaná pěšina průchodná bez technických pomůcek, tak tento úsek by neměl být tak značený, neboť se jedná o canyoning, kde se 3x slaňuje (je to 3. canyoningová etapa průchodu soutěskou Gorropu).

 

Asi by tam tedy neměla být značená stezka, přebírají to mj. mapy.cz, které tudy klidně naplánují pěší trasu.


  • 0

#137 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 6:42

Jo, je to skutečně označeno jako pěšina (highway = path), i když s náročností T5 (z šesti). Všechny tagy, které k ní nějaký Gianfranco2014 před měsícem dal, jsou vidět tady.

 

Ke canyoningu jsem našel proposed feature a vyjímám citaci, která potvrzuje tvou domněnku:

 

note : If no special equipement is required, it should be tag as highway=path with the appropriate sac_scale=* but not with this proposal.

 

 

Takže jestli to skutečně bez výbavy není možné zvládnout, neměla by to být path.  Ale už tam (kromě označení jako relace) pro jistotu nepíšou, jaký fyzický tag by to mělo mít :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#138 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 7:33

Ahoj, díky za zájem, nejsem v OSM sběhlý, tak neznám ta pravidla...

Byl jsem minulý týden na místě a právě nás mapy.cz dovedly do soutěsky takto a podle nich mělo jít pokračovat po proudu dál.

Došli jsme ale na místo, kde lidé jdoucí i předchozí úseky s vodou (tj. vybaveni do vody) slaní do vody, nebo kde vůdci svým klientům, jdoucím jen třetí úsek, udělají přelanění.

Je to přesně toto místo, slaňáky pro první situaci jsou z pohledu fotografa více vlevo.

Detailně je to vidět v tomto videu, kde skupina sejde do soutěsky stejnou cestou jako my, udělají přelanění a pak ještě 2x slaňují (v intru před titulky je to vše ve zkratce).

Jde o třetí etapu canyonigu z toho schématu, z tohoto webu (měl jsem to k dispozici před cestou, ale dopředu nešla ta místa identifikovat v terénu a myslel jsem, že všechny 3 etapy canyonigu jsou výše proti proudu a nebudeme mít problém).

Tak jestli stačí mít opravu takto podloženou, mohlo by to třeba někomu ušetřit starosti (my se prostě vyškrabali z kaňonu volným terénem levou "strání" směr SZ).

Dík.


  • 0

#139 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 9:04

Hmm, počkejme na zkušenějšího mappera. Kdybych odstranil highway=path, co dát místo ní? Nic a jen přidat relaci, která je navíc pouze v proposed stavu? Asi, protože to vlastně opravdu pěšina není.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#140 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 11:04

Hmm, počkejme na zkušenějšího mappera. Kdybych odstranil highway=path, co dát místo ní? Nic a jen přidat relaci, která je navíc pouze v proposed stavu? Asi, protože to vlastně opravdu pěšina není.

 

Jako laický uživatel si myslím, že by tam nemělo být nic, protože trasy typu canyonig nebo horolezectví v OSM nejsou, že... Bez lana ten úsek průchodný není. Tak snad se toho někdo ujme...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama