Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Nefér výměna předmětů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 5:07

Byl jsem svědkem u finálky Geozoo toho, kdy si chlap s dítětem vzali pět cwgček a dvě hračky a dali tam jen jednu hračku. Hned jsem na něj vystartoval a on mi odpověděl, že nějaká cwgčka rozhodili bez výměny cestou, takže jen dorovnávají skóre. Na argument, že každá výměna se má týkat každé jednotlivé kešky, nijak neslyšel. Jen mi k tomu přidal, že přece nemůže po tom dítěti chtít, aby tam něco nechalo, když to chce! Celou trasu Geozoo jsem šel za ním a žádné cwgčko jsem tam nikde nenašel, naopak jsem jich tam asi pět nechal, aby měli co nacházet ti, co šli po nás (skupina s otrávenými dětmi).


  • 1

#22 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 7:22

Zverejni nick uzivatele...at ma ostudu alespon tady na foru. To dava pekny priklad malemu kacerovi...aneb jak vychovat zlodejicka kesi. Ach jo.
  • 0

#23 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 7:33

Ja osobne tyto veci nemenim a neberu krom track veci nic. Za prve nemam nic na vymenu a za druhe tam stejne neni nic co by me udelalo takovou radost ze bych to musel mit. Ale je to nekdy hruza. Ale jsou i taci kteri vymeni placku s logem g+ za otvirak na pivo. Hold pak museli nastoupit klice misto otviraku. Ale vice me mrzi to ze posledni dobou nachazim kesky s lb ktery je popsany snad ze ctyr stran a majitel to nevymeni.


Nezbyva mi nez souhlasit...casty stav kesi...mokry a popsany logbook a nebo mokry smotek papirku ktery se ani logbookem neda nazyvat...a owner podle logu nereaguje a na vymenu nespecha...
  • 0

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 7:48

.......

Ale vice me mrzi to ze posledni dobou nachazim kesky s lb ktery je popsany snad ze ctyr stran a majitel to nevymeni.

 

Dříve bylo běžné, že každý sebou nosil několik A4 logbooků a prostě je do keše doplnil, když bylo třeba. A to na keše chodilo daleko méně kačerů, než dnes.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 7:55

Dříve bylo běžné, že každý sebou nosil několik A4 logbooků a prostě je do keše doplnil, když bylo třeba. A to na keše chodilo daleko méně kačerů, než dnes.


Chapu myslenku, v jadru to neni spatne ale pri dnesnim poctu, druhu a velikosti kesi neni snadne mit u sebe odpovidajici logbook...ja tedy jeden porad v batohu mam ale uprimne ty b jsi dal novy logbook do kese do ktere zateka nebo je jinak poskozena? Ja tedy ne, zvlast kdyz pak vidim v logach ze stav je takovy jiz delsi dobu a owner to zjevne neresi...
  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 7:55

Nezbyva mi nez souhlasit...casty stav kesi...mokry a popsany logbook a nebo mokry smotek papirku ktery se ani logbookem neda nazyvat...a owner podle logu nereaguje a na vymenu nespecha...

 

Nojo, jenže nedá se věnovat jen keškám. Všichni chcete, aby keše byly daleko od silnic, na parádních místech, a pak se divíte, že má owner problém je obíhat 2x do měsíce. Mám založených několik keší, kam autem nedojedeš a údržba je výprava na celý den. A když pak nějaký dobrák tu keš doluje tak, že ji rozláme, tak tam všichni píšou, že mám všeho nechat a vyrazit na údržbu.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 7:58

Chapu myslenku, v jadru to neni spatne ale pri dnesnim poctu, druhu a velikosti kesi neni snadne mit u sebe odpovidajici logbook...ja tedy jeden porad v batohu mam ale uprimne ty b jsi dal novy logbook do kese do ktere zateka nebo je jinak poskozena? Ja tedy ne, zvlast kdyz pak vidim v logach ze stav je takovy jiz delsi dobu a owner to zjevne neresi...

 

Zpravidla stačí list čistého papíru.

 

Ale pokud je keš rozbitá, tak to opravdu nepomůže. Dříve sebou někteří nosili i náhradní krabičku ....

 

Mimochodem, vyplň si správně odkaz na profil.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 8:57

Zverejni nick uzivatele...at ma ostudu alespon tady na foru. To dava pekny priklad malemu kacerovi...aneb jak vychovat zlodejicka kesi. Ach jo.

 

To už po mně chtělo víc lidí, ale já si ten nick nepamatuju. Nejdřív jsem si myslel, že než dojedu domů, zapamatuju si ho, ale ne. A když jsem pak četl logy z toho dne, bylo jich tolik, že už se to nedalo.


  • 0

#29 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 8:59

Já už do svý keše CWG přestala házet. Má pár nálezů do měsíce a sublimujou pomalu světelnou rychlostí. Měním jen kus za kus, když najdu.


  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:01

Já sebou nosím notýsky a sešítky všech velikostí, od velkých sešitů po nano logbook. Když jdu do papírnictví a vidím notesy ve slevě, koupím jich hromadu. Často logbooky doplňuju a téměř vždy mi přijde poděkování od ownera. Ne každý však sebou tohle tahá, ale vysypat z keše hlínu a listí, vyhodit kameny, šnečí ulity a zmuchlané samolepky může každý. Lidi taky nadávají na keše v igelitech, ale když je keš rozlámaná, tak je to jako první pomoc docela dobré. Když naopak najdu keš v igelitu, očekávám, že je nějaká poničená. Většinou však není, tak ty pytle pak naopak vyhazuju.


  • 4

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:02

Já už do svý keše CWG přestala házet. Má pár nálezů do měsíce a sublimujou pomalu světelnou rychlostí. Měním jen kus za kus, když najdu.

 

To mě přivedlo na myšlenku udělat CWG, na kterém by bylo napsáno: Kdo mě má ve sbírce, je zloděj CWGček. Jak moc by je lidi brali/vyměňovali a dávali do veřejných sbírek? :-) I kdyby ho vyměnil, kdo by mu pak uvěřil?


  • 1

#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:05

Kolombo:
Takovou poškozenou krabičku jsem našel a dal jsem tam celou novou keš. Teď nejspíš zmizela...

(Logbook mám doma, je trošku plesnivý, krabičku jsem vyhodil.)

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 21 říjen 2014 - 9:14

  • 0

#33 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:06

To mě přivedlo na myšlenku udělat CWG, na kterém by bylo napsáno: Kdo mě má ve sbírce, je zloděj CWGček. Jak moc by je lidi brali/vyměňovali a dávali do veřejných sbírek? :-) I kdyby ho vyměnil, kdo by mu pak uvěřil?

:-D já bych vyměnila i takový :-D ale ve finále si myslím, že to těm lidem je asi celkem buřt... a vůbec, jestli si dělaj veřejnou sbírku... 


  • 0

#34 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 9:07

Zpravidla stačí list čistého papíru.

Ale pokud je keš rozbitá, tak to opravdu nepomůže. Dříve sebou někteří nosili i náhradní krabičku ....

Mimochodem, vyplň si správně odkaz na profil.


Jasne opravim si ten odkaz, ale az budu doma na PC na telefonu mi to nejak nejde...
  • 0

#35 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 10:40

Férovější výměna je dle mého názoru v Premium Member Only keších. Prémiové členství kupují zkušenější kačeři co znají a snad i trochu respektují pravidla. Jsou většinou "bohatší" a proto si nemusí přivydělávat prodejem dřeva, železa nebo jiného šrotu.

Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo.

Pokud se jedná o hodnotnější obsah je jedinou možností keš umístit na místo kde bude pod neustálým dohledem. Například do infocentra, knihovny apod. Osobně ale takové keše moc nevyhledávám, mám raději přírodu.


  • -12

#36 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 11:19

Férovější výměna je dle mého názoru v Premium Member Only keších. Prémiové členství kupují zkušenější kačeři co znají a snad i trochu respektují pravidla. Jsou většinou "bohatší" a proto si nemusí přivydělávat prodejem dřeva, železa nebo jiného šrotu.

...

naivko (ani jedna z vět není pravda)


  • 9

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 11:48

Férovější výměna je dle mého názoru v Premium Member Only keších. Prémiové členství kupují zkušenější kačeři co znají a snad i trochu respektují pravidla.

........

 

 

To je úplná blbost :-(

PM odfiltruje naprosté začátečníky, ale je spousta lidí, co mají 30 nálezů, NULA zkušeností a jsou PM.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 12:56

Kolik mínusů ještě dostanu? Dostanu jich víc než shaman3? Kolik invektiv si ještě vyslechnu? A dočkám se nějakého argumentu? Mluvím z vlastní zkušenosti. Několikrát jsem do keší dal CWG a u PMO keší vydržely několik týdnů, u normálních byly většinou do týdne pryč. 
Samozřejmě že se nejednalo o statisticky přesný výzkum. To by musely být keše na stejných místech, ve stejném čase a vzorek by musel být větší. Nevylučuji, že to byla náhoda. Očekávám, že všichni co se mnou nesouhlasí takovou studii dělali a výsledkem bylo neprokázání vlivu PMO na kvalitu obsahu keše.
Důvodů proč tomu tak je může být samozřejmě víc. Věta o prodeji dřeva, železa nebo jiného šrotu byla samozřejmě nadsázka...

  • 5

#39 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 12:59

:-D já bych vyměnila i takový :-D ale ve finále si myslím, že to těm lidem je asi celkem buřt... a vůbec, jestli si dělaj veřejnou sbírku... 

Ale jo, kradou to proto, aby jich měli hodně a sbírku dávají na odiv v různých programech a statistikách.


  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 13:04

 

... Mluvím z vlastní zkušenosti. Několikrát jsem do keší dal CWG a u PMO keší vydržely několik týdnů, u normálních byly většinou do týdne pryč. 
...

 

Já mám noční letterbox hluboko v lese a taky jsem ho měl pro PM, aby se z něj neztrácely věci. Ale ztrácely se, dokonce se ztrácela dekorace keše a i svítící špendlíky v lese. Na otvírání pokladů jsem keš převedl na BM, takže si keš odlovilo několik kačerů z okolí. A kupodivu se nic neztratilo, protože to byli kačeři, kteří se o geocaching vážně zajímají, proto si taky všimli, že je keš volně dostupná. Potom už jsem keš BM nechal, protože jinak měla malou návštěvnost. A věci se z ní ztrácí úplně stejným tempem, jako když byla PM only. Vypozoroval jsem to zhruba na šest návštěv a keš je prázdná. Svoje keše pravidelně doplňuju, protože ostudu dělají mě, ne těm, co je vyberou. U pražských tedy doplňuju méně často, protože to je černá díra na víkend.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama