Přejít na obsah


Fotka

Unite for Diabetes Travel Bugs


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 22:46

Možná mi ho dají mechanismem adopce přímo na gc.com účet se startovním bodem někde v Americe, ale to by možná chtěli do formuláře spíše e-mail, než poštovní adresu a telefon ;-)

Kdyz maji login a heslo tak by to nemuseli delat pres adopci... A pak si predstavte tu cache do ktere daji tech 20000 travelbugu ;-) Nez se rozeberou do sveta tak to bude trvat nekolik ( mozna desitek) let :-)
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 17:02

Podepsal jsem petici a vyplnil přihlašovací údaje a odeslal, tak jsem zvědav co se bude dít.
Ten zipcode- doufám že to byla kolonka pro PSČ :-)


Jo, byla ;-)
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 23:30

Kdyz maji login a heslo tak by to nemuseli delat pres adopci... A pak si predstavte tu cache do ktere daji tech 20000 travelbugu ;-) Nez se rozeberou do sveta tak to bude trvat nekolik ( mozna desitek) let :-)

Uz se uklidnete, na dotycnych strankach to pisou docela jasne. [As an original recipient or finder of a Unite for Diabetes Travel Bug, it’s your responsibility to place the Bug in a geocache or help it move from cache to cache on its way to its destination.] Kazdy brouk ma urcene nejake mesto, kam by se mel casem dohrabat a tam se pak placat a delat osvetu. Nejdriv je ale poslan do rukou tomu, kdo si o nej napsal, takze klidne do Hornich Kotehulek u Marianskych Varu. Na milem konkretnim cacherovi pak je, aby buga nacpal nekam do cache a nechal ho pekne odcestovat. / Jestli budou nejak zohlednovat, kam ktereho brouka (s jakym cilem) poslou, to uz jsem tam nevycetl. Zrejme ani behem te akce nebude mozne (vitane), aby si 'majitele' brouku vymysleli nejake vlastni cile a ukoly... Ono to totiz vubec vypada tak, ze o zadnem 'majitelstvi' neni rec - ze ty brouky ani nebude mozne aktivovat a priradit ke svemu uctu; ze se clovek nestane ownerem, ale fakt jen 'original recipientem' prvnim prijemcem, tim, kdo brouka vyfasuje postou a posle do sveta.

Co by ale treba zajimalo me, a nevidel jsem tam o tom zminku - jestli budou tihle brouci trackovatelni spolu se vsemi ostatnimi, nebo zvlast na unite.gc.com. (To se zatim zda byt dost pravdepodobne, ale moc se mi to nelibi). :] Nasel nekdo nekde tuhle informaci?
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 23:49

Kdyz maji login a heslo tak by to nemuseli delat pres adopci... A pak si predstavte tu cache do ktere daji tech 20000 travelbugu ;-) Nez se rozeberou do sveta tak to bude trvat nekolik ( mozna desitek) let :-)

Na dotycnych strankach je to napsano celkem jasne: napises si o buga, ten ti prijde postou a ty ho placnes do nejake cache (do dvou tydnu od prijeti, tak zni zavazek). / Neni tam ale napsano spousta jinych veci, ktere nejsou jasne... docela by me zajimalo podivat se na listing nejakeho jiz aktivovaneho diabuga, tam by slo vykoukat leccos. kdybyste na nejaky narazili, dejte vedet :]
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 13:22

Kdyz maji login a heslo tak by to nemuseli delat pres adopci... A pak si predstavte tu cache do ktere daji tech 20000 travelbugu ;-) Nez se rozeberou do sveta tak to bude trvat nekolik ( mozna desitek) let :-)


Ja se omlouvam, ale ja jsem tu myslenku celou nejak nepochopil. Muze tu nekdo, o co vlastne jde, napsat nejak v cestine ?

Na mne to pusobi tak, ze proste nejaka "nekomercni americka organizace hajici zajmy diabetiku" (zne)uzila geocaching k tomu (mozna za poplatek groundspeaku), ke ziskani podpisu na jejich petici. Sekundarne nam pak rozesle specificke privesky TB, nesouci na svem tele jejich jmeno a odkaz na jejich cinnost, s predem definouvanou misi.

Ac upoutavka na strankach GC svadi k myslence, pod pozlátkem toho, ze se stanete vlastnikem privesku TB (bohuzel asi nelze privesek adoptovat, coz by melo smysl, abych jej mohl povazovat za svuj, a videl ve svych statistikach), opak je pravdepodobne pravdou, a byli jsme pouze vyuziti k distribuci jejich myslenky dal (jasne, protoze na jednom miste by o tyto TB jaksi velmi brzy nebyl zajem).

Svym pocinanim ve svem vysledku znehodnoti hru vsem ostatnim, protoze se do obehu dostane velke mnozstvi cestovatelskych veci, ktere vlastne nikdo za vlastni mit nebude.

Jestli byla myslenkou moznost pridelat si na privesek svoji vec, a tu pak sledovat, tak to pak ok, ovsem vlastni poslani teto veci stejne nepujde zmenit, tedy vec bude cestovat za diabetikam tam ci onde.. dle jejich urceni.

Vzhledem k tomu, ze diabetici nejsou zdaleka jedinou handicapovanou skupinou lidi na tomto svete, prijde mi to proste uhozene, jakesi zatahovani do geocachingu neceho, co sem vubec nepatri.

Pochopitelne pokud by slo TB adoptovat, pak to cele muj negativni pohled na vec zmekci, a ve sve podstatate je hezke, kdyz nekdo nekomu da zdarma travelbug...

To, ze chteji login a heslo k nasemu uctu u GC, to je uz totalni absurdita.. k tomu se neda nic rict.

Pokud muze nekdo celou akci uvest na pravou miru, necht tak prosim ucini a mohu si poopravit sve myslenky, diky :-)




  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 10:52

Tak co? Už vám někomu přišel balíček ze států?


Takže mi dnes došel TB for diabetes. Budete to mít ve schránkách jako obyčejný dopis.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 11:08

Tak co? Už vám někomu přišel balíček ze států?

Přišel... bohužel ho mám v kufru, který se mi při letu z US ztratil :-(
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 13:18

Tak co? Už vám někomu přišel balíček ze států?


jojo...dneska sem ho nasel ve schrance...ma se dostat do Botswany....
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 17:23

Dorazil taky dneska. Cil: Khasavyurt, Xasun-Yurt, Xasunyurt: Russia. Nejblizsi kes 191km. Kdybyste sel nekdo kolem...
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 0:48

docela by me zajimalo podivat se na listing nejakeho jiz aktivovaneho diabuga, tam by slo vykoukat leccos. kdybyste na nejaky narazili, dejte vedet :]

např. tenhle by měl být asi můj....

http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=835409

pokud vás zajímá jak jsme na tom....dejte vyhledat TB podle klíčového slova:
Czech Republic" Unite for Diabetes
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 13:10

Takže mi dnes došel TB for diabetes. Budete to mít ve schránkách jako obyčejný dopis.

Dtto potvrzuji, dnes přišel...
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 15:10

Přišel... bohužel ho mám v kufru, který se mi při letu z US ztratil :-(

Tak můj se má dostat do Indie, městečka Kishangarh Ranwal... Jak jsem koukal, nejbližší cache je od něj vzdálená 50km :-)

Nejedete někdo do Indie a nechcete v tom městečku nějakou kešku založit? :-)


  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 14:34

Ja se omlouvam, ale ja jsem tu myslenku celou nejak nepochopil. Muze tu nekdo, o co vlastne jde, napsat nejak v cestine ?

Na mne to pusobi tak, ze proste nejaka "nekomercni americka organizace hajici zajmy diabetiku" (zne)uzila geocaching k tomu (mozna za poplatek groundspeaku), ke ziskani podpisu na jejich petici. Sekundarne nam pak rozesle specificke privesky TB, nesouci na svem tele jejich jmeno a odkaz na jejich cinnost, s predem definouvanou misi.

Ac upoutavka na strankach GC svadi k myslence, pod pozlátkem toho, ze se stanete vlastnikem privesku TB (bohuzel asi nelze privesek adoptovat, coz by melo smysl, abych jej mohl povazovat za svuj, a videl ve svych statistikach), opak je pravdepodobne pravdou, a byli jsme pouze vyuziti k distribuci jejich myslenky dal (jasne, protoze na jednom miste by o tyto TB jaksi velmi brzy nebyl zajem).

Svym pocinanim ve svem vysledku znehodnoti hru vsem ostatnim, protoze se do obehu dostane velke mnozstvi cestovatelskych veci, ktere vlastne nikdo za vlastni mit nebude.

Jestli byla myslenkou moznost pridelat si na privesek svoji vec, a tu pak sledovat, tak to pak ok, ovsem vlastni poslani teto veci stejne nepujde zmenit, tedy vec bude cestovat za diabetikam tam ci onde.. dle jejich urceni.

Vzhledem k tomu, ze diabetici nejsou zdaleka jedinou handicapovanou skupinou lidi na tomto svete, prijde mi to proste uhozene, jakesi zatahovani do geocachingu neceho, co sem vubec nepatri.

Pochopitelne pokud by slo TB adoptovat, pak to cele muj negativni pohled na vec zmekci, a ve sve podstatate je hezke, kdyz nekdo nekomu da zdarma travelbug...

To, ze chteji login a heslo k nasemu uctu u GC, to je uz totalni absurdita.. k tomu se neda nic rict.

Pokud muze nekdo celou akci uvest na pravou miru, necht tak prosim ucini a mohu si poopravit sve myslenky, diky :-)

no, je to tak ako pises, ale z mojho uhlu pohladu nejde o zneuzitie, ale vyuzitie geocachingu. Nevidim rozdiel medzi tymto TB a napr. jeep TB, az na to, ze jeep vlastne propaguje komercny vyrobok, kdezto tento TB problematiku diabetes. BTW Jeep TB sa tiez distribuuje tymto sposobom, akurat len v USA.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 14:39

Bojím se, že jsem to pochopil úplně stejně :(...

Jinak moje _modré kolečko_ se má dostat jen do Prištiny, Srbsko a Černá hora.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 17:44

Vidim, ze to Groundspeak rozesilal dost hromadne, i me dorazil do Prahy dnes TB1BEX3, cil: Niles, USA (cast Chicaga), kde je cachi az az.
Jinak je jasne ze to zjevne rozesilali zcela nahodne, dodrzenim alespon kontinentu se rozhodne nezdrzovali :-)
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 1:04

např. tenhle by měl být asi můj....

http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=835409

pokud vás zajímá jak jsme na tom....dejte vyhledat TB podle klíčového slova:
Czech Republic" Unite for Diabetes

A bude tvuj? ;] To je docela zajimave. Budou se zohlednovat home locations cacheru, kteri si o bug napisou? Plzensky bug se chce dostat do Plzne a tam delat osvetu po caches v okoli. tak fajn, kdyz ho poslou ponikovi, je v plzni za dva tydny... a kde je nejake napinave cestovani? takze ho radeji poslou nekomu do australie? ... tezko rict. ja bych to asi nechal nahode, tedy nacpal vsechny bugy do velkeho pytle a uplne nahodne je rozesilal bez ohledu na adresy. udela to grounspeak tak, onak, nebo jeste uplne jinym zpusobem? ... na to si asi budeme muset pockat. ;]
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 1:17

např. tenhle by měl být asi můj....

http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=835409

pokud vás zajímá jak jsme na tom....dejte vyhledat TB podle klíčového slova:
Czech Republic" Unite for Diabetes

Uz me to trklo a uvedomil jsem si vsechny moznosti vyhledavani Trackables. Takze jeste k tem jiz aktivovanym - v tuto chvili jsou tri :]
http://www.geocaching.com/track/search.aspx?tx=73db60c2-e8ee-4b52-bdf3-d31bb26ba918&o=1&uid=723bea5c-ab67-4a18-97f3-09a730af4adb


Koukam ze ten link nevede hned tam, kam jsem chtel. Chce to jeste kliknout na jeden cudlik a setridit tech 20000 brouku podle Last Log, aby se oddelily jiz aktivovane od tech dosud spicich.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 8:58

Tak jsem mrkl na stránky těch aktivovaných TB a jestli jsem to správně pochopil, tak nebudu vlastníkem TB, ale jen pouhým distributorem. Vlsatníkem bude geocacher s nickem Unite for Diabetes (http://www.geocachin...f3-09a730af4adb). Taky jsem koukal, že každé město je zastoupeno mezi TB pouze jednou, takže asi ne všichni, kteří o TB požádali, ho dostanou.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 14:53

Tak ten náš taky dneska dorazil. Nevím proč by to mělo být něco špatného. Využili jen komunitu kačerů na celém světě, aby "roznesli" modré kolečko do svých kešek a tak šířili osvětu.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 16:08

Tak můj se má dostat do Indie, městečka Kishangarh Ranwal... Jak jsem koukal, nejbližší cache je od něj vzdálená 50km :-)

Nejedete někdo do Indie a nechcete v tom městečku nějakou kešku založit? :-)

A ten nas ma jit zase do Pires do Rio, Brazilie. A tam je nejblizsi cache 164km !!! :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama