Přejít na obsah


Fotka

Co je to žabičkování?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
270 odpovědí na toto téma

#201 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 15:32

Gygant: trochu se bojím, že Základokecálisti směřují spíš směrem jednoduchého logování sejmutím/zadáním kódu. Stačí se podívat na prototyp u Labkeší. I mne ta představa děsí...


  • 1

#202 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 15:36

Prostě logbook a je logbook a chovám se k němu slušně. Ale chápu, že hodibod na něco takového čas nemá.

 

Opět jsi to krásně trefil - to je další negativní důsledek, že zlozvyky, jako je tebou popsané zacházení s logbooky i celými keškami se pak přenáší z PWT i na normální kešky. Na všechno se kašle, hlavně mít co nejsnáz a co nejrychleji bod, bez ohledu na cokoliv a kohokoliv ....


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#203 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 15:57

vidím to na celkem slušnou zásobárnu vtipných stripů na tohle téma :D škoda, že je stripr na druhé straně barikády :)

 

Vím, že tento příspěvek byl spíše z legrace, ale nepřijde vám to už trochu přehnané? "Na druhé straně barikády"?

Diskuzní fórum je od toho, abychom si zde mohli pokecat o našich často rozdílných názorech. Když má někdo odlišný názor, nemusí to být hned někdo, koho musím pomlouvat a útočit na něj, jak se zde (i jinde).

Jen mi čím dál více připadá, že je to buď my, nebo ti druzí. A pak tu dochází k různému osobnímu napadání, místo debaty o věcných argumentech.

 

Bohužel mi to tady čím dál více připadá jako bitevní pole, kde pokud máš jiný názor, jsi nepřítel a je nutné tvůj názor jakkoliv zesměšnit.


  • 7

#204 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 16:02

ad gygant - jsem taky stará škola, plně podepisuju! A to i přesto, že mi PWT nevaděj:)


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#205 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 16:08

ad Roman Jaroměř: ano, taky bych byl opatrnej na frontový výrazivo. Lidi nezměníme, kdo se chová ke keším jako k produktu, chová se tak pravděpodobně i k dalším věcem, potažmo lidem kolem sebe. Někoho baví traily kvůli bodům, někoho celodenní výletovky...já mám rád oboje - podle nálady. Nedělejme tady z toho kovbojku. Vtípky a legrace ano, ale nějaká polarizace ne...není toho už v životě dost i bez GC? Ať každý hraje, jak ho to baví (s tím, že dodržovat pravidla slušného chování by měla být samozřejmost). Howgh.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#206 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 16:18

Legitimní to je, ale kdyby owner toho powertrailu kontroloval logbooky, tak logy všech sedmi zase smaže. Taky legitimní.

Mno, když mu slušně a popravdě napíšeme, že z důvodu chybějících samolepek jsme se logovali ve složení ten, ten a ten (a ten a ten a ten a ten, ať mě někdo nechytá za slovo) jako "CZ7", do logu mu přihodím link na tracklogy z kola z obou dní a poděkuju za zajímavou, poměrně náročnou a celkem mrazivou (po ránu bylo těsně nad 5°C) projížďku, tak opravdu myslíš, že nám to bude chtít smazat? 300 logů? Krát 7 lidí?  :wacko:

 

Tak já si je zase legitimně zaloguju znova - jak už jsem řekl, v GSAKu práce na pět minut. Vlastně díky za upozornění, že bych si takhle připravený fieldnoty mohl zazálohovat. A pro jistotu znova zopakuju - celou trasu jsme projeli, všechny keše našli, nic jsme nepřesouvali (kdo by se s něčím na kole tahal).

 

Ale ono to asi nebude potřeba, protože málokdo v reálným životě postupuje jako mudrlant z fóra.  :rolleyes:

 

Když tohle fórum je jediné, jak alespoň trochu upustit páru naštvanosti. Druhá je říkat to kolegům v práci, kteří na mě budou koukat jako zjara. A třetí je nějakého podvodníka chytit za flígr a namlátit mu ciferník.

Běž na event nebo do hospody. Jestli nemáš kamarády a musíš se upouštět na fóru, tak je mi Tě sice lidsky líto, ale leccos to vysvětluje.  B)


  • 1
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#207 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 16:29

Vím, že tento příspěvek byl spíše z legrace...

 

Samozřejmě, že si doma nepřipravuju papírové patrony :D ...

 

Ale...na druhou stranu je celkem vtipné, že nový pwt je plný stripů na úsměvné a absurdní momenty ze života gc, ale přitom se v podstatě chytil do vlastní pasti, protože žabičkování a vůbec velkosběr bodů na powertrailech, je jedna velká groteska :D ...

 

tumblr_inline_mp3yms39jk1qz4rgp.gif


  • 9

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#208 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 16:58

Prostě logbook a je logbook a chovám se k němu slušně. Ale chápu, že hodibod na něco takového čas nemá.

 

Opět jsi to krásně trefil - to je další negativní důsledek, že zlozvyky, jako je tebou popsané zacházení s logbooky i celými keškami se pak přenáší z PWT i na normální kešky. Na všechno se kašle, hlavně mít co nejsnáz a co nejrychleji bod, bez ohledu na cokoliv a kohokoliv ....

 

 

Přesně na tenhle nešvar jsem dnes narazil u jedné tradičky. Ve filmovce dost papírků a v logbooku toto......

 

 

Přiložené miniatury

  • DSC_0214.jpg

  • 1

#209 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 17:55

Tady to frci  :lol:  Moderator odpovida na OT  :lol:


  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#210 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 18:10

Tady to frci  :lol:  Moderator odpovida na OT  :lol:

 

Přečti si celej příspěvek od gyganta. ;)  Ne jen ten výtah z celého příspěvku. Ono to nějakou souvislost má. Chce to sledovat celej thread a pak vyhodnotit co je OT a co ne.


  • 1

#211 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 18:14

Přečti si celej příspěvek od gyganta. ;)  Ne jen ten výtah z celého příspěvku. Ono to nějakou souvislost má. Chce to sledovat celej thread a pak vyhodnotit co je OT a co ne.

Aha, zase jsem vedle.No hlavne ze se tazatel dozvedel co je zabickovani  :)


  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#212 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 18:18

Aha, zase jsem vedle.No hlavne ze se tazatel dozvedel co je zabickovani  :)

 

Ano dozvěděl, hned v druhém příspěvku. A dále přirozeně probíhá diskuze. Nevidím na tom nic špatného.

 

http://www.geocachin...ování/?p=487022  ;)


  • 2

#213 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 19:49

Co je to žabičkování?

 

Koukám, zajímavé téma, už 11 stránek příspěvků.

 

 Přidám svůj názor ke kešce VT 1 - Vorechovi , která asi spustila rozdílné názory na "žabičkování".

Já bych způsob odlovu posunováním keší na PWT pravděpodobně nepoužil. Na druhou stranu když to ownerovi nevadí, reviewer není proti, tak se nebudu divit když někdo tímto způsobem bude lovit. 

S kontolou logů v logbooku owner velmi pravděpodobně nepočítá. Logujícím bych doporučil aby ke svému logu připsali i číslo kešky (např. VT 97), bude zajímavé sledovat jestli a kam se krabička posunuje.

 


  • 2

#214 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 21:37

Nikoho by to nebavilo? A proč teda hrajete hru která vás nebaví?

To je jako říct, že mě nebaví hokej, že chci jen dávat góly ....  :unsure:

Trochu jako do zdi - kdybychom měli společnou samolepku nebo razítko, tak budou ve všech logboocích razítka nebo samolepky. Takhle je v každým logbooku alias, zkratka, souhrnná značka. Pro nás bylo důležitější tu trasu v těch podmínkách absolvovat, přežít a ještě si to užít. A víš co? Povedlo se, pukni.
  • 2
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#215 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1648 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2014 - 21:38

Když chceš odlovit jen určitou keš z trailu a je tam jiný logbook, tak je to nepříjemný, ale kradení a ničení keší je horší.
  • 0

#216 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2014 - 6:28

Ty powertraily mají přeci jen něco do sebe. Alespoň v lesích nebudu potkávat určitou skupinu lidí.


  • 5

#217 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2014 - 7:43

... Na všechno se kašle, hlavně mít co nejsnáz a co nejrychleji bod, bez ohledu na cokoliv a kohokoliv ....

Taky se mě to nelíbí, ale to je asi všechno co s tím nadělám. Je to prostě trend celé společnosti. Buď to holt překousneš, nebo tuhle zábavu opustíš. Pokud se ale člověk přijme takovou základními pravdu že nemusí mít všechno nebo(a) hned, tak je relativně v klidu. Nakonenec všechno stejně skončí, že...


  • 1
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#218 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2014 - 7:52

Trochu jako do zdi - kdybychom měli společnou samolepku nebo razítko, tak budou ve všech logboocích razítka nebo samolepky. Takhle je v každým logbooku alias, zkratka, souhrnná značka. Pro nás bylo důležitější tu trasu v těch podmínkách absolvovat, přežít a ještě si to užít. A víš co? Povedlo se, pukni.

 

Ale mě nevadí, že jste si to užili, jsou holt i tací, kterým stačí málo. Mě vadí samotná existence tohoto geoodpadu, který obtěžuje ostatní hráče ....

 

Taky se mě to nelíbí, ale to je asi všechno co s tím nadělám. Je to prostě trend celé společnosti. Buď to holt překousneš, nebo tuhle zábavu opustíš. Pokud se ale člověk přijme takovou základními pravdu že nemusí mít všechno nebo(a) hned, tak je relativně v klidu. Nakonenec všechno stejně skončí, že...

 

Taky si nedělám iluze, ale aspoň mohu říct, co si o tom myslím.

Nakonec on i ten Smrk má pravdu, má to aspoň tu výhodu, že na normálních keškách je o to větší klid.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#219 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2014 - 8:26

Bohatě by stačil nový atribut, případně volitelné/uživatelské atributy nezávislé na majiteli, tím by bylo po problému... Trochu mi to připomíná jednu anketu z jiného fóra "Kolik stránek bude mít tento topic až se majetkově vyřeší 100% pozemků nutných pro D11 po Kukleny?" Tak kolik jich bude tady? :D


  • 0

Taddeo.png


#220 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2014 - 9:11

Ale mě nevadí, že jste si to užili, jsou holt i tací, kterým stačí málo. Mě vadí samotná existence tohoto geoodpadu, který obtěžuje ostatní hráče ....

Jasný, pro někoho je 150 kiláků na kole během dvou dnů na konci října málo, pro někoho akorát. Jeden o koze, druhej je Kapsa.

 

Mně se hlavně líbí, jak svěřepě palcuješ dolů nesouhlasný názory. Ty máš silnou potřebu, viď? Tak já zase půjdu...  :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od hplus: 12 November 2014 - 10:56

  • 1
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama