Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#221 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 22:13

Sorry, už jsem tady o tom nechtěl psát, protože to fakt patří do jiného threadu, ale nedá mi to a musím reagovat. ;-)

Nenavrhuju nic víc, než to, že když v nějaké keši spolehlivě více než rok fyzicky není TB, který je tam zalogovaný, tak že po roce automaticky zmizí na neznámé místo. Nic víc, nic míň. S takovými běžnými věcmi, jako je příliš rychlé grabnutí nebo příliš pomalé vložení a podobně, to nemá nic společného. Řešilo by to jen tento dlouhodobý bordel a ne krátkodobé nesrovnalosti. Jde mi jen o čištění dlouhodobé "hniloby". Navíc, nebylo by to přece nic nevratného. Nějaký trouba má doma dva roky zapomenutý TB. Po roce už je TB automaticky na neznámém místě, protože i ve skutečnosti je přece na neznámém místě. Není v dotyčné keši. No, a když ho dotyčný truhlík doma třeba po dvou letech najde, prostě ho z "neznámého místa" vloží a zaloguje do nějaké kešky. Hotovo. Důležité je, že TB mezitím už nebude dělat virtuální bordel v kešce, kde už dávno není.

Ta různá pozdní vložení, uspěchaná grabnutí a podobné krátkodobé prkotiny nestojí za řeč. Většinou to zůstává jen mezi dvěma kačery a nevytváří to žádný viditelný bordel, který dlouhodobě znehodnocuje listingy keší.

Konec, zvonec, už sem o tom nebudu psát. Vraťme se k důvodům, proč být či nebýt PM!

Díky. ;-)


  • 0

#222 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 8:39

Sorry, už jsem tady o tom nechtěl psát, protože to fakt patří do jiného threadu, ale nedá mi to a musím reagovat. ;-)

Nenavrhuju nic víc, než to, že když v nějaké keši spolehlivě více než rok fyzicky není TB, který je tam zalogovaný, tak že po roce automaticky zmizí na neznámé místo. Nic víc, nic míň. S takovými běžnými věcmi, jako je příliš rychlé grabnutí nebo příliš pomalé vložení a podobně, to nemá nic společného. Řešilo by to jen tento dlouhodobý bordel a ne krátkodobé nesrovnalosti. Jde mi jen o čištění dlouhodobé "hniloby". Navíc, nebylo by to přece nic nevratného. Nějaký trouba má doma dva roky zapomenutý TB. Po roce už je TB automaticky na neznámém místě, protože i ve skutečnosti je přece na neznámém místě. Není v dotyčné keši. No, a když ho dotyčný truhlík doma třeba po dvou letech najde, prostě ho z "neznámého místa" vloží a zaloguje do nějaké kešky. Hotovo. Důležité je, že TB mezitím už nebude dělat virtuální bordel v kešce, kde už dávno není.

Ta různá pozdní vložení, uspěchaná grabnutí a podobné krátkodobé prkotiny nestojí za řeč. Většinou to zůstává jen mezi dvěma kačery a nevytváří to žádný viditelný bordel, který dlouhodobě znehodnocuje listingy keší.

Konec, zvonec, už sem o tom nebudu psát. Vraťme se k důvodům, proč být či nebýt PM!

Díky. ;-)

 

To by nebylo ve všech případech úplně dobré. Znám jednu mysterku (možná je takových i víc), kde je virtuálně vložen GC stále, a od samého začátku. Jeho listing a jisté údaje v něm jsou totiž součástí luštění. Proto také nebudu uvádět o kterou keš se jedná.


  • 3

Jsem to stále já.


#223 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 12:52

Napada me jeste jedna drobnost - kterou bych uvitala. Velmi rada bych stahovala kese treba jen z jednoho uzemne spravniho celku - treba okresu...

Bydlim nedaleko hranic a pri generovani balicku 1000kusu mam cca. 400 za hranicemi - coz me stve - kdyz se tam momentalne nechystam... Ve vnitrozemi to vyznam nema - ale me by to potesilo.

Resim to bezne tedy tak - ze nechavam vygenerovat okoli 1000kusu a pak misto - kam jedu na vylet - nekdy pri prestupu z vlaku na vlak zjistim - ze nejakou obec nemam v navigaci - protoze byla na granici balicku - tedy v mrtvem miste - tehdy jsem nastavana - ze tech bodu zase nahonim malo...


  • 0

#224 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:30

Tezko budeme ocekavat, ze GS bude mit vsechny nizsi uzemne spravni celky vsech statu sveta. Tohle bych resil stahovanim kesi se zadanym (geometrickym) stredem okresu a polomerem stahovani.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#225 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 13:33

...

Bydlim nedaleko hranic a pri generovani balicku 1000kusu mam cca. 400 za hranicemi - coz me stve - kdyz se tam momentalne nechystam... Ve vnitrozemi to vyznam nema - ale me by to potesilo.

Resim to bezne tedy tak - ze nechavam vygenerovat okoli 1000kusu a pak misto - kam jedu na vylet - nekdy pri prestupu z vlaku na vlak zjistim - ze nejakou obec nemam v navigaci - protoze byla na granici balicku - tedy v mrtvem miste - tehdy jsem nastavana - ze tech bodu zase nahonim malo...

?? V PQ jde nastavit i kombinace s územím (stát/kraj). BTW hranice...na hranici už je zeď?


  • 0

#226 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 15:01

?? V PQ jde nastavit i kombinace s územím (stát/kraj). BTW hranice...na hranici už je zeď?

No skoro jo. Ja jel nedavno po D8 do Nemecka a dalnici meli hned za carou kompletne zavrenou. Provoz svedenej na parkoviste, tim se projizdelo a tam kontrolovali auta. Pac jsem byl zrovna oholenej a nemel jsem rucnik na hlave tak jsem vyvaznul. Ale nektery auta si odstavili a sacovali je doopravdy. A to bylo jeste pred Parizi, ted to bude asi jeste ostrejsi.


  • 1

#227 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 15:07

Napada me jeste jedna drobnost - kterou bych uvitala. Velmi rada bych stahovala kese treba jen z jednoho uzemne spravniho celku - treba okresu...
Bydlim nedaleko hranic a pri generovani balicku 1000kusu mam cca. 400 za hranicemi - coz me stve - kdyz se tam momentalne nechystam... Ve vnitrozemi to vyznam nema - ale me by to potesilo.

Nechápu chod tvých myšlenek - jaký je rozdíl mezi vnitronemím a nevnitrozemím ? Význam to může mít u přímořských zemí, hledat keše na moři většinou smysl nemá.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#228 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 15:37

Nechápu chod tvých myšlenek - jaký je rozdíl mezi vnitronemím a nevnitrozemím ? Význam to může mít u přímořských zemí, hledat keše na moři většinou smysl nemá.

 

Zrovna u more je mi to jedno - protoze se mi stahne jen pulkruh - tzn. pevnina. Vnitrozemim jsem myslela oblast ve stredu statu - tedy daleko od hranic.

 


Tezko budeme ocekavat, ze GS bude mit vsechny nizsi uzemne spravni celky vsech statu sveta. Tohle bych resil stahovanim kesi se zadanym (geometrickym) stredem okresu a polomerem stahovani.

 

To je docela dobry napad. Stred okresu a mensi pocet kesi...

Prave mi jde ale stejne o ty nizsi uzemne spravne celky - kdysi jsem zpracovala udaje pro Sony - interni program AppSolute - kde se mapovala lokace uzivatelu. Tehdy jsem dostala zpotvorenou google mapu - sedivou - a vsechny staty a okresy tam jeden odbornik z Indie vkladal manualne. Byla to prace na dobry mesic- testovala jsem to po nem - hlavne najit vsechny ty staty - overit polohu a zadat okresy - kraje, ... vse to jelo pres smerovaci cisla.

Technicky to tedy mozne je - ale je to dost slozite.


Tento příspěvek byl upraven od ewwwe: 03 prosinec 2015 - 15:45

  • 0

#229 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 7:05

Zavřená hranice? Už před několika lety jsme u Pohoří na Šumavě (které je v Novohradkách) narazili u hranice na plot. Udělali si ho tam zřejmě lesníci, aby jim zvěř neutíkala do ciziny. A zřejmě rakouští lesníci.

A na spoustě hranic je ještě jiná bariéra. Jazyková. Ne každý umí dobře německy nebo maďarsky.


  • 0

#230 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 7:47

A teď ještě vymyslet jak nastavit notifikace pouze pro konkrétní stát. Německo fakt do notifikací nemusím...


  • 0

#231 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 7:48

To zno skoro jako by krakonos stavel plot, aby zviratka nebehala k Trautumberkovi :)
  • 1

#232 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 9:12

A teď ještě vymyslet jak nastavit notifikace pouze pro konkrétní stát. Německo fakt do notifikací nemusím...

 

Presne... vzdy se tesim - ze pobezim na FTFko a ono zase se publikuje v Nemecku...


  • 0

#233 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 9:27

Presne... vzdy se tesim - ze pobezim na FTFko a ono zase se publikuje v Nemecku...

Přesně tak, mam notifikace i u rodičů na Šumavě, dycky se těšim, že budu mít o dovolený kam si dojet na kole pro novou keš, a po otevření zjistim, že je to někde za Velkým Javorem :D. Ale za chvíli mi skončí PM a budu mít po starostech :D.


  • 0

#234 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:04

Presne... vzdy se tesim - ze pobezim na FTFko a ono zase se publikuje v Nemecku...

No a proč si neběžíš pro FTFko za čáru ? Stále nechápu rozdíl ! Já to mám trochu jiné - na hranici vzdušnou čarou 45km a projet přes 100km kvůli FTF se mi přece jen zdá trochu moc, a je jedno jestli by se jelo pod Mikulov nebo někam za Boskovice - kilometry jsou kilometry.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#235 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 10:09

Presne... vzdy se tesim - ze pobezim na FTFko a ono zase se publikuje v Nemecku...

FTF v Německu je stejné jako v Česku. Tak proč tam nevyrazit?


  • 2

#236 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 11:15

A teď ještě vymyslet jak nastavit notifikace pouze pro konkrétní stát. Německo fakt do notifikací nemusím...

Kdysi to tak fungovalo, že když jsem si nastavil okruh okolo HC, tak to ignorovalo PL a tak jsem musel založit ještě jeden okruh v PL (který zas ignoroval ČR). Teď mě chodí některé keše 2x.


  • 0

#237 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 11:33

FTF v Německu je stejné jako v Česku. Tak proč tam nevyrazit?

 

Ja bych vyrazila - ale nemam auto a vlakem se tam nedostanu. Na kole pres Kubovku a Strazny bych dobrovolne nejela.

Jinak jsem bezne bojovala o FTFka v Rakousku na sluzebce - ale bohuzel jsem vzdy byla treba osma...


  • 0

#238 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 12:06

No ono může být taky FTF za Vltavou, kde mezi Týnem a Podolskem není jediný most. To už bychom asi chtěli moc, aby se daly nastavit jen notifikace v dostupné oblasti.


  • 2

#239 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 12:32

Ja bych vyrazila - ale nemam auto a vlakem se tam nedostanu. Na kole pres Kubovku a Strazny bych dobrovolne nejela.

Jinak jsem bezne bojovala o FTFka v Rakousku na sluzebce - ale bohuzel jsem vzdy byla treba osma...

Já zase bydlím na okraji Prahy a z okna se dívám na Středočeský kraj. Kdybych měl notifikace na Prahu, dozvím se o keši dvacet kilometrů daleko a ta pod okny mi uteče. Nejlepší by bylo, kdybych si mohl na mapě namalovat čáru, co je před ní, to by mi chodilo, co je za ní, to by nechodilo. A tím by se vyřešila i ta Vltava bez mostu. :-)


  • 0

#240 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 13:05

Jako ze by pri kazde publikaci testovali milion polygonu, jestli to nahodou do nejakeho nespadne? K cemu tyhle utopicke napady jsou?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama