Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Turistická Open Street mapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 krouza

krouza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 10:16

Zdravím.

 

Neví prosím někdo, jestli se dá někde stáhnout turistická mapa České republiky ve formátu .map ? Jde mi o to, že v C:GEO používám offline mapu, která nemá turistické trasy. Vidět, kudy se dostanu ke kešce po turistické značce by byla pecka.

 

Díky


  • 0

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 10:36

Ale vždyť ona tam je. Ale holt žádný dobrovolník neudržuje všechny turtisické trasy aktuální...


  • 0

#3 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 10:43

Že by to byla třeba - http://osm.paws.cz/ , ale nepoužívám C:geo, takže nevím jestli tam funguje.


Tento příspěvek byl upraven od Malej_viktor: 22 červenec 2014 - 11:56

  • 0

#4 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 10:47

Že by to byla třeba - http://osm.paws.cz/ ...li tam funguje.

 

Že by to byla třeba - http://osm.paws.cz/, ale nepoužívám C:geo, takže nevím jestli tam funguje.

 

Opravuji predesly post, byl tam spatny link.


Tento příspěvek byl upraven od Gelda: 22 červenec 2014 - 10:49

  • 0

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake


#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 11:11

Díval ses do Wiki ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 11:26

Že by to byla třeba - http://osm.paws.cz/, ale nepoužívám C:geo, takže nevím jestli tam funguje.

 

Opravuji predesly post, byl tam spatny link.

Jo, to jsem myslel. Ale trasy tam nejsou zdaleka kompletní...


  • 0

#7 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 11:58

Jo, to jsem myslel. Ale trasy tam nejsou zdaleka kompletní...

Nic a nikdo ti nebrání trasy do mapy doplnit. Když budou všichni skuhrat, že tam nic není a nikdo nic nepřidá, tak to bude na ...

 

OSM je založena na dobrovolných přispěvatelích.


  • 2

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 12:01

Neskuhrám, jenom odepisuju Krouzovi. Mně ty trasy zásadně nechybějí.


  • 0

#9 krouza

krouza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 13:35

Že by to byla třeba - http://osm.paws.cz/, ale nepoužívám C:geo, takže nevím jestli tam funguje.

 

Opravuji predesly post, byl tam spatny link.

Díky za odpověď. Tuto mapu v C:GEO nyní používám, ale bohužel neobsahuje trasy Klubu Českých Turistů. Zřejmě zaková offline mapa, která by šla dát do C:GEO, není.


  • 0

#10 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 13:35

Nic a nikdo ti nebrání trasy do mapy doplnit. Když budou všichni skuhrat, že tam nic není a nikdo nic nepřidá, tak to bude na ...

 

OSM je založena na dobrovolných přispěvatelích.

 

Pokud chcete malinko pomoci, zaměřte každý klasický křížek, který cestou potkáte, a jeho souřadnicepošlete JasnePace, on je do OSM doplní.


  • 0

#11 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 13:36

Díky za odpověď. Tuto mapu v C:GEO nyní používám, ale bohužel neobsahuje trasy Klubu Českých Turistů. Zřejmě zaková offline mapa, která by šla dát do C:GEO, není.

 

A jsou ty trasy k něčemu dobré? Já s GPS hledám libovolnou cestu, kterou projdu, a koukám na vrstevnice. Turistické pro mne mají smysl jen v I. zónách na Šumavě či na Královském hvozdu.


  • 1

#12 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 13:39

Díky za odpověď. Tuto mapu v C:GEO nyní používám, ale bohužel neobsahuje trasy Klubu Českých Turistů. Zřejmě zaková offline mapa, která by šla dát do C:GEO, není.

Takže máš staženou  mapu czech_republic_gccz.map a mapové téma osmarender_gccz.zip, a v nastevení cgea nastavené cesty k mapě a rozbalenému mapovému tématu?

 

OSM mapa bez tématu nezobrazuje turistické značení.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 22 červenec 2014 - 13:40

  • 2

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 13:42

Pokud chcete malinko pomoci, zaměřte každý klasický křížek, který cestou potkáte, a jeho souřadnicepošlete JasnePace, on je do OSM doplní.

Hmm, každý klasický křížek, kdyby stačilo v jedné kategorii bez rozlišení křížky + sochy svatých, v druhé boží muka (kde tedy mám i obrázky svatých na stromech, boží muka ve štítech domů atp.), tak bych podobných míst měl na tisíce :-). Jen mít čas to ještě podrobněji roztřídit (a hlavně vědět kdy to je ještě "klasický kříž" kdy už "boží muka" a kdy už výklenková kaplička :-) )


  • 2

#14 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 14:06

Díky za odpověď. Tuto mapu v C:GEO nyní používám, ale bohužel neobsahuje trasy Klubu Českých Turistů. Zřejmě zaková offline mapa, která by šla dát do C:GEO, není.

 

Ale je. Ulož a nastav oba soubory jak psal Nemo02 a v c:geu spusť live mapu, pak Menu- Vybrat typ mapy a vyber Czech_republic_gccz, přes Režimy mapy zvol Vyber téma mapy a vyber osmrender_gccz.xml. A je to.


  • 2

#15 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2014 - 14:29

Ja C:GEO taky používám mapy mi vyhovují a když potřebuju zjistit víc tak mam Locus nebo Mapy.cz v Anrdoidu uplně běžné.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#16 marcelslavkov

marcelslavkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2014 - 19:57

Zdravim...

 

Mam trosku problem s mapou stazenou ze stranek http://osm.paws.cz/ 

Zkusim to trosku rozepsat....Dane mapy pouzivam na telefonu i tabletu v programu cgeo jiz dlouhou dobu a byl jsem naprosto spokojen....

Dnes rano mi dosla na tablet aktualizace androidu,tak jsem ji odklikl a od te doby se me nedari rozjet ofline mapy,na telefonu bezi stale perfektne,takze to musela provest ta aktualizace...

Tablet je znacky lenovo A8-50 a puvodne tam byl android 4.2.2 a nyni po aktualizaci 4.4.2

Nevi nekdo co s tim mohu udelat a opet to rozchodit,nebo jsem uplne v haji...Zkousel jsem sehnat kontakt na tvurce map,co jsou na vyse uvedenem odkaze,ale nemel jsem uspech.

Pravdepodobne delam chybu nekde ja,protoze urcite nejsem jediny kdo ma tu verzi androidu.


  • 0

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2014 - 20:01

Problem je v tom, ze ta uzasna aktualizace zpusobila, ze aplikace nemaj pristup k souborum na pametovy karte. Takze ti nezbejva, nez ty mapy vzit a nakopirovat je do pameti interni.


  • 0

#18 marcelslavkov

marcelslavkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2014 - 16:21

Kdyby to bylo jen tim,tak bych skakal radosti,ale nemam v tabletu sd kartu,takze to mam v interni pameti...

Jeste takovy maly postreh....Kdyz spustim cgeo,kde mam jako hlavni mapu prave tu ofline a mam ji oddalenou na treba 10 km,tak se me kese seradi presne uprostred displeje od vrchu dolu...Proste jsou v lajně.

Uz jsem vyzkousel tolik moznosti,ze uz opravdu nevim co s tim...


  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2014 - 16:51

Aha, tak to bude asi problem cgea, zrejme nema opravneni ke cteni souboru (ale nevim, nepouzivam ho, jen spekuluju)


  • 0

#20 marcelslavkov

marcelslavkov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2014 - 16:58

Diky za nazor...Rad vyzkousim jakoukoliv radu,ktera by mohla vest k tomu,ze to bude opet funkcni....Kdybych tak mohl vratit cas a tu aktualizaci bych ignoroval..Driv to fungovalo skvele.Kdybych nemel v tabletu uz tolik veci,tak hodim tovarni nastaveni a znovu vse od znova,ale je otazka,jestli bych si tim jeste vic nepohorsil,protoze to byla uz 5ta aktualizace...Ty predesle 4 byly v pohode...Vubec me nenapadlo,ze by mohl vzniknout nejaky problem...

Nezbyde mi ale asi nic jineho,nez se smirit s tim,ze to prozatim nebude fungovat....Ale asi hazu flintu do zita moc brzo...Treba existuje reseni...Dam tomu vice casu.

Jeste jednou dik....


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama