Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Luštění do šuplíku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#21 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 21:27

Moje rada je: sesity v tvrdejch deskách na pripravy, zapisy s datumy, zezadu vylusteny mysterky dle oblasti, datum. Archivace popsanych sesitu doslova v supliku. Hledani finalek na mapy.cz vcetne fotomap. Třeba nejsem jedinej, komu to v pretechnizovany době vyhovuje i takhle:)

Přesně tak to dělám. Necítím potřebu mít drahou navigaci s mapami a připojením na web, stačí mi ta nejobyčejnější, co si pamatuje pět míst a jen zobrazuje vzdálenost k cíli.

A ze staré školy je i má navigace, která pracuje pouze v normálním formátu souřadnic stupně-minuty-vteřiny-desetiny a setiny vteřin.


  • 0

#22 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 21:34

Ja jsem ze stary skoly, hlavni prekazka pro me, proc nerozjet kesky uz dřív, byl strach z GPS. Ten jsem prekonal /abych mohl keskarit/, ale cim min techniky v zivote mi leze do života, tom lepe.

 

Moje rada je: sesity v tvrdejch deskách na pripravy, zapisy s datumy, zezadu vylusteny mysterky dle oblasti, datum. Archivace popsanych sesitu doslova v supliku. Hledani finalek na mapy.cz vcetne fotomap. Třeba nejsem jedinej, komu to v pretechnizovany době vyhovuje i takhle:)

Souhlas + já k tomu mám ještě tabulku v PC ve Wordu se všemi už nalezenými a spočítanými souřadnicemi a bonusovými čísly. 


  • 0

#23 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 květen 2014 - 21:54

tak nevím, děláš si srandu? Nebo jsi nikdy neviděl Geoget ani GSAK? Tohle všechno tam samozřejmě je.

 

Chtelo by to cist :) Ja jsem nepsal, ze tam nejdou poznamky s odkazy. Jen je to Skodovka :) A kde najdu, staci odkaz na help:

Moznost fulltext search i skrze fotografie a pdf pro premium? (Nafotim si pouzdro kese s bonusem a GC kodem mobilem a mam to vsude. O nic vic se nestaram. Nikam nic nemusim prikladat. Jen vyfotim a EN to najde.

Cloud backup se sifrovanim?

Tagovani poznamek?

Zobrazeni vice poznamek najednou z nekolika kesi podle filtru nebo vyhledani?

Vyhledani poznamek v urcitem obdobi, s audio prilohou a vylustenou?

Jak mam ulozit obecne poznamky o sifrach? Ke kesi? Jake?

Jak si mohu nakreslit poznamku v terenu ke kesi a mit ji pristupnou ihned po navratu v GSAku?

Jak to jednoduse (bezobsluzne) dostanu z pocitace do mobilu bez nejakych importu a exportu?

Jak to jednoduse (bezobsluzne) dostanu z mobilu do pocitace bez nejakych importu a exportu?

Kdyz budu mit poznamku s prilohami v PC, budu mit i v mobilu primo v poznamce ty prilohy? Nebo tam budou jen odkazy? Kdyz neco lustim, musim mit pred sebou text i obrazky zaroven. A ne se porad preklikavat.

 

Spousta nametu, jak to to popsat. Takze dekuji za Tvuj prispevek.

Tesim se, ze se od Tebe necemu priucim a poradis i ostatnim na vye polozene otazky. Screenshoty by bodly.

Diky.


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 22:18

Při luštění do šuplíku si dovolím upozornit na jeden zádrhel. Je dobré, si krátce před odlovem zkontrolovat aktuální listing keše. Může se stát, že owner ji z nějakých důvodů přesune a ty budeš hledat marně na starých souřadnicích, což se mi asi dvakrát stalo...

Od jisté doby mám v GeoGetu i všechny indicie v takovém tvaru, aby při změně bylo jasné o co jde. A doplněno datem, kdy proběhlo ověření nebo alespoň k jakému datu ty indicie a vypočtené souřadnice platí.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 květen 2014 - 22:28

Od jisté doby mám v GeoGetu i všechny indicie v takovém tvaru, aby při změně bylo jasné o co jde. A doplněno datem, kdy proběhlo ověření nebo alespoň k jakému datu ty indicie a vypočtené souřadnice platí.

 

Souhlas. Jen vylustit do supliku a zapsatsi finalky nejde. Pokud se na kes dostanu za rok, tak se neco zmeni :) Tady jsou pak vytany ruzne evince, aby si clovek overil, jestli stale plati vylustene souradnice. Pripadne pak opravit podle listingu. Datum si psat nastesti nemusim, protoze v poznamkach mam automaticky datum vytvoreni, datum posledni zmeny a historii uprav.


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#26 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 22:52

Napadla mě ještě jedna možnost: jestli se nepletu, tak při instalaci doplňku Greasemonkey do prohlížeče a následné instalaci scriptu do tohoto doplňku (jméno scriptu: Geocaching Map Enhancements - primárně určen pro zobrazení dalších mapových podkladů přímo v oficiální GC.com mapě), se pak vyluštěné souřadnice, které jsou doplněné místo těch nepřesných původních, zobrazí i na miniatuře mapy přímo v listingu. Háček je ale v tom, že to na té miniatuře zobrazí jen tu konkrétní keš, tedy ne všechny vyluštěné. Ale zas je výhoda, že není nutné instalovat žádné další programy. Ovšem jestli jsi prémiový člen, tak třeba výše doporučovaný Geoget určitě dřív nebo později využiješ. :-) Pokud bys však o mém tipu uvažovala, je instalace výše zmíněného dobře popsána (vč. odkazů) např. v >>tomto vláknu<<


  • 0

#27 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2014 - 23:24

Já používám s úspěchem cache notes - co je v nich poznamenáno, potom vidím na počítači doma, v práci, manželčině macbooku i v mobilu (c:geo). Mám proto rád webová řešení.

Plus project-gc.com má pěknou vychytávku (pouze pro platící členy project-gc ovšem) nazvanou Solved Mysteries, která z profilu načte všechny keše, u kterých jsou souřadnice uložené jako corrected coordinates nebo právě v cache notes a zobrazí ikonky na mapě v místě poznamenaných souřadnic.


  • 1

Kam jsi zase strkal ruce?


#28 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 8:00

Overovani platnosti: v Geogetu mam plugin FinalWP, ktery kontroluje datum posledni zmeny listingu proti datu posledni upravy finaloveho bodu. Vysledek zobrazi v seznamu kesi ikonkou. Takze na prvni podled v seznamu kesi odlisim ty, ktere maji spoctenou finalku od tech ktere maji spoctenou finalku starou.

 

Nemam nejmensi potrebu nekomu vnucovat databazovy program. Je zjevne, ze kazdy ma jine postupy a zvyky. Kazdy (novacek) si musi sam vyzkouset a najit co mu bude vyhovovat nejvic. (Mimochodem, moc si neumim predstavit, jak se mi finalka, kterou si vypoctu do EN, objevi v GPS na mape - jen tak sama od sebe?)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 8:29

Overovani platnosti: v Geogetu mam plugin FinalWP, ktery kontroluje datum posledni zmeny listingu proti datu posledni upravy finaloveho bodu. Vysledek zobrazi v seznamu kesi ikonkou. Takze na prvni podled v seznamu kesi odlisim ty, ktere maji spoctenou finalku od tech ktere maji spoctenou finalku starou.

To by mne dost zajímalo ! Jak zjistíš poslední změnu listingu ? Když koukám do HTML, tak tam žádnou rozumnou změnu nevidím. Ale ve struktuře databáze něco takového jako poslední změna je. Jenže jak se to plní ? Předpokládal bych, že takovou informaci by musel GeoGet umět vyexportovat do "svého" formátu v.2, ale tam nic takového není ! Upravil jsem si jeden listing, naimportoval změněný do GeoGetu přes GClive a vyexportoval do GPXv2. Porovnal s původním - a žádná změna kromě času generování toho GPX !

Koukám na tu novou verzi toho pluginu. Mám v databázi jistou finálku. Mám ji tam už od roku 2011 (je v kopii databáze z roku 2011). V roce 2012 autor změnil listing a vzorce. Tedy bych ji měl vidět jako modře škrtnutou - a nic.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 květen 2014 - 8:56

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#30 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 11:08

Já používám s úspěchem cache notes - ..

Jo, to já mám v Cache Notes hodně záznamů. Jen když jsem to tam cpal, jsem si "jaksi" neuvědomil, že až přestanu být PM, tak nebudou dostupné ,,, :blink:


  • 2
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 11:40

To by mne dost zajímalo ! Jak zjistíš poslední změnu listingu ? Když koukám do HTML, tak tam žádnou rozumnou změnu nevidím. Ale ve struktuře databáze něco takového jako poslední změna je. Jenže jak se to plní ? Předpokládal bych, že takovou informaci by musel GeoGet umět vyexportovat do "svého" formátu v.2, ale tam nic takového není ! Upravil jsem si jeden listing, naimportoval změněný do GeoGetu přes GClive a vyexportoval do GPXv2. Porovnal s původním - a žádná změna kromě času generování toho GPX !

Koukám na tu novou verzi toho pluginu. Mám v databázi jistou finálku. Mám ji tam už od roku 2011 (je v kopii databáze z roku 2011). V roce 2012 autor změnil listing a vzorce. Tedy bych ji měl vidět jako modře škrtnutou - a nic.

 

Je to asi do jineho vlakna, snad nas nebudou peskovat za OT. Listing ma ma v databazi polozku posledni zmeny a zatim vse, co jsem zkousel, mi fungovalo. Zmena listingu se zjistuje pri importu: kontroluje se kontrolni soucet noveho listingu proti staremu a pokud nesedi, povazuje se listing za zmeneny a datum zmeny se zapise do databaze.

 

EDIT: tedy pro presnost se kontroluje geolog.dtupdate2>waypoint.dtupdate2.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 14 květen 2014 - 11:43

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 12:44

Je to asi do jineho vlakna, snad nas nebudou peskovat za OT. Listing ma ma v databazi polozku posledni zmeny a zatim vse, co jsem zkousel, mi fungovalo. Zmena listingu se zjistuje pri importu: kontroluje se kontrolni soucet noveho listingu proti staremu a pokud nesedi, povazuje se listing za zmeneny a datum zmeny se zapise do databaze.
 
EDIT: tedy pro presnost se kontroluje geolog.dtupdate2>waypoint.dtupdate2.

Jasně, vidím to tam v tom skriptu. Ale nemohu to zkontrolovat co tam v databázi vlastně je, leda napsat další skript který to celé vypíše. Co jsem se tak díval do své databáze, tak jsem to škrtnuté F nikde nezahlídl a to už jsem nějaké obnovování databáze nedělal hodně dlouho.
Stejně to ale neřeší problém, když databázi zkopíruju do jiné, protože do GPXv2 se tato informace nedostane.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2014 - 18:36

Muzes to zkontrolovat v databazove konzoli.

Nevim, co znamena obnoveni databaze. Ale import sam o sobe nestaci. Musi se opravdu zmenit listing. Zkus si uptavit listing kterekoli kese (bez importu, pres prave mysitko), kde mas finalku. To by se projevit melo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 curiositka

curiositka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 7:47

Můžu dotaz k Geodetu? Sice už je to trošku odbočka.

Mám nainstalováno, mám založenou databázi, vesměs mi s ní jde pracovat.

Nad čím bádám teď, jak aktualizovat seznam kešek. Může se změnit umístění, může se změnit, že je archovovaná atd ... Jak dostat změny do databáze? Pokud si budu ukládat třeba u mysterek nové souřadnice a poznámky, jak jsem se k novým souřadnicím dostala, tak nepřemažu si to nahráním nových dat?

Možná jste to tu nakousli, já se ještě vůbec nevyznám v Pluginech.


  • -1

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 8:14

Aktualizovat se dá jedině občas všechno, nebo třeba v oblasti, kde se budeš pohybovat. Přes API nebo třeba Geojarry. Ale nedá se předem zjistit, co bude třeba aktualizovat, je to třeba postahovat všechno. Jak píše Gord, kontroluje se listing na změnu, ale jen před importem ze stažených dat do databáze, tj. data se musí stáhnout. Kdyby GS poskytoval ten kontrolní součet samostatně, stáhlo by se to najednou a pak by se stahovaly listingy jen ke změněným. Ale nejde to.

Poznámky a přidané waypointy se při aktualizaci nepřepisují, o ty nepřijdeš. Ovšem může se stát, že se změní vzoreček, finálka se přesune a ty budeš mít ručně přidaný final waypoint na starém místě.


  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2014 - 20:09

Muzes to zkontrolovat v databazove konzoli.
Nevim, co znamena obnoveni databaze. Ale import sam o sobe nestaci. Musi se opravdu zmenit listing. Zkus si uptavit listing kterekoli kese (bez importu, pres prave mysitko), kde mas finalku. To by se projevit melo.

Divné. Dneska (po aktualizaci GeoGetu) mi to ukazuje spoustu přeškrtnutých...
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#37 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 3:50

Co se mne týče, jsem on-line lovec, tudíž využívám pouze možnosti stránek geocaching.com (změna souřadnic a poznámky). Plus samozřejmě zálohování údajů u sebe. Vyluštěné souřadnice vkládám namísto těch výchozích na stránkách jednotlivých keší, protože pak se mi při odlovech automaticky načítají ty vyluštěné souřadnice. A pokud mne zajímá nějaká cílová oblast, poklikám na mysterky, abych věděl, které vyluštěné mám a které ne (škoda, že vyluštěné mysterky na mapě GC nejsou ikonami rozlišitelné od těch nevyluštěných /vyluštěná mysterka je vlastně již tradičkou/ a že ty vyluštěné neukazují přímo na finální uložení keše).


  • 2

#38 curiositka

curiositka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 5:12

To ano, pokud by GC fungoval, jak jsi napsal, tak bych nehledala další možnosti.


  • 0

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 7:42

Ale protože tak nefunguje, používám GG a GeoKuk, který mi krásně zobrazí nejen místo otazníčků finální waypointy a ty otazníčky s vyluštěnými finálními waypointy nezobrazuje, ale zároveň ukáže i všechny různé stage, což je při plánování tras nedocenitelné... Díky tomu se mi stává daleko méně, že přehlédnu nějakou stage dlouhé multiny, která jde náhodou podél mé trasy při plánování cesty, jen proto, že jsem ji nerozkliknul na GC.

 

Jinak GG se dá používat i s Cachemapou. Je taky dobrá (já si ovšem oblíbil GK - je to spíše na tom, kdo co rád používá a na co je zvyklý, Cachemapa má výhodu, že je lépe podporovaná a je přímo zabudovaná v GG, geokuk zase, že se dá používat i off-line, protože si mapy stáhne).

 

Nad čím bádám teď, jak aktualizovat seznam kešek. Může se změnit umístění, může se změnit, že je archovovaná atd ... Jak dostat změny do databáze? Pokud si budu ukládat třeba u mysterek nové souřadnice a poznámky, jak jsem se k novým souřadnicím dostala, tak nepřemažu si to nahráním nových dat?

 

Data, která si přidáš (přidané WP - včetně přidaných stage, finálek nebo i jiných stage) ani poznámky se ti nepřemazávají.

Aktualizují se pouze data, která jsou nahraná z webu.

 

Bohužel jsem zjistil, že zůstávají i WP, které byly na webu zrušené a občas potom pletou při lovu...


  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 9:47

Bohužel jsem zjistil, že zůstávají i WP, které byly na webu zrušené a občas potom pletou při lovu...

 

To je spravne a je to umysl. Je velmi tezke rozhodnout o tom, zda importovana data jsou kompletni a nebo je importovany jen nejaky fragment dat. Snad by se to dalo delat automaticky pri importu z GC.Live pri full listingu, vymazat vsechny prepisovatelne WP a vytvorit je znovu. Ale u ostatnich importu je to podle me vic nez problematicke. Proto je asi dobre, ze to neni iplementovano nikde a uzivatel se nemusi pamatovat kde ano a kde ne. Takto proste nikdy o zadny WP neprijde. To ze ze obcas autori WP odeberou/zmeni prefix je pomerne ridke.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama