Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Luštění do šuplíku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#1 curiositka

curiositka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:12

Jsme nováček. Objevila jsem krásu mysterek. Mám jich několik vyluštěných. Zatím nepoužívám nic krom geocaching.com, kde mám PM. Hledání plánuju tak, že si vyberu oblast, kam se chci vydat. Kouknu na mapě, co je v okolí, a dopředu si vymyslím plus mínus trasu. Můj problém je, že mysterky jsou na mapě na nepřesných souřadnicíchm, ikdyž já je už vím správné. Nemáte někdo nápad, jak to obejít? Měla jsem naivní představu, že pokud změním souřadnice, tak se posune ikonka na mapě.

Nebo jak jinak řešíte luštění do šuplíku.

Chtěla bych si najít nějaký rozumný systém než budu mít vyluštěných do zásoby víc a pak přenášet někam bude moc otravné práce.


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:13

stručně: Geoget


  • 1

#3 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:16

Dokud jsem nepouzival Geoget, tak jsem lustil po papirech a souhlas, byl to tezkej opruz si pak pamatovat, co mam v oblasti, kam zrovna jedu zrovna, vylusteno....

Takze doporucuji, nejen z tohoto duvodu, Geoget.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#4 curiositka

curiositka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:24

Dík, trochu jsem se této dopovědi bála. :D Mám pocit, že poslední dobou jen něco studuju, jdu v tom pokračovat.


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:25

Obecneji ti doporucim nejaky program na spravu kesi. V nasich krajich jsou 2 nejpouzivanejsi - GSAK a GeoGet. Jsou vcelku rovnocenymi, jde o zvyk, co se komu vic libi. V kazdem pripade nbez takoveho programu to budes mit stale tezsi.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 Korismata

Korismata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:41

Já bych ještě mohl doporučit "klasický" MapSource od Garminu. Na rozdíl od jiných programů, zde již jmenovaných, mi přijde poněkud lépe ovladatelný a přehlednější.


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 17:50

Lepe ovladatelny, prehlednejsi, ale k necemu jinemu. Nepoznacis si tam postup vypoctu, nepoznacis si k jedne kesi X bodu a nevis, ktery bod ke kteremu patri, hur se vyhledava, ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 květen 2014 - 17:56

Luštění do šuplíku není jen o tom mít někde finálové souřadnice a mít tak připravené keše pro export do navigací. V tom určitě dobře poslouží GSAK nebo GeoGet. Luštění je ale i o vzpomenutí si, tohle jsem už jednou luštil apod. Je to o schovávání si šifer, klíčů, postupů atd. Tohle už ale nejde přenechat programu pro správu bodů. Zde musí nastoupit něco sofistikovanějšího. Před několika lety jsem našel sílu v evernote a dodnes na něj nedám dopustit. Nenašel jsem žádné zápory. Samé klady. Lze tak mít nejen vyluštěné keše s postupy, ale i rozluštěné multi-mystery keše.

  • multiplatformní
  • podpora scriptování (propojení s GSAKem i Geogetem zaručena)
  • poznámka může obsahovat GPS souřadnice, takže lze nad mapou zobrazit vyluštěné keše
  • poznámka může obsahovat kromě textu i obrázek, odkazy, formátování písma
  • lze přiřadit tagy k poznámce (osobně používám typ keše, luštím, vyluštěno, terén, bonus a další)
  • fultext vyhledávání i v obrázcích (nepremium účty to mají trochu pomalejší)
  • záloha v cloudu (keše nejsou tak tajné, abych se nebál to tam nechat)
  • zdarma účet bohatě stačí pro tyto potřeby

Používám tento postup v Evernote od roku 2011 ve spojení s GSAKem a Locusem a nedám na tuto "svatou trojici" dopustit. Uplně jsem přestal používat poznámky v GSAku, Locusu i na webu GC.com. Vše je u Slona pěkně pohromadě.

Mám rozepsaný ebook "Se slonem na keše", tak pokud bude zájem, pustím se do dopsání ...

 

Jarda


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#9 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 18:17

Ja jsem ze stary skoly, hlavni prekazka pro me, proc nerozjet kesky uz dřív, byl strach z GPS. Ten jsem prekonal /abych mohl keskarit/, ale cim min techniky v zivote mi leze do života, tom lepe.

 

Moje rada je: sesity v tvrdejch deskách na pripravy, zapisy s datumy, zezadu vylusteny mysterky dle oblasti, datum. Archivace popsanych sesitu doslova v supliku. Hledani finalek na mapy.cz vcetne fotomap. Třeba nejsem jedinej, komu to v pretechnizovany době vyhovuje i takhle:)


Tento příspěvek byl upraven od Paha Ahma: 13 květen 2014 - 18:18

  • 3

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#10 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 18:30

Evernote je skvelej, furt se odhodlavam do nej prejit....Mozna impuls? :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#11 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 18:32

Mám podobnou zkušenost jako předchozí respondenti.

1) vlastní luštění (někdy se hodí vzorec, přehlednost, tabulka)

používám google dokumenty, zejména "excel". Ukládám si i odkaz na keš (http://coord.info/[GCkód]). To je místo těch papírků, které se rády ztrácejí.Samozřejmě se dá použít MS Office nebo LibreOffice (free), ale pak musím hlídat, na kterém počítači mám dokumenty. Gůgl dokumenty mám dostupné odevšad.

2) mapový podklad

mám smartfoun s androidem, volil jsem Locus (na počátku stačí free). K tomu OSM mapy (free). Každému vyluštěnému bodu můžu připsat waypointy (mezikroky, final). Ale to je musím cpát do Locusu ručně.

3) Geoget / GSAK

Pokud potřebuju přenášet větší množství keší, je ideální použít takový (databázový) program a pak importovat do locusu hromadně. Zatím jsem tento mezikrok nepotřeboval, protože bych sem musel nejprv zapsat finálky, pak teprve importovat do Locusu.

 

Cest je tedy víc, časem si osvojíš některou z nich.


  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#12 KaSla team

KaSla team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 18:39

Já používám Google Earth - uložím si tam bod a když někam jedu, tak se podívám na mapu co mám v okolí vyluštěno, na gc.com najdu tradičky a můžu vyrazit


  • 0

#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:12

Multinky jsem dřív řešil na dvě nebo více návštěv, teď buď počítám v terénu, nebo najdu indicie na netu. Nebo najdu finálku BF. Lovím bez GPS, mám mapy.cz v mobilu. Jinak mám sešit s názvy a kódy keší a finálními souřadnicemi, případně i výpočty.
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:24

Já mám plný šuplík papírů, kam jsem si poznamenával nejen výpočty, ale i postup k tradičkám (od kraje lesa50kroků po cestě a pak 20 kroků doprava...) z dob kdy jsem neměl navigaci. Měl jsem to v kroužkáči, odlovené jsem odkládal do šuplíku. Teď to mám v navigaci a v geogetu. V těch papírech už nikdy nic nenajdu. Teď jsem hledal multinu, kterou jsem si před dvěma roky obešel a nedostal se k finálce. Obešel jsem si ji radši znova. A spočítal BLBĚ. Tehdy jsem to měl správně.

Pokud někdo neloví v Praze, tak na běžný odlov v rámci okresu, kraje, nebo kam se dostane (tj. ne na kombajnování) sešit nebo bloček stačí. A s vypsaným vzorečkem a seznamem se také lépe hledá, než šoupat prstem po displeji. Multiny si dodnes vypisuju na papír, když s odlovem počítám předem. A když plánuju nějakou trasu, je lepší si taky to projít na mapě (papírové nebo na velkém displeji) a vypsat si to na papír, odkud kam jít. Spoléhat, že navigace ukáže nejbližší keš, je nesmysl. Ukáže, ale díky terénu je často třeba jít jinak.


  • 4

#15 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 19:27

Jsme nováček. Objevila jsem krásu mysterek. Mám jich několik vyluštěných. Zatím nepoužívám nic krom geocaching.com, kde mám PM. Hledání plánuju tak, že si vyberu oblast, kam se chci vydat. Kouknu na mapě, co je v okolí, a dopředu si vymyslím plus mínus trasu. Můj problém je, že mysterky jsou na mapě na nepřesných souřadnicíchm, ikdyž já je už vím správné. Nemáte někdo nápad, jak to obejít? Měla jsem naivní představu, že pokud změním souřadnice, tak se posune ikonka na mapě.

Nebo jak jinak řešíte luštění do šuplíku.

Chtěla bych si najít nějaký rozumný systém než budu mít vyluštěných do zásoby víc a pak přenášet někam bude moc otravné práce.

Při luštění do šuplíku si dovolím upozornit na jeden zádrhel. Je dobré, si krátce před odlovem zkontrolovat aktuální listing keše. Může se stát, že owner ji z nějakých důvodů přesune a ty budeš hledat marně na starých souřadnicích, což se mi asi dvakrát stalo...


Tento příspěvek byl upraven od jardavera: 13 květen 2014 - 19:29

  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 20:34

Já s těmi programy taky moc neumím. Ikonka na mapě se sice neposune, ale na té malé, která je v listingu, se už posune. Do navigace si pak nahraju jen ty vyluštěné mysterky a trasu plánuju až na místě, na navigaci už vidím, kde co je.


  • 0

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 20:53

Luštění do šuplíku není jen o tom mít někde finálové souřadnice a mít tak připravené keše pro export do navigací. V tom určitě dobře poslouží GSAK nebo GeoGet. Luštění je ale i o vzpomenutí si, tohle jsem už jednou luštil apod. Je to o schovávání si šifer, klíčů, postupů atd. Tohle už ale nejde přenechat programu pro správu bodů. ...

tak nevím, děláš si srandu? Nebo jsi nikdy neviděl Geoget ani GSAK? Tohle všechno tam samozřejmě je.


  • 2

#18 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 20:58

Já si do Geogetu postupy luštění mysterek píšu - do poznámek ke keším, grafická řešení ve formě obrázků nebo různé spreadsheety přikládám ke keši jako přílohy.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#19 Pif73

Pif73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 21:15

Zdravim a jako "takyzacatecnik" dekuju za vsechny vyse sepsane zpusoby. Taky rad lustim a pred pul rokem jsem byl prave ve fazi lusteni nekterych mysterek a jeste jsem nemel vylovenou ani jednu tradicku. Sam jsem zatim spis papirovej ale ucim se s Geogetem. Geoget me zaujal, protoze "lusteni do supliku" ma dokonce v "marketingovem" popisu na Geowiki a tak se s nim ucim, abych ho pouzival co nejefektivnejc, i kdyz na moje potreby je to mozna kanon na vrabce:-), o Evernote jsem v tyhle souvislosti neslysel - zni to Zajimave .
Ale pridam lusteni do supliku jinou zkusenost netechnickou - casto me tu lusteni/reseni bavi tak, ze vysledek nechci mit v tom supliku moc dlouho, a chci co nejdriv ten pocit "vitezstvi" korunovat fyzickym nalezem, dokud mam ten pocit z lusteni v sobe. Nekdy ty finalky jsou samy o sobe takove "prilis obycejne", takze, pokud k takove krabicce dorazim az s velkym zpozdenim, uz ten pocit neni tak vyrazny. Zatim se mi to pravda nestalo mockrat :-)

Tento příspěvek byl upraven od Pif73: 13 květen 2014 - 21:18

  • 0

#20 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 21:18

Ja si na iPhone do jeho poznamek pisu napriklad bonusova cisla nekterych serii, pripadne u geoearth kesi si pisu odpovedi na otazky v terenu, nebo dalsi poznamky. Synchronizuje se mi to na iCloudu od Applu, takze zatim vaham s prechodem na Evernote, ktery je opravdu asi lepsi, ale proste vaham. Jinak na vse ostatni pouzivam Geoget jako Pontiac_CZ. Howg, domluvil sem....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama