Přejít na obsah


Fotka

Co je to žabičkování?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#261 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 7:27

Postoj Groundspeaku by podle mě byl takový: na PWT chodí mnohem víc kačerů, než si jich stěžuje. Tolik a tolik bylo platících PM. Navíc to umožňuje začátečníkům rychleji "dohnat" staré mazáky a tím víc nováčků, potenciálních platičů, se udrží ve hře. Co si budeme povídat, většina z nás se těšila na první desítku keší, první stovku a první tisícovku si schovávala na odlov o Štědrém večeru. Hodně začínajících kačerů si při seznámení se s hrou myslí, že účelem je mít co nejvíc nalezených keší. A když zjistí, že Pepa od vedle jich má už dva tisíce, tak si řeknou, že ho nikdy nedohoní a zase přestanou hrát. PWT je tedy pro GS bohulibá činnost. Ale atribut by mu dát mohli, to jo.


  • 2

#262 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 10:28

Atribut + jinou barvu krabky v mapě, taková výstražná oranžová by se hodila ;)  - bylo by hned jasno. Nešlo by něco sepsat v tomhle směru?


  • 3

#263 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 11:02

Jenze aby mel pwt atribut, museli byste pwt nejdrive nadefinovat. A pwt uz z principu veci kazdy vnima jinak. Tedy ho nikdo nedokaze nadefinovat.Tudy cesta nevede. Dle mne cesta vede jen pres dodrzovani pravidel a jejich kontrolu. Ale uprimne, i tady casto zazniva, ze kdo da NA na kesi je blb. Lidi se pak boji a tise porusovani pravidel toleruji. A ne, nejsem geroj. Ja jako zacatecnik se bojim dat i NM, aby mi pak nechodili zpravy typu, ze kazim gc a skodim legendarnim, ac plesnivym kesim. Ale to uz je OT.
  • 5

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#264 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 15:34

NM dávej vesele, ne každý owner si podrobně čte v záplavě Found It logů, pokud má víc keší (ačkoliv by měl). NA v odůvodněných případech taky, když např. cache půl roku existuje jen virtuálně, ale fyzicky na místě nic není. V polovině případů to ownera pohne k akci. V druhé polovině jde do archivu. A co. :)


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#265 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 15:54

Když si všechno zarchivujeme, nebude co lovit. Když vidím, co keší se ztrácí a kdoví, jak to dopadne s obnovou... možná tu zůstanou jen ty power traily. Je teda pravda, že zatím nezakládám, no.
  • 0

#266 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 16:11

Kalubr: nevím, jestli je to reakce na mě, ale já mluvím o návrhu na archivaci keší, které fyzicky už měsíce neexistují a u ownera není vůle k obnově. Nemá smysl, aby přeškrtlá keš stále visela v mapě...


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#267 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 17:07

Kalubr: nevím, jestli je to reakce na mě, ale já mluvím o návrhu na archivaci keší, které fyzicky už měsíce neexistují a u ownera není vůle k obnově. Nemá smysl, aby přeškrtlá keš stále visela v mapě...



S neaktivními ownery je to těžký, ale myslím, že keší zaniká celkem dost... i když někdy je dobře, když se místo uvolní. A teď zase mluvte o žabičkování. :-)
  • 0

#268 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 21:28

Jenze aby mel pwt atribut, museli byste pwt nejdrive nadefinovat. A pwt uz z principu veci kazdy vnima jinak. Tedy ho nikdo nedokaze nadefinovat.Tudy cesta nevede. Dle mne cesta vede jen pres dodrzovani pravidel a jejich kontrolu. Ale uprimne, i tady casto zazniva, ze kdo da NA na kesi je blb. Lidi se pak boji a tise porusovani pravidel toleruji. A ne, nejsem geroj. Ja jako zacatecnik se bojim dat i NM, aby mi pak nechodili zpravy typu, ze kazim gc a skodim legendarnim, ac plesnivym kesim. Ale to uz je OT.

 

To je fakt. Já dal několikrát NA log a vždycky mi přišel pořádně peprný log.


  • 1

#269 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 21:30

S neaktivními ownery je to těžký, ale myslím, že keší zaniká celkem dost... i když někdy je dobře, když se místo uvolní. A teď zase mluvte o žabičkování. :-)

Rozhodně jich vzniká víc než zaniká. Jinak dneska jsem lovil dvě kešky z nějaké série o náměstích v Sokolově a obě měly své logbooky popsané, tudíž nežabičkovatelné. :-)


  • 1

#270 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2014 - 22:17

To je fakt. Já dal několikrát NA log a vždycky mi přišel pořádně peprný log.

 

Asi na to měl owner nastavené smsky a tak ho to v noci probudilo  :D


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 15 listopad 2014 - 22:18

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#271 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2014 - 0:47

To je fakt. Já dal několikrát NA log a vždycky mi přišel pořádně peprný log.

Kdybych narazila na "přežabičkované" keše, tak tam klidně NA hodím i ve dvě ráno. ;) Jen asi moc nehrozí, že nějaké takové potkám, protože jak už jsem psala jinde, PWT jsem zkusila kousíček v německé podobě minulý týden, abych zažila na vlastní kůži, o co jde ( už si hned další kamarád dělal legrácky, že si postěžuje v depresivním vlákně, že se ze mě stal honibod :D ) a víckrát opravdu nemusím, to není nic pro mě.  Chápu, že v začátcích se člověk bojí dát i NM, také jsem ze začátku spíš ownerům psala přes profil velezdvořilé maily, v jak dezolátním stavu mají keš - šlo o případy, kdy byl logbook prolezlý plísní skrznaskrz. Dneska už to řeším jinak, jednak upozorním rovnou v logu další kačery a jednak rovnou NM.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama