Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#241 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 13:27

FTF v Německu je stejné jako v Česku. Tak proč tam nevyrazit?

 

1) třeba proto že německy umím jen a pouze "gutééén tááág"? (nepočítám výrazy pochycené z České Sody jako "kurvenzénchen", "gróse šajze" či německých filmů jako "jaja, dast is gůůd gefikt") :)  U tradiček tenhle problém nějak překousnu, ale mysterky (kterých tam je daleko víc) jsou už jiná liga, tam kolikrát ani google translator nepomůže. A když by mně zastavil německej policajt, proč že o půlnoci lezu do toho kanálu, tak mu nevysvětlím lautr nic a nejspíš bych skončil v zadržovací vazbě.

 

2) nebo proto že nemám datový roaming, takže typická situace, kdy člověk vyrazí a teprve po cestě nebo příjezdu na výchozí řeší o co přesně jde je taktéž neprůchozí. Nemluvím  o nemožnosti dohledávat v terénu indicie na netu. 

 

3) nebo snad proto, že sachsenská reviewerka publikuje v neuvěřitelné časy, v kterých nikam rozhodně jet nemíním?

 

Prostě nevidím důvod, proč by nemohlo jít omezit notifikace na konkrétní stát. Omezení na polygony by sice bylo pěkné, ale prakticky nerealizovatelné. Ještě by bylo pěkné omezení na konkrétního RVW :D


  • 0

#242 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 13:27

Notifikace se přece zadávají na nějaký okruh kolem konkrétního bodu. To je tak velký problém si to nastavit tak, aby jeden nebo několik okruhů pokrýval zajímavou oblast ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#243 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 13:53

Notifikace se přece zadávají na nějaký okruh kolem konkrétního bodu. To je tak velký problém si to nastavit tak, aby jeden nebo několik okruhů pokrýval zajímavou oblast ?

 

Problém by to nebyl, ale hodně práce, abys skutečně pokryl vše co chceš a nevynechal nějakou oblast. To už je jednodušší varianta si nastavit v mailu filtry, aby německo zahazoval....


  • 0

#244 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 14:41

Jako ze by pri kazde publikaci testovali milion polygonu, jestli to nahodou do nejakeho nespadne? K cemu tyhle utopicke napady jsou?

 

Jestli testuji milion polygonů nebo milion kružnic, vyjde v podstatě nastejno.

A proč to dělat? Třeba proto, že si to přejí platící zákazníci?


  • 0

#245 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 15:06

Jestli testuji milion polygonů nebo milion kružnic, vyjde v podstatě nastejno.

A proč to dělat? Třeba proto, že si to přejí platící zákazníci?

 

Vřele doporučuju si rozdíl mezi testováním, zda bod spadá do polygonu nebo do kruhu vyzkoušet. To dá člověku víc, než milión řečí. Třeba pak zjistíš, že u "kružnice" testuješ jen vzdálenost...  :P


  • 4

#246 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 15:21

Tak tohle znám moc dobře. To je rozdíl hledání v bodovém nebo polygonovém poli. Zkuste si v katastru nemovitostí kliknutím najít číslo velké lesní parcely, když jste někde na kraji lesa. Najde to stavební parcelu blízké hájovny. Hledají podle vzdálenosti od definičního bodu parcely, který ale v lese může být kilometr daleko.

V tomto případě, požadavku na PQ (ne na notifikace, to by online nešlo) vidím řešení nechat si poslat PQ pro celý kraj, importovat ho do geogetu a vyfiltrovat podle polygonu, př. podle polygonu exportovat do GPS. Polygon se tam dá udělat vlastní. Dělal jsem to jen jednou, 10km od předpokládané cesty autem, aby toho v navigaci nebylo moc, ale pak jsem stejně jel jinudy a navíc na hledání jsem neměl čas.


  • 0

#247 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 15:40

Vřele doporučuju si rozdíl mezi testováním, zda bod spadá do polygonu nebo do kruhu vyzkoušet. To dá člověku víc, než milión řečí. Třeba pak zjistíš, že u "kružnice" testuješ jen vzdálenost...  :P

 

Něco o tom vím, studoval jsem to a živím se tím. Když se to udělá inteligentně, očekávám nárůst výpočetního výkonu max. v řádu desítek procent.


  • 0

#248 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 15:56

Desitky procent? Tomu se mi nechce verit. Prinejmensim bude zalezet na velikosti a slozitosti polygonu. Ale i kdyby to tak bylo, tak pri poctu PQ a poctu kesi v nich i procenta budou znamenat vyznamnou vykonovou a casovou zatez.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 prosinec 2015 - 15:57

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#249 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 17:55

Desitky procent? Tomu se mi nechce verit. Prinejmensim bude zalezet na velikosti a slozitosti polygonu. Ale i kdyby to tak bylo, tak pri poctu PQ a poctu kesi v nich i procenta budou znamenat vyznamnou vykonovou a casovou zatez.

Nojo, ale ten jeden polygon musíš aproximovat mnoha kružnicemi. Počet bude odpovídat složitosti toho polygonu a přesnosti, s jakou ho chceš vyplnit. Takže i tady bude složitost výpočtu vyšší, než pouhá jedna vzdálenost. A ještě ke všemu, protože se kružnice budou překrývat, to bude posílat více notifikací na jednu keš. No a když se keš trefí do místa, které jsi náhodou nepokryl, tak smůla....


  • 0

#250 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 19:45

Věnujte se prosím tématu pro který byl tento thread založen. ;) Mimochodem to o čem se bavíte by možná zasloužilo samostatný thread. Asi by to dost lidí zajímalo a zde to hledat nebudou.


  • 0

#251 jelen76

jelen76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 11:42

Máte někdo zkušenost s inzerátem od J.K.M Rocni Premium Membership Za 600? Mám zaplaceno před měsícem a komunikace žádná. Je na tom někdo podobně?


  • 0

#252 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 11:58

Stačí se kouknout sem http://www.geocachin...o-kačerovi-jkm/


  • 0

#253 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 11:59

Máte někdo zkušenost s inzerátem od J.K.M Rocni Premium Membership Za 600? Mám zaplaceno před měsícem a komunikace žádná. Je na tom někdo podobně?

Stačí si projít fórum a podívat se na toto vlákno:

http://www.geocachin...e-3#entry520316


  • 0

#254 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 12:01

Stačí se kouknout sem http://www.geocachin...o-kačerovi-jkm/

Byls rychlejší :-)

 

//tomy.22: ale jen o fous. ;)


  • 0

#255 jelen76

jelen76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2016 - 13:36

dík za upozornění, já to procházel důkladně ve čtvrtek a to tu nic nebylo....


  • 0

#256 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 15:30

Vidím dobře, že prodloužení ročního PM na GC.com už nejde bez automatického každoročního prodlužování? :o


  • 0

#257 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 21:27

Jsem PM, protože členství dostanu každoročně od ženy k Vánocům. Je to můj oblíbený dárek, protože mi hodně pomůže, užívám si ho každý den, vůbec doma nepřekáží a potěší i opakovaně! Znáte nějaký jiný podobný?


  • 9

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#258 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 11:12

Vidím dobře, že prodloužení ročního PM na GC.com už nejde bez automatického každoročního prodlužování? :o

Proc by neslo. Koupis a pak to obnovovani vypnes v nastaveni.


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#259 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2016 - 12:43

Vidím dobře, že prodloužení ročního PM na GC.com už nejde bez automatického každoročního prodlužování? :o

Jestli ho budou prodlužovat automaticky i bez toho, že bych zaplatil, tak mi to vůbec vadit nebude.

(ale ne více než 40 cm...)


  • 3

#260 reccal

reccal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2016 - 17:49

Zdravím, možná to tu už zaznělo, ale jakým stylem pípne PM nová keš? To přijde sms, nebo ji nahlásí cgeo? 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama