Přejít na obsah


Fotka

Logování denních bodů od stolu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#121 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 8:01

kdyztak to smazte za OT, ale neodpustim si: https://www.youtube....h?v=bouH1IVDgeA


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#122 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 9:34

Bavíme se o tradičce v centru Prahy. Nevím, jaký máte nick na gc.com a o jaké kešky se staráte, ale mít takovou keš v centru Prahy, mluvila by jste určitě jinak. Tam skutečně pár TFTC logů není, spíše pár logů ve kterých se objeví nějaký zážitek z lovu, co koho zaujalo v listingu apod...jako názornou ukázku jsem udělal výběr logů na keši Terezka vedle Staromáku za posledních cca 10dní. Samozřejmě se objevila i spousta dlouhých logů, které mají ale za účel pouze nasbírat počet písmenek, hodnota pro ownera nulová. Jeden kačer dokonce děkuje za tuto keš v oblasti Šárka a Ruzyně...

 

http://www.prazskychytrak.cz/logy.png

 

Je to opravdu příjemné počtení, ale předem varuji, že ten kdo si to přečte slovo od slova od začátku do konce, bude se cítit buď jako na prvním obrázku...nebo pokud si v průběhu šlehne něco dobrého, tak jako na druhém obrázku, jiné východisko dle mě není. A to je pouze 10 dní, vsadím půl království a princeznu, že rok tohle neustojí ani ten nejsilnější :P

 

Hmm, zavzpomínal jsem si na svůj log: http://coord.info/GL29XXT4 :-) Ale ten je asi zase moc dlouhý a zbytečně moc sbírá počet písmenek :-) (i když před pěti lety jsem o nějakém odznáčku neměl vůbec tušení :-) ).

Z kešky si nic nepamatuji, jen tu sochu a tu písničku... Terezko krásná socho Vltavy... Dnes bych dal asi do logu i zmínku na tuhle písničku, která je moc hezká, a napsal i něco víc o té pěkné soše...

 

Sice chápu tvé rozladění, ale zase chápej ty, kteří nejsou na nějaké dlouhé psaní logů (vidím to třeba u manželky). Já toho napíšu hodně, ona daleko méně, přitom chodíme na 99% kešek společně a máme společné zážitky... A měl bys hledat spíše to dobré... Potěšit se z těch pár logů, které tu keš pochválily.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 16 září 2014 - 9:36

  • 2

#123 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 10:16

I ta informace, že jsi nestíhal vlak je v záplavě uni logů podle mě supr...jinak samozřejmě chápu, že hodně lidí není na psaní delších logů, berte to jen jako takový můj pohled na věc, přijde mi prostě škoda si ke keši něco z těch zážitků nezapsat, protože za čas se k tomu člověk může vrátit, jako třeba ty teď a když bude mít všude "díky za keš", těžko si vzpomene na dejme tomu vtipný zážitek, který se mu při lovu stal, ale už se z hlavy vytratil...A i jsem se s jedním kamarádem na toto téma bavil a ten mi potvrdil, že to takhle psal a teď ho mrzí, že si tam toho nenapsal víc....

každopádně nervy mi tohle všechno nijak zvlášť nedrásá, prostě mám jinej styl, rád si logy počtu, tradičky jakožto ownera jsou pro mě tím pasé, protože já jsem zase lenoch v tom těch pár logů filtrovat a nebylo ani snahou tu přesvědčovat masy ať začnou psát delší logy...prostě postřeh, který je i tak trochu off topic k názvu tématu :)


  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#124 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:14

No někdy za to může taky technika, či spíše její "nedokonalost". Přemluvil jsem kolegu z práce aby si šel ten "geokešing" vyzkoušet a vytáhl jsem ho na luxusní nočku. I přes to, že jsme zmokli, si to kolega užil a byl nadšený. Jenže doteď v logu visí pouhý smajlík. Kolega je ze Slovenska, byl tu za prací a k logování má pouze mobil. A psát log na mobilu prostě není ideální. Tak tam prdnul smajlíka. Prozatím. Jenže čas utíká, lepší zapisovadlo v nedohlednu a paměť se vytrácí. Možná tam smajlík vydrží navždy. A to byla jeho první. Samotného mě mrzí, že nenapsal víc, ale na druhou stranu ho chápu. Na mobilu bych se asi taky netrápil.


  • 1

#125 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:21

Přesně tak, kdo si na logování sedne doma k počítači, obvykle jednu nebo dvě věty napíše. Kdo to ťuká z mobilu, napíše obvykle maximálně "díky", A nebo lidi posílají na všechny keše, co ten den odlovili, z toho mobilu jeden hromadnej log.


  • 0

#126 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:24

Přesně tak, kdo si na logování sedne doma k počítači, obvykle jednu nebo dvě věty napíše. Kdo to ťuká z mobilu, napíše obvykle maximálně "díky", A nebo lidi posílají na všechny keše, co ten den odlovili, z toho mobilu jeden hromadnej log.

 je dostupna nekde nejaka statistika pro takoveto tvrzeni?


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#127 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:48

Já se snažím psát delší logy právě kvůli odznáčku Autor. Ale často to prostě nejde, ani kdybych byl Anderssen.


  • 1

#128 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:51

Začíná to tu být dost OT, vlákno bylo o podvodném navyšování statistik. Ale jinak jo, TFTC logy (a jejich vylepšená verze prázdné logy) nebo univerzální logy mě štvou taky. Ovšem zase ty vtipné zážitky nepřijdou pokaždé. I tak je slušnost napsat něco konkrétního, ale někdy mám sama problém, co do logu napsat, když jsem při procházce našla pět keší a všechno byly locknlock pod kamenem.


  • 0

#129 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:52

Erebi: statistika asi těžko :D, Nicméně představu si uděláš z takovejch těch "poznámek pod čarou" typu psáno z mého mobilu blablaba785". Zvláště když jako owner máš několik keší blízko sebe, případně ještě ňáký blízký ve watchlistu, a přijde ti dycky 5 identickejch logů.


  • 0

#130 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:11

Jacka: ja Te chapu a rozimim Ti. Ale chtel jsem se jen jako mobilnik ohradit. Nebot muzes rict, ze na zaklade tvych zkusenosti uni logy pisou lidi z mobilu, ale uz to neznamena, ze lidi z mobilu pisou uni logy. 

 

A abych aspon trosku prispel k tematu, tak lidi, co pisou logy od stolu nebo zamerne nejak pozmenujou logy nikdy neobjevi ten zdravy pocit nas_ani, kdyz clovek vyleze celej zpocenej na kopec a kesku nenajde. Nikdy nezaziji pul hodiny cekat u mestsky kesky nez se uvolni prostor. O tohle prichazeji, o zazitky. Body, ty si klidne nahonej, ale zazitky ne. Chapu, ze to ownery stve, ze takovi lidi jsou, ale pro ne ty krabicky nezakladate. Ty delate pro nas! :) A diky vam za ne!


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#131 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:20

Jacka: ja Te chapu a rozimim Ti. Ale chtel jsem se jen jako mobilnik ohradit. Nebot muzes rict, ze na zaklade tvych zkusenosti uni logy pisou lidi z mobilu, ale uz to neznamena, ze lidi z mobilu pisou uni logy. 
 
A abych aspon trosku prispel k tematu, tak lidi, co pisou logy od stolu nebo zamerne nejak pozmenujou logy nikdy neobjevi ten zdravy pocit nas_ani, kdyz clovek vyleze celej zpocenej na kopec a kesku nenajde. Nikdy nezaziji pul hodiny cekat u mestsky kesky nez se uvolni prostor. O tohle prichazeji, o zazitky. Body, ty si klidne nahonej, ale zazitky ne. Chapu, ze to ownery stve, ze takovi lidi jsou, ale pro ne ty krabicky nezakladate. Ty delate pro nas! :) A diky vam za ne!

Mám dojem, že to mírně nechápeš. Jsou lidé kteří logují z mobilu a ti opravdu píšou maximálně TFTC (čest výjimkám které si na tom kopci naťukají log o tom jak jsou zadýchaní). A pak druzí, kteří z libovolných důvodů nepoužívají on-line připojení a připraví si logy hezky doma u stolu. Mají na to vymýšlení lepší prostředí a nejsou v časovém presu, zato se jim mohly některé dojmy vykouřit z paměti. Já si třebas dělám v potřebném případě do zápisníku vykřičník k té dané keši, případně následovaný informací co mám zkritizovat.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#132 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:48

Mám dojem, že to mírně nechápeš. Jsou lidé kteří logují z mobilu a ti opravdu píšou maximálně TFTC (čest výjimkám které si na tom kopci naťukají log o tom jak jsou zadýchaní). A pak druzí, kteří z libovolných důvodů nepoužívají on-line připojení a připraví si logy hezky doma u stolu. Mají na to vymýšlení lepší prostředí a nejsou v časovém presu, zato se jim mohly některé dojmy vykouřit z paměti. Já si třebas dělám v potřebném případě do zápisníku vykřičník k té dané keši, případně následovaný informací co mám zkritizovat.

 Nejak mi unika, co bych na tom nemel chapat. Prijde mi, ze vychazite z premise, ze z mobilu lidi pisou kratke logy a ti, co pisou z pocitace dlouhe. Ale takhle to prece nelze zobecnovat. Znam lidi, ktere z pocitace napisou smajla nebo jen TFTC. Ale nedovolim si vyvozovat, ze lidi pisici z pocitace pisou uni logy. 

S cim dovedu souhlasit je, ze mobilni aplikace svadeji k logovani hned po nalezu, tedy logovani v omezenem rozsahu. A urcit dle takoveho logu, zda dotycny u kese byl lze jen kontrolou logbooku.

 

Ale nehazte, prosim, lidi logujici z mobilu do jednoho pytle s visackou "TFTC". 

 

Kazdy loguje jinak, nekdo na pocitaci, nekdo (treba ja) na mobilu na gauci nebo v posteli. Ale chapu, ze zrejme nejsem reprezentativni vzorek.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#133 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 14:23

A urcit dle takoveho logu, zda dotycny u kese byl lze jen kontrolou logbooku.

 

To, že je někdo zapsán v logbooku, ještě neznamená, že tam opravdu byl. Běžně se děje, že se skupina kačerů rozdělí třeba na dvě menší skupiny, každá najde dvacet keší a logují se navzájem.


Tento příspěvek byl upraven od ptacopysk: 16 září 2014 - 14:32

  • 1

#134 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 14:43

To, že je někdo zapsán v logbooku, ještě neznamená, že tam opravdu byl. Běžně se děje, že se skupina kačerů rozdělí třeba na dvě menší skupiny, každá najde dvacet keší a logují se navzájem.

Lidi me neprestanou udivovat. Pokud bych si to v tomhle vlaknu neprecetl, tak by me to ani nenapadlo :( Asi to tu prestanu cist. Jste zkazeni! :) 

 

Proti tomu neni zrejme zadna obrana. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#135 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 15:22

Erebi: ono nešlo ani tak o to, že ti, co logujou z mobilu píšou dycky krátký logy, zatímco ti z počítače dlouhý. Napsala jsem to tak ve zkratce, ale nemyslela jsem tak, že by to dělali úplně všichni. Já loguju pouze z počítače a u takový humus zaokapovky u fotbalovýho hřiště často taky jen poděkuju za bod a nemám, co dodat. Spíš šlo o to, že zvyšující se množství jednoslovných či jednotečkových logů  je mimo jiné dáno i rozšířením logování z mobilu. Ta souvislost tu určitě je, to se nedá přehlídnout. Samozřejmě je i nezanedbatelné množství těch, kdo u pěkný keše napíšou "díky za keš, více doma" a za dva dny tam najdeš celej román. Tohle vídám zejména u nějak obtížnějších a náročnějších keší - kde lidem dá nějakou práci a čas tu keš dostat, obvykle si udělají i čas na to, aby se o zážitek patřičně podělili.


  • 0

#136 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 17:19

Přesněji "... že OBJEVIL kdovíjakou vzácnost". Keš v širším významu je především ono místo, kam kačery přivádíme, o jeho vznik se obvykle už postaraly lidské ruce v minulosti nebo příroda. Pixla je až to poslední.

To si nádherně (možná nevědomky) uhodil hřebík na hlavičku. Tak by to mělo být...Takhle postavené to máš Ty, já a troufám si odhadnout asi tak 10% všech kačerů - pábitelů přírody a pěkných míst, zajímavostí. Ti ostatní jsou pouze hodnotité plastokrabiček, obdivovatelé zpracování či "keší pro keš" anebo honitelé bodů - Tedy to, co je krásného či zajímavého kolem nich, je většinou vůbec nezajímá ani nezaujme natolik, aby ti třebas dali bodíka jen za to krásný místo kam si je přivedl.....Udělej zeměkeš na pěkným místě - na FTF budeš čekat klidně do druhého dne a na nějaký ten FP (nepočítám kamarády) ještě mnohem, mnohem déle.....taková je realita.


  • 5

#137 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 18:24

....Udělej zeměkeš na pěkným místě - na FTF budeš čekat klidně do druhého dne a na nějaký ten FP (nepočítám kamarády) ještě mnohem, mnohem déle.....taková je realita.

Já už earthkám rozdal bodů!


  • 0

#138 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 19:02

Já už earthkám rozdal bodů!


No potom jsi jeden z nás :) těch desetiprocentních :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 16 září 2014 - 19:04

  • 1

#139 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 19:22

Řekl bych, že k delším logům musí člověk i dospět. Začne TFTC, myslí, jak to není cool zkratka, časem se dopracuje k delším (i pod vlivem takovýchto vláken) a po určitý době se pravděpodobně začnou zase zkracovat. Neumím si dost dobře představit, jak bych vypotil dlouhé logy třeba po 20 nálezech denně, to bych tím strávil celou noc. A buďme zase trochu soudní - u kolika keší z 10 se přihodí něco vtipného, nějaký opravdový zážitek? I na pěkných místech, pokud nechci opakovat dokola to, co už napsalo 100 lidí přede mnou, tak toho většinou moc nezbyde. Někde na vyhlídce uprostřed lesů, to se to ještě píše, ale u mikra ve městě, kde se každý kvůli mudlům jen mihne, by měl mít i owner trochu rozum a román nečekat. Ne že by každý neměl projevit snahu, to zase jo. I listing stojí kolikrát za pochvalu. A jestli odznáček dokope pár lidí k delším logům, svůj účel splnil.

Ty body od stolu. Asi "alternativní" způsob lovu. Nemyslím, že by u gc tihle lovci dlouho vydrželi, vyplní všechny tabulky, splní všechny challenge a co dál? Nejspíš až na pár jedinců, o kterých to ale časem vejde ve známost. Statistiky jsou holt dobrý sluha, ale zlý pán. Hloupý je, že v tom dělají bordel, když se dohledává coin nebo začnou padat DNF a podobně. Aspoň vynadat, třeba je to pro příště otráví. 


  • 0

#140 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 20:51

já mám třeba také nejkratší log na první keši a psát ke každé román zážitků je samozřejmě nesmysl, ale jednou dvěma větama popsat stav keše, jak na mě zapůsobilo okolí nebo listing, to může každej :) jinak si myslím, že po určité době naopak většina zjistí že nemá smysl se honit za 20ti krabkama denně a dostat se v žebříčku co nejvýš...v klidu si odloví v průměru dvě tři zajímavé a u těch už se i ten čas na delší log najde mnohem snáz.
  • 5

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama