Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1412 odpovědí na toto téma

#1401 Kamill

Kamill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 22:45

tak dnes ráno doběhly testy AAA Troniců červených 1000mAh. Výsledky jsou až neuvěřitelné.

 

1. refresh:

1. 1058mAh

2. 1055mAh

3. 1072mAh

4. 1037mAh

 

2. refresh:

1. 1049mAh

2. 1048mAh

3. 1069mah

3. 1030mAh

 

A pozor! nejdůležitější část! Měření proudu měřákem:

Všechny 13 - 13,5A

To jsou stejné výsledky, jako u 3. generace AA eneloop po 20 cyklech! Tolik nedá ani Panasonic AAA 800mAh, ani fungl nová GP AA 2500mAh (ta dá pouze 5,5A)

Tohle jsou asi nejlepší AAA baterky, protože mají přes 1000mAh a zároveň dají 13,5A = mají hodně malý vnitřní odpor

Takže nejlepší kauf, nejen nejlepší AAAčka, ale i nejlepší poměr cena/výkon! 100kč/13,5A+1000mAh (alespoň se tak jako nové jeví, uvidíme po používání) Jsou min. na stejné, a asi i vyšší úrovni než GP Recyko+ AAA! 

Ještě dám vědět, jak jsou na tom se samovybíjením. nechám je ležet měsíc, pak třeba půl roku.


  • 2

#1402 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2017 - 23:08

Červený? Jaký červený? Červený AAA byli přece RTU 850mAh. Oprav si to, pls.1910564.jpg

A samovybíjení se obvykle na funglovkách neprojeví. Teprv po několika cyklech v reálným provozu by to mohlo být zajímavý. V reálným provozu se totiž stává, že se vybitý akumulátory zapomenou dát tejden do nabíječky a právě tohle ležení v úplně vybitým stavu je spouštěč degradace.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#1403 Kamill

Kamill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2017 - 20:15

Promiň, já to beru podle toho co se prodává teď, těm černostříbrným se zeleným pruhem řikám zelený, a těm černostříbrným s červeným pruhem řikám červený.

 

batterie-tronic-eco-lidl.jpg

 

 

 

59032c_akumulatorki-firmy-tronic-profess


Tento příspěvek byl upraven od Kamill: 30 červenec 2017 - 20:17

  • 0

#1404 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2017 - 21:07

Ahoj, dostal jsem nabíječku která umí měřit vnitřní odpor baterie. Je nějaké info v jakých rozsazích se mají hodnoty pohybovat Li ion jsem vložil do šachty má 125 mOhm, NiMh má 45mOhm

Zdá se mi to nízké a to je dobře, čím nižší tím lepší jsem vyčetl. Ale kolik je mez kdy je ještě baterie ok ?


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#1405 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2017 - 21:36

Já mám IPC-3, která to umí také a v manuálu jsem se dočetl, že vnitřní odpor článku by měl být do 500 mOhm. To zatím u Eneloopů (i starých) nebyl problém. Obvykle naměřím mezi 70 a 150.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 29 prosinec 2017 - 9:04

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1406 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2017 - 22:24

Ten vnitřní odpor se projeví hlavně tam, kde je impulsní odběr. Foťák, BLESK, vrtačka. U navigace, která bere +- pořád stejně, to takový problém není. U foťáku - zapneš ho a rozjíždí se motory, které vysouvají objektiv, ostří, nabíjí se blesk - a napětí houpne na vnitřním odporu, automatika to vyhodnotí jako vybité a vypne foťák. Přitom v baterkách je proudu ještě dost. Chytrá automatika je někdy horší, než třídní nepřítel. Staré baterky na svícení, se žárovkami, svítily sice na polovybité baterky mizerně, ale svítily. Taky je dokázaly vybít do mrtě, což akumulátorům  nesvědčí. Ale tam se používaly většinou nenabíjecí, kde to nevadí, stejně vybité = zničené.


  • 1

#1407 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2017 - 7:32

Tobe přijdou u Garmin GPS odběrové razy až 400% jako rovnoměrný odběr? Já bych naopak řekl, že ty GPS jsou na vnitřní odpor překvapivě haklive.

Vím třeba o baterkach, které dodnes v něčem slouží, ale nedokázaly utáhnout starého eTrexe při zapnutí. Začal nabíhat, ale jak chtěl při zapínání pipnout, lehl.

Ostatne, je to ten důvod, proč tam prakticky nejdou použít obyčejné zinkouhlikove baterky. Na většinu z nich tu gps ani nezapnes.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 29 prosinec 2017 - 10:02

  • 0

#1408 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2017 - 8:07

jo, a podle katalogovych informaci by mel mit napriklad novy Eneloop 3. generace (nejnovejsi jsou uz 5. generace, ale tam to nevim) cca 25mΩ.


  • 0

#1409 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2020 - 21:04

Když je tu řeč o Enelopech, tak zde http://www.geocachin...-66#entry520971 je odkaz na Fujitsu akumulátory, které mají být ze stejné továrny jako původní Enelopy a já jsem teď zjistil, že už nějak nejsou k sehnání - heuréka je už nezná a našel jsem náhodou jeden e-shop, kde ještě poslední zásoby měli, tak se chci zeptat, jestli není nějaká nová verze s jiným označením, která by je nahrazovala.
  • 0

#1410 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 5:52

Řešil jsem to samé 2 týdny zpet a par kousku jsem objednaval tady: https://baterierychl...rch&s=HR-3UTCEX

Ten shop musím pochválit, baterky přišly v poškozené krabičce - zásilka nepřežila i přes kvalitní zabaleni citlivý přístup ceske posty. Z shopu mi obratem poslali krabičku na AA zdarma. Doporucuju.


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#1411 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 10:37

Testy:

https://eneloop101.c...oop-vs-alkaline


  • 0

#1412 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 10:48

To ale porovnava akumulator s normalni alkalickou baterkou. Ze normalni alkalicka batrka neni vhodna na vetsi proudy je zcela obecna vlastnost. Tady se ale bavi o akumulatorech Fujitsu, coz jsou opravdu prevlecene Eneloopy za mensi penize.


  • 0

#1413 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2020 - 12:03

Máš pravdu, já odskočil na jinou substránku

 

Eneloopy: https://eneloop101.c...omplete-lineup/

Jak nabíjet: https://eneloop101.com/charge/

Víc na tom webu si najdete už sami
 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama