Přejít na obsah


Fotka

Hitparáda hintů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
197 odpovědí na toto téma

#21 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:11

Při čekání u doktora kouknu na fórum a hned nahoře čtu první téma ,,hitparáda hitů". No, až po rozklinutí a přečtení několika příspěvků netýklajících se hudby jsem si přečetl název vlákna a bylo mi to jasné. :D
 
Úplně nejlepší jsou keše bez hintu a ještě v cizí zemi. Před měsícem jsem v Chorvatsku lovil kešku v kostelní zahradě. Dle údajů v listingu jsem hledal small, ale nikde nic. Navigace mě dovedla vedle studny a při pohledu na hint jsem začal v duchu nadávat. Po týdnu prohledávání jsem v den odjezdu vespod schodu u studny vyšťoural mikro jak vyšité. Doma koukám na fotky z dovolené a při přiblížení fotky z prvního dne mě málem ranilo, keš na té fotce byla vidět... :D <_<

 

Další pěknou vzpomínku mám na kešku na Evropské třídě. Hint: Jednou už te málem mela / A už zase by te chtela / Hríšná tela... Jak blbec prohledávám zem pod nohama, obejdu všechny stromy, zvednu všechno v okolí třiceti metrů a nic. Nikde žádné zakopané "tělo" není. Pak mě napadlo zazpívat si kousek té písničky a hned mi to došlo: Hríšná tela...křídla motýlí...


  • 3

#22 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:18

Hint "nůžky/papír" mi došel až po úspěšném odlovu :)


  • 1

#23 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:20

Hint "nůžky/papír" mi došel až po úspěšném odlovu :)

 

Pod kamenem? :D


  • 3

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#24 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:35

Já narazila na hint, který zněl "bratrancovo dítko". Nejdřív jsem hledala poblíž nějaké ruchadlo, pravděpodobnost však byla nízká, geoobjekt byl jehličnan. Pak jsem si říkala, že to bude ořech - byla to ale nakonec šiška. Proboha ale proč "dítko"? Šišku nebo ořech bych fakt rodit nechtěla... Hint pochopil snad jen každý desátý nálezce - a to až po nálezu. Mně ale pořád asi něco uniká...

A ještě perlička: hint měl i anglický překlad: cousin's baby, takže cizinci už byli úplně mimo...


  • 0

#25 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:36

Pod kamenem? :D

Zkus si jí odlovit : GC4EJBE :)


  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:37

Další pěknou vzpomínku mám na kešku na Evropské třídě. Hint: Jednou už te málem mela / A už zase by te chtela / Hríšná tela... Jak blbec prohledávám zem pod nohama, obejdu všechny stromy, zvednu všechno v okolí třiceti metrů a nic. Nikde žádné zakopané "tělo" není. Pak mě napadlo zazpívat si kousek té písničky a hned mi to došlo: Hríšná tela...křídla motýlí...

 

Jo, tak v této souvislosti mě napadl jeden hint, který jsem taky pochopil až po nalezení... "Muller 1994" (ten ročník tipuji :-). Jak mě mělo napadnout, že se jedná o "Po schodoch", když si většinou pamatuji sotva interpreta, natož rok vydání písničky :-)


  • 3

#27 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:40

"Muller 1994")

 

:D někdo asi nepochopil, že hint má sloužit jako nápověda a ne jako listing pro další mysterku


  • 9

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#28 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:42

 

"Muller 1994"

To je jasně ve sklepě na víno :) 


  • 6

#29 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:57

phkrt: V tom pripade bych hledala na sedmym schode :D


  • 1

#30 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:16

Vzpomněl jsem si na další se zajímavým hintem GC27P66 hint "magnet" ...na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by člověk nestál uprostřed lesa :D nakonec jsem v dutině stromu nalezl položenou lock & lock krabičku ve které byl přilepený magnet :D zřejmě nějaká vtipná vychytávka, která už ale dosloužila, owner ji pak ale zkontroloval a opravil, tak už by měla být v pořádku.


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#31 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:26

Magnet mě inspiroval - nedávno jsem takhle stála u drátěného plotu s kovovými sloupky, hint magnet, to by měla být pohoda.Prolezla jsem plot v délce 30m  na každou stranu od bodu 0, sundala všechny vršky sloupků (v jednom bylo vtipně: tady keš není), oblezla všechny kovové předmětu v okolí...už jsem to vzdala, když jsem si pak v autě přečetla předchozé logy a mnoho lovců tam psalo o podobných problémech, až tam u jednoho bylo, že si všiml něčeho nepatřičného...pak jsem našla v podezdívce rozbitý kus kamene, a v něm zevnitř vydlabaný otvor, v tom micro - připevněná magnetem!!! Opravdu nejsem zvyklá hledat magnet v kameni :-(


  • 0

#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:36

Občas narazím na hint, který vůbec nechápu a nepochopím ho ani po nalezení keše.


  • 3

#33 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 15:55

:D někdo asi nepochopil, že hint má sloužit jako nápověda a ne jako listing pro další mysterku

Zrovna jsem to chtěla napsat, že hint někdy udělá z tradičky mysterku.  :lol:


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#34 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 17:55

Magnet mě inspiroval - nedávno jsem takhle stála u drátěného plotu s kovovými sloupky, hint magnet, to by měla být pohoda.....

To je jedna v Boleslavi že jo? Tam už jsem byl 2x a furt nic :-D


  • 0

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 17:55

Já miluju rakouské hinty. Představte si, že jedete na tři týdny do hor, nevíte kudy se budete toulat, tak si stáhnete PQ s tisícovkou keší. A pak stojíte pod vrcholem hory, kolem fičí že zamrzaj Eneloopy, všude kamení a led a když kouknete do HINTu, přečtete si: "See SPOILER".

Tak si do Oregána nahraj POI se spoilery. Umím ho udělat, resp. umí ho Geoget. A O450 a výš s novým FW už to umí i bez POI, jako ShowPhoto. Jenomže se stalo, že i když jsem fotohint měl, na Oregáním displeji jsem vůbec nepoznal, co to je.


  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 17:58

Viděl jsem hint "V kamínkách". Prohledal jsem okolní kameny u rybníka a pak opravdu našel odložená malá kamna, ve kterých to bylo. Moc neprozrazuji, hint byl i anglicky a tam se to nesplete.


  • 1

#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 18:03

Tak si do Oregána nahraj POI se spoilery. Umím ho udělat, resp. umí ho Geoget. A O450 a výš s novým FW už to umí i bez POI, jako ShowPhoto. Jenomže se stalo, že i když jsem fotohint měl, na Oregáním displeji jsem vůbec nepoznal, co to je.

 

Ano. Na Oregoním displayi někdy nerozpoznám ani, co jsem sám vyfotil.

 

Teď to řeším nahráním vybraných kopců - teda spoilerů - do adresáře v telefonu. Běda, když se pak vydám jinam... nepřišel jsem na rozumný způsob, jak se on-line v telefonu dostat přes stránky GC ke spoileru... natož přes mapu ke keši.

 

GeoGetu se zatím vyhýbám :(


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 23 červen 2014 - 18:04

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 18:10

Občas narazím na hint, který vůbec nechápu a nepochopím ho ani po nalezení keše.

víš, existují takzvané mysterky, tam se občas hint netýká skrýše, ale šifry :-P

 

Mě uvázl v paměti hint na kešce GC4T78B: "já tam za ní polezu"

Poté, co jsem slezl z plotu a vymotal se z bezového keře poblíž, jsem ji našel na místě kde by mohl lovit i invalida (bez toho aniž by se plazil).

Nyní už tam má owner hint lepší.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#39 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 18:11

Ještě jsou dobré logy od finálkářů - prej že, hint jsem nepochopil....

hint: v šifře :-)


  • 1

*


#40 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 18:33

Magnet mě inspiroval - nedávno jsem takhle stála u drátěného plotu s kovovými sloupky, hint magnet, to by měla být pohoda.Prolezla jsem plot v délce 30m  na každou stranu od bodu 0, sundala všechny vršky sloupků (v jednom bylo vtipně: tady keš není), oblezla všechny kovové předmětu v okolí...už jsem to vzdala, když jsem si pak v autě přečetla předchozé logy a mnoho lovců tam psalo o podobných problémech, až tam u jednoho bylo, že si všiml něčeho nepatřičného...pak jsem našla v podezdívce rozbitý kus kamene, a v něm zevnitř vydlabaný otvor, v tom micro - připevněná magnetem!!! Opravdu nejsem zvyklá hledat magnet v kameni :-(

Boleslav ?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka