Přejít na obsah


Fotka

Ma cenu zakldat PMonly cache??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 18:54

Tak jsem vcera s alkesem v hospode probiral, jestli ma cenu zakladat PMonly cache. Dospeli jsme k nazoru, ze jidiny rozumny duvod by bylo uchraneni cenneho obsahu pred sirSI verejnosti. Ostatni aspekty, jako vylouceni nekterych cacheru, pocit jsem BUH, atd. jsme po dlouhe debate zamitli..... TAKZE: MUZETE MI PORADIT, JESTLI MA CENU ZAKLADAT PM CACHE? POKUD ANO, NAPISTE SEM PROC A POKUD NE, NEPISTE SEM NIC, AT ZASE NAMAME DALSI FLAME.... Je pravda, ze PM si muze koupit kdokoli, ale ti, kteri treba s cachingem, jen koketuji se tomu vyhnou... DIK SeE
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 20:07

Nema, pm si nekoupim, protoze k tomu neni duvod, cumim na reklamu na jejich strankach, to pro podporu musi stacit (od toho taky reklama je). PM mi k nicemu neni, ty jejich vychytavky, ktere bych ziskal, si udelam sam a lepe. Tedy duvod proc ne je ten, ze bych je nemohl jit hledat:).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 22:30

Ma to cenu...kdyz se podivam, kolik lidi sem napsalo, proc nejde cachemapa, tak si rikam, ze hodnotnejsi poklady proste musi byt ochranene. Dneska jsem ve stadiu, kdy mam 4-5 ztracenych coinu kvuli lidem, kteri je proste vezmou a strci do supliku:( Nehlede na to, ze pri nekterych keskach hrozi nebezpeci - No voltage atd.. Pamatujete na hysterii pri umrti kluka na Tram kesce ? Kazdy archivoval nebezpecne kesky, ackoliv se ukazalo, ze dotycny nebyl geocacher. Z toho duvodu je mozne uvazovat 5* kesky jako PM. Proste pro omezenejsi skupinu lidi...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2006 - 12:03

Rozhodne ano ...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 10:29

Také jsem vážně uvažoval o další keši jako o PMonly a to z toho důvodu, aby tam nechodilo příliš mnoho lidí jednak z důvodu ochrany přírody, jednak proto, aby se zachovala určitá tajemnost daného místa.
Když vidím často i na keších, které rozhodně nejsou drivein, ty vyšlapané dálnice přímo ke keši, místa rozkopaná jako od krtků, místa, kde je tráva u keše pošlapaná tak, že už neroste, začínám masový geocaching považovat v některých případech za devastaci přírody.
Nejsem PM. Alespoň zatím.
Mimochodem je to tak, že PM cache vidí opravdu jen PM? Nebo jsou listingy vidět, jen bez souřadnic? Byly tyto keše v tom gpx z cachemapy?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 9:11

Tak jsem vcera s alkesem v hospode probiral, jestli ma cenu zakladat PMonly cache. Dospeli jsme k nazoru, ze jidiny rozumny duvod by bylo uchraneni cenneho obsahu pred sirSI verejnosti. Ostatni aspekty, jako vylouceni nekterych cacheru, pocit jsem BUH, atd. jsme po dlouhe debate zamitli..... TAKZE: MUZETE MI PORADIT, JESTLI MA CENU ZAKLADAT PM CACHE? POKUD ANO, NAPISTE SEM PROC A POKUD NE, NEPISTE SEM NIC, AT ZASE NAMAME DALSI FLAME.... Je pravda, ze PM si muze koupit kdokoli, ale ti, kteri treba s cachingem, jen koketuji se tomu vyhnou... DIK SeE


Založil jsem několik PMO keší a jednoznačně říkám: ANO, pokud je k tomu důvod.
Důvodem může být např. ochrana lokality před nájezdy vandalů s GPS. A takových je bohužel čím dál více.
Na druhou stranu si dnes PM zaplatí opravdu kdokoliv, takže nejlepší ochranou může být naprostá odlehlost místa uložení spojená s komplikovaným přístupem (více než 5 km pochodu bez možnosti auta).
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 20:58

No ja si sice nemyslim, ze PM k nicemu neni, ale presto taky odpovidam NE. Geocaching je hra, hra pro lidi a timto se to dost kastuje..... Chapu jejich vyhody z hlediska notifikaci nebo vice moznosti na strankach GC.com, ale proc delat cache pro PM. To bych take "mohl" udelat mystery cache, a spravne vysledky by dostal jen uzivatel bezPM (teoreticky). Asi kazdy zakladatel cache chce, aby ji nekdo navstevoval. Ale kdybych na severu udelal cache pouze pro PM, asi by nebyla casto navstevovana..... :-( V Praze je to asi o neco lepsi.....
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2006 - 0:07

Ma to cenu...kdyz se podivam, kolik lidi sem napsalo, proc nejde cachemapa, tak si rikam, ze hodnotnejsi poklady proste musi byt ochranene. Dneska jsem ve stadiu, kdy mam 4-5 ztracenych coinu kvuli lidem, kteri je proste vezmou a strci do supliku:(

Nehlede na to, ze pri nekterych keskach hrozi nebezpeci - No voltage atd.. Pamatujete na hysterii pri umrti kluka na Tram kesce ? Kazdy archivoval nebezpecne kesky, ackoliv se ukazalo, ze dotycny nebyl geocacher. Z toho duvodu je mozne uvazovat 5* kesky jako PM. Proste pro omezenejsi skupinu lidi...

Jestli zakládat PM cache, k tomu se nevyjadřuji, je to věc a právo ownera. Ale jestli jsem dobře četl fórum, tak mapa chybí i mnoha PM, protože získat z ní potřebné informace bylo jednodušší než z PQ. A úvaha, že PN cache je víc chráněná, je tak trochu mimo mísu. Je sice pravda, že omezím počet, kteří mají o cache informace, ale PM mě prominou, všechny blby prostě nevyřadím. A PM si může zaplatit každý. Takže když bude vědět, že v PM keších budou hodnotnější věci a víc CG, tak si prostě PM koupí. To samé sběratelé mincí. Podle mého názoru PM cache problém řeší jen částečně, a jsou v podstatě neoblíbené nejen u nás, ale i v USA.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2006 - 12:59

No pokud jsou to kese ktere zakladate treba v praze kde je uz prekesovano a clovek ma dostatek na vyber a chcete to na cestovatele , tak pro me za me si ji zalozte PMonly, ale myslim si ze jakakoliv kes ktera ma cloveku neco ukazat (coz je podle me zakladni ucel geocachingu), je podle me nesmysl zakladat jako PM kes,ale je to kazdeho vec
To Maty: pokud chces mince ochranit tak muzes napsat cil ze muze jen navstevovat jen PM kese a ty s 5kovym terenem ci 5kovou obtiznosti nalezeni a pokud ji nekdo da jinam tak to muze byt jak PM tak BM, jak se uz psalo PM si muze koupit kdokoliv a znam par lidi ktery s GC zacli a po prvni kesi si koupili PM, protoze mysleli ze to k tomu patri a treba po 2 mesicivh toho nechali...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2006 - 13:21

Rozhodne ano ...

Only PM cache rozhodně NE!!! To totiž není problém oddělení zrna od plev, ale jasné popření filosofie geocachingu. Jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Problémy spojené s rozmachem geocachingu (a la Béda) je nutné řešit opakovaným a neustále!!! opakovaným vysvětlováním, u pomaleji chápajících a nebo u těch, kteří nechtějí chápat, např. vymazáním z listingu, zapsáním na "černou" listinu atp. Jestli chci, nebo nechci být PM, to přeci není otázka peněz!?, je to otázka vlastního názoru, vlastní volby, nebo třeba i vztahu k Amíkům jako takovým (můj případ)!!! Jenom proboha ne kastovnictví!!!
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 10:40

Také jsem vážně uvažoval o další keši jako o PMonly a to z toho důvodu, aby tam nechodilo příliš mnoho lidí jednak z důvodu ochrany přírody, jednak proto, aby se zachovala určitá tajemnost daného místa.
Když vidím často i na keších, které rozhodně nejsou drivein, ty vyšlapané dálnice přímo ke keši, místa rozkopaná jako od krtků, místa, kde je tráva u keše pošlapaná tak, že už neroste, začínám masový geocaching považovat v některých případech za devastaci přírody.
Nejsem PM. Alespoň zatím.
Mimochodem je to tak, že PM cache vidí opravdu jen PM? Nebo jsou listingy vidět, jen bez souřadnic? Byly tyto keše v tom gpx z cachemapy?

Nejsou videt souradnice ani listing... V cachemape ty cache nebyly a tim padem ani v gpx.
Vypada to takhle... The first Czech premium member cache
Ono stejne bude za chvili tolik PM, ze tam ty vyslapane cesticky budou zas. Pokud ta cache neni na vylozene choulostivem miste, kde by vlastne ani byt nemela, tak bych to nevidel jako az takovy problem. Spis je cloveku hned jasne, kde hledat...
Ja si teda myslim, ze premium member cache jsou zbytecne a ve chvili, kdy jich bude hodne, budou vylozene na obtiz (nepremium memberum samozrejme).
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 11:43

Také jsem vážně uvažoval o další keši jako o PMonly a to z toho důvodu, aby tam nechodilo příliš mnoho lidí jednak z důvodu ochrany přírody, jednak proto, aby se zachovala určitá tajemnost daného místa.


Tajemnost se zachova jinak nez PM-only cachi. Mne osobne to prijde jako elitarstvi.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 12:46

Na druhou stranu si dnes PM zaplatí opravdu kdokoliv, takže nejlepší ochranou může být naprostá odlehlost místa uložení spojená s komplikovaným přístupem (více než 5 km pochodu bez možnosti auta).

Ano, to je ten pravý způsob jak oddělit zrno od plev (bez ironie!). Na takových místech je skutečně menší pravděpodobnost že tam zavítají frikulíni co od Bédi Trávníčka dostali GPS a potom ze dozvěděli že ten geokešink je hrozně cool. Takoví se skutečně nějakým překonáváním protivenství nebudou zabývat. Stačí se podívat na návštěvnost takových cachí jako je Adventure cache, Výzva nebo Nohy zebou komáři štípou. Když selekce, potom jenom podle schopnosti se ke keši dostat a najít ji.
Nevím jaký je vkus p.t. obecenstva ale když mne GPS přivede do parku a já tam do minuty se slovy "jak trapné" vylovím kešku originálně ukrytou v pařezu tak z toho tak nějak nemám tu radost...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2006 - 22:28

...a znam par lidi ktery s GC zacli a po prvni kesi si koupili PM, protoze mysleli ze to k tomu patri a treba po 2 mesicivh toho nechali...

Fakt? Muzes se pls hodit alespon 2 priklady na podporu sveho tvrzeni?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2006 - 13:38

Jestli chci, nebo nechci být PM, to přeci není otázka peněz!?, je to otázka vlastního názoru, vlastní volby, nebo třeba i vztahu k Amíkům jako takovým (

Proc porad do debat o PM (uz tak vetsinou dost absurdnich) nekdo taha 'vztah k Amikum' ? Myslim si, ze ten je (mel by byt) v tehle souvislosti naprosto irelevantni.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2006 - 14:21

..vztahu k amikum..

toz kefalin, a co si predstavujete pod takym slovom absurdni? :))) nemel by vlastne psmolda odlozit gps a pockat si na hybridni galileo? :) kdyz demonstrace, tak nerozporuplna :))

fakt nechci vyvolavat fw, ale predchozi nazor k pm, mi prijde stejne irelevantni jako bubakovi. no tak jsem si musel rypnout :)

  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 12:27

.......
Ja si teda myslim, ze premium member cache jsou zbytecne a ve chvili, kdy jich bude hodne, budou vylozene na obtiz (nepremium memberum samozrejme).

No nevim, každou chvilku tu někdo hledá TB nebo GC.
V PM keších by byla jakási záruka, že ten, kdo ji otvírá, ví daleko lépe, co s předměty uvnitř dělat.
Není to sice 100% záruka, ale lepší něco, nežli nic.

Ostatně, prodle prvních informací o jednání s gc.com, budou možnosti gc.cz trochu okleštěny a tak asi PM kešerů přibude.

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 11:51

V takovém případě zrušme všechny cache, které jsou více než 210 cm vysoko. Protože jsem menší, nedosáhnu na ně. To je elitářství!

Zrušme cache, kde jsou potřeba složité matematické výpočty. Jsem z chudé rodiny, hned po základní škole jsem musel jít pracovat a neměl jsem možnost studovat na střední škole. To je elitářství!

Nelíbí se mi cache na vrcholu Sněžky. Jsem starší člověk, mám zdravotní problémy ve větších výškách. To je elitářství!

Samozřejmě přeháním. Ale nenecháme na autorovi cache, aby sám zvolil podmínky, za kterých bude možné cache odlovit? Samozřejmě v rámci pravidel GC. Omezení na PM bych postavil na stejnou úroveň jako výše uvedené příklady. Když je nějaká cache postavená tak, že ji nemohu nebo z nějakých důvodů nechci odlovit, tak k ní přece jednoduše nepůjdu.

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 12:45

Tajemnost se zachova jinak nez PM-only cachi. Mne osobne to prijde jako elitarstvi.

  • Me rozhodne taky. Neni spravne, aby elita vyuzila uplne vsech moznosti, ktere hra nabizi. Zvlaste proto, ze tato "jelita" zvrhle svymi spinavymi dolary podporuji provoz teto hry a uzivaji si vsech jejich vyhod, zatimco my, obycejni BM bezplatne uzivame jen 98% nabizenych sluzeb a ty dve procenta jsou nam nemravne odpirana.
    (piskot v sale, volani fuj)

  • Pritom je zrejme, ze tim, ze jsme se narodili mame bezplatne pravo na vsechno, ceho se nam zachce!!!
    (potlesk, volani spravne, tak je to)

  • Navrhuji podobne nespokojenym jako jsme my bojkotovat GC.COM az do doby, nez nam bude vyhoveno a zakladani elitarskych PMO kesi bude znemozneno!!! Chceme taky vedet, co tam pred nami skryvaji.
    (potlesk)

  • Bez nasich tvrde vydrenych penez a bez kliku na reklamu to brzo budou muset zavrit a pak to teprve bude spravedlive podle nasich predstav!!! (freneticky potlesk, zpev choralu ktoz su bozi kesolovci a modlitba opencaching nas, jenz jsi na nebesich).

    Osobne zastavam nazor, ze PMO kese ani neskodi ani nicemu nepomahaji. Je to urcity motiv primet dalsi lidi ke koupi PM a co me se tyce, na me nema zadny vliv (jsem BM), protoze jinych kesi je dostatek a muzu si vybrat, jak spravne pise marekl. Takze jsem pro - klidne zakladat.

    • 0

    #20 Anonymous

    Anonymous

      Advanced Member

    • Members
    • PipPipPip
    • 30 563 příspěvků(y)

    Publikováno 10 prosinec 2006 - 14:55

    toz kefalin, a co si predstavujete pod takym slovom absurdni? :))) nemel by vlastne psmolda odlozit gps a pockat si na hybridni galileo? :) kdyz demonstrace, tak nerozporuplna :))

    fakt nechci vyvolavat fw, ale predchozi nazor k pm, mi prijde stejne irelevantni jako bubakovi. no tak jsem si musel rypnout :)

    Mea culpa!!! Omlouvám se za svůj názor. Můj problém spočívá pravděpodobně v mém datu narození. Plynule od roku 1990 stoupá moje "obliba" k zemi za velkou louží a nebezpečně se přibližuje k "oblibě" jiného velkého bratra na východě. Ale to bude asi jenom můj problém. Takže ještě jednou velká omluva - v žádném případě nechci vyvolávat fw!!!
    • 0




    1 uživatel(ů) prochází toto téma

    0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

    Reklama