Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Luštění do šuplíku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#41 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 11:18

To je spravne a je to umysl. Je velmi tezke rozhodnout o tom, zda importovana data jsou kompletni a nebo je importovany jen nejaky fragment dat. Snad by se to dalo delat automaticky pri importu z GC.Live pri full listingu, vymazat vsechny prepisovatelne WP a vytvorit je znovu. Ale u ostatnich importu je to podle me vic nez problematicke. Proto je asi dobre, ze to neni iplementovano nikde a uzivatel se nemusi pamatovat kde ano a kde ne. Takto proste nikdy o zadny WP neprijde. To ze ze obcas autori WP odeberou/zmeni prefix je pomerne ridke.

Jenže přepisovatelný WP vznikne i při importu přes GPX, takže když dostaneš data s doplněnými WP tak mohou být jako přepisovatelné.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#42 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 11:37

Mimochodem, co se stane, když si ke kešce zadám WP s vlastním prefixem, a stejný prefix použije autor pro přidáný WP?


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 16 květen 2014 - 11:37

  • 0

#43 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 12:06

Mimochodem, co se stane, když si ke kešce zadám WP s vlastním prefixem, a stejný prefix použije autor pro přidáný WP?

Co myslíš ? Geoget ví že je jeden tvůj a druhý cizí jen podle toho, že u jednoho je nastaven zákaz přepisu.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 12:16

Jenže přepisovatelný WP vznikne i při importu přes GPX, takže když dostaneš data s doplněnými WP tak mohou být jako přepisovatelné.

 

Tak nejak nevim, co jsi tim chtel rict.

 

Jde o to, ze kdyz importujes z GC.Live plny listing, vis urcite, ze jsou tam vsechny WP, ktere tam maji byt, takze vsechny prepisovatelne muzes z DB vymazat. Pokud imporujes GPX, nemuzes tusit, jak vzniklo a neji tedy schopen o jejich WP rict vubec nic. Napr. nejsou tam proto, ze u kese uz zadne WP nejsou nebo jen proto, ze ten, kdo generoval gpx, je tam nedal? Navic WP jsou jako samostatne body, takze kdyz se importuje jeden bod, neni jasne, jestli dalsi bude nasledovat nebo dalsi predchazel a zda pokud se importuje WP, jestli je v tom gx tak rodicovsky bod, ... Tech moznosti je opravdu hodne a fakt o tom rozhodocvat nejde. A poradi v gpx souboru neni dane, navic mohou byt WP a rodicovske body v samostatnych gpx souborech (viz PQ). Mam v tech nejednoznacnostech pokracovat? ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 12:19

Mimochodem, co se stane, když si ke kešce zadám WP s vlastním prefixem, a stejný prefix použije autor pro přidáný WP?

 

Co myslíš ? Geoget ví že je jeden tvůj a druhý cizí jen podle toho, že u jednoho je nastaven zákaz přepisu.

 

Arne1, myslim, ze jsi na otazku neodpovedel, resp. z tve odpovedi mi to nevyplyva. Domnivam se, ze takovy WP nebude importovan. Teoreticky by mu sice mohl byt automatcky zmenen prefix, ale pak bude problem pri dalsim importu, to se navic bude muset kontrolovat jeste duplicita souradnic a rozhodnout, ktery prefix je spravny. A mezitim jsi klidne mohl ten svuj bod smazat ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2014 - 16:26

Arne1, myslim, ze jsi na otazku neodpovedel, resp. z tve odpovedi mi to nevyplyva. Domnivam se, ze takovy WP nebude importovan. Teoreticky by mu sice mohl byt automatcky zmenen prefix, ale pak bude problem pri dalsim importu, to se navic bude muset kontrolovat jeste duplicita souradnic a rozhodnout, ktery prefix je spravny. A mezitim jsi klidne mohl ten svuj bod smazat ...

Já chtěl jen říct (a myslím že jsem to napsal jasně), že jediný rozdíl mezi tvým a originálním (nebo cizím) waypointem je ten, že tvůj vá většinou (pokud to nepotlačíš) nastavený příznak že se nemá přepisovat. Tím pádem se nemůže přepsat ničím co je jakkoliv importováno. Houby záleží na tom, jstli je to finálka nebo parking, důležitý je ten prefix. Tím spíše nezáleží na tom jaké to má souřadnice.

K tomu předešlému, když dostaneš data od někoho kdo je vyexportoval z GSAKu nebo něčeho ještě jinšího, tak tam není informace o tom zda jde o waypoint přepisovatelný nebo ne. Z toho vyplývá, že rozhodovat se o tom zda má keš finálku podle toho zda je Final waypoint přepisovatelný (tj "je můj") nebo ne, je naprostý nesmysl.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 16 květen 2014 - 16:32

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#47 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2014 - 14:43

Nechci zakladatelku tohoto fóra podceňovat, ale myslím, že se tohle vlákno zvrhlo v diskuzi, ze které asi sama není moc moudrá - jak píše, je začátečník a jen chtěla nějaký tip pro začátek...


  • 1

#48 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 červen 2014 - 11:59

Vraťme se z5 k tématu. Udělal jsem tabulku, kde porovnávám různá řešení. Prosím o konstruktivní náměty, opravy. Přihlížím pouze k nativním funkcím řešení. Žádné doplňky, scripty apod. Ještě bych rád doplnil další obecná řešení (linux, iOS).

 

Nejde sem vložit tabulka, tak dávám odkaz na gdocs.


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2014 - 12:36

Libi se mi vyber funkci, ktere jsi do tabulky zaradil - jen to, co Evernote umi, funkce databazovych aplikaci tak nejak uplne chybi :-)

 

Neni mi jasne, co myslis "spravou jinych poznamek". V GG si muzes spravovat co te napadne. Podle me to mas trochu postavene na hlavu. Ty vychazis z poznamky a toho, co k ni muzes pridat. Ale ono je to opacne, poznamka je jen jeden typ udaje, ktery ke kesi patri.

 

Co se Geogetu tyka, tak s databazi lze pracovat i jinde - Linux, Android a ponekud obstarozni Windows Mobile.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 16 červen 2014 - 23:30

Neni mi jasne, co myslis "spravou jinych poznamek". V GG si muzes spravovat co te napadne. Podle me to mas trochu postavene na hlavu. Ty vychazis z poznamky a toho, co k ni muzes pridat. Ale ono je to opacne, poznamka je jen jeden typ udaje, ktery ke kesi patri.

 

Abych vysvětlil správu jiných poznámek, tak uvedu konkrétní příklad, jak to mám.

Mám složku GC Keše. Zde, co poznámka, to jedna keš. V názvu má GC kód. To je v podstatě analogie k GSAK/GG/...

Pak mám složku GC Šifry. A to jsou ty jiné poznámky. Ostatně proto jsem dal nápovědu do závorky. Nemám popsanou šifru u konkrétní keše, kde se luští. Šifra může být použita u více keší. Proto je mám oddělené a na takovouto poznámku se můžu odkazovat  z vícero keší. Případně při novém luštění jenom projíždím poznámky v této složce, jestli mě něco nenapadne ... Když pak třeba narazím na zajímavou šifru, tak si ji sem zařadím, aniž bych tušil, že je třeba někde použita k luštění.

 

Vysvětlil jsem to lépe?


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#51 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 4:38

... Lovím bez GPS, mám mapy.cz v mobilu. ...

Mobil bez GPS už snad ani neexistuje.  :o


  • -1

#52 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 6:21

Vraťme se z5 k tématu. Udělal jsem tabulku, kde porovnávám různá řešení. Prosím o konstruktivní náměty, opravy. Přihlížím pouze k nativním funkcím řešení. Žádné doplňky, scripty apod. Ještě bych rád doplnil další obecná řešení (linux, iOS).
 
Nejde sem vložit tabulka, tak dávám odkaz na gdocs.

 
...ačkoliv nepoužívám, tak mi tam chybí zásadně (chci li něco srovnávat, měl bych kompletně) Mozigo (nebo jak se to jmenuje).
A co se týče GeoGetu tak zase maličkost, že "pouze windows" znamená, že pokud mám telefon nebo tablet s androidem, mohu používat Adrake a mít tak KOMPLETNÍ databázi a za určitých podmínek i synchronizovanou...
U "řešení" Evernote a Lotus zase "zavání" poznámka (bez bližší specifikace rozdílů) "zdarma + řešení PRO" většinou to pak bývá tak že (netvrdím že je to tento případ, ale určitě mělo by být porovnání zdarma versus placeno - free/pro.. ne/ano) se zdůrazní fakt existence neplacené verze avšak funkce se vyjmenují ty z placené :)


  • 0

#53 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 8:02

Abych vysvětlil správu jiných poznámek, tak uvedu konkrétní příklad, jak to mám.

Mám složku GC Keše. Zde, co poznámka, to jedna keš. V názvu má GC kód. To je v podstatě analogie k GSAK/GG/...

Pak mám složku GC Šifry. A to jsou ty jiné poznámky. Ostatně proto jsem dal nápovědu do závorky. Nemám popsanou šifru u konkrétní keše, kde se luští. Šifra může být použita u více keší. Proto je mám oddělené a na takovouto poznámku se můžu odkazovat  z vícero keší. Případně při novém luštění jenom projíždím poznámky v této složce, jestli mě něco nenapadne ... Když pak třeba narazím na zajímavou šifru, tak si ji sem zařadím, aniž bych tušil, že je třeba někde použita k luštění.

 

Vysvětlil jsem to lépe?

 

Ano, toto vysvetleni je srozumitelne. Ovsem to uz nema s kesemi nic spolecneho, ze? Ale pro GeoGet existuje plugin Solver. A ten umoznuje presne toto - shromazdovat sifry, navody, sifrovaci pomucky, odkazy na weby, ... A pri trose snahy si ho muzes klidne doplnovat o dalsi napovedy, udelatka ...

 

Stale mi tedy pripada, ze to porovnani je udelane tak, aby z toho vysel jediny predpokladany vitez :-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#54 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 17 červen 2014 - 9:25

 
...ačkoliv nepoužívám, tak mi tam chybí zásadně (chci li něco srovnávat, měl bych kompletně) Mozigo (nebo jak se to jmenuje).
A co se týče GeoGetu tak zase maličkost, že "pouze windows" znamená, že pokud mám telefon nebo tablet s androidem, mohu používat Adrake a mít tak KOMPLETNÍ databázi a za určitých podmínek i synchronizovanou...
U "řešení" Evernote a Lotus zase "zavání" poznámka (bez bližší specifikace rozdílů) "zdarma + řešení PRO" většinou to pak bývá tak že (netvrdím že je to tento případ, ale určitě mělo by být porovnání zdarma versus placeno - free/pro.. ne/ano) se zdůrazní fakt existence neplacené verze avšak funkce se vyjmenují ty z placené :)

 

Ahoj,

 díky za reakci. Jak jsem psal, pište další app. Tabulka není konečná.

Pokud tedy používáš Mozigo, pošli mi třeba SZ se sloupečkem pro Mozigo.

GeoGet je pouze pro windows. Adrake už je jiná aplikace, která jen využívá její DB. Ale už je to jiné řešení. Pošli mi tedy sloupec pro ADrake. Doplním jej do tabulky.

Ohledně free/pro. Nechtěl jsem zacházet do detailů. Zkusím to nějak upravit.

 

Děkuji


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 9:40

A jak bys chtel udelat jednu apliakci, aby behala zaroven na windows a zaroven na Androidu? :-o Pokazde to bude jina apliakce, i kdyz se nahodou bude jmenovat stejne!

 

Takze jednu apliakci pro Windows a jinou pro Android dohromady beres, protoze se to jmenuje nahodou stejne a pracuje to se stejnymi daty. Budiz, ale proc neberes stejne jinou apliakci pro windows a jinou pro Andorid, byt take pracuje se stejnymi daty, jen se jmenuje jinak? :o

 

A co teprve porovnani s webovym resenim?

 

Ferove by bylo porovnavat ta reseni komplexne.


  • 0

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 9:41

GeoGet je pouze pro windows. Adrake už je jiná aplikace, která jen využívá její DB. Ale už je to jiné řešení. Pošli mi tedy sloupec pro ADrake. Doplním jej do tabulky.

 

 

To je dle meho ucelove tvrzeni. ADrake je udelany prave pro praci s GeoGeti databazi a nahrazuje v terenu GeoGet na androidi platforme. Proto ma take syncronizaci mezi daty ziskanymi v terenu a daty na PC.

(To bys mohl tvrdit, ze na jine platforme nemuzes pouzivat MSIE a proto si nemuzes zobrazit webove stranky jinde nez na Windows.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 10:40

Hm, já také používám project-gc Každopádně v tomhle tématu už se asi začátečnici neradí kdo co používá, ale lidi si tu vyměňují jakési nadávky, kterým normální smrtelník absolutně nerozumí :D
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#58 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 červenec 2014 - 7:34

Takze jednu apliakci pro Windows a jinou pro Android dohromady beres, protoze se to jmenuje nahodou stejne a pracuje to se stejnymi daty. Budiz, ale proc neberes stejne jinou apliakci pro windows a jinou pro Andorid, byt take pracuje se stejnymi daty, jen se jmenuje jinak? :o

 

A co teprve porovnani s webovym resenim?

 

Ferove by bylo porovnavat ta reseni komplexne.

 

Asi narážíš na zmiňovaný Evernote :) Protože tyto aplikace nepoužívám, neznám přesně celý jejich výčet funkčnosti. Proto jsem zde očekával konstruktivní poznámky k aktualizaci tabulky. Zeptám se tedy konrétně na GG.

 

Výše je zmíněno, že GG umí spravovat šifry, odkazy, postupy, návody atd. Tyto poznámky se také synchronizují s aDrake, tak, aby byly všechny poznámky 1:1? Přeci jenom i v terénu jsou tyto poznámky někdy třeba.

 

Umí aDrake hlasové, foto poznámky zároveň se synchronizací s GG?

 

@HaLuMa

Jo, i webová řešení by se dala zahrnout. Které máš na mysli? I když, v našich končinách s rychlým 3G a pokrytim v kdejake roklině? :)

Tak navrhni, jak komplexněji to porovnat? Já jsem na začátku psal, že bych rád porovnával pouze poznámkové funkce u aplikací bez dalších voberliček (scripty, makra, doplňky). To není nic proti GG. Beru i GSAK bez maker.

 

Díky


  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 7:43

Ano, vsechny prilohy se daji sesynchornizovat s adrake. Nebo naopak, v adrake si udelas fotku k nejake kesi, a po synchronizaci ji mas v prilohach u kese v GG.

 

Ale ve finale je mi to stejne fuk, protoze lovim s Garminem, fotim s poradnym fotakem, a ten telefon taham z kapsy jen tehdy, kdyz se potrebuji podivat na listing z duvodu, ze treba nemuzu kesku najit.

 

Jen jsem narazel na tu podivnou metodu porovnavani. Ono i rict, ze te zajima Geoget bez pluginu, je hodne divne, kdyz i spousta zakladnich funkci je resena pres standardne dodavane pluginy. Tak proc je vylucovat? Jde ti o porovnavani toho, co muze mit uzivatel k dispozici za funkce, nebo o kresleni umelych barier?


  • 3

#60 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 15:44

Vraťme se z5 k tématu. Udělal jsem tabulku, kde porovnávám různá řešení. Prosím o konstruktivní náměty, opravy. Přihlížím pouze k nativním funkcím řešení. Žádné doplňky, scripty apod. Ještě bych rád doplnil další obecná řešení (linux, iOS).
 
Nejde sem vložit tabulka, tak dávám odkaz na gdocs.

 
Oprav si u Google Docs:

  • Kreslení poznámky/postupu - Ano
  • Historie úprav - Ano

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama