Přejít na obsah


Fotka

Hitparáda hintů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
197 odpovědí na toto téma

#61 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 8:28

Tak ty veršovaný jsou ovšem supr :wub: ! Cavemani s navigací, která zobrazí jen čtyři slova mají holt smolíka no :D


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#62 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 9:00

Mě se v navigaci, krom souřadnic, který tam ručně ťukám, nezobrazuje zhola nic, a přesto kačeřim:) Možnosti tu sou, jak zpívala Načeva.


  • 3

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#63 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 24 červen 2014 - 9:13

Docela se bavím při čtení této diskuse a vzpomínám, ale pravdou je, že nepříjemné zážitky rychle zapomínám. A tak je to i s některými rádoby hinty. Osobně si myslím, že owner nepochopil význam slova hint.

 

Vybavil se mi ovšem jeden z poslední doby - z Barcelony. V hintu bylo něco jako "Pere Flores". Španělsky neumím, ale při přípravě jsem to dala do vyhledávače a nic. Tak jsme vyrazili a čekali co bude - drželi jsme se toho Flores. Na místě lavečky, lampy, telefonní budka atd. - prostě žádný nápad. Ptali jsme se kolemjdoucích a říkali, že je to jméno - nikdo z nich ale nevěděl koho. Pak jsme to dali i bez hintu - byla to tic-tac magnetovka. Po měsíci, kdy mi vyzbylo trochu času, jsem začala googlit důkladněji a po hóóódně dlouhé době s několika přestávkami mi vyjelo jméno architekta, který navrhoval jeden z možných geobjektů, na kterém jsme to ovšem nenašli.

Ale jinak byla Barcelona v tomto ohledu naprosto v pohodě.

Horší zkušenosti mám z Rakouska - zejména s fotohinty. Ale jeden byl nakonec s dobrým koncem - na fotce detail šestistranného šroubu a keška pod víkem kapoty, na které žádný šroub není. Málem jsme ten stroj rošroubovali. ;).

 

Hezký den.


  • 0

#64 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 10:09

No jo, někdy ale za to owner nemůže. Mně hledači mění hinty často. Dám hint "pod kůrou", a po pár nálezech je krabička pod kamenem nebo pod cihlou a naopak. Nebo je hint "visí 2 m vysoko", a za pár dní se válí na zemi nebo je aspoň ve výši pasu. Podobné to je, když je keška v jediném pařezu v lese, a pak tam přijde parta lesáků s motorovkou a vyrobí holoseč. Ještě horší ale je, když ta keška byla na některém z těch stromů.

Jinak moc nemám rád radobyvtipné hinty typu "Hledej šmudlo" nebo "Není potřeba", popř. "Lesní klasika", což obvykle bývá zakopaná keška. To už ať tam raději není uvedeno nic.


  • 1

#65 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 11:06

Tak jsem se nechal inspirovat hinty ve verších a jeden jsem předělal do podobného duchu  :P  schválně co na to kačeři, co jsem tak vypozoroval, tak jich na hinty reaguje opravdu hodně :ph34r:

 

voda v pousti se ukryva
z pouste uz moc nezbyva
kdyz se ale na kraj posadis
male dite v sobe probudis


  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#66 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 11:43

voda v pousti se ukryva

z pouste uz moc nezbyva
kdyz se ale na kraj posadis
male dite v sobe probudis

To je jednoduchý.

Pod použitou plínkou?


  • 5

#67 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 11:54

Tak jsem se nechal inspirovat hinty ve verších a jeden jsem předělal do podobného duchu  :P  schválně co na to kačeři, co jsem tak vypozoroval, tak jich na hinty reaguje opravdu hodně :ph34r:

 

voda v pousti se ukryva
z pouste uz moc nezbyva
kdyz se ale na kraj posadis
male dite v sobe probudis

Jasný pokyn "žbluňkni do toho rybníka" :)


  • 0

#68 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:02

Voda se v poušti ukrývá v oáze. Pokud je to městská keš, mohla by to bejt betonová poušť a tou oázou kašna, vodotrysk. Sednu si na kraj, začnu šátrat po tryskách, postříkám se jako malý dítě...

 

Vidim třeba kašnu na Kubáni ve Vršovicích, kde jsem dříve žil:)


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#69 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:20

...Podobné to je, když je keška v jediném pařezu v lese, a pak tam přijde parta lesáků s motorovkou a vyrobí holoseč. ...

Mě se stalo, že lesáci vykáceli kus lesa hned vedle mé kešky, která je pod malým smrčkem. Kešku našli a zapsali se do logbooku. Po čase zřejmě ta samá parta kácela o pár stovek metrů dál a tam mám finálku nočního letterboxu. Pokáceli jeden strom s odrazkovou stage, takže tu jsem musel doplnit. Zlikvidovali ale i stromek, který byl u keše a byly na ní propriety související s keškou. Tak je pověsili na vedlejší stromek. :-) Keš asi nenašli, protože se nezapsali.

 

To jen k té změně hintů lesáky.


  • 2

#70 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:27

:D zajímavé dedukce, každopádně ten můj hint se asi nejlépe pochopí až na místě, ale samozřejmě mlčím
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#71 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:29

Tak jsem se nechal inspirovat hinty ve verších a jeden jsem předělal do podobného duchu  :P  schválně co na to kačeři, co jsem tak vypozoroval, tak jich na hinty reaguje opravdu hodně :ph34r:

 

voda v pousti se ukryva
z pouste uz moc nezbyva
kdyz se ale na kraj posadis
male dite v sobe probudis

Já bych hledala přípojku na kropící hadici uprostřed pískoviště :D


  • 0

#72 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:34

Taky dobrý hint byl latinský název stromu: Betula pendula. Proč sakra nenapíše bříza ?


  • 2

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#73 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:35

Protože nemáš hledat břízu, ale pinduli?


  • 1

#74 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:41

Taky dobrý hint byl latinský název stromu: Betula pendula. Proč sakra nenapíše bříza ?

 

Latina je asi nějak oblíbená. Betula pendula - tu jsme taky hledali.  :D

A nedávno pro změnu: 

tyto alba (kdo umi latinsky, vi)

No, s gramofonem to opravdu nemělo nic společného. :lol:


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#75 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 12:44

Tak jsem se nechal inspirovat hinty ve verších a jeden jsem předělal do podobného duchu  :P  schválně co na to kačeři, co jsem tak vypozoroval, tak jich na hinty reaguje opravdu hodně :ph34r:

 

voda v pousti se ukryva
z pouste uz moc nezbyva
kdyz se ale na kraj posadis
male dite v sobe probudis

Tam byl hint (a pořád je, jak jsem se teď podíval do archivu): "voda v pousti". Že?


  • 0

#76 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 13:12

Tak jsem se nechal inspirovat hinty ve verších a jeden jsem předělal do podobného duchu  :P  schválně co na to kačeři, co jsem tak vypozoroval, tak jich na hinty reaguje opravdu hodně :ph34r:

 

voda v pousti se ukryva
z pouste uz moc nezbyva
kdyz se ale na kraj posadis
male dite v sobe probudis

to je dobrý, jak člověk jen podle hintu pozná, o kterou krabičku jde :P  - v terénu pobavilo i když jsem čekala nejprve něco jinýho


  • 0

#77 Aglo1

Aglo1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 13:21

Viděl jsem hint "V kamínkách". Prohledal jsem okolní kameny u rybníka a pak opravdu našel odložená malá kamna, ve kterých to bylo. Moc neprozrazuji, hint byl i anglicky a tam se to nesplete.

Jo, tak tam jsem taky byla, ale kupodivu mi to došlo dost brzo :-)


  • 0

#78 Aglo1

Aglo1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 13:33

GC14Y69

 

tohle byla taková klasika - hint: "u menšího pařezu", Těch "menších" pařezů tam bylo asi tak padesát a kromě toho jako další nápověda sloužilo" Schránka je uložena dále než 5 m od kamenného kríže" což mohlo být prakticky kdekoli. Samozřejmě to bylo v celkem hustém lese tak pro gps nějakých 15 metrů sem nebo tam nebyl problém.. :-)


Tento příspěvek byl upraven od Aglo1: 24 červen 2014 - 13:34

  • 0

#79 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 13:40

 

 

Rozklikl jsem listing a tam přednápověda. To jsem ještě neviděl  :lol:


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#80 Aglo1

Aglo1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2014 - 13:51

Rozklikl jsem listing a tam přednápověda. To jsem ještě neviděl  :lol:

Jo, ta přednápověda mě taky překvapila a rozhodně stejně nepomohla :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka