Přejít na obsah


Fotka

Ma cenu zakldat PMonly cache??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 10:09

...platici zrno od prizivnickych plev ;-)

A co zkusit úplně jinou hru, kde nejde o FTF a body. Třeba terracaching...?
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 10:10

Uzo, ty jsi na to kapnul:)))))

No konecne jsem pochopil co je cilem PMO kesi - zacit hrat svoji novou hru s uplne novyma keskama. To mi vrtalo cely rok hlavou.
Jeste by bylo potreba do profilu pridat zalozku PM geocaches, aby se na prvni pohled jasne oddelilo platici zrno od prizivnickych plev ;-)


  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 21:29

Dekuji vsem za reakce.... I kdyz jsem si to predsstavoval spis jako anketu v bodovych vyjadrenich, ale nevadi. Kdyz jsem si to tak procetl, tak mi pripada, ze vetsina lidi uznava PM cache jako alternativu pro ty oblasti, kde hrozi urcite poniceni krrajiny a okoli, nebo jako ochranu proti navstevam mnoztevnich nakupu z muontfieldu (Rozumej geoamateri, kteri nemaji zadne zkusenosti a respekt vudci krajine a priprode... vlakno skaut?). Takze to myslim udelam tak, ze na nenarocnych mistech zalozim obyc cache a ta krasna si (sobecky) nenecham znicit a zalozim je jako PM.... Konecne jsem vymyslel par kousku, ktery by mohly stat za to, ale realizaci stihnu az po novem roce. Jeste jednou dekuji vsem za reakce. SeE
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 21:57

Vůbec si myslím že označení "Premium membership" je dost nešťastné protože evokuje dojem exkluzivního, skoro až snobského klubu. Myslím že lepší by bylo prosté označení "přispívající člen".

Dobrý názor. Jen si myslím že američani za pojmem "Premium membership" nevidí to co my (pro exkluzívnost mají jiné označení a stojí většinou víc dolarů). Ale i kdyby to tak bylo - když někoho nadchnou pro něco, co provozují, proč mu za nějaký menší poplatek nedat pocit exkluzívnosti a nenabídnout něco navíc. Tady je důležitý, že to je jen MOŽNOST ne POVINNOST, za což Grounspeaku děkuju. Jediný problém,který by mohl nastat je, že keš PM zabere nějaké "exkluzívní" neboli jedinečné místo a běžná keš tam už nebude... Jinak si rád čtu logy ve svých keších, čím víc tím líp - takže je jako PM umísťovat nebudu... tolik bych si totiž nepočetl :-).
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 22:42

Tak ted opravdu asi poprve po dlouhe dobe napisu neco na forum bez ironie a bez toho, abych to obracel do nadsazky. Pokud si z teto diskuse odnasis to, ze PM cache jsou orana proti nadnerne navstevnosti cache, prosim, Ale jinak to dle mne neni ochrana. PM member muze se chovat jako 100x horsi buran nez radovy cacher. A podle mne casem se tak chovat i bude ( omlouvam se za pripadne pouziti spatneho casu). Jak bude pribyvat cacheru z rad klientu Mountfieldu (priklad, nejmenuji, nemam duvod), tak bude pribyvat i jedincu, co s nejmodernejsi GPS s nejlepsim vybavenim vyjedou na ctyrkolce Alta Vistu I (Babu), prejedou cache, napisou log Needs maintenance. Muzem to zitra diskutovat na geopivu, nemusime. Na PM cache mam vlastni nazor, v ramci vlastniho nazoru jednu asi nakonec take zalozim. Ale to uz bude o necem jinem...
adp. (premium member)

Dekuji vsem za reakce.... I kdyz jsem si to predsstavoval spis jako anketu v bodovych vyjadrenich, ale nevadi. Kdyz jsem si to tak procetl, tak mi pripada, ze vetsina lidi uznava PM cache jako alternativu pro ty oblasti, kde hrozi urcite poniceni krrajiny a okoli, nebo jako ochranu proti navstevam mnoztevnich nakupu z muontfieldu (Rozumej geoamateri, kteri nemaji zadne zkusenosti a respekt vudci krajine a priprode... vlakno skaut?). Takze to myslim udelam tak, ze na nenarocnych mistech zalozim obyc cache a ta krasna si (sobecky) nenecham znicit a zalozim je jako PM.... Konecne jsem vymyslel par kousku, ktery by mohly stat za to, ale realizaci stihnu az po novem roce. Jeste jednou dekuji vsem za reakce. SeE


  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 23:15

Mám jiný názor. Vycházím z předpokladu, že mezi běžnými geocachery je stejný podíl pitomců jako mezi geocachery s PM. Osobně bych sice řekl, že ten, kdo za jinak bezplatnou službu platí, má ke hře trochu jiný vztah, ale to už teď neřešme. Počítejme se stejným podílem.

Potom je ale u PMO cache, kterou navštíví méně lidí než bežnou cache, mnohem menší pravděpodobnost, že padne do rukou pitomce. Ve zdravém stavu vydrží déle než stejná běžná cache. Myslím, že tohle je čistá logika.

  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 23:23

Mám jiný názor. Vycházím z předpokladu, že mezi běžnými geocachery je stejný podíl pitomců jako mezi geocachery s PM. Osobně bych sice řekl, že ten, kdo za jinak bezplatnou službu platí, má ke hře trochu jiný vztah, ale to už teď neřešme. Počítejme se stejným podílem.

Potom je ale u PMO cache, kterou navštíví méně lidí než bežnou cache, mnohem menší pravděpodobnost, že padne do rukou pitomce. Ve zdravém stavu vydrží déle než stejná běžná cache. Myslím, že tohle je čistá logika.

Hmm... a neni v tomhle pripade stejna? Jeste teda predesilam, ze jsem pravdepodobnosti nikdy nemel rad a vzdycky mi to vyslo blbe. Vsak me zitra jiste uvidite zapijet dalsi neuspesnou jedenapluhodinovou snahu o pochopeni.... a co teprva v lednu.... Ale nakonec, kdo vi, treba urcite mnostvi ethanolu spojene s predeslym mlacenim celym telem o tatami aspon jednou ucini zazrak.
edit:Bral jsem to ciste pokusomatematicky s ohledem na ten podil.
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 23:39

Napsal jsem to blbě. Pravděpodobnost, že padne do rukou pitomce je stejná, protože stejný je podíl. Menší je pravděpodobnost zničení cache, neboť bude trvat delší dobu, než se k ní pitomec dostane. A to je účel.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 23:55

Napsal jsem to blbě. Pravděpodobnost, že padne do rukou pitomce je stejná, protože stejný je podíl. Menší je pravděpodobnost zničení cache, neboť bude trvat delší dobu, než se k ní pitomec dostane. A to je účel.

Souhlas, ovšem jen za předpokladu, že u PM zůstane zachován poměr blbů. Obávám se, aby nepřibývalo PM blbů rychleji než normálních, například protože být PM bude IN. Je to sice jen názor, ale částečně podložený zkušeností.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 8:36

Souhlas, ovšem jen za předpokladu, že u PM zůstane zachován poměr blbů. Obávám se, aby nepřibývalo PM blbů rychleji než normálních, například protože být PM bude IN. Je to sice jen názor, ale částečně podložený zkušeností.

Copak IN, hlavně aby si nemysleli že když si zaplatili tak můžou všechno a nikdo nemá právo je kritizovat a běžný člen už vůbec ne. Ale myslím si že drtivá většina PM jsou lidé kteří jsou GC ochotni obětovat spoustu času i prostředků a to myslím není případ těch se kterými bývají problémy.
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 9:59

Presne, presne ,presne tak! PM zkratka neresi vubec nic. Je to jen nastroj pro FTF huntery a penize pro Groudspeak. Zadny jiny pozitiva za tim nehledejte. PM only cache neni nic jineho, nez vyjadreni toho, ze PM je neco vic. A to je spatne. Hodne spatne. Ale proze je to jen hra, tak se tim my, co jsme nad veci, nebudeme vubec zatezovat, jelikoz je to zbytecne, nic nam to neprinese, a krasnych kesi je jeste habadej, a to uplne vsude. Je tak? :-)
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:07

Ac jsem z praktickych duvodu cerstve upgradoval na PM, take se domnivam, ze PM cache jsou trochu zbytecny luxus. Kvalitu kesi to asi moc nepozvedne, navstevnost snizi, tak proc? Chceme byt fer, kdyz cache, tak pro vsechny!
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:08

Presne, presne ,presne tak! PM zkratka neresi vubec nic. Je to jen nastroj pro FTF huntery a penize pro Groudspeak. Zadny jiny pozitiva za tim nehledejte. PM only cache neni nic jineho, nez vyjadreni toho, ze PM je neco vic. A to je spatne. Hodne spatne. Ale proze je to jen hra, tak se tim my, co jsme nad veci, nebudeme vubec zatezovat, jelikoz je to zbytecne, nic nam to neprinese, a krasnych kesi je jeste habadej, a to uplne vsude. Je tak? :-)


S tim, ze PM je neco vic musim souhlasit. Ten kdo dobrovolne slape do pedalu a za sve maze kola aby to jelo je potrebnejsi a uzitecnejsi pro celek nez ten, kdo se jen zadarmo veze, na tom se asi shodnem.

Ve tomhle podani to vypada tak, ze byt neco vic (aktivne se podilet na chodu) je horsi nez byt neco min (podilet se jen nutnym minimem).
Priznam se, ze teprve tohle prevracene vnimani hodnot me asi donuti k placeni PM, i kdyz to na nic nepotrebuju. Jenom se budu chtit odlisit od tech asi v Miroslavove kralovstvi zijicich nad realitu zivota se povznasejicich BM.
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 11:51

Presne, presne ,presne tak! PM zkratka neresi vubec nic. Je to jen nastroj pro FTF huntery a penize pro Groudspeak. Zadny jiny pozitiva za tim nehledejte. PM only cache neni nic jineho, nez vyjadreni toho, ze PM je neco vic. A to je spatne. Hodne spatne. Ale proze je to jen hra, tak se tim my, co jsme nad veci, nebudeme vubec zatezovat, jelikoz je to zbytecne, nic nam to neprinese, a krasnych kesi je jeste habadej, a to uplne vsude. Je tak? :-)

Dle meho nazoru "neni tak". V prve rade je treba rozdelit PM od PM kesi. PM kese jsou jakousi nevyznamnou a velmi kontroverzni podmnozinou PM clenstvi. Osobne si myslim, ze je groundspeak zridil jen proto, aby se o nich stale dokola vasnive diskutovalo a tim se vyrabela, byt z pohledu nektrerych "negativni reklama". Ale jak znamo i to je reklama a tak PM clenu i v CR utesene pribyva a pokladnik groundspeaku si mne ruce :-)

PM clenstvi je pak spise otazkou kombinace osobniho presvedceni, chute podporit nasi hru a v neposledni rade tez moralky, protoze nejeden Cech si dodnes mysli, ze muze byt neco na svete zadarmo...

Hlasate-li tedy, ze jsme my, geocacheri prispivajici placenim PM prispevku na nasi (mimochodem i na tu vasi) spolecnou zabavu, neco vic, ze jsme nadkeseri, elitari a kdovicojeste, je mi vas uprimne lito, protoze jste nepochopili vubec nic...

  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 12:48

S tim, ze PM je neco vic musim souhlasit. Ten kdo dobrovolne slape do pedalu a za sve maze kola aby to jelo je potrebnejsi a uzitecnejsi pro celek nez ten, kdo se jen zadarmo veze, na tom se asi shodnem.

Ve tomhle podani to vypada tak, ze byt neco vic (aktivne se podilet na chodu) je horsi nez byt neco min (podilet se jen nutnym minimem).

Nejen financnim prispevkem muzes byt prospesny teto hre. Zalozeni cache, starost o ni je take prisvevek. Zabere cas, a to jsou penize, a casto i penize. Schranka, obsah, ... to je casto nepomerne vetsi investice nez za prispevek na provoz serveru firmy GroundSpeak.
Tak me napada, nemel bych ja chtit naopak penize od GS za kazdou zalozenou cache, za kazdou navstevu? Rozhodne ANO! :-)
Decka, je to jen hra, pravidla jsou takova, jaka jsou, kazdy at hraje podle svych moznosti, podle sveho presvedceni, tak jak chce, tak jak umi, a nekdo tak, jak nejlepe umi. Zkratka dobrovolne! Ne kazdy zije geocachingem kazdy den, kazdou hodinou, kazdou SMS :-)
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 12:09

PM clenstvi je pak spise otazkou kombinace osobniho presvedceni, chute podporit nasi hru a v neposledni rade tez moralky, protoze nejeden Cech si dodnes mysli, ze muze byt neco na svete zadarmo...

PM členství nemá s morálkou vůbec nic společného. Není morální přestat dýchat jenom proto že vzduch je zadarmo. Groundspeak si určitě moc dobře spočítal, že neplatící většina je pro něj ekonomicky výhodnější, protože zajišťují popularitu a masovost hry a tím i přivádějí další platící členy, nějaké drobné za reklamu, prodají díky tomu TB, GC, trička a další. Pokud by byla hra placená od začátku, myslíš že by groundspeak vydělával tolik co teď?
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 13:11

Hlasate-li tedy, ze jsme my, geocacheri prispivajici placenim PM prispevku na nasi (mimochodem i na tu vasi) spolecnou zabavu, neco vic, ze jsme nadkeseri, elitari a kdovicojeste, je mi vas uprimne lito, protoze jste nepochopili vubec nic...

Před pár hodinami jsem odeslal gc.com 30 doláčů. Když tak o tom přemýšlím, vlastně za to může zvědavost zkombinovaná současným stavem gc.cz a debatami, které z toho vznikly a vznikají. Asi reaguji přesně tak jak si to Groundspeak představoval, když nás odstřihával od komfortu cachemapy. Ale nešť! Abych mohl stoprocentně zjistit sám pro sebe jak to vlastně je, nezbývá nic jiného než zkusit komfort!, nebo komfort? PM členství!!! Názory zde jsou tak protichůdné.....

Prosím, neohánějte se tady morálkou a českou povahou držgrešle. Myslím, že to není otázka peněz (35 piv, 7 balení Brufenu atd.), spíš je to opatrnost, nedůvěřivost, mnohdy neznalost!!! A bohužel hrají roli i názory zdejší..

  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 13:09

......
Pokud by byla hra placená od začátku, myslíš že by groundspeak vydělával tolik co teď?

Mezi 100 nejprofitnějšími firmami jsem ho asi přehlédl ....
On to zase tak výdělečný podnik nebude, ale asi to pár lidí, co se zaměstnali kolem svého koníčka uživí.

  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 14:12

Nejen financnim prispevkem muzes byt prospesny teto hre. Zalozeni cache, starost o ni je take prisvevek. Zabere cas, a to jsou penize, a casto i penize. Schranka, obsah, ... to je casto nepomerne vetsi investice nez za prispevek na provoz serveru firmy GroundSpeak.

To kazdopadne, ale podivam-li se na seznam ceskych PM geocacheru, jedna se v drtive vetsine o geocachery, kteri jiz sve kesky davno zalozili (a stale zakladaji) a poctive se o ne staraji. V tomto smyslu je tedy platba za PM jakymsi pomyslnym dalsim levelem podpory k te, kterou hre davaji jiz davno a pripada jim jako samozrejmost. Proste nejdriv pochopili, ze bez kesek to nejde a ted jim treba prisla blizka i tahle alternativa, at uz za ni dostanou cokoliv...
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 19:29

Nejen financnim prispevkem muzes byt prospesny teto hre. Zalozeni cache, starost o ni je take prisvevek. Zabere cas, a to jsou penize, a casto i penize. Schranka, obsah, ... to je casto nepomerne vetsi investice nez za prispevek na provoz serveru firmy GroundSpeak. [...]

Ano, viz tez tento matn Vzneseneho Hadithu.
(Zeptali se Jeremyho - necht jej provazi... atd. - je-li hrichem nedavat almuznu. Odvetil: Ti, kdoz prispivaji umistovanim dobre vymyslenych skrysi, jsou spravedlivi v mych ocich prave tak jako ti, kteri rozdavaji z majetku sveho.)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama