Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Mám si logovat kešku kterou jsem pomáhal dělat?

pravidla doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#61 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 9:33

Nepochopil jsem spíš toho ownera. Naši seveřanští owneři žádné rady nedávají, dokud není bedna plná. :P


  • 7

#62 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 10:18

Nepochopil jsem spíš toho ownera. Naši seveřanští owneři žádné rady nedávají, dokud není bedna plná. :P


Nevím, kdy bude bedna plná. Místní kačeři moc neloví. A kdy tam přijde někdo přespolní, to nevím.
  • 0

#63 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 10:36

Nevím, kdy bude bedna plná. Místní kačeři moc neloví. A kdy tam přijde někdo přespolní, to nevím.

A kdeže to je ? Abych věděl kam by se na FTF vyplatilo zajet :-) Bohužel nemáš v profilu statistiky a tak se moc nepozná odkud jsi
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#64 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 10:40

A kdeže to je ? Abych věděl kam by se na FTF vyplatilo zajet :-) Bohužel nemáš v profilu statistiky a tak se moc nepozná odkud jsi


Jedno okresní město na Sázavě.
  • 0

#65 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 15:06

Me to taky teda prijde cely jako ulet. Prvni ulet je kdyz se kacer u novy kese neverejne pta ownera. Druhej ulet je kdyz mu owner vubec nejak neverejne neodpovi. Kdyz mu navic poradi jak se to resi, tak to uz vubec v tyhle pocatecni fazi nechapu. Dalsi vec je ze by bylo lepsi na kes jit az pozdeji, ale treba byla cesta kolem. Na druhou stranu kdyz je kalubr sam o sobe ferovej a nechce si hrat na poradi, tak ve finale o nic nejde, napise to do logu a zadnej problem v tom neni. Ti co vylustej bez pomoci si tam lognou STF a TTF a budou po zasluze slavni :-)

 

No a jestli uz FTF padlo a je zalogovany na netu, tak si myslim ze kalubr muze normalne zalogovat FI s komentarem jak to je, aby bylo tem co najdou logbook jasny co se deje. Ze je nekdo zalogovanej na konci logbooku sam o sobe az tolik neznamena, dulezitej te spis ten komentar v logu a nevidim duvod proc ho tam nenapsat hned ted.

 

Ja se do podobny situace taky nedavno dostal. Ne ze by mi owner poradil, ale mel jsem listing v ruce driv nez ostatni. Ani jsem ho driv nezacal lustit, stejne jsem lustil az po publikaci a zcela sam, ale proste nemel jsem uplne standartni podminky, pritom ale kes byla daleko od domova a jako na potvoru jsem jel kolem takze zalogovat jsem ji v podstate musel. Vyresil jsem to logem https://coord.info/GLNW3ZMW. Vse jasny, transparentni, a cisty, kdyz to udelas stejne tak snad nikdo nemuze mit problem.


  • 1

#66 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 15:30

Nejake STF a TTF, k cemu to je? Nakonec si stejne napise STF patej v poradi po 4 FTF. Proste cele je to blbost. Dal bych prvni nick v logbooku FTF, zbytek nic. Protoze co-FTF je taky blbost. Jeden clovek krabku jako prvni najde a jako prvni pise do logbooku. Tam bych jeste toleroval, ze je soucasti tymu, ty spolu zavodit nebudou a maji stejne stejny teamový nick.

Ale to, ze si pak v poradi treba sedmej honi ego nakym xTF je smutny. 

 

A nebo tak at honi, dyt je mi to vlastne jedno. Alespon je se komu smat. 


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#67 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 15:42

Nejake STF a TTF, k cemu to je? Nakonec si stejne napise STF patej v poradi po 4 FTF. Proste cele je to blbost. Dal bych prvni nick v logbooku FTF, zbytek nic. Protoze co-FTF je taky blbost. Jeden clovek krabku jako prvni najde a jako prvni pise do logbooku. Tam bych jeste toleroval, ze je soucasti tymu, ty spolu zavodit nebudou a maji stejne stejny teamový nick.

Ale to, ze si pak v poradi treba sedmej honi ego nakym xTF je smutny. 

 

A nebo tak at honi, dyt je mi to vlastne jedno. Alespon je se komu smat. 

Tak to mi tady chybelo. Uz dlouho tu nikdo nepostnul tuhle kravinu o tom kdo si prvni sahne na krabicku. Docela by me zajimalo jestli lidi co hlasaj tohle nekdy v zivote lovili nejakou tezsi kes, nejlepe teamworkovou 5/5 mysterku s 10 stagema. Asi ne, protoze pak by takovouhle blbost nikdy nemohli napsat.

 

Jinak ale souhlas. STF a TTF neni k nicemu. Kdo neni prvni, je posledni.


  • 3

#68 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 16:17

Někdo se na mě obrátil kvůli luštění této mysterky.
  • 0

#69 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 16:56

Tak to mi tady chybelo. Uz dlouho tu nikdo nepostnul tuhle kravinu o tom kdo si prvni sahne na krabicku. Docela by me zajimalo jestli lidi co hlasaj tohle nekdy v zivote lovili nejakou tezsi kes, nejlepe teamworkovou 5/5 mysterku s 10 stagema. Asi ne, protoze pak by takovouhle blbost nikdy nemohli napsat.

 

Jinak ale souhlas. STF a TTF neni k nicemu. Kdo neni prvni, je posledni.

 

Proc to pises v mnoznem cisle, kdyz reagujes na muj prispevek?

Ok, na teamworkove 5/5 jsem zapomnel, nevedel jsem, ze to nekdo bude pitvat do detailu. Ale dobre, tady by se to melo uznat vsem zucastnenym.

Btw. je to muj nazor a lovil jsem tezsi kes.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#70 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 17:07

...

Jinak ale souhlas. STF a TTF neni k nicemu. Kdo neni prvni, je posledni.

Není poslední. Ale když jsou dva náhodou první, tak následující je třetí. Když je náhodou prvních deset, tak následující je jedenáctý, nikoliv druhý.
Že může být deset lidí prvních? Ani to není divné, zvlášť v případě, kdy jsou první všichni, kdo napíšou do logu FTF. WTF?
  • 1

#71 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 17:34

Ownere, jestli mě sleduješ, já ti to pošlu doma, jsem teď v terénu.
  • 0

#72 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2017 - 23:54

Proc to pises v mnoznem cisle, kdyz reagujes na muj prispevek?

Ok, na teamworkove 5/5 jsem zapomnel, nevedel jsem, ze to nekdo bude pitvat do detailu. Ale dobre, tady by se to melo uznat vsem zucastnenym.

Btw. je to muj nazor a lovil jsem tezsi kes.

Jenze totez plati pro naprosto libovolnou T5, pro jakoukoliv kes se slozitejsim otviranim, pro jakoukoliv multinu kde treba ten co si sahne prvni na finalku ale nenasel stage, pro tradicku s omezenym prostorem kam z principu muzou lidi jen postupne atd. V podstate to plati pro vsechno krome uplne klasickejch tradicek, a ani u tech to neplati u vsech. Tech pripadu kdy je to blbost a kdy kes skutecne neni o tom kdo si sahne na finalku najdes dost na to, aby se tohle nedalo pausalne prohlasit. Takze zalezi co lovis. Pokud prevladaj jednoduchy tradicky, pak se ti to tikhle muze jevit. Pokud nekdo na tyhle obycejny kese kasle a lovi jen ty slozity, vidi to uplne opacne.

 

V mnoznym cisle to zminuju proto, ze nejsi zdaleka jedinej kdo trpi touhle predstavou a cas od casu sem tohle napise leckdo dalsi.


  • 2

#73 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 11:13

Me to taky teda prijde cely jako ulet. Prvni ulet je kdyz se kacer u novy kese neverejne pta ownera. Druhej ulet je kdyz mu owner vubec nejak neverejne neodpovi. Kdyz mu navic poradi jak se to resi, tak to uz vubec v tyhle pocatecni fazi nechapu. Dalsi vec je ze by bylo lepsi na kes jit az pozdeji, ale treba byla cesta kolem. Na druhou stranu kdyz je kalubr sam o sobe ferovej a nechce si hrat na poradi, tak ve finale o nic nejde, napise to do logu a zadnej problem v tom neni. Ti co vylustej bez pomoci si tam lognou STF a TTF a budou po zasluze slavni :-)

 

Neni to tak dlouho co bednu jedne prazske narocne kese obsadili lidi kteri jeden podstatny stripek pro lusteni vytahnuli/dostali soukrome z ownera ...


  • 0

#74 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 12:24

Nejake STF a TTF, k cemu to je? Nakonec si stejne napise STF patej v poradi po 4 FTF. Proste cele je to blbost. Dal bych prvni nick v logbooku FTF, zbytek nic. Protoze co-FTF je taky blbost. Jeden clovek krabku jako prvni najde a jako prvni pise do logbooku. Tam bych jeste toleroval, ze je soucasti tymu, ty spolu zavodit nebudou a maji stejne stejny teamový nick.

Ale to, ze si pak v poradi treba sedmej honi ego nakym xTF je smutny. 

 

A nebo tak at honi, dyt je mi to vlastne jedno. Alespon je se komu smat. 

 

Ono co-FTF je taková antikonfliktní fíčura. :) Dokáži si živě představit, jak se při honu na FTF seběhne u krabičky dejme tomu 5 kačerů (což není u jednoduchých tradiček nic neobvyklého) a začnou se přetahovat a strkat, kdo si první sáhne na krabičku, popř, kdo se první zapíše do logbboku. Nedejbože aby došlo i na rvačku, on takový adnrenalinem napumpovaný kačer může být pěkně nebezpečný :D

 

Z toho důvodu aplikujeme zásadu, že dokud není krabička zpět v úkrytu, logují všichni společně FTF.

 

A že kdo není první je poslední? A od čeho se si v soutěžích stoupají na stupně vítězů? Mohlo by se to zavést na olympiádě, ušetřily by se nemalé prostředky. :P


  • 8

#75 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 14:06

Ono co-FTF je taková antikonfliktní fíčura. :) Dokáži si živě představit, jak se při honu na FTF seběhne u krabičky dejme tomu 5 kačerů (což není u jednoduchých tradiček nic neobvyklého) a začnou se přetahovat a strkat, kdo si první sáhne na krabičku, popř, kdo se první zapíše do logbboku. Nedejbože aby došlo i na rvačku, on takový adnrenalinem napumpovaný kačer může být pěkně nebezpečný :D

 

Z toho důvodu aplikujeme zásadu, že dokud není krabička zpět v úkrytu, logují všichni společně FTF.

 

A že kdo není první je poslední? A od čeho se si v soutěžích stoupají na stupně vítězů? Mohlo by se to zavést na olympiádě, ušetřily by se nemalé prostředky. :P

Presne tak. Pokud neni cilem se o tu kes poprat, tak musi to FTF platit pro vsechny co jsou na place. Jinak je to prusvih, zejmena pak kdyz se lidi perou o T5. I to uz se stalo kdysi na pavoukovy serii u Podebrad a podle logu to nebylo nic prijemnyho, nehlede na to ze to muze bejt o hubu. Takze z ciste technickejch duvodu kdyz se na FTF potkam naprosto s kymkoliv, budu s nim na odlovu spolupracovat a zalogujem si ho oba, protoze je to lepsi nez se poprat.


  • 10

#76 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 14:43

Presne tak. Pokud neni cilem se o tu kes poprat, tak musi to FTF platit pro vsechny co jsou na place.


https://coord.info/GLP837F3
  • 0

#77 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 19:24

A nemel by tedy owner korigovat logy typu STF, ktere jsou ale celkove treba u ctvrteho nicku v poradi?
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#78 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2017 - 21:16

Jinak ale souhlas. STF a TTF neni k nicemu. Kdo neni prvni, je posledni.

 

Počet FTF taky nevypovídá vůbec o ničem, když si ho klidně logují kačeři, kteří přišli půl hodiny po tom prvním.


  • 1

#79 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 5:02

Mam za sebou sem tam nějakou keš, u který si STF nebo TTF cenim víc, než desítek FTF na pražskejch zaokapovkách. Zejména, když třeba padlo v řádu měsíců až let po prvním nálezu a dodneška by se ti, kdo to vyluštili, dali spočítat doslova na prstech. A bylo to dycky co-XTF s kolegou, bez kterýho bych to nedala ani náhodou a on zase beze mě. Protože to lano na ty stromy bych nedostala ani za tejden, to šaškování po skalách, kde signál lítá +- 40m bych vzdala po 20 minutách a celkově by to bylo fyzicky prostě daleko nad moje síly. Jenže on by se beze mě obvykle nehnul od první stage, pokud by nějakým zázrakem vůbec  zjistil, kde je. Takže todle teoretizování mi přijde úplně na ... víte co! :D


  • 7

#80 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 7:48

Presne tak. Pokud neni cilem se o tu kes poprat, tak musi to FTF platit pro vsechny co jsou na place. Jinak je to prusvih, zejmena pak kdyz se lidi perou o T5. I to uz se stalo kdysi na pavoukovy serii u Podebrad a podle logu to nebylo nic prijemnyho, nehlede na to ze to muze bejt o hubu. Takze z ciste technickejch duvodu kdyz se na FTF potkam naprosto s kymkoliv, budu s nim na odlovu spolupracovat a zalogujem si ho oba, protoze je to lepsi nez se poprat.

 

Naprostej souhlas. Nemůžu ho nikde najít, ale připomíná mi to ono video, kde se horda zablácenejch Číňanů snaží vylézt na ohromnej strom a cestou se vzájemně srážejí dolů, aby jako nebyl ten druhej nahoře první.

 

Bohužel se mi taky už jednou s nějakým Němcem stalo, že jsme hledali spolu, pak keš oba uviděli, pokývali hlavou, ale vtom on udělal dva rychlý kroky a vyndal logbook jako první. Pořád mi to přišlo normální. Jenže pak do logu napsal, že už se bál, že mu to FTF vyfouknu, ale naštěstí, že teda ON má to čistý FTF. Koukal jsem jak blázen. Teda myslel jsem si něco dost významnýho o bláznech... :ph34r:

 

Chtěl-li by někdo být FTF lovcem, musel by nutně být osamělým lovcem. Nemohl by nikdy lovit s kamarády, protože tím by vznikalo velké riziko, že kamarád šáhne na krabici první a on kýženej metál nezíská. Trochu na hlavu, ne...?!?


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama