Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co může být to, co jsem našel?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 21:55

Bobr je dneska všude...


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 22:16

já jsem dnes při odlovu série Buď Fit našel toto, přijde mi to jako práce Bobra ale... Na Berounce přece Bobři nejsou, a navíc to byl jediný takhle ohlodaný strom...tak nevím...co myslíte vy?

Na Berounce přece bobři jsou, už minimálně 3 roky

http://kostelik.cz/2...ri-na-berounce/


  • 1

#43 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2015 - 22:28

Na Berounce přece bobři jsou, už minimálně 3 roky

http://kostelik.cz/2...ri-na-berounce/

Tak to jsem netušil teda, jezdil jsem tam na ryby ale Bobra jsem nikdy žádnýho neviděl. Jo viděl jsem na Berounce Vydry i Nutrie ale na bobra jsem fakt štestí neměl...


  • 0

#44 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 0:26

Nutrie jsem viděl ve Všenorech, ale bobří hlodáky nechávají, tuším, jiný vzorek ve dřevě. Tohle vidím na sekerku…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#45 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 0:45

taky si myslím že to bude od sekerky..možná chtěl někdo nasimulovat výskyt Bobra v Lipencích :lol:


  • 0

#46 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2015 - 20:48

já jsem dnes při odlovu série Buď Fit našel toto, přijde mi to jako práce Bobra ale... Na Berounce přece Bobři nejsou, a navíc to byl jediný takhle ohlodaný strom...tak nevím...co myslíte vy?

Není moc dobře vidět "kresba" po zubech, ale vypadá to jako postarší bobří okus. Ostatně zrovna u Černošic na Berounce bobr je. Pošleš mi prosím přibližné souřadky místa kde je to foceno? Díky.


Tento příspěvek byl upraven od Raraku: 21 leden 2015 - 20:58

  • 0

#47 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 8:47

Není moc dobře vidět "kresba" po zubech, ale vypadá to jako postarší bobří okus. Ostatně zrovna u Černošic na Berounce bobr je. Pošleš mi prosím přibližné souřadky místa kde je to foceno? Díky.

Přesné souřadnice nevím, nenapadlo mě si je poznamenat. Ale bylo to v okolí: N 49°58.125, E 14°20.775   Někde na téhle straně Berounky..šel jsem sérii Buď Fit a někde v těhle místech jsem na to narazil.  


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 22 leden 2015 - 9:31

  • 0

#48 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 21:44

Přesné souřadnice nevím, nenapadlo mě si je poznamenat. Ale bylo to v okolí: N 49°58.125, E 14°20.775   Někde na téhle straně Berounky..šel jsem sérii Buď Fit a někde v těhle místech jsem na to narazil.  

Jo, to je přesně tam kde se bobři pohybují. :-)


  • 0

#49 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2015 - 22:43

Jo, to je přesně tam kde se bobři pohybují. :-)


Bobři jsem fakt neviděl, ale je to možné. Koromoránů je tam ale jak nas.... dokonce u jedné ze série bylo tolik jejich..ehm..exkrementů že bych dal do atributů special tool required (deštník) :-) Jinak by to tam teda zasloužilo pořádnej PWT Cito eventů....
  • 0

#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2015 - 9:28

Mne by zase zajímalo, co jsem to na jaře objevil při hledání GC2BXDN:

31cca98d-ed20-4904-8308-d08dcef721f5.jpg

Vyřešeno, věděl jsem koho se zeptat, ale zeptal jsem se až teď. Je to pylová past, na sběr pylů, pro porovnání současných pylů s těmi, co se najdou při archelologických vykopávkách. Snad prý jste s tím nějak nemanipulovali.


  • 4

#51 sumenka

sumenka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 15:07

Dobry den,

dostal se k nam odkaz na tuto diskuzi a radi bychom vam zodpovedeli, o co se jedna. Posledni komentar je naprosto spravny. Jedna se o pylovou past umistenou v ramci monitorovani soucasneho pyloveho spadu provadenou Laboratori archeobotaniky a paleoekologie (LAPE - Prirodovedecka fakulta Jihoceske univerzity; http://lape.prf.jcu.cz/) - coz je uvedeno na stitku, ktery je ve stinu. Jedna se o dlouhodoby projekt, jehoz vystupy slouzi k reseni vedeckych otazek. Prosime velmi moc o zvysenou opatrnost, jak jste si jiz sami vsimli, pasti jsou naplnene chemikalii, ktera slouzi ke konzervaci napadanych pylovych zrn. Prosime take velmi moc, abyste nemanipulovali s pasti, je dulezite, aby vse zustalo ve stejne pozici po celou dobu mereni. Moc dekuji za pochopeni. Pro pripadny kontakt, nebo blizsi informace, obratte se na zodpovednou osobu za projekt: petra.houfkova@gmail.com. Pokud se setkate s pasti jakkoli ponecenou, budeme velmi vdecni za poskytnuti takove informace na uvedeny e-mail.

Dekuji moc, zdravi Petra Houfkova a Alex Bernardova


Tento příspěvek byl upraven od sumenka: 16 únor 2015 - 15:09

  • 7

#52 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 19:01

Dobry den,

dostal se k nam odkaz na tuto diskuzi a radi bychom vam zodpovedeli, o co se jedna. Posledni komentar je naprosto spravny. Jedna se o pylovou past umistenou v ramci monitorovani soucasneho pyloveho spadu provadenou Laboratori archeobotaniky a paleoekologie (LAPE - Prirodovedecka fakulta Jihoceske univerzity; http://lape.prf.jcu.cz/) - coz je uvedeno na stitku, ktery je ve stinu. Jedna se o dlouhodoby projekt, jehoz vystupy slouzi k reseni vedeckych otazek. Prosime velmi moc o zvysenou opatrnost, jak jste si jiz sami vsimli, pasti jsou naplnene chemikalii, ktera slouzi ke konzervaci napadanych pylovych zrn. Prosime take velmi moc, abyste nemanipulovali s pasti, je dulezite, aby vse zustalo ve stejne pozici po celou dobu mereni. Moc dekuji za pochopeni. Pro pripadny kontakt, nebo blizsi informace, obratte se na zodpovednou osobu za projekt: petra.houfkova@gmail.com. Pokud se setkate s pasti jakkoli ponecenou, budeme velmi vdecni za poskytnuti takove informace na uvedeny e-mail.

Dekuji moc, zdravi Petra Houfkova a Alex Bernardova

Tak když je tam napsáno, že probíhá měření, tak se v tom přeci nebudu vrtat... Doufám, že stejnou zásadu měli i další návštěvníci Srdova.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#53 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 20:43

Ahoj lidi. Dnes jsem se motal po keších okolo jihomoravských Ždánic a narazil jsem na tohle: viz. obrázky. Nad silnicí prodlužovačky a po lesích a polích něco jako sondy. Není to jen na jednom místě, ale co jsem viděl, tak v okruhu cca 5km ..možná i víc. Neví někdo co to je?Obraz0841.jpg Obraz0842.jpg


  • 0

#54 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 21:06

První co mě napadlo bylo že bezdomovcům nevzali barevný kov, tak to pohodili v lese. 

Další možnost že šel někdo do lesa na dřevo s elektrickou pilou a natáhl si prodlužovák se mi nezdá pravděpodobná. 

        :-)    :-)


  • 1

#55 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 21:19

Napadlo mě to samé, když jsem na to poprvé narazil, ale je to regulerně zapojené...rozbočovače, atd. .... :). Oranžová šňůra je přívodní a táhne se do vzdálenosti několika desítek (možná i stovek) metrů a občas se větví na ty černé úseky se sondama. Takže klasických 240 silných střídavých to nebude.


Tento příspěvek byl upraven od VHteam: 14 březen 2015 - 21:20

  • 0

#56 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 21:39

Já to viděl v Osvětimanech, Ježově a Vracově. Asi jsou tím napichané celé jižní Chřiby. Kolem se motala polská auta. Těch jsem se neptal, ale slyšel jsem něco o nové metodě hledání ropy.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#57 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 21:42

Polská auta?....  ceduli s nápisem "Zákaz vjezdu" v polštině jsem tam taky viděl. ...  až jsem se lekl, že jsem zabloudil moc daleko....:).


Tento příspěvek byl upraven od VHteam: 14 březen 2015 - 21:46

  • 0

#58 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 23:19

Hmm, jakože Poláci u nás hledaj ropu? Tak šup sem s těma Amíkama na NATO cvičení :)


  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#59 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 23:27

Mohlo by to být měření vodivosti hornin, tj. geofyzikální průzkum. Kdysi jsem to dělal, elektrody byly až kilometry od sebe. Akorát to vybavení bylo tenkrát jiný, tahali jsme zelené vojenské kablíky "PK", natočené na bubnech, které jsme měli na postrojích na zádech...


  • 0

#60 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 7:59

Není to toto?

http://www.muzdanice...TAK 3D CZ_P.pdf


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama