Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Nefér výměna předmětů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#41 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 13:14

... Vypozoroval jsem to zhruba na šest návštěv a keš je prázdná...

To odpovídá i u té mé.


  • 1

#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 13:46

Ona je otázka, jestli keše vybírají Ti, co tam logují.

 

Už jsem se potkal s člověkem, který keše jen hledal, ale nelogoval. Ale v braní věcí mu to nebránilo.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 Noxvil

Noxvil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 14:27

Dříve bylo běžné, že každý sebou nosil několik A4 logbooků a prostě je do keše doplnil, když bylo třeba. A to na keše chodilo daleko méně kačerů, než dnes.

Už se chystám na tisk řezání a kompletaci cca 50 LB velikosti mikro a 20 velikosti střední a prostě to budu měnit. Pokud se vejdou oba necham oba. Když se nevejdou starý vemu domů informuju majitele a pošlu poštou jestli se ozve pokud ne zaarchivuju ve skříni. 


  • 1

#44 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 14:44

Ona je otázka, jestli keše vybírají Ti, co tam logují.

 

Už jsem se potkal s člověkem, který keše jen hledal, ale nelogoval. Ale v braní věcí mu to nebránilo.

Vybírají je všichni.


  • 1

#45 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 15:23

Do některých svých keší dávám tématická CWG, která jsem pro tuto keš (nebo sérii) udělal a rovnou píšu, že to není na trade, ale pro radost nálezce keše. Do nových dávám FTF kolečka a opět pro první nálezce. Lidi mají radost, já mám radost a všichni jsme spokojení. Ostatní kešky jsou malé PET a tam se kromě tužky a logbooku nic nevejde (myslím tím bordel) a zase jsme spokojení. Nemusím být mrzutej z toho, že mi v keši mizí CWG. Před pár dny jsem dostal mail, že v Eldorádu je poslední CWG, tak tam teď o výkendu zajdu a doplním :-) 


  • 5

#46 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 19:44

Já mám noční letterbox hluboko v lese a taky jsem ho měl pro PM, aby se z něj neztrácely věci. Ale ztrácely se, dokonce se ztrácela dekorace keše a i svítící špendlíky v lese. Na otvírání pokladů jsem keš převedl na BM, takže si keš odlovilo několik kačerů z okolí. A kupodivu se nic neztratilo, protože to byli kačeři, kteří se o geocaching vážně zajímají, proto si taky všimli, že je keš volně dostupná. Potom už jsem keš BM nechal, protože jinak měla malou návštěvnost. A věci se z ní ztrácí úplně stejným tempem, jako když byla PM only. Vypozoroval jsem to zhruba na šest návštěv a keš je prázdná. Svoje keše pravidelně doplňuju, protože ostudu dělají mě, ne těm, co je vyberou. U pražských tedy doplňuju méně často, protože to je černá díra na víkend.

Moje zkušenost je výhradně s tradičkama. Je možné, že faktor PMO se u nich projevuje více. Přeci jenom noční letterbox asi většinou neloví úplní začátečníci (výjimka jistě potvrzuje pravidlo).


  • 0

#47 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 20:04

To mě přivedlo na myšlenku udělat CWG, na kterém by bylo napsáno: Kdo mě má ve sbírce, je zloděj CWGček. Jak moc by je lidi brali/vyměňovali a dávali do veřejných sbírek? :-) I kdyby ho vyměnil, kdo by mu pak uvěřil?

Pro tu srandu bych do toho snad i šel a nechal je vypálit. Asi jediné CWG, u kterého bych sledoval, kdo si jej zapíše v katalogu. :D

 

 

EDIT:

Náhradní logbook s sebou většinou nenosím, ale pokud je keš zaneřáděná, provedu její očištění/vysušení, vyházím případný bordel a porozhlédnu se po nějaké věci, kterou bych keš zakryl lépe, než jsem ji našel.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 21 říjen 2014 - 20:08

  • 0

#48 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 21:35


 

... a porozhlédnu se po nějaké věci, kterou bych keš zakryl lépe, než jsem ji našel.

 

Taky to tak dělám. Zatím mi vždycky nejlíp posloužilo kolečko čerstvě namíchaného betonu. :D
 


  • 8

#49 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 21:57

Takže po PHKRT na lov jen se sbíječkou :-D?!
  • 2

#50 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 22:08

Omlouvám se, ale nedalo mi to, musel jsem. že se věci z keší kradou bohužel všichni víme.

A že slušný kačer keš po sobě zase zamaskuje a třeba lépe než byla, je snad taky normální. :)


  • 0

#51 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 22:41

A že slušný kačer keš po sobě zase zamaskuje a třeba lépe než byla, je snad taky normální. :)

Nepsal tu onehdá někdo v sousedním vlákně, že ty PETky na onom powertrailu nejsou skoro vůbec maskované? Nebyla by toto správná cesta? :D


  • 0

#52 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 7:05

Taky to tak dělám. Zatím mi vždycky nejlíp posloužilo kolečko čerstvě namíchaného betonu. :D

Hele, to neni vůbec špatnej nápad. :D A jak píše jessie, lovit se sbíječkou by mohla být zajímavá zkušenost!
 
Jinak, ono s tím maskováním to zas až tak normální není, tak v polovině případů je keš viděz z dálky, protože není dobře zakrytá.


  • 0

#53 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 7:47

Taky mě napadlo takovou keš zrealizovat. A dát atribut speciální vybavení k odlovu  :D 


  • 2

#54 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 8:25

A po odlovu zase pěkně zamaskovat do původního stavu. Další možný odlov až po dvou dnech :-)


  • 1

#55 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 15:55

To mě přivedlo na myšlenku udělat CWG, na kterém by bylo napsáno: Kdo mě má ve sbírce, je zloděj CWGček. Jak moc by je lidi brali/vyměňovali a dávali do veřejných sbírek? :-) I kdyby ho vyměnil, kdo by mu pak uvěřil?

 

Ale zase poctivému sběrateli by to rvalo srdce nechat tam CWG z limitované série jen tak ležet


  • 1

#56 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 19:27

Když jsem před více jak rokem s geokešingem s manželkou začínali, byli jsme velcí optimisté, naivně jsme si mysleli, že se v geokešingu pohybují přece jen poctivější lidé a že se pravidla pro výměnu více méně dodržují. Brzy nás ale optimismus přešel. Nemá cenu si něco namlouvat, je tu stejná situace jako v celé naší společnosti. Nejlépe to člověk pozná právě jako vlastník keše. V současnosti se staráme o 5 keší (2 z nich jsme adoptovali). Jedna je mikro, kde nepřichází žádná výměna v úvahu, jedna je střední velikosti a zbylé tři jsou malé. V každé z nich máme nějaké předměty na výměnu a vždy také minimálně 1 CWG. Zatím se nám ještě nikdy nestalo, že by keš někdo kompletně vybílil, ale nefér výměn jsme už zaznamenali bezpočet. Kdo ale měnil nefér, se člověk prakticky nikdy nedoví, protože mnoho kačerů výměny do logbooku jednoduše nepíše. Samozřejmě také mohl navštívit keš někdo, kdo se nezapsal vůbec. Na druhou stranu jsme se ale také už několikrát setkali s dobrými dušemi, které do kešky něco vložili (mnohdy i velice pěkné věci), aniž by si výměnou něco vzali. Lidé jsou holt různí. Člověku nezbývá než se smířit s tím, že občas někdo nemění fér, že mu občas někdo na keši něco poškodí, aniž by to nahlásil atd. Starat se o keš je zkrátka mnohdy velká řehole. A před každým, kdo se o své kešky svědomitě stará, a takových lidí znám spoustu, nezbývá než smeknout klobouk ...


  • 4

#57 Noxvil

Noxvil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 19:57

Skoda jen ze hra je pristupna komukoliv jakkoliv a kdykoliv. Z toho take plynou problemy neudrzovanych kesi a nefer vymen. A dodrzovani nejakych pravidel je hodne lidem fuk. Dnes jsem byl svedkem nespravneho zamaskovani kese. Skoro se mi chtelo brecet kdyz jsem videl nactileteho frajirka kterymu bylo jedno kam kesku vraci. Tak jsem ji dal tam kam patri. A pak se nedivme ze to nemuzeme najit nebo ze ji nekdo ukradne.


  • 0

#58 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 20:03

Noxvil: to mohl být mudla, někdy dávají krabičky na jiná místa. Ale kačeři asi taky, no.
  • 0

#59 pucung

pucung

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2014 - 20:36

Je pravda že loni jsem nasbíral spoustu CWG a letos jako by kouzelným proutkem mávnul,cache za cachí jsou úplně prázdné, nebo trochu kinderschrotu co nikdo nechce.Sám jsem vkládal svoje CWG jen tak,ale už moc nemám chuť. Moc mi to mrzí, ale bohužel nevím jak by se s tím mohlo něco dělat. PM asi momentálně není řešení? To je můj názor, ale možná nebude v budoucnu jiné řešení.
  • 0

#60 Oddnyx

Oddnyx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2014 - 8:47

Já vkládám CWG do všech keší kam se vejde, beru to tak nějak jako druhý podpis, že jsem jí našla.

V létě začalo sbírat geodítě CWG, takže občas měním. Iluze o fér výměně mě přešly hned v začátcích kešování, daleko víc mě mrzí, že TB projde dvě keše a zmizí. Na CWG nebazíruju, ale ty TB mě štvou.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama