Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co může být to, co jsem našel?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#21 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2014 - 18:10

V tom prvním řádku vidím napsáno "LAPAČ", pokud mně neovlivnily zdejší komentáře :)


  • 0

#22 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2014 - 22:37

Jééé, takovýhle čarostřelcovský mysterky mne baví. Na druhém řádku tipuji Přírodovědecká fakulta...


  • 0

#23 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2014 - 22:43

Já myslím, že tam není slovo "LAPAČ".
  • 0

#24 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2014 - 17:09

A neděláš si z nás prču? Uvedená keška je už dva a půl roku v archivu a je hluboko v Bavorsku, takže jsi ji těžko mohl lovit na jaře. Co by tam dělala plastová pixle s českými texty. Pokud v ní nic nebylo, tak to nemůže být lapač hmyzu, navíc tomu nenasvědčuje tvar a uložení. Zemní pasti jsou zapuštěné v zemi a obvykle mají trychtýřovitý tvar, a většinou i krytí. Na lapání létajícího hmyzu je to zcela nevhodné a nepoužitelné. A měřiče srážek zase nejsou zakopané v zemi a jejich tvar je taky jiný. Takže čekám, že po zveřejnění textu na tom malém štítku se pěkně zasmějeme.

OK, škrtněte si GC2BXDN, pište GC2BDXN. Pokud jsem se ani tentokrát netrefil, tak je to na Srdově nedaleko Rané u Loun.

Na tom malém štítku bylo myslím napsané, že to patří nějaké vysoké škole.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#25 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2014 - 17:24

Teď jsem se podíval ještě na originál fotky v plném rozlišení a na tom malém štítku je nápis "LAPE Přírodovědecká fakulta Jihočeská univerzita", na druhé fotce v počítači je vidět i druhá strana s varovnými štítky na toxické a žíravé látky. Právě že zpočátku jsem to považoval za nějaký lapač hmyzu ale uvnitř nic vidět nebylo, ani ten hmyz. LAPE znamená Laboratoř archeobotaniky a paleoekologie, jediné co mne napadá, že by snad mohli dělat nějaký rozbor pylů ale zase takováhle věc se mi nezdá jako vhodná na zachycování pylu.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#26 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2014 - 17:45

Hele, maminka mě dycky učila, že líná huba, holý neštěstí :D. Jestli tě to fakt zajímá a víš, kdo to tam dal, tak proč jim tam nenapíšeš, nepošleš tu fotku a nezeptáš se, co to jako má bejt a na co to slouží?


  • 5

#27 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2014 - 20:30

Teď jsem se podíval ještě na originál fotky v plném rozlišení a na tom malém štítku je nápis "LAPE Přírodovědecká fakulta Jihočeská univerzita", na druhé fotce v počítači je vidět i druhá strana s varovnými štítky na toxické a žíravé látky. Právě že zpočátku jsem to považoval za nějaký lapač hmyzu ale uvnitř nic vidět nebylo, ani ten hmyz. LAPE znamená Laboratoř archeobotaniky a paleoekologie, jediné co mne napadá, že by snad mohli dělat nějaký rozbor pylů ale zase takováhle věc se mi nezdá jako vhodná na zachycování pylu.

 

Ha, měl jsem pravdu! Škoda, že za touhle mysterkou není schovaná žádná krabice od svačiny...  :rolleyes:

 

Edit: Jo a mimochodem - já tu mluvil o čarostřelcovský mysterce a Jacka o líný hubě a holým neštěstí. Obojí se hezky protíná přesně v tomto místě...  :P :P


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 10 prosinec 2014 - 20:36

  • 0

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2014 - 20:41

Hmm, ale co přesně bylo to, co jsem našel já, to tu nezaznělo...

I když ten vrt je celkem uvěřitelný...


  • 0

#29 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2014 - 23:36

Teď jsem se podíval ještě na originál fotky v plném rozlišení a na tom malém štítku je nápis "LAPE Přírodovědecká fakulta Jihočeská univerzita", na druhé fotce v počítači je vidět i druhá strana s varovnými štítky na toxické a žíravé látky. Právě že zpočátku jsem to považoval za nějaký lapač hmyzu ale uvnitř nic vidět nebylo, ani ten hmyz. LAPE znamená Laboratoř archeobotaniky a paleoekologie, jediné co mne napadá, že by snad mohli dělat nějaký rozbor pylů ale zase takováhle věc se mi nezdá jako vhodná na zachycování pylu.

Jestli tě to dál zajímá, zkus dát fotku a dotaz na geojih -  i na Jihočeské univerzitě jsou kačeři. ;) Myslím si, že by tuhle mysterku vyluštili.


  • 0

#30 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2014 - 12:53

Teď jsem se podíval .....

Hmm, tak to je opravdu zapeklitá mysterka. Teoreticky by daná nádoba mohla sloužit jako zemní past. Má ovšem nevhodný tvar i umístění. Na dno se vkládá buď návnada nebo konzervační roztok (viz http://www.entosphin...u-o-sberu-hmyzu ), který bývá toxický, ale kdyby byl žíravý, tak vše, co se do pasti chytí, "sežere", takže by to bylo k ničemu.

Ale souvislost s LAPE mi uniká, i když jsem prošel seznam jejich projektů na webu. Už se těším na odhalení.


  • 0

#31 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2014 - 21:53

Foto úvodního příspěvku tohoto vlákna - mi připomnělo vysouvací sprinklery od zavlažování na golfu... tak si asi Krakonoš udělal závlahu nooo... otočí kohoutkem (resp. holí), sprinkler tlakem vody vyskočí a pokropí mech a kapradí v okolí....  :D


  • 0

#32 obeji

obeji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 16:41

Zdravím,

výborné vlákno, tak spěchám se svou troškou do mlýna. Byl jsem na Horňáckých slavnostech a při hledání keše "Molvy" GC1N8E5 v lokalitě "Na Molvách" u Velké nad Veličkou v létě 2014 jsem hledal velmi dlouho, neboť nemám GPS a hint jsem nepochopil. Tak se stalo, že na lesní cestě jsem našel mně neznámý předmět. Byl traktory zatlačený do uschlého tvrdého bláta lesní cesty.

Předmět je z mosazi, což na první pohled není pod patinou po dlouhém působení bláta vidět. Je to vidět na těch dvou pruzích, které jsem ojel pilníkem, abych se přesvědčil, co je to za materiál. Ozubení je také mosazné. Jen ty dva pásky, dvě ploché pružinky jsou z jiného, pružného materiálu, asi ocel. Ptal jsem se všech strojařů, automechaniků, zámečníků, které znám, ale nic jsem se nedověděl. Jen jedna odpověď zněla - rohatka. Já však znám jen jednu rohatku - kruhovou se zuby ne obvodu a se západkou. Tu znám od dětství z kozy na utahování otýpek z klestí. Možná u ruční brzdy starých škodovek něco takového taky bylo.

Na tom mosazném ovále neznámého předmětu jsou také zajímavé dvě mělce zapuštěné prohlubně. Jedna kruhová, jedna oválná. Jejich dno je zrnité, drsné, jako by tam bylo něco připájeno.

Přiložené miniatury

  • Horňácké 2014 002.jpg
  • Horňácké 2014 003.jpg
  • Horňácké 2014 004.jpg

  • 0

#33 obeji

obeji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 16:56

Zdravím a ještě doplňuji:

ten mosazný předmět jsem vložil do své keše GC5DG7X Vodočet Bystřička při jejím založení. Přemýšlel jsem, zda by z toho nešlo udělat trekovací předmět, ale protože jsem se jimi nikdy nezabýval a v keších je nechával vždy ležet ( mám teprve 94 nálezů ), tak jsem ho tam vložil jen tak. Při údržbě jsem zjistil, že už odcestoval. Třeba ne do sběrných surovin. Na fotografii jsem si teď všiml, že pilník poznamenal i kousíček pásku a je tam vidět žlutá jako mosaz. Nevím však, jestli je mosaz pružná.

OBEJI


  • 0

#34 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 18:33

To obeji: Je to ozubený hřeben, který se posouvá ozubeným kolem - viz třeba http://www.cncshop.c...-hrebeny-kola_c

Čeho to ale mohlo být součástí netuším.


  • 0

#35 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2014 - 21:09

Je to určitě mimozemského původu. Na planetě Tatoonie na meziplanetárním korábu se to používá jako ruční brzda. Ostatně Sky by mohl vyprávět.


  • 5

#36 obeji

obeji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2014 - 18:41

Už to tak bude! A na Molvách je dokonalé místo pro přistání mezihvězdného korábu.

OBEJI


  • 0

#37 obeji

obeji

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2014 - 21:24

Zdravím,

opět jsem navštívil městečko Velká nad Veličkou a okolí. Odlovil jsem zde v okolí 4 keše,  jednu s terénem 4 nenašel, jen ten terén jsem si užil, ale žádné další pozůstatky meziplanetárního korábu jsem už nenašel.

OBEJI


  • 0

#38 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 21:16

já jsem dnes při odlovu série Buď Fit našel toto, přijde mi to jako práce Bobra ale... Na Berounce přece Bobři nejsou, a navíc to byl jediný takhle ohlodaný strom...tak nevím...co myslíte vy?

 

 

Přiložené miniatury

  • IMG_20150120_141449.jpg

  • 0

#39 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 21:27

Podle mne tam trénoval dřevorubec - začátečník......


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#40 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 21:49

Podle mne tam trénoval dřevorubec - začátečník......

 

Nebo ze by se tam byl podivat Pavel Horvath?  :D

 

Spis to bude ten bobor...  :ph34r:


  • 1

GPS: Garmin Oregon 450, Nexus 7 2013 3G, HTC Desire X

Blog: manuály pro a:Drake





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama