Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#181 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 12:43

Osobně z MC taky úplně nadšený nejsem, ale začínám si na něj zvykat. Asi nejhorší na tom je ta aktuální (a těžko kdy zcela odstranitelná) duplicita, kdy musím řešit komunikaci mailem i v MC.

 

Každopádně tu stále nezazněla "vlastnost" kvůli které to asi celé vzniklo, tím je "utajení" emailové adresy komunikujících.


  • 1

#182 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 12:52

Jsi blízko - přesnější bude, že to vzniklo kvůli komunikujícím, kteří ani ověřenou e-mailovou adresu nemají.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#183 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 13:23

Averzi mám taky, ale pouze z jediného důvodu - zprávy nejdou mazat, Co jsem kdy napsal, považuji za svoje vlastnictví a chci nad tím mít vládu. Zprávy lze pouze skrýt a celá korespondence se opět objeví při opakované komunikaci s dotyčným.

 

A jak tohle řešíš u mailu ? Nemáš tam, náhodou, ještě menší kontrolu nad tím, kde obsah mailu skončí ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#184 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 14:02

Osobně z MC taky úplně nadšený nejsem, ale začínám si na něj zvykat. Asi nejhorší na tom je ta aktuální (a těžko kdy zcela odstranitelná) duplicita, kdy musím řešit komunikaci mailem i v MC.

 

Každopádně tu stále nezazněla "vlastnost" kvůli které to asi celé vzniklo, tím je "utajení" emailové adresy komunikujících.

E-mailova adresa komunikujicich jde utajit i kdyz si normalne mailujou, je tam na to nekde checkbox. Vetsina lidi to samozrejme pouziva bez utajeni pac je to pohodlnejsi.

 

Problem ani tak neni v tom ze MC existuje (ostatne treba i tady na gc.cz je system privatnich zprav), ale ze jsme do urcite miry nuceni ho pouzivat (treba owneri EC a virtualek). Pritom je prakticky nepouzitelny. Treba ja mam v normalnim mailu aktualne pres 4000 archivovanych mailu o geocachingu. Jen tech co stoji za archivaci, neukladam treba notifikace a maily z watchlistu a podobne, jen pravdovou korespondenci. Predstava neceho takovyho v MC je naprosto nesmyslna, tam se to stejne drzet neda a mail to nikdy nahradit nemuze.

 

Fakt by uplne stacilo kdyby k mailum sly pridavat prilohy.


  • 3

#185 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 14:54

Fakt by uplne stacilo kdyby k mailum sly pridavat prilohy.

 

Jenže jak umožníš přílohy, tak jsou maily daleko větší, musíš řešit velikost příloh, povolené přílohy a jejich obsah. Navíc platí určitě i tady uchovávat záznamy o komunikaci a přílohy to jen komplikují.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#186 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 15:12

Osobně z MC taky úplně nadšený nejsem, ale začínám si na něj zvykat. Asi nejhorší na tom je ta aktuální (a těžko kdy zcela odstranitelná) duplicita, kdy musím řešit komunikaci mailem i v MC.

 

Každopádně tu stále nezazněla "vlastnost" kvůli které to asi celé vzniklo, tím je "utajení" emailové adresy komunikujících.

Poměrně nově jde na ty zprávy z MC odpovědět mailem. 


  • 0
:)

#187 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 16:49

Jsi blízko - přesnější bude, že to vzniklo kvůli komunikujícím, kteří ani ověřenou e-mailovou adresu nemají.

 

Aha! Takže za tím stojí posun pořádající firmy k menším nárokům na hráče ve jménu většího byznysu... Další důvod, abych si PM nepořizoval - pro mě osobně PM nepřináší za danou cenu nic, co bych touto částkou byl ochoten ocenit (srovnání mám, měl jsem PM na zkoušku). Samozřejmě si lidé kupují i zbytečnosti, mnohdy dražší - i já to dělám. Klidně bych PM takto pojal, ale nemám ho především z principu, že nechci podporovat obchodní politiku té firmy...


  • 2

#188 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 17:03

Poměrně nově jde na ty zprávy z MC odpovědět mailem. 

 

Ano, ale přílohy nefungují ani tak, jako v messagingu na webu. Neohlásí to žádnou chybu, ale příjemce je nevidí.

 

Kromě toho - opravdu těm, co to používají, stačí ke štěstí ty dva viditelné řádky pro zápis zprávy?


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#189 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2015 - 13:08

Uvědomil jsem si ještě jedno negativum, kde GS neplní to co by se od něj čekalo - waymarking. Jsme na čtvrtém místě na světě co se týká založených waymarků a jaká je podpora servery waymarking.com ? Nějaké rozumné PQ nebo dokonce API data neexistuje. Takže i tady ný GS velké rezervy kde by mohl ukázat že to s členy myslí vážně.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#190 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2015 - 11:55

Jsi blízko - přesnější bude, že to vzniklo kvůli komunikujícím, kteří ani ověřenou e-mailovou adresu nemají.

 

Tohle se časem ukáže těm, kdo nemají ověřenou emailovou adresu

 

Sign In

  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#191 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2015 - 12:31

Jelikož tu každý píše, co by GS mohl zlepšit, tak i já napíšu pár věcí, co mi chybí:

 

1) Mobilní verze. Podobně jako třeba má idnes.cz odlehčenou mobilní verzi m.idnes.cz nebo twitter.com má odlehčenou verzi mobile.twitter.com, by i Groundspeak mohl mít odlehčenou verzi pro mobilní zařízení. Kdysi zde fungovala wapová verze, ale ta byla příliš primitivní a navíc ji zrušili.

 

2) Informace o tom, kdy došlo k poslední změně listingu. Vyluštím mysterku či multinu, pak za měsíc, tři měsíce, rok, dva, pět,... se dostanu ke zbytku. Nastává problém - změnilo se něco (šifra, indicie, vzorec)? Pokud má člověk třeba GSAK nebo GeoGet a má k dispozici starší listing, dá se to porovnat (třeba i strojově). Pokud ne, je třeba dohledat ownerovy logy třeba několik let zpět, jestli tam nepíše o změně. A někdy ta změna ani nemusí být v lozích zmíněna. Ideální by byl nějaký revizní systém jako je na wikipedii, kde je možno vidět nejen kdy se něco změnilo i co. Ale to už bych chtěl asi moc.Myslím, že by to mohlo ulevit i jejich serverům, když by si lidi mohli stáhnout třeba jen kešky, kde se něco za poslední měsíc změnilo.

V současnosti je tam někde dole na stránce jakási informace o poslední změně, ale ta se aktualizuje kdykoli někdo keš zaloguje. Nehledě na to, že je ta informace špatně dostupná, protože když člověk najede na konec stránky, tak tam nezůstane, ale načítají se nové logy - a to tak dlouho, dokud se nenačte úplně vše, pak je teprve možno si tento údaj přečíst.

 

3) Už to bylo zmíněno, ale zmíním to taky - podpora pro jazykové verze listingu. Uživatel by si při zakládání kešky musel zvolit jazyk listingu a zároveň by pak mohl vyplnit listing v různých dalších jazycích, kde to uzná za vhodné.

 

4) Už zminěný Waymarking. Chápu, že se tomu moc nechtějí věnovat, ale oni nedělají v tomto směru naprosto nic. Ani ň.

 

5) Uživatelé GeoGetu a GSAKu by možná ocenili, kdyby GS exportoval do GPX všechny údaje o kešce. Co vím, tak stále neexportuje Related Web Page a adresu BackgroundImage. Jedno či druhé je občas nutné pro vyřešení.

 

6) Otevření API pro všechny nebo třeba jen pro všechny premiové uživatele, aby si každý kdo chce/potřebuje mohl napsat svůj vlastní skript. Ale napadají mě dobré důvody, pro by tohle asi neprošlo :-).


  • 1

#192 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2015 - 14:05

Kdyby chteli, tak by opravdu mohli otevrit API komukoliv. Byt by treba neautorizovane aplikace mely mnohem prisnejsi limity. Smysl by to melo.

Jenze ja si myslim, ze API je pro Grounspeak trochu nechtene dite, jehoz pritomnost tise trpi, a to je tak vsechno, co pro nej delaji. I vsechna ta vylepseni v poslednich dobach jsou ve skutecnosti pouhymi vedlejsimi efekty. Zadny systematicky rozvoj, zadne nove aplikace, v diskuzi o API se take odmlceli...
  • 0

#193 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2015 - 15:34

 

Tohle se časem ukáže těm, kdo nemají ověřenou emailovou adresu

 

Pouze při přístupu na web - Geocaching Intro aplikaci lze používat nezávisle na stavu ověřenosti e-mailové adresy.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#194 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2015 - 7:54

Aha! Takže za tím stojí posun pořádající firmy k menším nárokům na hráče ve jménu většího byznysu... Další důvod, abych si PM nepořizoval - pro mě osobně PM nepřináší za danou cenu nic, co bych touto částkou byl ochoten ocenit (srovnání mám, měl jsem PM na zkoušku). Samozřejmě si lidé kupují i zbytečnosti, mnohdy dražší - i já to dělám. Klidně bych PM takto pojal, ale nemám ho především z principu, že nechci podporovat obchodní politiku té firmy...

 

GS se o tomto rozhodl před pár lety, tehdy to byla zřejmě nějaká úvaha do budoucna (jistě ekonomického směru), ale dnes si i lidé v GS uvědomují, že toto rozhodnutí nebylo nejlepší. Např. Cindy, co je tu teď na návštěvě a v GS zastává poměrně vysokou funkci (Director of Community), se snaží toto rozhodnutí zvrátit. Tak jí držme palce, aby se to podařilo co nejdříve.


  • 4

#195 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2015 - 8:11

Např. Cindy, co je tu teď na návštěvě a v GS zastává poměrně vysokou funkci (Director of Community), se snaží toto rozhodnutí zvrátit. Tak jí držme palce, aby se to podařilo co nejdříve.

Tak odtud vítr vane. Tak my zase držíme palce při lobbování za naše představy :) .


  • 0

#196 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2015 - 12:52

Osobně z MC taky úplně nadšený nejsem, ale začínám si na něj zvykat. Asi nejhorší na tom je ta aktuální (a těžko kdy zcela odstranitelná) duplicita, kdy musím řešit komunikaci mailem i v MC.

 

Každopádně tu stále nezazněla "vlastnost" kvůli které to asi celé vzniklo, tím je "utajení" emailové adresy komunikujících.

 

Každopádně by se hodilo mít možnost blokovat zprávy od některých nicků. Mail tu možnost má.

 

Doplněno:

Aha, a to zprávové centrum taky :-)


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#197 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 19:39

Na placeném členství se mi líbí poznámky u každé kešky, ale jejich kapacita moc velká není. Pokuď si tam chci napsat stage od multiny či mysterky, když jich má víc jak 20, spolu s bonusovými čísly mám problém a ani nemluvím o hintech, které se tam nevejdou ani náhodou...

 

Zvětšit možný počet znaků by zas tak velký problém na jejich servry být neměl.


  • 1

#198 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2015 - 22:14

Jelikož tu každý píše, co by GS mohl zlepšit, tak i já napíšu pár věcí, co mi chybí:
 
1) Mobilní verze. Podobně jako třeba má idnes.cz odlehčenou mobilní verzi m.idnes.cz nebo twitter.com má odlehčenou verzi mobile.twitter.com, by i Groundspeak mohl mít odlehčenou verzi pro mobilní zařízení. Kdysi zde fungovala wapová verze, ale ta byla příliš primitivní a navíc ji zrušili.

to ti nestačí jak kvůli mobilním uživatelům osekali web ?

2) Informace o tom, kdy došlo k poslední změně listingu. Vyluštím mysterku či multinu, pak za měsíc, tři měsíce, rok, dva, pět,... se dostanu ke zbytku. Nastává problém - změnilo se něco (šifra, indicie, vzorec)? Pokud má člověk třeba GSAK nebo GeoGet a má k dispozici starší listing, dá se to porovnat (třeba i strojově). Pokud ne, je třeba dohledat ownerovy logy třeba několik let zpět, jestli tam nepíše o změně. A někdy ta změna ani nemusí být v lozích zmíněna. Ideální by byl nějaký revizní systém jako je na wikipedii, kde je možno vidět nejen kdy se něco změnilo i co. Ale to už bych chtěl asi moc.Myslím, že by to mohlo ulevit i jejich serverům, když by si lidi mohli stáhnout třeba jen kešky, kde se něco za poslední měsíc změnilo.

Ono v GeoGetu to jde ještě jinak a lépe. Geoget totiž při aktualizaci listingu porovná jeho kontrolní součet s tím co už v databázi má a výsledek do databáze poznačí. A pak si můžeme nechat zobrazit u keší s finálkou červené "F" a jakmile GeoGet zjistí že došlo ke změně listingu, tak je toto červené "F" modře přeškrtnuté. Obdobně dokonce u keší které nemají finální waypoint ale jen uživatelem doplněnou stage.
  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#199 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 16:31

To jsem ani nevěděl, že tohle GeoGet umí  :) . Já teda používám GSAK a ten to neumí, takže jsem nevěděl. Jednoho dne na tohle napíšu makro.


  • 0

#200 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 18:08

to ti nestačí jak kvůli mobilním uživatelům osekali web ?
 

 

Možná tomu špatně rozumím, ale není to spíš tak, že mobilní verze by měla být "light" verze plné stránky? Aspoň takhle to funguje všude jinde a potom asi o osekání webu nemůže být řeč.

 

Osobně bych pro mobilní verzi určitě taky hlasoval, protože prohlížet klasickou verzi na malém displeji je značně nekonfortní. I když chápu, že ono místní "hardcore jádro" s garminama tohle asi neocení... ;)


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama