Přejít na obsah


Fotka

Co je to žabičkování?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#221 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 9:59

Mně se hlavně líbí, jak svěřepě palcuješ dolů nesouhlasný názory. Ty máš silnou potřebu, viď? Tak já zase půjdu...  :ph34r:

 

No, sveřepě - dal jsem za poslední měsíc tak 5 kouksů .... a od toho tady ta funkce snad je, nebo ne?

Taky půjdu, už je to o ničem ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#222 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 11:20

Nevyšiluj, Háčko; od toho ty palce sou - teda taky vod toho :ph34r:  Mě se spíš nelíbí, jak se to dycky otočí do osobní roviny.

 

PS: Když nikdo nebude prezentovat opačný názor, nebude diskuze.


  • 9

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#223 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 12:15

Hele, byl jsi na vsech kesich sam, nebo obcas jdes s nekym dalsim? Pokud jsi nekdy sel na kes ve dvojici, je minimalne jeden z vas zrejme podvodnik. Protoze logicky kes mohl najit jen jeden, ten druhej uz ji jen videl v rukou toho prvniho. Nebo jste to delali tak, ze ten prvni ji zas schoval tak aby to druhej nevidel, a ten si ji nasel a zalogoval sam? Mozna nez neco napises, mohl by ses nad tim napred zamyslet jestli to neni uplna blbost.

 

Ale jsou i party, které hledají tak, že dokud keš nenajde i ten poslední, tak se čeká, dokud ji nenašel. Pravda, trochu to zdržuje.

 

Pokud vím, tak nikdo z nich nejen že neloví PT ale ani nekecají tady na fórech :-)


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#224 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 12:48

Víš málo...


  • -1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#225 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 12:53

Ale jsou i party, které hledají tak, že dokud keš nenajde i ten poslední, tak se čeká, dokud ji nenašel. Pravda, trochu to zdržuje.

 

Pokud vím, tak nikdo z nich nejen že neloví PT ale ani nekecají tady na fórech :-)

Ale jo, tohle taky obcas delam. Zejmena kdyz je to neco vypecenyho, takovy ty tradicky D4 a vejs. Kdyz je cas a nalada. Ale tohle jde jen u nekterejch kesi, spis takovejch co se hledaj ocima.


  • 2

#226 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 14:01

Zajímalo by mě, jestli někteří "slabší" žabičkáři by od tohoto chování upustili u keší, kde by byl logbook výrazně označen  jménem a číslem keše, protože by jim došlo, že další kačer jasně identifikuje, že logbook přenesli oni.

 

Mimochodem skoro by se zdálo, že slovo "žabičkování" vychází z anglického "leapfrogging", což je ale něco jiného (stručně, když kačer "skáče" ob několik keší a o ty vynechané se postarají kolegové z týmu). Pro chování, které v tomto vláknu řešíme, mají na oficiálním fóru termín "Cache swapping".


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#227 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 14:15

Zajímalo by mě, jestli někteří "slabší" žabičkáři by od tohoto chování upustili u keší, kde by byl logbook výrazně označen  jménem a číslem keše, protože by jim došlo, že další kačer jasně identifikuje, že logbook přenesli oni.

 

Mimochodem skoro by se zdálo, že slovo "žabičkování" vychází z anglického "leapfrogging", což je ale něco jiného (stručně, když kačer "skáče" ob několik keší a o ty vynechané se postarají kolegové z týmu). Pro chování, které v tomto vláknu řešíme, mají na oficiálním fóru termín "Cache swapping".

Zajímavé, ale ten význam tu tak tuším vysvětloval zrovna nějaký hlavoun z GS před rokem, na ME v Praze.

 

P.S: dokonce jeden ještě starší zdroj (2011) http://geokladno.cz/...vor-s-team-360/

 

TEAM 360: Ne, vůbec ne. V Americe se kvůli bezvýznamným bodům opouští i fair play – nejnovějším hitem je tzv. LEAP FROG FOR THE CACHES.

Mikisi: Co to znamená? Na žábu si snad nehrajou?

TEAM 360: Ale hrajou. Při power trailu abys ušetřila čas, tak vezmeš první keš, zaloguješ jí při cestě k druhé, vyměníš za druhou, v autě loguješ třetí atd. Připomíná to skoky žáby – proto LEAP FROG. To už nemá se sportem nic společného – je to jako doping – udělám něco nefér, jen abych uspokojil své ego a ostatním ukázal, že jsem aspoň naoko lepší než oni a aby mě plácali po zádech.


  • 3

#228 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 14:36

A tak to mne i zaujalo. V kontextu. I hledal jsem a "otecku" Team 360" blog našel. A hle, co se tam - 25.5.2014 - píše:

 

http://team360usa.blogspot.cz/

 
Sad sad sad
 

Really just sad what the game of geocaching has become. It started out as such a great idea. In the beginning, finding a cache actually meant some kind of accomplishment. Nowadays it's all lamp posts, guardrails, 'power trails' and Walmart dumpsters. Tell me, what does anyone get from driving around town, wasting gas and time, to sign a fake name to a scrap piece of paper? There's no meaning to that at all.

My first cache was a 10-mile drive to a desert park, a mile hike to the base of a mountain and then a climb up from there. When I finally found it (full-sized ammo can, by the way, not that newbies would know anything about them) it was an accomplishment, a physical challenge I had completed. These days, most cachers are out of breath by the time they walk over to the mile marker at the side of the road to search for a 'nano'.

What's even more disappointing is the recent celebration of a 'geocacher' who claims to have found 100K+ caches, even while it's painfully obvious he has 'double finds' on many of them, no doubt many of them wouldn't stand up to scrutiny as a real find. Celebrating this kind of fakery is the pinnacle of silliness and reflective of how many other cachers will outright lie about their finds, all for the sake of 'winning'. Tell me, what did you win? The 'Waste of A Life Award'? Congratulations, you've spent thousands of dollars in gas and YEARS of your life driving around and finding small plastic film canisters with a rolled-up piece of paper inside. How laughable!

The game of geocaching has been driven into the ground all for the sake of the Almighty Dollar in the form of 'Premium Memberships'. As a business I applaud them, they've made millions from it, but at the cost of completely changing the game from its original intent. They realized early on that most Americans are ocd/numbers-obsessed and came up with the mindset they would allow everyone to 'play it their own way' so more cachers would pay-to-play. Thus, the proliferation of micros and other 'geo-trash' that we are drowning in today. If they turned off the numbers tomorrow, ask yourself, how many would still be playing?

 


  • 14

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#229 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 15:14

 

A tak to mne i zaujalo. V kontextu. I hledal jsem a "otecku" Team 360" blog našel. A hle, co se tam - 25.5.2014 - píše:

 

http://team360usa.blogspot.cz/

 

 

Heh, dost dobrý počtení Citecko (je to čitelný i pro mě s translatorem) :) , evidentně nejen u nás roste počet kačerů, kterým se aktuální vývoj nelíbí.


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#230 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 16:32

Jo, moc pěkný a výstižný.

 

Naštěstí je pořád spousta pěkných krabiček na pěkných místech a stále je spousta ownerů, kteří takové krabičky zakládají. A že mě někdo během několika hodin předežene v počtu nálezů v množství, které já s veškerým úsilím najdu za rok? Radost z nalezení super kešky mi to nijak nekazí a mám pak pěknou sobotu. Venku je krásně, úžasně si odpočinu, parádně se projdu, vidím něco nového a je mi fajn.


  • 18

#231 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 0:23

Nevyšiluj, Háčko; od toho ty palce sou - teda taky vod toho :ph34r:  Mě se spíš nelíbí, jak se to dycky otočí do osobní roviny.
 
PS: Když nikdo nebude prezentovat opačný názor, nebude diskuze.

A představ si, že já si dokážu přečíst i nesouhlasný názor, zamyslet se nad ním a nemlátit bezhlavě nějaký palce stylem "drž už hubu". Což konkrétně u Kapsy nefunguje, on o svým jediným správným názoru nepochybuje a argumenty ho nezajímají. Aspoň víme, že diskuze je zbytečná. On je tu od mlácení slámy. Howgh.
  • -1
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#232 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 7:27

A představ si, že já si dokážu přečíst i nesouhlasný názor, zamyslet se nad ním a nemlátit bezhlavě nějaký palce stylem "drž už hubu". Což konkrétně u Kapsy nefunguje, on o svým jediným správným názoru nepochybuje a argumenty ho nezajímají. Aspoň víme, že diskuze je zbytečná. On je tu od mlácení slámy. Howgh.

 

Ty palce tu od toho jsou, pár (těch negativních) jsem jich rozdal a pár dostal, je to přirozené vyjádření toho, že s daným názorem nsouhlasím.

Pokud chceš jen palce nahoru, tak zkus Facebook ....  ;)

 

Jinak i já se rád nechám přesvědčit, ale zatím jsem slyšel pouze jediný smysluplný argument - že díky PWT je aspoň na normálních keškách větší klid.

Naopak argumentů proti tu už padlo docela dost a právě podle těch "palců" je evidentní, že rozhodně nejsem sám, kdo sdílí tento názor.


  • 7
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#233 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 7:29

H+:  to si nech do hospody. Téma je Žabičkování, tak se vraťme prosím k probírání tématu, ne autorů příspěvků.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#234 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 7:55

Zabickovani je podle mne prasarna, bez ohledu na to, jestli to pravidla umoznuji nebo ne.
  • 11

#235 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 15:28

Zajímalo by mě, kolik ownerů keší, které nejsou součástí PWT, tam najde cizí logbook.


  • 0

#236 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 17:06

Zajímavé je, že  prasárna která odporuje pravidlům má takový hezký a malebný název - žabičkování. Což by se mohlo zdát, že jde o něco hezkého. A ono je to "hnus velebnosti" .


  • 4

#237 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 18:32

Což tedy "ropuchování" ? :D


  • 1

#238 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 18:39

Fascinuje mě, jak zde frčí slovo prasárna.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 13 listopad 2014 - 18:53

  • 1

#239 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 19:08

Jo jo, taky mě napadlo, jak to zní malebně - a zrovna od bojovníků za lepší geocaching...  :D  ;)


  • 1

#240 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 6:59

Jedna maličkost by mě zajímala:

zajímalo by mě co se na konci cesty děje s logbookem, který žabičkářům zůstane v ruce? Ten si nechají? Nebo jedou do 1. krabky a do ní ho vrátí?


  • 1

Bobr_.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka