Přejít na obsah


Fotka

Chyby v OpenStreetMap

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#141 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 11:38

No takže vlastně tam žádná pěšina není, v tom se shodnem. Jsou tam skály, někde se slaňuje. Tak to neřeš a smaž ten úsek, samozřejmě při uploadu přidej důvod, proč se tak stalo. Byl jsi na místě, je to od tebe legitimní.

Taky už jsem mazal objekty a cesty, které jsem v terénu neviděl (a které tam třeba dřív buď byly nebo je tam někdo flákl podle cuzk).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#142 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 12:37

No takže vlastně tam žádná pěšina není, v tom se shodnem. Jsou tam skály, někde se slaňuje. Tak to neřeš a smaž ten úsek, samozřejmě při uploadu přidej důvod, proč se tak stalo. Byl jsi na místě, je to od tebe legitimní.

Taky už jsem mazal objekty a cesty, které jsem v terénu neviděl (a které tam třeba dřív buď byly nebo je tam někdo flákl podle cuzk).

 

No, můžu to zkusit, ale nikdy jsem do OSM nesahal. Tak snad kdyby někdo, pro koho je to rutina... Počkám a kdyžtak se o to později pokusím.


  • 0

#143 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 13:47

Jestli má být červeně tečkovaná pěšina průchodná bez technických pomůcek, tak tento úsek by neměl být tak značený, neboť se jedná o canyoning, kde se 3x slaňuje (je to 3. canyoningová etapa průchodu soutěskou Gorropu).

 

Asi by tam tedy neměla být značená stezka, přebírají to mj. mapy.cz, které tudy klidně naplánují pěší trasu.

Pokusil jsem se o opravu - viz http://www.openstree.../40.2084/9.4846


  • 0

#144 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 18:05

https://www.openstre...50.5273/14.5708

 

je zde nově přeznačkovaná modrá. Nyní vede viz screenshot. Bohužel jsem se v editoru nevyznal v relacích, takže jsem to neopravil. Do Mapy.cz jsem to již hlásil, prý to mají v dalším updatu.

 

http://imgur.com/a/aJKN3


  • 0

#145 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 18:29

Trasa změněna, ale moc se mi to nelíbí, je to teď více po silnici.


  • 0

#146 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 18:52

@Doggy_TeamLost - si říkám, že mně někdo předběhl :-D

 

@raddino - nevíš náhodou, kudy vede ten vycházkový okruh? https://openstreetma...5630&layers=dKZ

Ta první díra je jasná, ta bude po cestě, ale z Panské Vsi aktuálně není zaznačena žádná cesta, po které by se dala ta značka vést. Gpx záznam by byl super ;-)


  • 0

#147 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2017 - 21:55

@Doggy_TeamLost taky mě to překvapilo. držel jsem se značky a kochal se krásnýma roubenkama, a najednou jsem u silnice a přitom po cestě měla být ještě jedna keš :) tak znovu koukám do mapy a modrá jinde. tak kouknu do mapy.cz a tam taky. Naštěstí je ta silnice málo frekventovaná.

 

@mkyral - to nevím, přišel jsem po modré od hradu Houska


  • 0

#148 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2017 - 17:05

Pokusil jsem se o opravu - viz http://www.openstree.../40.2084/9.4846

 

Fajn, díky - ale jak to, že v některém měřítku tam ta stezka pořád je?


  • 0

#149 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2017 - 17:23

Zkus refresh stránky. Asi to máš uloženo cache. A taky se může stát, že server nestíhá renderovat změny a ty se projeví s větším či menším zpožděním.


  • 0

#150 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2017 - 18:32

Zkus refresh stránky. Asi to máš uloženo cache. A taky se může stát, že server nestíhá renderovat změny a ty se projeví s větším či menším zpožděním.

 

To jsem předtím udělal, Ctrl + F5. Teď jsem zkusil Ctrl + Shift + R a to pomohlo (myslel jsem, že tyto dvě zkratky dělají totéž...). Takže OK. Dík.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 26 duben 2017 - 18:33

  • 0

#151 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2017 - 21:19

No oni mají více serverů a ty nemusí být dokonale synchronizovány, takže se může klidně stát, že se po každém refreshi objeví něco jiného.


  • 0

#152 Milan Keršláger

Milan Keršláger

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2017 - 7:46

To jsem předtím udělal, Ctrl + F5. Teď jsem zkusil Ctrl + Shift + R a to pomohlo (myslel jsem, že tyto dvě zkratky dělají totéž...). Takže OK. Dík.

 

SHIFT+CTRL+r je obnovení stránky spolu se zneplatněním keše (lokální i na straně serveru). Ale třeba MSIE měl v tomhle dlouhodobě chybu, takže to občas nefungovalo (i když se to opravovalo mnohokrát). Na straně serveru může kešovat třeba nginx (používá ho i seznam.cz). Na počítači je keš v RAM a na pevném disku. A jak tady už bylo řečeno, server musí úpravu nejdřív vyrenderovat (tj. převést z vektorové kresby do obrázku, tzv. dlaždice), což chvíli trvá a nejdřív se renderuje větší přiblížení (větší detail). Aby se to vyrenderovalo, musí být také sada změn po editaci uzavřena. Pokud uzavřena není, čeká se na timeout.


Tento příspěvek byl upraven od Milan Keršláger: 27 duben 2017 - 7:48

  • 0

#153 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 0:16

V Mochově u Čelákovic je v mapě sice železniční zastávka (která tam opravdu je), ale chybí k ní vedoucí koleje právě z Čelákovic


  • 0

#154 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 5:06

V Mochově u Čelákovic je v mapě sice železniční zastávka (která tam opravdu je), ale chybí k ní vedoucí koleje právě z Čelákovic

ona trať v datech OSM je (viz relace č. 48625), ale protože trať je v současnosti nevyužívaná, tak se na mapě zobrazí pouze tečkovaně jako nepoužívaná železnice viz http://rawgit.com/os...3&layers=xkKVGB


  • 0

#155 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 7:22

Ta trať má vlastnost railway - disused a například téma PAWS pro vektorové mapy takovou trať  nevykreslí, na rozdíl od trati s vlastností railway - abandoned.  To mi přijde trochu divné, ale není to chyba v OSM a je to spíš na autora tématu.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#156 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2017 - 9:17

Tato trať se opět občas používá. Jezdí tam 4x ročně Mochovský motoráček. Vlečka do rozvodny je také v provozu. V mapě opraveno.


  • 0

#157 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2017 - 17:39

Sem, nebo do geodepresivního koutku?

Koukám na OpenStreetMap na okolí naši chalupy a někdo změnil polohu celé řady objektů, zejména domů. Kůlna místo aby se dotýkala domu rohem blokuje vstup do zahrady, plot prochází domem a adresní bod naší chalupy je na sousedově kůlně. Podle toho, že na budovách se objevily tagy "...ruian..." šlo zřejmě o nepovedený import. Chalupu jsem jakš-takš opravil. Jde nějak zjistit, jak ty změny vznikly, a hromadně opravit?


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 27 červen 2017 - 17:40

  • 0

#158 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2017 - 19:03

Moc se tam toho za poslední dobu nezměnilo.

12/2015 http://www.openstree...ngeset/36009972

07/2015 http://www.openstree...ngeset/32532134

 

Podle ČUZK by to mělo být v pořádku, kromě ručně opravených budov.

https://openstreetma...93522&layers=dX

Jde o to, co je správně a podle čeho bylo mapováno před importem.


  • 0

#159 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 6:51

Díval jsem se na to, nevím sice o kterou chalupu jde, ale zdá se, že Ruian tam s katastrálkou i ortofotkou sedí. Byl by to dost průšvih, kdyby neseděl, je to jeden ze základních rejstříků (registr územní identifikace, adres a nemovitostí).


  • 0

#160 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2017 - 8:15

Tak dle všeho by to spíše chtělo srovnat cesty a ploty. Ty dle KM a ortofoto ulítávají. A opravit ty adresní body. Ty občas bývají v RUIANu jinde než v Katastrální mapě. Nevím proč. Které číslo popisné to je?

 

 

 

Díval jsem se na to, nevím sice o kterou chalupu jde, ale zdá se, že Ruian tam s katastrálkou i ortofotkou sedí. Byl by to dost průšvih, kdyby neseděl, je to jeden ze základních rejstříků (registr územní identifikace, adres a nemovitostí).

 

No a přesto se tam chyby objevují :-D


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama