Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Zadržování TB


Nejlepší odpověď Shepherd96 , 18 duben 2014 - 18:28

Můj coin byl u jednoho taky takového kačera v Norsku osm měsíců! Když už mně to přestalo bavit, začal jsem ho bombardovat maily. Denně třeba 10-20 mailů! Nechal jsem si přeložit text do švédštiny(dcera naštěstí švédštinu ovládá), jako že už by ten coin mohl poslat dál, že už ho má docela dlouho ... atp. Samozřejmě ve vší slušnosti, žádné nadávky! Tohle jsem mu posílal každý den, ráno, večer, prostě pořád! :D Po čtrnácti dnech ho to přestalo bavit a coin vložil do nedaleké keše, odkud v pohodě pokračoval dál!

 

Takže tak! :)
 

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 GeoPat :)

GeoPat :)

    GeoPat :)

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 21:16

Ahoj,prosím zde o radu.Jakýsi člověk v Německu,který se řadí mezi kačery(nick Gössi),již delší dobu úmyslně u sebe zadržuje naše TB(TB5BEDM)a i přes moje víceré prosby mailem v němčině na nic nereaguje.Existuje nějaká páka jako např.pohrůžka zrušení profilu od GS.A ještě jednu věc!Našel by se zde ochotný člověk,co by mi přeložil do NJ pár vět,zkusím mu napsat znovu.Když nechám překlad opět na googlu,tak z toho zase vylezou nesmysly.Dík Martin


  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 6:19

Ahoj,

mě několikrát pomohlo napsat write note na jeho keš (pokud má nějakou založenou) s textem "majitel této keše má u sebe můj TB, pokud ho znáte, poproste ho ať ho pošle dál" - nebo podobně. Druhá možnost je - pokud aktivně loví - zkusit podle logů vypátrat případné spolulovce a ty kontaktovat.

Je totiž klidně možné že tvé žádosti k němu zkrátka nedošly, padly do spamu, nebo mail který zadal při registraci už nepoužívá.


  • 2

#3 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 8:18

Dle profilu se po více jak roce vrátil ke hledání a odlovil dvě krabky.  Založeno nemá, TB/GC nevlastní, kešuje málo a jen s mudlopřáteli, takže tudy cesta ke kontaktu asi nepovede. 

V logu, kde vyzvedl 2*GC, uvádí   -Die beiden Travelbugs haben wir mitgenommen und sehen gleich mal nach wo die hin sollen.-  takže asi ví co a jak. Pokud tedy zase na nějaký čas v kešování neusne, tak je někam vloží.

Zkoušet to přes profil dál je, jak uvedl Parkis, asi zbytečné, ale nevzdávej. Doufejme a věřme mu.


  • 0

#4 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 9:55

Zapoměl jsem na to hlavní.

Existuje nějaká páka jako např.pohrůžka zrušení profilu od GS.

Ne. Touto "drobností" se Groundspeak zabývat nebude


  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 13:00

Jeden z mých coinů měl u sebe dva roky Švýcar s pěti tisíci nálezy a protahoval ho kešemi každých dvě stě metrů. Taky na nic nereagoval a najednou ho po těch dvou letech pustil. Prostě blbec.


  • 0

#6 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 13:34

Třeba ho konečně našel v kapse batohu...


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 14:30

Třeba ho konečně našel v kapse batohu...

By třeba něco napsal.


  • 0

#8 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2014 - 14:38

To mu bylo třeba trapné. Pro mnohé je omluva či přiznání vlastní chyby nepřekonatelný problém...

 

A souhlasím, že něco napsat by bylo nanejvýš vhodné.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9 GeoPat :)

GeoPat :)

    GeoPat :)

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 15:24

Ahoj,prosím zde o radu.Jakýsi člověk v Německu,který se řadí mezi kačery(nick Gössi),již delší dobu úmyslně u sebe zadržuje naše TB(TB5BEDM)a i přes moje víceré prosby mailem v němčině na nic nereaguje.Existuje nějaká páka jako např.pohrůžka zrušení profilu od GS.A ještě jednu věc!Našel by se zde ochotný člověk,co by mi přeložil do NJ pár vět,zkusím mu napsat znovu.Když nechám překlad opět na googlu,tak z toho zase vylezou nesmysly.Dík Martin


  • 0

#10 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2014 - 15:48

Tohle vypadá, že loví stylem jedna keš za uherský rok, od doby, kdy vyzvedl váš TB z keše, odlovil pouze jednu. Mail, který má  přiřazený k profilu nejspíš nekontroluje, takže další zprávy jsou podle mě zbytečné. Nevím, proč tito kačeři vůbec sahají na TB, ale tomu holt člověk nezabrání. Nemyslím si, že ho zadržuje úmyslně, prostě bych počkala, snad se ho uráčí časem někam vložit.


  • 0

#11 Shepherd96

Shepherd96

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 18:28   Nejlepší odpověď

Můj coin byl u jednoho taky takového kačera v Norsku osm měsíců! Když už mně to přestalo bavit, začal jsem ho bombardovat maily. Denně třeba 10-20 mailů! Nechal jsem si přeložit text do švédštiny(dcera naštěstí švédštinu ovládá), jako že už by ten coin mohl poslat dál, že už ho má docela dlouho ... atp. Samozřejmě ve vší slušnosti, žádné nadávky! Tohle jsem mu posílal každý den, ráno, večer, prostě pořád! :D Po čtrnácti dnech ho to přestalo bavit a coin vložil do nedaleké keše, odkud v pohodě pokračoval dál!

 

Takže tak! :)
 


  • 2

#12 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2014 - 22:03

Já mám se svým TB taky hezkou zkušenost. Loni jsem jel na 3 měsíce do Ameriky, tak jsem ho vzal s sebou, vypustil jsem ho tam a jako že si dáme závod, kdo bude dřív doma v Čechách.

V dubnu ho tam sebral člověk se 700 nálezy a několika desítkami zalogovaných TB. Do logu napsal, že v září jede na výlet a že ho vezme s sebou, že doufá, že je to OK. Tak jsem mu několikrát napsal, že není OK, aby ho měl půl roku, ať ho pošle dál, že chci, aby co nejrychleji cestoval do Evropy. Samozřejmě se na mě vykašlal, v září ho protáhl několika keškami v Hondurasu, Mexiku a Belize a znovu se nic nedělo. Tak jsem mu začal psát už trochu ostřejší maily a on že tedy jo, že ho už pustí dál. Další dva měsíce nic, až potom v prosinci se objevil log, že můj TB někde sebral další "cacher" s více než 700 nálezy. Ten ho tedy nedržel tak dlouho, zbavil se ho hned ten samý den, ale pro změnu ho dal do kešky, kde od 28.12.13 nikdo další nebyl. :-)

Takže jsem si z toho vzal ponaučení, že v zahraničí už nikdy žádný TB vypouštět nebudu, všechny další nechám cestovat jen po Čechách.


  • 1

#13 GeoPat :)

GeoPat :)

    GeoPat :)

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 15:49

Ahoj,prosím zde o radu.Jakýsi člověk v Německu,který se řadí mezi kačery(nick Gössi),již delší dobu úmyslně u sebe zadržuje naše TB(TB5BEDM)a i přes moje víceré prosby mailem v němčině na nic nereaguje.Existuje nějaká páka jako např.pohrůžka zrušení profilu od GS.A ještě jednu věc!Našel by se zde ochotný člověk,co by mi přeložil do NJ pár vět,zkusím mu napsat znovu.Když nechám překlad opět na googlu,tak z toho zase vylezou nesmysly.Dík Martin


  • 0

#14 Mountainer-CZ

Mountainer-CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 20:35

Hezký večer všem,

 

mám bohužel podobnou aktuální zkušenost. Dostal jsem od své sestry, která žije na španělském ostrově Tenerife, dárkem tamní symbol: šitého sopečného dráčka (http://www.geocachin...aspx?id=1647250), a tak jsem se ho rozhodl odeslat keškami zpět za ní. Začátek se vyvíjel slibně, pak ho španělský geocacher odvezl na jih ... nejprve jsem se radoval, že se přiblíží svému cíli, když s ním loni v listopadu logoval návštěvu keše poblíž Malagy ...

 

Ponechal si ho nadále u sebe, a místo vložení do nějaké další keše, dělá mrtvého brouka: na zprávy nereaguje, na "write note" u TB také ne.

 

Podle záznamů na profilu od té doby opravdu nenavštívil žádnou keš, ale na profil se v polovině dubna přihlásil.

 

Tak stále čekám a doufám, i když se bojím, že po půl roce už marně.

 

... Ještě víc mě mrzí ztráta TB (http://www.geocachin...aspx?id=1647237), který cestoval úspěšně přes 3 roky i po světě, a byl pravděpodobně ukraden po návratu do ČR kousek od Vyškova. Psal jsem geocacherům, kteří navštívili kešku v inkriminované době, ale bohužel bez pozitivní odezvy. Nu, co se dá dělat ...

 

Mějte se krásně ...

 

Mountainer-CZ


  • 0

#15 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 21:05

Já se držela zdejších rad a po neúspěšných mejlech Němci, který držel dlouho můj TB, jsem TB přejmenovala na "stolen by ........(jméno uživatele)". A protože info o změnách v listingu TB chodí do mejlu i tomu, kdo ho momentálně drží, přistálo mu ve schránce - a vzápětí (ovšem s nadávkami) poslal TB dál...


  • 9

#16 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 23:01

Koukam, ze tahle rada asi fakt funguje s tim prejmenovanim na "odcizeno ......" to si musim zapamatovat ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#17 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2014 - 8:46

Ono je to sice pěkné, ale stačí, aby pak "zloděj" vložil virtuálně TB do keše a odpovědnost je pak už na dalších, protože mu nikdo nedokáže, že ho tam nedal a že nebyl ukraden až pak. 


  • 3

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2014 - 9:45

Ono je to sice pěkné, ale stačí, aby pak "zloděj" vložil virtuálně TB do keše a odpovědnost je pak už na dalších, protože mu nikdo nedokáže, že ho tam nedal a že nebyl ukraden až pak. 

Ale pak už s nim nemůže provozovat ten "sport", kvůli kterýmu to asi dělá, totiž protahování každou keší, kterou najde. Nám s kámošem se TB, kterej měl jet do Říma nebo Jeruzaléma a cestovat po "kostelovejch" keších taky dostal do Německa, a tam to snad mají jako národní folklór, že místo co by poslali cestovatele dál, drží ho třeba rok u sebe a protahujou všude. Fakt moc nechápu, čeho se tím snažej dosáhnout, leda že si z něj dělají měřák vlastní nacestovaný vzdálenosti. Ke koloritu patří i to, že po upozornění zásadně bez reakcí, pak to teda po roce pošle dál a nastoupí další takovej nosič.


  • 0

#19 zabicka22

zabicka22

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 18:57

Dobrý den, také se připojuji, já mám zase problém v tom, že mi GC leží v keši a v inventáři podle dalších logů v listingu není :-( 

Psala jsem vše kačerům potom, co byl do keše vložen a nikdo jej tam neviděl...ach jo a to byl nás první vypuštěný GC a má teprve najeto cca 300km. 


  • 0

#20 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 20:45

Mno, taky se nejspíš přidám k těm, co mají se svým TB "drobný problém" :( . Moc hezky mi začal cestovat soutěžní TB dráček, hned první kačerka byla suprová a patří jí můj dík jak za km tak za fotky, ALE sotva dráček navštívil po výletu k moři pár keší u nás, tak ho zřejmě vyzvedl FIN - naštěstí jiný kačer, co TB v keši chtěl vyzvednout, napsal upozornění, na keš jsem mrkla, početla si v logování u keše - Fin o vyzvednutí TB napsal, ale jako takový TB nezalogoval - ani vyzvednutí, ani posunutí. Zatím jsem se mu snažila vysvětlit, že jde o soutěž, ať TB vezme, kam chce, klidně k nim domů, ale hlavně ať LOGUJE! Zatím bez odezvy, třeba to v mé mizerné  angličtině nepobral nebo má s TB problém ( zatím má 10 zalogovaných ).....ještě doufám, říkám si, že je na dovolené, jenže keše loguje....

 

Proto jestli je tu někdo, kdo ovládá jeho jazyk, prosím o pomoc s vysvětlením. Překladač strýčka Googla bych u jazyka, z kterého neznám naprosto nic, použít nechtěla, vím co někdy dovede!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama