Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#21 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 23:02

Mě se ta tradice líbí a děkuji ownerům, kteří se účastní. Oceňuji úplné prozrazení souřadnic i nápovědu/hint/radu. To si zapíšu do cache note, hodím keš do bookmarku a třeba se mi to bude někdy hodit, až pojedu do toho koutu republiky.


  • 2

Kam jsi zase strkal ruce?


#22 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 6:46

Hele, a nebylo by pak jednodušší si tu kešku zapsat rovnou od stolu?

 

Kdyby radši na to datum lidi publikovali nový, tématický keše...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#23 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 7:38

Hele, a nebylo by pak jednodušší si tu kešku zapsat rovnou od stolu?

 

Kdyby radši na to datum lidi publikovali nový, tématický keše...

 

no to je zase argument.. kolik sis už zalogoval tradiček od stolu? Proč tam chodit, když znáš souřadnice, že.....


  • 1
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#24 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 7:49

No jo. Jenže to... hmm... není tradička, víme?

 

Každá keš je nějak postavená.  Jestli chceš odlovit tradičku, určitě pár metrů od tý mysterky taky nejakou najdeš. Ale jo, jestli toužíš mít odlovenej težkej otazníček, aby sis pak moh tahat triko, že ho máš, a jinak ti to nejde, loguj si to jak umíš. Pak už je totiž dost jedno, jestli se docouráš na ty souřadnice, nebo ne.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#25 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 8:23

Kdybych otevřel svůj poklad, tak přijdou lidi se zábavu s otevíráním a u nočních keší mi to taky přijde k ničemu, i když se jedná o mysterky, takže se nezúčastním a ani nebudu pátrat, zda se tam nepřidala nějaká jiná, protože jak někdo psal, opravdu se pak akorát šmelí s finálkama.

 

Nedávno mi jeden owner, nebudu jmenovat, ale má nejvíce FP v ČR, poslal finálové souřadnice mých keší jen proto, aby asi ukázal, že on na to má, a že si je může kdykoliv dojít zalogovat, aniž by je vůbec lovil. :wacko:


  • 6

#26 Velky Praktik

Velky Praktik

    Velký Praktik

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 9:41

To urcite neni myslenka akce. A komu se to nelibi,tak vyjadri svuj nazor,od toho je to forum;)

Abych te nevzal za slovo :lol:

 

Letos vas podvadet  otevirat poklady necham, kdyz jsem zjistil, kolik lidi ze Zumpy podvadi nehraje takto uplne fer a meni si timto zpusobem finalky, ktere pravdepodobne stejne neodlovi, tak jsem se rozhodl udelat si vlastni workaround a finalky a dalsi smeleni uz nemusim resit.. aspon co se tyce tech starsich kesi.

 

Protoze jsem o velikonocich v zahranici, zde otviram dopredu sve poklady (bohuzel toho moc k otevreni neni).

 

BCT #01 Streak Challenge N 50° 11.833 E 014° 28.277

BCT #02 D/T matrix Challenge N 50° 11.753 E 014° 28.217
BCT #03 Size of caches Challenge N 50° 11.667 E 014° 28.178
BCT #04 Types of caches in a day Challenge N 50° 11.545 E 014° 28.165

BCT #05 Elevation Challenge N 50° 11.475 E 014° 27.958
BCT #06 Finds in a day Challenge N 50° 11.517 E 014° 27.827
BCT #07 Finds in a month Challenge N 50° 11.496 E 014° 27.653
BCT #08 Finds in a year Challenge N 50° 11.500 E 014° 27.509
BCT #09 Czech counties Challenge N 50° 11.635 E 014° 27.373
BCT #10 Rare types of caches Challenge N 50° 11.704 E 014° 27.454
BCT #11b Traditional Hunter Challenge N 50° 11.735 E 014° 27.894
BCT #12 Trip to the countryside Challenge N 50° 11.857 E 014° 27.605
BCT #13 Master of Challenges Challenge N 50° 11.834 E 014° 27.759

Hansmatt's vengeance  N 50° 12.486 E 014° 26.796

Trifidi v Libeznicich - napoveda pro multicache: B se nerovna 800, C neni kladne cislo

Pribeh baterky - napoveda k wherigu: finalku zjistis z cartridge


Tento příspěvek byl upraven od Velky Praktik: 11 duben 2014 - 10:00

  • 2

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem teoretikem.


#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 9:47

Nedávno mi jeden owner, nebudu jmenovat, ale má nejvíce FP v ČR, poslal finálové souřadnice mých keší jen proto, aby asi ukázal, že on na to má, a že si je může kdykoliv dojít zalogovat, aniž by je vůbec lovil. :wacko:

Třeba měl strach, že ty keše nebudeš moct najít, až půjdeš na údržbu :D !
  • 3

#28 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 9:59

Pak už je totiž dost jedno, jestli se docouráš na ty souřadnice, nebo ne.

Jakpak to, v pravidlech je prave to "docourani se" jedinou podminkou, ostatni je jen prani owneru. A pokud mi owner umozni sdelenim souradnic, v ramci otvirani, odlovit jeho kes tak nevim proc ne.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 10:33

Protože je to hra. A protože dostaneš výsledek, ale bez tý hry.

 

Nehodlám ovšem mluvit do vkusu toho kterého soudruha B)


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 12:51

Já teda otevírám každý rok a jsem rád když se keš líbí a je odlovitelná, třeba pro některé jen jednou za rok, prtože si počkají. Opravdu si raději každý den přečtu nějaký log, než půl roku čekat na TFTC.

A kšeftování s finálkama to určitě nepodporuje, protože ty už jsou v oběhu mnohem dříve.


  • 4

#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 14:43

Protoze jsem o velikonocich v zahranici, zde otviram dopredu sve poklady (bohuzel toho moc k otevreni neni).
 
BCT #01 Streak Challenge N 50° 11.833 E 014° 28.277



Príííííma, díky. Já právě nedávno bádal jak se to luští když tam není ověřovač !!!
Nechci být neskromný, ale nemohl bys ještě doplnit GC2KHN3 (Pro kola i pěší)?
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#32 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 15:16

Já se tedy přiznám, že jsem právě srabácky poprosil o radu na GC21QA8  :(


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#33 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 15:22

Protože je to hra. A protože dostaneš výsledek, ale bez tý hry.

 

Nehodlám ovšem mluvit do vkusu toho kterého soudruha B)

Prezentujes v diskuzi svuj nazor, to je myslim v poradku, ja se tu snazim obhajit ten svuj :), a nejsem tak tvrdohlavej abych nedokazal zmenit nazor kdyz nekdo predlozi padny argumet, ale je mi lito, ty argumenty tu nezazneli.

 

1. nekdo je proti zverejneni souradnic- ty souradnice stejne po netu koluji a myslim ze nikdo tu nezverejni nic co by stejne uz nekolovalo.

2. mam odlov zadarmo- nemyslim ze je zadarmo,kdyz by mohli byt jeste podminkove kese a existovala kes kterou muzes odlovit jen jediny den v roce, pripadala by ti takova kes zadarmo? jen misto toho ze musim lustit, se musim dostat jeden den v roce na urcite misto

 

samozrejme ze vyse je jen priklad a nejedna se o naprosto stejnou vec, ale branite tu hru a pravo ownera rozhodovat o tom jak se kacer dostane ke kesi, myslim ze pokud zde owner sam od sebe zverejni souradnice ,tak nevim proti cemu se tu broji. 


  • 2
Xperia TIPO,oregon 450

#34 Velky Praktik

Velky Praktik

    Velký Praktik

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 15:33

Príííííma, díky. Já právě nedávno bádal jak se to luští když tam není ověřovač !!!
Nechci být neskromný, ale nemohl bys ještě doplnit GC2KHN3 (Pro kola i pěší)?

 

Souradnice kese pro kola i pesi jsem ukryl do toho sudoku, melo by byt snadne ho lousknout:

gallery_63749_101_11131.png


  • 0

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem teoretikem.


#35 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 18:02

Jinak ale celé to "otvírání pokladů" považuju za nesmysl, jehož jediným výsledkem je, že se pak s finálkama šmelí

S celkovým odsudkem akce si dovolím nesouhlasit. Já "otvírání pokladů" považuju za dobrou myšlenku. Sice jsem zatím jeho pomocí neodlovil žádnou položku (neřkuli že bych info dál šířil), ale u dvou nebo u tří "osin v zadku" díky němu přibližně vím, kde jsou uloženy a mám tak stran mentální mapy obsazených a volných míst klid. To mi ke spokojenosti a plánování stačí možná víc než FI, takže rádi za tu akci, tute rádi.... 

 

A myslím, že vůči lidem, co nehrají tolik na svoje sociální vazby, je takové autorizované nazvednutí pokličky pro všechny férovější, než říct si: "co bych zveřejňoval, máte tichou poštu".

 

Zda se letos aktivně zúčastním těžko říci. Z mých keší je mysterka v podstatě jen jediná a nejsem si vůbec jist, zda k ní do onoho data sám najdu poznamenané finální souřaďky :-) Je to úsměvné, ale pravděpodobně je v tuhle chvíli nemám po ruce o nic víc, než hledači (alespoň myslím, že jsem ji zakládal ještě v době, kdy se to nevyžadovalo formou skrytého wpt, takže v listingu gýdým napsané nebudou). No nic, prosmejčím, co mám kde poznamenaného, a když nevyjdou souřaďky, vyjde snad alespoň nápověda, kterou obvykle žadatele nakopávám. Tahle sváteční akce totiž nic nemění na tom, že pokud jsem zrovna na příjmu, ochotně s řešením poradím jak je rok dlouhý - koneckonců právě proto jsem onu keš jako mysterku zakládal, aby ten postup lidem ukázala a přiblížila, lokalita je v jejím případě spíše vedlejší, byť coby záminka pro špacír snad neurazí. 


  • 0

#36 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:30

Abych te nevzal za slovo :lol:

 

Letos vas podvadet  otevirat poklady necham, kdyz jsem zjistil, kolik lidi ze Zumpy podvadi nehraje takto uplne fer a meni si timto zpusobem finalky, ktere pravdepodobne stejne neodlovi, tak jsem se rozhodl udelat si vlastni workaround a finalky a dalsi smeleni uz nemusim resit.. aspon co se tyce tech starsich kesi.

 

Protoze jsem o velikonocich v zahranici, zde otviram dopredu sve poklady (bohuzel toho moc k otevreni neni).

 

 

Ta Zumpa se mi vůbec nelíbí. Mimochodem slyšel jsem že žumpa /skupina věnující se GC/  je na FB.
 


  • 0

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 19:51

...

1. nekdo je proti zverejneni souradnic- ty souradnice stejne po netu koluji a myslim ze nikdo tu nezverejni nic co by stejne uz nekolovalo.

...

No tak v tom případě nemá nějaké otvírání pokladů moc smyslu.


  • 1

#38 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 20:15

To Smrk

Proč by to nemělo smysl? Otvírání považuju za vstřícný krok ownerů kačerům kteří nechtějí využívat finálky. Keš, jejíž souřadnice budu mít z otvírání, si rád a s čistým svědomím odlovím. Keš jejíž souřadnice bych měl z doslechu nebo internetu, s klidným srdcem míjím a nelovím, uplně stejně jako nelovím keše které byli otevřeny, ale nestihl jsme je odlovit na velký pátek. Vidím propastný rozdíl mezi tím jakým způsobem jsem k souřadnicím přišel. Souřadnice z otvírání považuju za rovny souřadnicím vyluštěným, souřadnice získané šeptandou nebo odněkud stažené, považuji za, minimálně, pochybné .


Tento příspěvek byl upraven od Lanc: 11 duben 2014 - 20:17

  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#39 Velky Praktik

Velky Praktik

    Velký Praktik

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 20:16

Ta Zumpa se mi vůbec nelíbí. Mimochodem slyšel jsem že žumpa /skupina věnující se GC/  je na FB.
 

 

To je trosku OT, ale kdyz uz si to nakousl, tak ja to slovo nevymyslel, alebrz :lol:  se stalo synonymem pro toto forum. Me osobne se to take nelibi, je to misto kde by se mely resit zasadni veci, ale bohuzel sami vime jaka je realita. Vetsinou za kvalitu fora jsou zodpovedni jeho uzivatele a v soucasne dobe je nejlepsi se od tohoto fora drzet co nejdal. Nevim jaka revoluce by tu musela nastat, aby se toto forum sve nalepky a je mi to uprimne jedno, ja se bez fora obejdu, zvlast kdyz se jiz objevuji jina, kvalitnejsi.


Tento příspěvek byl upraven od Velky Praktik: 11 duben 2014 - 20:17

  • -2

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem teoretikem.


#40 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 20:23

To je trosku OT, ale kdyz uz si to nakousl, tak ja to slovo nevymyslel, alebrz :lol:  se stalo synonymem pro toto forum. Me osobne se to take nelibi, je to misto kde by se mely resit zasadni veci, ale bohuzel sami vime jaka je realita. Vetsinou za kvalitu fora jsou zodpovedni jeho uzivatele a v soucasne dobe je nejlepsi se od tohoto fora drzet co nejdal. Nevim jaka revoluce by tu musela nastat, aby se toto forum sve nalepky a je mi to uprimne jedno, ja se bez fora obejdu, zvlast kdyz se jiz objevuji jina, kvalitnejsi.

 

 

Nic a nikdo ti nebrání, chodit na jiná kvalitnější fóra. Synonymem se to možná stalo pro lidi, co si myslí, že by uměli lépe provozovat stránky o GC. Klidně se do toho pusť a pak nám přijď říct jak se ti vede. ;)

 

btw: omluva za OT


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama