Přejít na obsah


Fotka

Geocaching a trampové


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 12:11

To je argument z kategorie "Může si za násilí sama, nosí moc krátkou sukni a výstřih". To neberu.

 

Nepochopil jsi mě.

 

Kdyby do mého lesa přišel šerif a řekl by: Pane Skywalker, tak a tak... pietní místo...blabla....důležité pro historii osady...blabla

Tak řeknu jo, není problém - ok

Ale když ve vlastním lese začnu kácet a cestou potkám nějaké chýše, mohyly nebo tábořiště - tak na to pravděpodobně spravedlivě hodím harvestr.

85 let (z toho 24 porevolučních) je ale na domluvu a vytvoření statusu asi málo.

 

Hele a Ivančenu taky nikdo nerozvalí buldozery, proč asi ?

 

Prostě jsem z jistých důvodů velmi alergický na samozvané zábory čehokoliv.

 

Jinak proti skautum a trempum samo nic nemám :)


  • 1

*


#22 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 12:22

Na přání Citečky jsem založil tento nový thread a přesunul sem nějaké příspěvky z 50 odstínů georůžové. Pokud jsem něco přesunul špatně, nebo zde naopak něco chybí, ozvěte se. ;)


  • 2

#23 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 12:48

300 metrů dlouhá míra, Kapso... pravda, konflikt může být vždycky, ale já mluvil třeba o tom, když místní pitoma dal kešku na Lone Star 6 metrů od ohniště. Hned za srub. Tam pak vcelku rychle reagoval reviewer, na terého se obrátili nějací trempi podle toho lístku v keši - kvůli tomu to tam přece píšem, přečtěte si ten text někdy - rev se zeptal známých trempokačerů, kluk disabloval a nakonec i odnes, sám. Trempi nezničili... pravda, já už tam jel, že kešku poponesu na druhou stranu potoka, nad svah, zaměřím nějaký nový místo (v limitu 160m, Kapso ;) ) a pošlu mu souřadky, ať přesune anebo nechá bejt, ale už byla pryč.

I ta keška na Islandu vede přímo k... no dobře, k troskám kempu, ale je třeba si uvědomit, že tam chodí trempi dodnes z piety. Já tam i přespal, i zakešoval... ale nemůže se Kolombo divit, že nějaký prudší trempík mu to pořád ničí. Kolombo ji tam chce, trempík nechce, a je z toho přetlačovaná. To je realita.

Ono i s těma myslivcema to má určitou míru. Když mu keška plaší zvěř od posedu nebo krmeliště, pochopím, že ji zničí. Když bude likvidovat cokoli, kvůli čemu lidi, svině, lezou do lesa, tak to pro změnu akceptovat nemůžu.

 

Jak kde, záleží na terénu, někde je 300 metrů hodně, někde málo - zrovna u nás je to málo a mě osobně by to nevadilo, ani kdyby to bylo přímo na fleku - není to tam jen proto, že kousek vedle je prostě podstatně zajímavější místo a když už jde někdo kolem, tak se stejně zastaví i na fleku, tak co .... mě osobně to prostě nijak nepobuřuje ani mi to nevadí. Když půjde nějakej kačer okolo, tak si s ním dám klidně pivo stejně, jako by šel okolo nějakej tramp (ne jako v některých krajích, kde se často nesnese ani tramp s trampem). Ale jak jsem už říkal, jinej kraj, jinej mrav - někde jsou prostě lidi snášenlivější ....

 

No a pokud jde o ten slavnej Island, tak tajit místo, který je doslova coby kamenem dohodil od frekventované značené stezky, tak to je až trošku úsměvné (tím nechci nijak snížit jeho pietu ani památnost). Navíc Kolombo není žádnej blb, kterej by byl mimo mísu a co vím, tak se dokonce osobně znal s některými zakladateli tohoto kempu a mě osobně ani na Islandu keška (navíc mysterka) nijak nepobuřuje. Například u nás máme taky jedno hodně pietní a velmi letitý trampský místo - tzv. Maxova skála, viz moje foto zde. Přímo na tomto pietním fleku je už celých 7 let keška (dokonce tradička) Přehrada - Max a pokud vím, tak s tím taky nikdy nebyl žádnej problém.

 

P.S. - Tím neříkám, aby teď všichni vyrazili a založili kešku někomu přímo na fleku/kempu - z toho asi leckde nic dobrého nevzejde. Vlastně jsem chtěl říct něco úplně jinýho ale .... no, to by bylo na delší debatu, kdo bude chtít pochopit, ten pochopí.


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#24 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 12:49

Nepochopil jsi mě.

 

Kdyby do mého lesa přišel šerif a řekl by: Pane Skywalker, tak a tak... pietní místo...blabla....důležité pro historii osady...blabla

Tak řeknu jo, není problém - ok

Ale když ve vlastním lese začnu kácet a cestou potkám nějaké chýše, mohyly nebo tábořiště - tak na to pravděpodobně spravedlivě hodím harvestr.

85 let (z toho 24 porevolučních) je ale na domluvu a vytvoření statusu asi málo.

 

Hele a Ivančenu taky nikdo nerozvalí buldozery, proč asi ?

 

Prostě jsem z jistých důvodů velmi alergický na samozvané zábory čehokoliv.

 

Jinak proti skautum a trempum samo nic nemám :)

 

 

No, to by ses divil, jak taková Ivančena dokázala i po revoluci vadit...

Teď přesně nevím, v kterém to bylo roce (možná 95 nebo 96, musel bych se kouknout na fotky) si někdo dal hodně velkou práci aby spoustu těch pamětních kamenů rozflákal spoustu kamenů rozházel po okolí a "cestičky", které byly uvnitř mohyly sesunul... Poté byla mohyla přesunuta o kus jinam...Někde mám i fotky (ještě naskenované), jak to tam tenkrát vypadalo (před i po)...


  • 0

#25 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 13:00

To jsem nevedel, ja tam byl az pozdeji. Jestli mas vic infa, urcite postni, zajimalo by me to.
  • 0

*


#26 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 15:15


Ale musím uznat, že to vypadá moc pěkně... Na Šumavu se plánujeme s Danou někdy kouknout pořádně, nejen na víkend... :-)

 

tak vydrž do léta, třeba se mi povede publikovat ta multina napříč Šumavou na tejden pochodu :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 15:21

Kapso, když ono nejde o to, co vadí nebo nevadí tobě. (BTW, negeneralizuj ve smyslu "nějaký lidi někde jsou nějaký", to je pod tvojí úroveň ;) ) - jde o to, co může nebo nemůže narazit anebo když ne narazit, tak třeba něco pokazit. Je to zbytečný.

 

Věci fungujou jen když se srovnají obě strany.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 15:31

Skywalkere, vlastník lesů toleruje všechny kempy desetiletí, a správce lesů samosebou taky. Tady ovšem zaúřadovala najatá firma s harvestrama, a ty její nájemný ukrajinci nebo co to sedí za kniplem, těm byla nějaká pieta u prdele. Tady by žádná domluva nepomohla.

Už se to snad dneska objeví (-vilo) v mainstreamových médiích, uvidíme, jestli se bude něco dít dál. Ne že by na tom nějak záleželo - pravděpodobně tam někdo, třeba i já, naběhne se sekerkama a postaví to znova. Třeba bude místo stromu pamětní totem, co já vím. Jediné co nepředěláš, je místo samo, to přesunout jaksi nejde :)

 

Když jsem procházel net, narazil jsem na článek, kde se firma omlouvá, že ten harvesterovej magor rozdrtil 400 let starý smírčí kříž, dokonce nějaký vyjímečný. Prý přehlídl.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 16:07

Kapso, když ono nejde o to, co vadí nebo nevadí tobě. (BTW, negeneralizuj ve smyslu "nějaký lidi někde jsou nějaký", to je pod tvojí úroveň ;) ) - jde o to, co může nebo nemůže narazit anebo když ne narazit, tak třeba něco pokazit. Je to zbytečný.

Věci fungujou jen když se srovnají obě strany.

 

Právěže negeneralizuju a záměrně jsem to napsal stylem "nějaký a někde", protože jsem nechtěl být zase až tak moc konkrétní a příliš jedovatej (protože se to samozřejmě netýká úplně všech). Samozřejmě nejde ani o to, co vadí nebo nevadí jen mě osobně, ale na uvedených příkladech jsem celkem jasně demonstroval to, že když se chce, tak to jde i v obecné rovině a z obou stran - a přitom třeba právě ta uvedená Maxova skála je, co se piety a "posvátnosti", plně srovnatelná třeba s tím nedávno srovnaným veleslavným kempem. Na Maxovu skálu taky chodí ročně stovky trampů z Čech i zahraničí uctít památku svých zemřelých kamarádů a letitá tradička tam nikomu nevadí a ani nikdy nevadila - holt si možná "někde" více hledí tvého hesla "...a neberte se tak vážně!".

 

P.S. - Navíc ta Maxova skála není zdaleka jediná, kde je přímo nějakému slavnému trampskému pientímu místu věnována keška (další je třeba na Oslavce) a taky roky žádnej problém. Mě totiž občas připadá, že je to jako za komančů, že čím víc se něco tutlá, tají, schovává a maskuje, tak tím opačnější efekt to má, než když se na plnou hubu řekne o co jde, kde to je a proč je to zajímavý. Ta Maxova skála je i zakreslená na mapách, kdyby se to takto dělalo i na Brdech, tak by to Zlatý dno třeba bylo bývalo přežilo. Některým lidem to ale nevysvětlíš ....  :(


  • 6
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#30 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 17:33

tak to jo, že to byla chyba kripla za kniplem jsem si myslel, ale z dostupnych plačicich reakci jsem pochopil, že to zavinila špatna komunikace

Že kdyby bylo Zlato Dno ve stejnem statusu jako Ivančena, že by přežilo.
Jinak Kapsa to napsal moc hezky.
  • 0

*


#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 17:39

Osobně jsem již roky průnikem obou těchto množin, A rozhodně u mne nejsou v neřešitelném konfliktu. Ovšem vymetat tajné tradiční kempy s odkrytou GPSkou je ošemetné a vůbec bych se nedivil, kdybych tam někomu z místních velmi vadil. Ono jsou některá ta místa skutečně v ohrožení a když se pak někdo blejskne tím, že dá na internet souřadnice kempů, zadělává tím na malér.

Ačkoli se to nezdá, existují fanatičtí ochranáři a ti nejsou líní si občas zagooglit, projít si fotky na geocaching.com nebo i na Rajčeti, nahlédnout do přiložených exifů na data a časy a z toho pak usuzovat na existenci a polohu míst, kam pak pošlou bourací komando.

Ne, netrpím stihomamem, toto je realita.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 17:41

Že kdyby bylo Zlato Dno ve stejnem statusu jako Ivančena, že by přežilo

 

Možná jo, možná ne. Nevím. I ta Ivančena měla problémy - ale hlavně, Ivančena je skautská záležitost a skaut je oficiální hnutí. To trempi bytostně odmítaj, pro ně je to mor.

 

 

Jinak Kapsa to napsal moc hezky.

 

Právě že ne. Ale to je tak nepřenositelná zkušenost, že se ani nepokusím to nějak vysvětlit (pokud se to vůbec dá).


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 17:58

To je dobrej argument :-)

A jeste takovy soukromy dotaz - co sem se tak dival po fotkach kempu, trempu, lesnich lidi atd. - vsechno to jsou vesmes staří panove, vypadajic značně unaveně.
Holky na fotkach prakticky nevidet ( spiš babičky)

Nevimiraji ?
  • 1

*


#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 18:08

Dobrej postřeh. Vymíraj :( Nic nevydrží věčně.

Podívej, v mý generaci podle hodně hrubýho odhadu vyjíždělo do lesů každej víkend kolem 15000 trempů (odhadnuto na nějakým úřadě podle českých drah). Na každým nádraží, pokuds byl sólo, sis moh vybrat, ke komu se přidáš. Někdy ani nestačil celej poslední vagón. A to tehdy o naší generaci Miki Rivola prohlásil, že "dneska už žádný trempi nejsou".

Dneska bych se dost divil, kdyby ses dopočítal čtyřcifernýho čísla :(

 

Zrovna u Dobráků, co se s nima potkávám nejčastějš, jsou až tři mladý holky :) - ale to je fakt vyjímka. No, pokud jde o mne, tak bych už je pravda možná i vyměnil za takovou pěknou, sušenou bizoní kýtu... :ph34r:


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 18:23

tak to jo, že to byla chyba kripla za kniplem jsem si myslel, ale z dostupnych plačicich reakci jsem pochopil, že to zavinila špatna komunikace
Že kdyby bylo Zlato Dno ve stejnem statusu jako Ivančena, že by přežilo.
Jinak Kapsa to napsal moc hezky.

 

Tos to pochopil správně, spíš to byla ale žádná komunikace. Podle mě je to přesnej případ toho, kdy by se trampové měli takovým místem veřejně chlubit, mluvit o něm a psát o něm - a ne se ho snažit tajit, což stejně na dohled od Prahy ani utajit nejde. Kdyby o tom všichni věděli, bylo to i v mapách a tak, tak by se to bylo bývalo nemuselo stát. Takhle přišel lesák, kterej si myslel, že je to prostě jen jeden z mnoha kempů (kterejch je tam fakt až moc) a prostě to neřešil. Jemu bych to rozhodně nevyčítal ....

 

Možná jo, možná ne. Nevím. I ta Ivančena měla problémy - ale hlavně, Ivančena je skautská záležitost a skaut je oficiální hnutí. To trempi bytostně odmítaj, pro ně je to mor.

Právě že ne. Ale to je tak nepřenositelná zkušenost, že se ani nepokusím to nějak vysvětlit (pokud se to vůbec dá).

 

Jo, to je pravda, jakožto trampovi mě skauting taky nikdy moc nevoněl ....  :)

Pokud jde ale o to, co jsem napsal předtím, tak za tím si stojím a těžko mě někdo přesvědčí o opaku, protože třeba už jen ty uvedené příklady mluví samy za sebe. Otázka je, co se s tím dá dělat a tady bohužel konstatuju, že asi nic, protože je to fakt marný ....

 

To je dobrej argument :-)
A jeste takovy soukromy dotaz - co sem se tak dival po fotkach kempu, trempu, lesnich lidi atd. - vsechno to jsou vesmes staří panove, vypadajic značně unaveně.
Holky na fotkach prakticky nevidet ( spiš babičky)
Nevimiraji ?

 

Ne, zkus se podívat pořádně, třeba na Zlatá horečka na Hořina river. ;)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 18:40

Podle mě je to přesnej případ toho, kdy by se trampové měli takovým místem veřejně chlubit, mluvit o něm a psát o něm - a ne se ho snažit tajit, což stejně na dohled od Prahy ani utajit nejde. Kdyby o tom všichni věděli, bylo to i v mapách a tak, tak by se to bylo bývalo nemuselo stát.

 

:unsure:

 

 

Takhle přišel lesák, kterej si myslel, že je to prostě jen jeden z mnoha kempů (kterejch je tam fakt až moc) a prostě to neřešil. Jemu bych to rozhodně nevyčítal ....

 

Tohle je argumentace jen abys podpořil, cos řek celkově, ale nikoliv k věci. Na tom místě byla mohyla s kovovou deskou, cedule, dvě desky s popisem z časopisů o umučených na Pangráci a o tradici, kříže atd. atd. To by nepřehlíd ani slepej, kdyby ho nechali sedět za tim kniplem. Pravda je, že to bylo, buranovi, prostě fuk.


  • -1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:20

Tohle je argumentace jen abys podpořil, cos řek celkově, ale nikoliv k věci. Na tom místě byla mohyla s kovovou deskou, cedule, dvě desky s popisem z časopisů o umučených na Pangráci a o tradici, kříže atd. atd. To by nepřehlíd ani slepej, kdyby ho nechali sedět za tim kniplem. Pravda je, že to bylo, buranovi, prostě fuk.

 

Já myslím, že je to k věci až dost - a argumentů + vysvětlení a příkladů jsem ti tu sepsal dost a dost. I když je zřejmý, že moc s tím udělat nejde. Toliko k geocaching / tramping.

 

K té konkrétní věci na Brdech - taky je mi to líto a je to opravdu velká škoda. Na druhou stranu to nemuselo být, kdyby se o tom obecně vědělo a někdo taky aspoň trochu komunikoval s majiteli. Je fakt takovej problém zjistit si, pod kterýho hajnýho nebo pod který polesí patřím a zastavit se tam každej rok s flaškou na pokec a probrat případný problematický věci? My to tak děláme na obou osadách se železnou pravidelností dlouhý léta a víme tak o sobě vše, známe se a můžeme případně něco řešit. Tohle by se prostě u nás nestalo, stačí jen odložit ego a trošku chtít se domluvit ....

 

To už jsme ale zcela mimo geocaching.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:38

Já myslím, že správný postup je popsán tady:

 

http://praha.idnes.c...raha-zpravy_bur

 

Když nemají trampové úctu ke keším, proč by někdo jiný měl mít úctu k nim.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:41

To je zase dokola stejný, Kapso... něco si vysoustruhuješ a diskutuješ se mnou na těch svých představách. Samosebou že se tam lidi s hajným znaji a hajnej ví, vo co jde. Ale už mlčím, ty začínáš startovat a to aby jeden padal z cesty... :P


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 20:07

To je zase dokola stejný, Kapso... něco si vysoustruhuješ a diskutuješ se mnou na těch svých představách. Samosebou že se tam lidi s hajným znaji a hajnej ví, vo co jde. Ale už mlčím, ty začínáš startovat a to aby jeden padal z cesty... :P

 

To nejsou představy - všechno co jsem ti tu sepsal byly příklady ze života a z praxe.

A nestartuju, jen mě trochu sejří, když se tváříš, jako že kecám nesmysly a nepadl jedinej argument - já jsem jich tu uvedl hafo.

Ale pravda, některý věci jsou vhodnější spíš k pivu než na fórum. :)

 

Já myslím, že správný postup je popsán tady:

http://praha.idnes.c...raha-zpravy_bur

Když nemají trampové úctu ke keším, proč by někdo jiný měl mít úctu k nim.

 

O pár příspěvků vejš jsem se tě i zastával ale tohle jsi fakt přestřelil kolombo. :(


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama