Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#1 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 12:41

Tak co? Budete letos něco zveřejňovat? Já to zažívám poprvý, jak moc to je rozšířené? Já svoje některý otevřu.
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 13:07

Tak co? Budete letos něco zveřejňovat? Já to zažívám poprvý, jak moc to je rozšířené? Já svoje některý otevřu.

 

Já nemám co otvírat, protože nemám ani jednu mysterku a "otvírat" mutliny nebo wheriga je kravina.

Jinak ale celé to "otvírání pokladů" považuju za nesmysl, jehož jediným výsledkem je, že se pak s finálkama šmelí a to nejen na "otvírání pokladů" ale celej rok.

Jestli chce někdo něco otevřít, tak ať si to rovnou změní na tradičku nebo multinu a je to ....  :)


  • 9
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 13:25

Pokud bude cas, tak se zucastnime. Avsak pouze metodou napoved do listingu, z duvodu, ktere uvedl Kapsa.


  • 4

#4 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 13:31

Já tu svojí jednu usmolenou letos zase otevřu. Je to, myslím, celkem pěkná tradice. 


Tento příspěvek byl upraven od Pindenko: 10 duben 2014 - 13:39

  • 4

Geocaching [anglicky džiokešin, česky geokešink] je hra na pomezí komerce a turistiky


#5 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 14:05

Pokud bude cas, tak se zucastnime. Avsak pouze metodou napoved do listingu, z duvodu, ktere uvedl Kapsa.

 

Doma jsme diskutovali, zda pripadne nabidky otevrenych pokladu vyuzijeme a prekvapive vsichni souhlasili, ze ne! Pootevreni dvirek k nekterym zapeklitym mysterkam se mi ale libi :-)


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:15

Mě se tahle tradice nelíbí. Pak ještě o vánocích nacházím keše, kde je v logbooku napsáno: souřadnice získány na velikonoce.


  • 2

#7 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:20

Já otvírám celoročně - stačí mi napsat :-)


  • 1

#8 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:27

taky mam radsi docasne WN s napovedou


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#9 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:38

Já nemám co otvírat, protože nemám ani jednu mysterku a "otvírat" mutliny nebo wheriga je kravina.

Jinak ale celé to "otvírání pokladů" považuju za nesmysl, jehož jediným výsledkem je, že se pak s finálkama šmelí a to nejen na "otvírání pokladů" ale celej rok.

Jestli chce někdo něco otevřít, tak ať si to rovnou změní na tradičku nebo multinu a je to ....  :)

V podstatě souhlasím, nicméně - ať se otvírá co se otvírá, lepší způsob je nápověda.

 

A překlepl jsem se u "reputace", dá se to někde opravit?


  • 0
:)

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:49

Mě se tahle tradice nelíbí. Pak ještě o vánocích nacházím keše, kde je v logbooku napsáno: souřadnice získány na velikonoce.

 

Přesně, už se i mě stalo, že jsme se někde bavili o jedné mysterce a já potřeboval trochu nakopnout. Jeden kačer mi nabízí souřadnice, já říkám, že nechci, že chci přijít na podstatu a že s finálkama nešmelím. Načež mi s klidem odpoví, že přece nejde o šmelení, že je má z "pokladů", takže je to "čistý". Bylo několik měsíců po "pokladech" ....

 

Já otvírám celoročně - stačí mi napsat :-)

 

Pokud otvíráš v podobě souřadnic, tak to už z toho fakt můžeš rovnou udělat tradičku s bonusem v podobě rébusu.

 

V podstatě souhlasím, nicméně - ať se otvírá co se otvírá, lepší způsob je nápověda.

 

Přesně tak, žádnej učenej z nebe nespadl a rozumnej owner rád napoví.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 15:50

2 roky po sobě jsem využil, letos vyuziju zase, pokud odemkne nekdo v blizkem okoli nejakou kterou bych si chtel odlovit a budu mit na velky patek cas


  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 16:02

No, já to využil jednou, když jsem se na Velikonoce zeptal na postup luštění mysterky, kterou jsem už dávno našel BF.


  • 0

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 17:12

Mě se tahle tradice líbí a sám letos myslím, přispěji - i když jako kačer jsem této výhody zatím nevyužil


  • 0

#14 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 18:05

V dobách smeleni s finalkama, výměny finalek na eventech atd není třeba otvírat, lidi si to otevřeli sami... A kdo si chce opravdu vylustit ví, ze jsem otevřen celoročně;)


  • 3

brundi
 


#15 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 18:28

Proc by ne. Parkrat uz nam to pomohlo kdyz jsme jeli bez predem stanoveneho cile po morave. Za ty roky otvirani pokladu mam spoustu finalek,ale vetsinu stejnak nevyuziju. Velka cast uz je v archivu a jeste vetsi v mistech kam se jen tak nevydame. Je na ownerovi jestli souradnice da nebo neda. Neprijde mi to nijak horsi, nez resit postup s geokolegy, navic kdyz je to vlastne se jeho souhlasem na rozdil od "suskandy" kde ze ta keska je. Pokud se to nekomu nelibi, at tohle vlakno ignoruje :) 


  • 4

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:07

Když někdo využije otevírání pokladů pro nějakou keš u baráku, tak mi to nějak moc nevadí, ale jsou lidi, kteří celý den nedělají nic jiného, než že kontrolují mysterky od Varů po Zlín.


  • 0

#17 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:39

Takže akce s níž se moc nesouhlasi. Ja vidim rozdil v tom, že owner vydá souřadnice dobrovolně. No těma 100 kesema watchlist zaplnim a za týden se uvidí.Moc si od toho neslibuju, ale...
  • -6

#18 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 19:53

Mě se třeba líbilo odemčení archivované keše k logování, ale jen po splnění původní podmínky a ještě k tomu do půlnoci. Pobavil jsem se, owner nejspíš taky, jen taková blbůstka, tak proč ne. Ale nesmí se to zvrhnout jako loni kvůli té T5, tuším, že to byla podvodní na přehradě.


  • 0

#19 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 20:42

Samozřejmé 

Proc by ne. Parkrat uz nam to pomohlo kdyz jsme jeli bez predem stanoveneho cile po morave. Za ty roky otvirani pokladu mam spoustu finalek,ale vetsinu stejnak nevyuziju. Velka cast uz je v archivu a jeste vetsi v mistech kam se jen tak nevydame. Je na ownerovi jestli souradnice da nebo neda. Neprijde mi to nijak horsi, nez resit postup s geokolegy, navic kdyz je to vlastne se jeho souhlasem na rozdil od "suskandy" kde ze ta keska je. Pokud se to nekomu nelibi, at tohle vlakno ignoruje :)

Samozrejme,ze to neni horsi,nicmene podle naseho nazoru by bylo vhodnejsi brat jen ty, na ktere ma kacer realnou sanci a ne finalky po cele republice. Ty pak plni ruzne databaze, a to urcite bez souhlasu ownera... To urcite neni myslenka akce. A komu se to nelibi,tak vyjadri svuj nazor,od toho je to forum;)


  • 5

brundi
 


#20 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 21:50

Byl to puvodne milej napad. Ucastnil jsem se ale formou "kdo mi posle osobni zadost, tomu dam hint". Kdyz jsem ale videl, ze tu nekteri mistni vazeni clenove publikovali bookmarky k hromadnemu stazeni vseho, tak jsem ze vsi te romantiky procitl. Prislo mi to jako strasne nizka prozaicka prasarna. Ale bylo to mistni komunitou tolerovano a snad i pozitivne hodnoceno.

Takze letos na to dlabu.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama