Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.1.3


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
521 odpovědí na toto téma

#121 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 16:35

(nezobrazování vzdálenosti nejbližší nalezené keše od HC)
 

Aha, to mi neprijde moc stastne reseni, protoze nekteri by tento udaj urcite ve statistikach uvitali (byl jsem na tento "bug" upozornen). Neslo by to pridat jako volitelny parametr, jestli vzdalenost zobrazovat nebo ne?


Myslím, že v dohledné době to bude jako volitelný parametr. Kdo chce být paranoidní, údaj si schová. Ale zůstane možnost ho ve statistice zobrazit...


  • 1

#122 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 16:57

Takze problem s FTP se sam vyresil:) Asi nejaka nedeterministicka nahodna chyba:)

Nicmene co se mi nedari zajistit je aby ramce se mi zaviraly. jako roletka. resp. uz jsem to nasel. Je to vlastnost tematu a ne divu. No a pouzival jsem Blue traditional, ktery to neumi. To vysvetluje i proc jsem v Badges mel vse rozbalene bez moznosti to zabalit. => Sla by udelat verze Blue Traditional se zaviranim taky? Aktualne mam ted Stator default + puvodni barvy z blue (Volba Ne:D)

 

Ano Blue traditional nemá sbalovací/rozbalovací rámce. Nemá je schválně. Je to téma pro konzervy všech konzerv a bylo uděláno tak, aby bylo co nejpodobnější vzhledu GgStatu s výchozími barvami. Není problém je tam doplnit. Udělal bych to ale jinak, než třeba u Stator default. Nedal bych tam sbalovací ikonky, akce by se prováděla kliknutím na celé záhlaví rámce, jako je to třeba u Lightgray...


  • 0

#123 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 17:15

Děkuji všem za novou verzi Statoru...   vše co jsem měl v předchozích statistikách už jsem nějakým způsobem "přetransformoval"...

Jen jeden dotaz... Měl jsem samostatnou tabulku pro Nálezy v Ostravě podle částí...  a teď díky tomu, že z Městského obvodu se staly Městské části... mám tam spoustu údajů z jiných měst... Asi e zeptám blbě, ale jak docílím toho, aby se mi v tabulce zobrazovaly pouze nálezy z Ostravy... Co musím nastavit v CustomizedTable ???


  • 0

#124 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 17:37

Tak přeci jsem našel něco co mi nefunguje. Peťulinka mě posledně namlsala ikonkama v záložkách, ale když je teď v novém Statoru přiřadím, po vygenerování statistik ikonky nemám.


  • 0

#125 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 17:39

A jakpak mas nastaveny zobrazeni tech ikon? Hint: je to v nastaveni zalozky vlevo hnedko pod tim vyberem ikony...


  • 0

#126 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 17:40

Záložka má dva parametry. Jedním volíš ikonu, druhým (ShowText) volíš, co se na záložce zobrazuje a jak jsou ikona a text uspořádány...


  • 0

#127 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 17:42

:D jé díky, sem slepejš

 

Ještě bych měl prosbu na DrakaMraka. Když už budeš v budoucnu zjišťovat počet trackovacích věcí přes gc live nešel by i počet fotek v galerii?


Tento příspěvek byl upraven od drowned: 20 září 2014 - 17:49

  • 1

#128 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 17:55

Přiznám se, že mi to nepřipadá jako dobrý nápad. Oblast na mapě, ke které se píšou hodnoty a názvy, je někdy velmi malá. Jediný rozumný způsob, jak se do ní (někdy jen k ní) jednoznačně trefit, je právě tam popiskem začít. Pokud by se měl název centrovat, musí se podle délky názvu a velikosti použitého písma spočítat, kde má vypsání názvu začínat. Kromě toho, že je to komplikované, tak hrozí, že začátek bude mimo oblast mapy (což při aktuálním stavu vypisování jaksi nehrozí). Název v tom případě nebude vypsán vůbec nebo by se musel MapGen snažit vypsat jen část názvu, který by se na plochu vešel . Zdá se mi to neúměrně komplikované. To bych snad raději doplnil 5 dalších map... ;)

 

Nerikam, ze mi to pripada nejak extra rozumne, ale ied se klidne stane, ze texty konci mimo mapu. To je podobny problem. Pokud si tam uzivatel da plne jmeno oblasti, dela to s vedomim, ze se to tam nemusi vejit. Udelam centrovani volitelne (ale jen u plneho jmena).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#129 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:01

To že dnes text končí mimo mapu, je přirozené. Hlavně je to automaticky oříznuto při vykreslování textu do obrázku. Tam nemusíš nic složitě ošetřovat, jako při centrování, kde to bude "pěknej vopruz"...


  • 0

#130 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:02

Děkuji všem za novou verzi Statoru...   vše co jsem měl v předchozích statistikách už jsem nějakým způsobem "přetransformoval"...

Jen jeden dotaz... Měl jsem samostatnou tabulku pro Nálezy v Ostravě podle částí...  a teď díky tomu, že z Městského obvodu se staly Městské části... mám tam spoustu údajů z jiných měst... Asi e zeptám blbě, ale jak docílím toho, aby se mi v tabulce zobrazovaly pouze nálezy z Ostravy... Co musím nastavit v CustomizedTable ???

 

Vzhledem k tomu, ze to jde udelat do mapy, tak nevidim duvod, proc by nemela jit udelat tabulka. Akorat se obavam, ze nepujde pouzit CustomizedTable, ale bude se muset pouzit SQLTable. Nijak extra jsem o tom nepremyslel, tak se treba pletu a nekdo me tu opravi.

 

U Ostravy je problem v tom, ze musis vybirat kese (jejich tag CZ Mestska cast) podle hodnoy nadrazeneho tagu (CZ okres). Tedy vsechny CZ Meske casti pro kese, ktere maji CZ okres=Ostrava-mesto. Tohle pres CustomiceTable neudelas.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#131 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:10

Vzhledem k tomu, ze to jde udelat do mapy, tak nevidim duvod, proc by nemela jit udelat tabulka. Akorat se obavam, ze nepujde pouzit CustomizedTable, ale bude se muset pouzit SQLTable. Nijak extra jsem o tom nepremyslel, tak se treba pletu a nekdo me tu opravi.

 

U Ostravy je problem v tom, ze musis vybirat kese (jejich tag CZ Mestska cast) podle hodnoy nadrazeneho tagu (CZ okres). Tedy vsechny CZ Meske casti pro kese, ktere maji CZ okres=Ostrava-mesto. Tohle pres CustomiceTable neudelas.

 

Hm..  SQL je pro mě španělská vesnice, takže to vidím tak, že tohoto se asi budu muset vzdát :-(((


  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:18

Tak najdi kolegu kolem sebe, tery ti to napise podle tveho prani. :) Urcite se v Ostrave nejaci sikulove najdou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:23

Re0: Neházej flintu do žita. Zdá se mi, že autor nedohlédl až na konec geniality svého díla... :P  CustomizedTable to podle mne zvládne, jen u ní vidím problém v nastavení filtru podle obsahu tagu. Je špatně kódování znaků s diakritikou. Což je problém obecný a nesouvisí s tvým požadavkem...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 20 září 2014 - 18:23

  • 0

#134 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:34

Statistika Pár zajímavých čísel obsahuje i statistiku podle ročních období. Šlo by to udělat i jako koláč do statistik nalezených a tady to pak vypnout?

 

Pisu si jako namet.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#135 J.Kaas & family

J.Kaas & family

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 18:49

Ahoj :)

algoritmus na tenhle výpočet je celkem mazanej a hlavně slušně komplikovanej :) počítá se to databázově (několik SQL dotazů) narozdíl od předchozí verze v BG II kde se to procházelo po keších...

nicméně... díval sem se na pár statistik a zdá se mi, že to počítá dobře...

i mě mých 31 to sčotlo dobře :)

 

problém je v tom 20.9.2014 (dneškem)... ten by tam neměl být jak říkáš ale fakt netuším jak se tam dostává a asi bych to musel zkusit přímo nad tvou DB ... nenapadá mě jak z toho zatím ven ale mám to ve sledování a zkusím na to přijít...

 

ještě jsem koukal a opravdu se pracuje jen s kešema co mají dtfound > 0 což znamená, že jsou nalezené

 

ale možná vidím problém... asi to bude něco v přechodu roku možná zamyslím se nad tím

 

Koukal jsem na ten komplikovanej algoritomus a nestačil jsem se divit. Tahle záležitost se dá řešit jediným dotazem, ale vzhledem k tomu, že sqlite neumí row_number (jde simulovat, ale při vyšším počtu řádků se to stává velmi neefektivní), ale i tak to jde mnohem jednodušeji:

-- načti unikátní data nálezů
drop table if exists StatorStreakInputDates;
create temp table StatorStreakInputDates (rn integer primary key, dt date);

insert into StatorStreakInputDates (dt) values ('1900-01-01');

insert into StatorStreakInputDates (dt)
  select distinct
    SubStr(Cast(dtfound as varchar), 1, 4) || '-' || SubStr(Cast(dtfound as varchar), 5, 2) || '-' || SubStr(Cast(dtfound as varchar), 7, 2)
  from
    geocache
  where
    dtfound > 0
  order by
    dtfound asc;

insert into StatorStreakInputDates (dt) values ((select Date(Max(dt), '+2 days') from StatorStreakInputDates));

-- zjisti mezery, tj. každé dva po sobě jdoucí nálezy, kde ale data nálezů nejsou po sobě jdoucí
drop table if exists StatorStreakGaps;
create temp table StatorStreakGaps (rn integer primary key, GapStart date, GapEnd date);

insert into StatorStreakGaps (GapStart, GapEnd)
  select
    TStart.DT GapStart, TEnd.DT GapEnd
  from
    StatorStreakInputDates TStart
      inner join
    StatorStreakInputDates TEnd on TStart.RN = TEnd.RN - 1
  where
    JulianDay(TEnd.DT) - JulianDay(TStart.DT) > 1;

-- z každé "mezery" vem konec a z té následující mezery vem začátek
select
  Cast(Cast(JulianDay(TEnd.GapStart) - JulianDay(TStart.GapEnd) + 1 as integer) as nvarchar)
  || ', ' || Strftime('%d/%m/%Y', TStart.GapEnd)
  || ', ' || Strftime('%d/%m/%Y', TEnd.GapStart) as Result
from
  StatorStreakGaps TStart
    inner join
  StatorStreakGaps TEnd on TStart.RN = TEnd.RN -1
order by
  JulianDay(TEnd.GapStart) - JulianDay(TStart.GapEnd) desc
limit 1;

Na mojí DB to vrátí správný výsledek. Tak na to můžeš mrknout...


  • 0

#136 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 19:21

chichi :)  ok mrknu sem trošku provokoval ale mrknu samozřejmě mě zajímá, jak na to jinak...

to svoje sem prostě nějak udělal a dávalo mi to taky správné výsledky ale rád se poučím


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#137 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 19:27

Re0: Neházej flintu do žita. Zdá se mi, že autor nedohlédl až na konec geniality svého díla... :P  CustomizedTable to podle mne zvládne, jen u ní vidím problém v nastavení filtru podle obsahu tagu. Je špatně kódování znaků s diakritikou. Což je problém obecný a nesouvisí s tvým požadavkem...

 

No ono se v podstatě nic důležitého neděje, a určitě to bez toho nějak přežiju :-), jen že v minulé verzi statoru jsem to měl, a celkem se mi to líbilo... Tak bych to chtěl mít zase :-).

Mimochodem...  máš nějakou vizi, jak by to šlo udělat :-)


  • 0

#138 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 19:27

riozumím principu :) je to jednodušší tak to s dovolením použiju ... šel jsem jinou cestou asi bych našel i ten problémek s tím jedním dnem ale fakt je, že tohle je jednodušší


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#139 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 19:41

Koukal jsem na ten komplikovanej algoritomus a nestačil jsem se divit. Tahle záležitost se dá řešit jediným dotazem, ale vzhledem k tomu, že sqlite neumí row_number (jde simulovat, ale při vyšším počtu řádků se to stává velmi neefektivní), ale i tak to jde mnohem jednodušeji:

-- načti unikátní data nálezů
.........

Na mojí DB to vrátí správný výsledek. Tak na to můžeš mrknout...

Takhle mě to nenapadlo dělal sem to asi zbytečně složitě nicméně to taky fungovalo ... až na tu jedničku tušil sem už i chybu ale je fakt, že tohle je fakt průhlednější takže jestli nebude vadit použiju to...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#140 J.Kaas & family

J.Kaas & family

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 19:49

Takhle mě to nenapadlo dělal sem to asi zbytečně složitě nicméně to taky fungovalo ... až na tu jedničku tušil sem už i chybu ale je fakt, že tohle je fakt průhlednější takže jestli nebude vadit použiju to...

 

Samozřejmě to použij, je to obecně známý algoritmus na zjištění posloupností v hromadě dat.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama