Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#41 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 20:47

Mě je jedno zda owner sdělí souřadnice, protože když chci nějakou odlovit a nevím si rady, ptám se rovnou ownera o radu, zatím skoro vždy pomohli. Z loňska jsem zatím nevyužil ani jednu, na jednu finálku jsem se šel jen podívat, sám jsem ji nemohl odlovit. Okolo Berouna toho moc nebylo. Stránky s finálkami znám ale nehledám na nic, to mi přijde nefér vůči ownerům.


  • 1

#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 12:51

A to já bych věděl, co udělat, aby se to zlepšilo, Praktíku. Navrhuji jako první krok BAN všem ušerům, co používají to slovo na "ž" jako synonymum.


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 12:55

K tomu otevírání (pro upřesnění): jak už to vícekráte padlo, krabka je ownerova a kdyby ji přejet džusem (nebo čím že to bylo) chtěl, jeho věc. Samosebou. Souhlas. Když si owner chce otevřít, ať otevírá, on vymyslel, jak se bude jeho krabka hrát, on nad ní má kontrolu, on ji provozuje.

 

Nikomu nenařizuju, jak má co dělat, himbajz; jen píšu, jak proč a co se mi nelíbí. To je celý.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 Martuli

Martuli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2014 - 22:18

Sam jsem mysterky zakladal jen kvuli "atypicnosti" samotnych schranek a z duvodu "odrazeni" kaceru, co maji 2 dny chytrej telefon a maji vetsi nachylnost kes nicit (cemuz jsem se stejne nevyhnul.. ) Hodne kaceru se na postup zepta ale vim i o takovych, kteri se proste stydi napsat; a pro presne tyhle moc rad dam v patek k dispozici kompletni navod, jak na nase mysterky prijit. Verim, ze kdyz se myslenka chytne za spravnej konec, par individui, co souradnice potrebuji sirit a sdilet mi stejne radost z odlovu ostatnich nezkazi.. :)


  • 3

#45 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 1:05

dřív jsem se účastnil, ale v současné době mám jedinou mysterku a poměrně jednoduchou .. a když někdo neví tak se zeptá a já ho/ji s potěšením nakopnu  :D

 

takže myslím že ne :)


  • 1
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#46 Karllan

Karllan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 6:07

Tak jsem se rozhodl také zúčastnit (formou nastínění řešení) se svojí http://coord.info/GC4R856 . Navíc v patřičné stage-i bude po celý tento den k dispozici potřebné vybavení... , bo doba je zlá, a 20Kč navíc za 9V baterii dokáže udělat v rozpočtu pořádnou paseku  :)


Tento příspěvek byl upraven od Karllan: 15 duben 2014 - 6:09

  • 0

#47 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 18:21

ty jo, letos to je tady nějaké ostré :-D každý rok před otvíráním pokladů se to tu rozbouří hromadou názorů pro a proti. Já patřím k těm ownerům, kteří na velký pátek rádi mysterku otevřou. Ať jsou na fóru názory jaké jsou. Když se to někomu líbit nebude, nemusí se toho přece účastnit. Někoho jiného to třeba potěší. Každý rok jsem to udělala tak, že jsem sice souřadnice do listingu vložila, ale zvídaví kačeři si je museli během toho jednoho dne najít - takže tak úplně zadarmo jsem jim to taky nedala. A že někdo šmelí se souřadnicemi? To bylo, je a bude - jako se vším - holt jsme ČEŠTÍ kačeři, s tím zakladatelé geocachingu asi nepočítali :-D taky mě to štve a rozhodně nepodporuju weby s finálkama, tohle je akce trochu o něčem jiném.

 

Takže za mě - pokud nezapomenu, s čímž mám nějak v poslední době problémy :-D - tak otevřu http://coord.info/GC3A99M - Výlety do historie České Lípy ;-)


  • 1
Zdraví vás Gogees :)

#48 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 22:09

Já se otevírání nezúčastním. Mysterky mám 2: jedna je na úvodních souřadnicích ( Archimedova keš - nešla schválit jako tradička) a druhá má skóre na geochecku 85 správně 77 špatně. Beztak si ji kačeři šmelí mezi sebou a nedávno jsem ji objevil na webu s finálkama. Takže nemám důvod. Když si někdo napíše, rád mu poradím.


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#49 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 16:03

Otvírání pokladů se po několika letech zúčastníme, ale na naivní formou, jako kdysi. Otvíráme GC1H8Y6, čtěte poslední logy.


  • -4

#50 Kabecko

Kabecko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 20:18

Já otevřu svoji multinu "Radovesnice I.", kdyby měl někdo zájem, pište.

http://www.geocachin...33-ddf6e5f38317


  • 0

#51 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 21:18

Od půlnoci na Velký pátek otvírám poklad

GC43BC0

do logu prosím pište, že jste odlovili díky otvírání pokladů. Keš je na místě, postiženém stavbou obchvatu města, hrozí brzká archovace nebo alesspoň přesun. Nevím, v jakém je stavu, proto logujte na internet, a na místě jak to pujde...vím, že je ve špatném stavu...


  • 1

#52 Guest_Varouch_*

Guest_Varouch_*
  • Guests

Publikováno 17 duben 2014 - 21:24

Po roce opět s radostí zveřejňuji finální souřadnice http://coord.info/GC34DC4: je to na N 49° 09.717 E 016° 04.924.

Tak šupšup!  :D


  • 2

#53 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 23:17

Lidova tradice pravi, ze na Velky patek se udajne oteviraji poklady ve skalach.
Poklad pry oznacuje svetylko nebo kvetouci ci zarici kapradi (to pry kvete od tri do deviti hodin), pripadne otvor ve skale, ze ktereho vychazi zare.


A jelikoz se nesmi na tradice zapominat, tak se dnes oteviraji i nase mysterky.
Souradnice davno koluji podsvetim (Doufam, ze finalkari shori v pekle ;-), takze poskytnem naprosto jednoznačný hint (de fakto postup reseni).

Hledete na souradnicich  N 50° 05.816 E 014° 23.867. Magneticka PETka na sloupku plotu.


  • 0
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#54 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 23:33

Já se i letos zúčastním tímto způsobem (účastníci Růžového eventu, kterým se to nechce luštit, zbystřete ;D!):

 

Kdo mě během Velkého pátku kontaktuje přes můj profil na GC.com s dotazem a zaškrtnutou kolonkou svého mailu (abych měla kam odpovídat), tomu nejpozději v průběhu následujících pár dní poskytnu signifikantní nápovědu (hm, zase práce ;D!) k mé mysterce Les zpívá (GCYTGA).

 

Pro účastníky Růžového eventu dodám, že finálka je třetí nejbližší keší od místa konání akce ;D! 


Tento příspěvek byl upraven od jessie.r: 18 duben 2014 - 7:26

  • 1

#55 Martuli

Martuli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 0:35

Zdravím všechny, co v Brně ještě nemají naši "f" keš GC49GXW , Rádio Kačer GC3D92J a Ding Dong! GC4KHDC . Nápovědy jsou ve write note a srdečně zdravíme všechny autory databází s finálkama, ve kterých nám bude ctí se ocitnout! :-) 


Tento příspěvek byl upraven od MartuliKristuli: 18 duben 2014 - 0:43

  • 1

#56 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 6:18

Po roce je toho opět trochu více ke zveřejnění, tak tedy:

...nic nevidíte? Tak to už asi není Velký pátek :)

Tento příspěvek byl upraven od Tiskar94: 18 duben 2014 - 22:11

  • 3

#57 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 6:54

Ahoj, GC43MRQ vydává na Veliký pátek také svůj poklad.


  • 1

#58 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 7:14

Pokud má někdo zájem o řešení mých mysterek (ale jsou tak jednoduché, že jsou to skoro tradičky;-) ), nechť mi napíše. Odpoledne odkreju souřadnice v listingu.
Pozor! Na "Finálkách " už jsou, takže je za nic nevyměníte...:-)
  • 1

#59 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 18 duben 2014 - 7:19

I Betax neco otevřel, nebo spíš pootevřel...

koukněte do WN logu:

Pismenka a barvicky: http://coord.info/GC1M4B0

Cipher challenge: http://coord.info/GC46A68

Rybicka: http://coord.info/GC1GZYV

 

Plus všichni, kdo jsou přihlášení do mail listu Chytte Betaxe dostali skoro cele souřadnice.

 

Tak snad někomu uděláme radost.. :)


  • 2

#60 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 7:43

GC4Y3PP vydává svůj poklad na požádání.

 

Ještě k diskusi: Letos je to poprvé, co jsem si na otevírání vzpomněla. Jestli nějaké finálky nakonec využiju, si ještě nejsem jistá, možná pokud natrefím na něco, co by se mi luštit nechtělo. Víc mě zajímají nápovědy k luštění, přeci jen jsem zatím tolik složitějších mysterek nedala. Dohadovat se o tom, jaký to má nebo nemá smysl, mi přijde zbytečné. Je to jednoduché - jak pro koho, každý si v geocachingu najde to své a nemusí to pro všechny být právě luštění souřadnic.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama