Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1412 odpovědí na toto téma

#1201 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2015 - 22:12

Ono take nutno rict jednu podstatnou vec. Kdyz je udavana zivotnost 1000 cyklu, tak to neznamena, ze je baterka celou dobu v pohode, a najednou chcipne. Ona degraduje postupne a pomalu. Ale po tech tisici cyklech bude priblizne o 25% horsi. A rychlost degradace neni linearni, bude se zhorsovat cim dal tim rychleji.

 

Proto ma smysl pouzivat baterky s vyssi zivotnosti, protoze zhorsene fungovani muze byt pozorovatelne uz pri mnohem mensim poctu cyklu, nez udava zivotnost.


  • 0

#1202 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2015 - 22:27

Reklamní okénko - v Lidlu mají od pondělka v akci opět akouše, temtokrát tu řadu, jež se mi nejvíc osvědčila. http://www.lidl.cz/c...Detail&id=40062

 

Jojo, Lidl-akumulatory jsou docela slusny, ale prijde mi, ze oproti GP vyrazne casteji odchazeji. Na druhou stranu mam Lidl nabijecku (takovou tu velkou na 6x AA / AAA / burt + 2x 9V + USB) a ta mi pripada docela dobra a spolehliva (rozhodne vyrazne lepsi, nez nabijecky, co clovek koupi se sadou 4 aku GP napr.).


  • 0

#1203 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2015 - 22:49

Je to tak, ty černostříbrné s červeným proužkem a nápisem jsou daleko slabší, nová řada, co je v akci nyní (2300 mAh) se mi osvědčila výrazně lépe.

Aha, ještě se tě zeptám, jestli už je v obchodech mají od pondělí nebo teprve budou od čtvrtka? Docela bych je vyzkoušela a porovnala, i když HaLuMa vygooglil dost varovné věci.


  • 0

#1204 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 0:11

Od pondělí 16.11. Dneska jsem koupil dvě sady.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1205 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 8:33

Jojo, Lidl-akumulatory jsou docela slusny, ale prijde mi, ze oproti GP vyrazne casteji odchazeji.

 

Krasny protimluv. :huh:

 

Kolik Troniku ti neprezilo dva roky pouzivani? Kolik ti jich neprezilo pet let? A kolik deset?


  • 0

#1206 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 9:38

Ony přežijí dva roky určitě, pak mají menší kapacitu, ale s tím se dá žít. Jenže po čase je začne odmítat moje chytrá nabíječka GP Travel, bliká a nenabíjí a není cesty, jak ji přimět, aby je nabila, zbývá jen dobíjení na hloupé nabíječce Varta…


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1207 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 9:47

Super, u mych nejstarsich Eneloopu jsem snizenou kapacitu zacal pozorovat po osmi letech pouzivani, a ani po skoro deseti letech je chytre nabijecky neodmitaji. Vypada to, ze vydrzi minimalne 4x dele, a pritom stoji jen 2.5x vice.
  :P


  • 0

#1208 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 10:30

Já už teda většinu starých bílých eneloopů vyřadil. Nabíjet jsou pořád dobře a kapacitu celkem taky drží, ale narostl jim vnitřní odpor a oregon se při větším odběru vypíná.

Nicméně třeba do čelovky jsou pořád v pohodě, té pokles napětí až tak nevadí.

Tronic jsem si nějaké nakoupil v minulé akci (ne tu zelenoproužkatou edici, ale jakousi jinou) a je to tak 50/50, některé mají velký vnitřní odpor už od začátku, jiné fungují dobře.  


  • 0

#1209 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2015 - 17:53

Tak jsem neodolal a v kladenském Lídlu nakoupil už jen mikrotužky (tužkové už asi měli vyprodaný) s deklarovanou kapacitou 950mAh.
Teď jsem je vybil proudem 300mA (což je docela hodně, při nižším proudu by mohly mít o trochu větší kapacitu, ale nechtěl jsem dlouho čekat) a měli tyto kapacity [mAh]:

712 700 689 723

V tuto chvíli jsem na nich spustil cyklus 3x nabít a zase vybít (nabíjecí proud 500mA, vybíjecí 300mA), takže až to za pár dní doběhne budu vědět jakou mají skutečnou kapacitu.

Jinak mě na nich zaujaly dva nápisy:
- vhodné pro rychlé nabíjení
- doba nabíjení/nabíjecí proud 7h/190mA
7 hodin nepovažuji za rychlé nabíjení
  • 0

#1210 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 7:50

1000 nebo 2000 cyklú je jedno. Baterie stejně vydrží max. pár let. To by se musely nabíjet denně. Navíc není nikde řečeno, jak mají ty cykly vypadat. Z jakého vybití, jak dlouho mezi tím vybité, atd. Navíc ještě skladovací teplota.

S ostatním souhlasím, chtělo by to, kdo má příslušnou nabíječku, aby tu kapacitu změřil.

 

Tak jsem to vyzkoušel a tady jsou výsledky.

 

Mám eneloop HR-3UTGB 2000 mAh. Kupoval jsem je v lednu 2012. Použitá nabíječka: IPC - 1L. Baterie používám do navigace a blesku.

 

A tady je výsledek testu

 

f.jpg


  • 0

#1211 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 8:15

To jsou bílé eneloopy, o těch víme dost. Chtělo by to změřit ty nové Troniky od Lidlu. Já je nekoupil a nemám ani nabíječku, která ukáže kapacitu. Jestli opravdu se 2300mAh dělá tak, že se na dvoutisícovky vytiskne větší hodnota. A pak totéž za tři roky. Ale to bude zase nová generace akumulátorů. Chápete, proč je absolutní údaj o kapacitě a počtu cyklů nesmyslná informace? To by opravdu musel někdo cyklicky nabíjet a vybíjet několikrát denně až do zničení a stejně by to neřeklo nic o dlouhodobém samovybíjení. To by se musel používat postup pro výrobu starožitností. http://xkcz.cz/?s=staro%C5%BEitnosti


  • 0

#1212 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 11:51

Chtěl jsem je koupit domů (do navigace mám černé Eneloop) ale Lidl na Řepích/Bílé hoře včera plný policajtů a zavřený. Třeba dnes to vyjde...
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#1213 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 18:10

Nechcete sloučit obě témata o bateriich? To samé se řeší paralelně v obou vláknech.
  • 2

#1214 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 20:26

Témata sloučeny. Některé příspěvky upraveny, aby to dávalo smys. Pokud na něco narazíte dejte vědět.


  • 0

#1215 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 21:12

Tak jsem neodolal a v kladenském Lídlu nakoupil už jen mikrotužky (tužkové už asi měli vyprodaný) s deklarovanou kapacitou 950mAh.
Teď jsem je vybil proudem 300mA (což je docela hodně, při nižším proudu by mohly mít o trochu větší kapacitu, ale nechtěl jsem dlouho čekat) a měli tyto kapacity [mAh]:

712 700 689 723

V tuto chvíli jsem na nich spustil cyklus 3x nabít a zase vybít (nabíjecí proud 500mA, vybíjecí 300mA), takže až to za pár dní doběhne budu vědět jakou mají skutečnou kapacitu.

Jinak mě na nich zaujaly dva nápisy:
- vhodné pro rychlé nabíjení
- doba nabíjení/nabíjecí proud 7h/190mA
7 hodin nepovažuji za rychlé nabíjení

Takže tři cykly proběhly a výsledné kapacity jsou následující:

884 865 866 901

K udávané kapacitě 950mAh se tedy moc nepřiblížily, za normálních okolností bych je šel vrátit. Ale v tomto případě jsem ještě zvědavý, jakou kapacitu budou mít po měsíci ležení v šuplíku. Měření proběhlo na nabíječce MAHA MH-C9000.
  • 1

#1216 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 21:39

Ono i na Eneloopech 2000 je napsáno asi 1900. Tahle kapacita se mi zdá dobrá, záleží taky na režimu nabíjení a vybíjení.

A 7 hodin, to bych bral jako standardní režim. Akumulátory NiCd se nabíjely většinou desetinou kapacity po dobu cca 12 hodin. Tak malý proud není kritický, ani když se mírně přebíjejí. Rychlonabíjení už se musí víc hlídat.

Ale zaujalo mě rychlonabíjení akumulátorů pro elektromobily. Když píšou něco o 5 - 10 minutách, tak by tu chvíli potřebovali výkon menší elektrárny a při 95% účinnosti by ta baterka a nabíječka topila jak plně naložený kotel.


  • 0

#1217 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 21:47

Ano, je tam napsáno 1900 mAh. Značí to minimální kapacitu u nových baterií.


  • 0

#1218 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2015 - 22:49

Takže tři cykly proběhly a výsledné kapacity jsou následující:
 

 

Muzes se prosim podivat, jeslti na tech baterkach neni nahodou uvedeny vyrobni kod? Treba u Eneloopu je dost nenapadne embosovany na boku pobliz konce polepu.


  • 0

#1219 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2015 - 18:31

Tak žádný výrobní kód jsem na nich nenašel, pouze jsem tam našel informaci velmi titěrným písmem, že se má respektovat uvedená doba a nabíjecí proud
  • 0

#1220 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2015 - 20:04

Tak jsem pro zajímavost jedno balení těch AA Tronicu koupil a tady jsou výsledné kapacity (IPC1L)

Přiložené miniatury

  • 20151120_195843.jpg

  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama