Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#261 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 23:51

Já taky neznám víc geocachingů než ten jeden. A nevím o místě, které by bylo zajímavé 800 krát v délce 129 kilometrů každých 161 metrů.

 

A nedojde ti, ze to treba nekoho bavi? Proste je tu velka skupina kaceru, ktera to vyhledava. Chteji trhat rekordy, bavi je sedet v aute a davat stovky kesek za den apod. Ja rozhodne nebudu nikoho odsuzovat podle toho, jake kese ho bavi lovit. Muj salek caje to taky neni, ale to treba neni ani loveni T5 a rozhodne nebudu T5kare odsuzovat a vsechny davat dohromady s temi, co podvodne loguji T5ky.

Nastesti revieweri maji svuj rozum a na takove tlachani na forech a v lozich neberou zretel. Par jedincu se sice vztekne, ze na kesku nemaji, nasazeji plno NA logu, ale za chvili je klid. Ostatne podobne to bylo i nejdelsim ceskym PT, nekterymi challenge kesemi apod.


  • 5

#262 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 1:03

Kdyby byly keše zjevně umístěné tak by to šlo dát na kole a logovat razítkem.

Já osobně ušel 105km s převýšením cca 3km za necelých 19 hodin.

S logováním? Ale jinak je to moc dobrý čas, já na to potřeboval 25 h - ovšem s hospůdkami a přechodem Českého Středohoří… A v předkačerských dobách.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 28 březen 2015 - 1:04

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#263 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 7:03


Bez logování. Byl to pochod pořádaný Petrem Malým v roce 2009.

šlo se přes středohoří a Krušné hory.


  • 0

#264 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 7:22

Přesně tak. Co je za problém najít krabičku, otevřít, vyndat logbook, zapsat se, vložit logbook, zavřít a umístít krabičku, popoběhnout 161 metrů za 108 sekund. A to všechno osmset krát. Na délku je to pouhých 129 km.

 

Řekl bych, že 99 % populace (včetně mě) bude mít problém jenom ujít 129 km v kuse, natož logovat a popobíhat (z toho třetinu v noci). Ale klidně obětuji 24 hodin, vezmu kolo a budu koukat, jak to pro tebe není problém.


  • 5

#265 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 8:06

Osobně by mě nevadilo kdyby někdo založil pro tuto challenge pwt kdyby šel lesem po lesních pěšinách popř. uzavřených cestách tak aby se to dalo dát jen pěšky a na kole.

 

A co se týče lovení tak bych dal nad keše reflexní body pro noční odlov a tečku barvou pro denní odlov. Tak by se to dalo odlovit v pohodě bez gps.

 

 


  • 0

#266 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 8:16

Takový pwt v lese by mě docela zajímal. Otázka je jak by to nechalo v klidu myslivce a musel by opravdu vést místy, kam se auto nevejde, ani terénní. U silnic je to opravdu k ničemu a z těch co to odlovili to podle mě bavilo tak jednoho z tisíce, který byl ještě pod vlivem halucinogenu.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 28 březen 2015 - 8:16

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#267 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 8:29

Osobně by mě nevadilo kdyby někdo založil pro tuto challenge pwt kdyby šel lesem po lesních pěšinách popř. uzavřených cestách tak aby se to dalo dát jen pěšky a na kole.

 

A co se týče lovení tak bych dal nad keše reflexní body pro noční odlov a tečku barvou pro denní odlov. Tak by se to dalo odlovit v pohodě bez gps.

Ano, to by šlo, ale byl by tohle ješte geocaching? To by pak třeba orientační běh mohl být považován též za formu geocachingu, za jakousi odrůdu letterboxu. Ono něco podobného je, když ke každé kešce série je fotka jejího umístění. To jsem pak šel s několika listy papíru s fotkami pařezů, kamenů a stromů - viz třeba bývalé série "Smajlik" nebo "za sipkou"


  • 0

#268 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 8:30

Ale pro jednou už... není podstatný, jestli to koho bavilo, natož by bavilo... neumím si představit, že by se s tím někdo trápil znuděn. Naopak, bejvá to dost vychechtaná jízda. Že to nejni zábavný atp. je blbey argument.

 

Jestli je na PWT co negativního, pak to, že jde o extrémně sobeckou záležitost, bezohlednou k místu, k lidem, ke hře samotné. Takové Po nás potopa, velmi oblíbené Mám právo (což není nic jiného než Já chci v saku) a taky tak dobře známé No a co.


  • 15

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#269 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 8:32

Ano, to by šlo, ale byl by tohle ješte geocaching? To by pak třeba orientační běh mohl být považován též za formu geocachingu, za jakousi odrůdu letterboxu. Ono něco podobného je, když ke každé kešce série je fotka jejího umístění. To jsem pak šel s několika listy papíru s fotkami pařezů, kamenů a stromů - viz třeba bývalé série "Smajlik" nebo "za sipkou"

 

Safra, to je dobrej nápad... a JEN ty fotky, žádný souřadnice... jen trasa a rozptyl...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#270 tulakmikess

tulakmikess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 8:32

Vláčku tak já se přidám alespoň budu mít svědka že jsem to dal poctivě :)

 

Ale ted vážně je pravda že pro většinu lidí je to nesplnitelný ale dá se na to natrénovat.

 

Když vezmu že na jedno zalogování potřebuju pul minuty tak ním stávím necelých 7h.

A 17h mi zbyde na běh o rychlosti necelých 8km/h

 

Přikládám odkaz na Pražskou stovku která měla onu délku navíc se běželo v dešti občas příšerným terénem.

 

dalkovepochody.cz/ps.htm

 

 

 


  • 0

#271 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 10:42

Koukám jak je vysoká sportovní úroveň fóra. Před nějakým časem jsem jsem dělal wigo s názvem "Buď Fit". Protože nemám rád takové ty monotématické keše pro omezenou skupinu, tak jsem zvolil na jednom úseku 400m běh 10km/hod. Říkal jsem si, to je pohoda, to dá každý. Při jednom z prvních testování jsem na tom úseku dal asi čtyři nebo pět pokusů a s lehkým "infarktem sebevědomí", jsem snížil rychlot na 6!!! km/hod. I tak je to docela problém. Pro mě jsou jsou to naprosto nedosažitelné limity, ale je mi to docela jedno. Jestli někdo má pocit že prostě musí, tak musí a proč ho nějak kritizovat. Když mám nějakou takovou absurdní keš v blízkosti, kde mi vadí, mám IGNORE list. Spíše mám problém s tím, že když už někdo publikuje nějakou výzvu, měl by sám mít splněno. A to naprosto jednoznačně. A takové ty kecíky, že je to výzva i pro něho, bla bla bla, tak ty ať si nechá třeba do parlamentu. Faktem však je, že zrovna u výše zmiňované keše owner splněno má.


  • 0

#272 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 11:21

Řekl bych, že 99 % populace (včetně mě) bude mít problém jenom ujít 129 km v kuse, natož logovat a popobíhat (z toho třetinu v noci). Ale klidně obětuji 24 hodin, vezmu kolo a budu koukat, jak to pro tebe není problém.

Občas si prostě musím ověřit platnost pravidla "Ironie bude vždy nepochopena" ;-)
  • 4

#273 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 13:20

Já taky neznám víc geocachingů než ten jeden. A nevím o místě, které by bylo zajímavé 800 krát v délce 129 kilometrů každých 161 metrů.

A proc by melo byt zajimave? Docela uz me nebavej lidi co se furt ohanej nejakejma zajimavejma mistama. Geocaching nema se zajimavejma mistama nic spolecnyho. Geocaching je o tom najit schovanou pixlu. Kdekoliv kam owner uzna za vhodne ji schovat. Kdyz to je na zajimavem miste tak to sice potesi, ale to je tak asi vsechno. Zrovna tak jako potesi lepe provedena krabicka, ale podstata neni o provedeni krabicky ani o zajimavem miste a pixla od fazoli pohozena v lese jak znamo poslouzi taky dobre. Existuje dost silna skupina kaceru co si pletou geocaching s turistickym pruvodcem. At si klidne chodej po pamatkach a prirodnich ukazech, ale proboha at mi nevnucujou ze kdyz neni pixla na na miste ktere se jim libi, ze je neco spatne. Pokud ches hledat pixly, hraj geocaching. Pokud chces chodit po prirode, pamatkach a ja nevim cem, prihlas se do Klubu ceskych turistu a budes asi spokojenejsi.

 

Cimz neobhajuju pwt, ale ta argumentace zajimavejma mistama je fakt uplne mimo.


  • 2

#274 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 13:46

Jo, tak nějak. Už sem někde psal, že neexistuje pravidlo, aby owner udělal keš takovou, jaká se nemlich mě líbí...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#275 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 13:51

No ale možná vznikne cosi kontra. Chalenge, kde bude teba splnit úkol vytvořit si mezi dvěma po sobě následujícími FI logy mezeru dlouhou jeden rok. Muhehe!

 

Tuhle bych splňoval se svými 475 dny bez nálezu (od 13. listopadu 2010 do 02. března 2012). B) :D 

 

 

 

Mimochodem, existuje nějaká challenge s podmínkou mít nalezeno více keší o velikosti small než micro? Taková challenge by se některým asi hodně nelíbila (znáte nějaké PWT, které netvoří jen microvky?). :P :D


  • 4

#276 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 14:01

Tuhle bych splňoval se svými 475 dny bez nálezu (od 13. listopadu 2010 do 02. března 2012). B) :D

 

 

 

Mimochodem, existuje nějaká challenge s podmínkou mít nalezeno více keší o velikosti small než micro? Taková challenge by se některým asi hodně nelíbila (znáte nějaké PWT, které netvoří jen microvky?). :P :D

Tak ta prvni by neprosla urcite, protoze ti hodne natvrdo brani v loveni, je primo proti pravidlum challengi. Ta druha by pravdepodobne neprosla z tehoz duvodu, i kdyz te je skoda, ta by se mi taky libila. Ja si takhle definuju honiboda, ze ma vic mikro nez small. Funguje to fakt dobre. Momentalne nesplnuju, a to diky JTJPT, kterej mi to zhatil a da mi jeste dost prace se z toho zas vybabrat zpatky, jsem jeste asi 150 kusu v minusu. Ale tak do roka bych to snad mel zvladnout, pracuju na tom. Klidne ji zkus publikovat jestli to projde, tohle bych videl rad.


  • 4

#277 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 14:10

Tak ta prvni by neprosla urcite, protoze ti hodne natvrdo brani v loveni, je primo proti pravidlum challengi. Ta druha by pravdepodobne neprosla z tehoz duvodu, i kdyz te je skoda, ta by se mi taky libila. Ja si takhle definuju honiboda, ze ma vic mikro nez small. Funguje to fakt dobre. Momentalne nesplnuju, a to diky JTJPT, kterej mi to zhatil a da mi jeste dost prace se z toho zas vybabrat zpatky, jsem jeste asi 150 kusu v minusu. Ale tak do roka bych to snad mel zvladnout, pracuju na tom. Klidne ji zkus publikovat jestli to projde, tohle bych videl rad.

 

Vím, že ta první by neprošla, byla to jen sranda.

Já si na challenge nepotrpím, zrovna tahle "odlov víc small než micro" by mě asi bavila. Aktuálně splňuji s tím, že mám o 14 small víc než micro (loni mi to hodně rozhodilo letadlo u Mostu). Jinak s tebou souhlasím v té osobní definici honiboda (jednou jsem tu narazil na celkem zajímavou dikuzi, které se právě tomuhle věnovala).

Do publikace bych se zase tak nehrnul, ale to neznamená, že se k ní třeba jednou nedostanu. :)


  • 0

#278 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 14:26

Challenge na velikost keše by byla určitě zajímavá (a dost mne překvapilo, že není v té sérii u Rokycan). Snad se mi do konce roku podaří dostat mikrošky až na třetí místo...


  • 0

#279 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 19:28

Ta rakouska je vazne volovina. Zlata everyday regular... Challenge na velikost by byla fajn. Tu bych splnoval myslim ze docela v poho. Pravidlama by ale neprosla Nebo by se mi libila challenge mit podpolovicni mensinu tradicek, protoze bychbyl jedenz mala splnujicich. Ta by ale taky neprosla. A nebyl bych schopnej oduvodnitjeji vznik.
  • 0

#280 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 20:10

Challenge by především měla být výzvou. Nikoli aby ses kouknul jestli zrovna na to nepasuješ a odlovil to. Mělo by to obsahovat nějakou cílenou snahu.


  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama