Přejít na obsah

Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1388 odpovědí na toto téma

#1381 Keres

Keres

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2017 - 0:49

Ahoj,

Máte někdo zkušenosti s těmito bateriemi? Podle uváděných parametrů nevypadají vůbec špatně, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost.

http://www.ledshop.c...-mah~z2600.html

zkušenost nemám, ale nedávno jsem koukal na tyto a mají podobné parametry a známější značku

• 0

#1382 HaLuMa

HaLuMa

Autor Geogetu

• Members
  • PipPipPip
  • 11 918 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2017 - 8:39

A fakt není lepší si za ještě nižší cenu (!) koupit černé Fujitsu?

(Z japonske fabriky, kde se ještě nedávno vyraběly pravé černé Eneloopy, než to Panasonic přesunul do Číny...)

Do žravých GPS bych ale osobně doporučil spíše ty bílé.

• 0

#1383 tomy.22

tomy.22

Advanced Member

• Moderators
  • 1 825 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2017 - 9:28

Eneloopy používám a samozřejmě je to prověřená kvalita, tady není o čem pochybovat. Prostě chci jen vyzkoušet něco jiného a porovnat to. Jen jsem chtěl vědět jestli někdo tyhle baterie používá. Přece jenom by dotyčný mohl mít jiné zkušenosti než ty, co jsou na uvedené stránce. Zkoušel jsem i ty troniky nebo jak se jmenují z Lídlu. A poté co mi při nabíjení v IPC-1L dvě baterie ze čtyř vytekly, tak ty už nikdy.

Keres díky za upozornění na ty SONY baterie asi také vyzkouším.

• 0

#1384 Leroj

Leroj

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2017 - 12:43

no já je mám, ale starší verzi - jsou celé černé, bez toho proužku nahoře a mají 2100 mAh. mám je už několik let a zbyly mi tady dvě, ostatní jsem ztratil, nebo přesunul do některého z ovladačů. zdají se být kvalitní, jenže já baterie nijak nezkoumám ani netestuji, myslím, že to při dnešních cenách nemá smysl a stačí je po pár letech obměnit - většinou je stejně poztrácím dřív, než odejdou

jinak tady mám ještě Eneloopy - staré i od Panasonicu, GP Recyko, Fujitsu a kvalitní se mi zdají všechny, takže ti nijak neporadím :)

nyní jsem vzal pro zajímavost Energizery http://www.energizer...-2300mah-aa-4ks, ale ty jsem ještě ani nevyzkoušel...

• 1

#1385 Kamill

Kamill

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:03

Leroj energizery mám 4, sérii 2650mah z Japonska. Asi před měsícem po půl roce používání kapacita změřena - nabijeckou OPUS BT-C3100 viz. http://m.ebay.com/it...43c98%7Ciid%3A2

(Je o hodně lepší než ipc-1 nebo ipc-1l.) Kapacita u baterii: 2680, 2628, 2599, 2647. Ty baterky jsou úplně super, vydrzej hodně ale taky staly asi něco kolem 450kc. Fotek s bleskem udělají asi tak jako eneloop pro nebo o něco málo více. jsem s nima naprosto spokojen.

• 0

#1386 tomy.22

tomy.22

Advanced Member

• Moderators
  • 1 825 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:10

Kamille v čem je tebou uvedená nabíječka lepší oproti ipc-1l? Je v těchto nabíječkách nějaký zásadní rozdíl?

• 0

#1387 Hamaci

Hamaci

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 014 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 14:52

Kamille v čem je tebou uvedená nabíječka lepší oproti ipc-1l? Je v těchto nabíječkách nějaký zásadní rozdíl?

Velmi zásadní - Li-ion.

• 0

#1388 tomy.22

tomy.22

Advanced Member

• Moderators
  • 1 825 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 17:46

Hamaci díky za vysvětlení.  Tuhle výhodu oželím. Li-ion mám jen 18650 a na ty mám Efest LUC V4.

• 0

#1389 Kamill

Kamill

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2017 - 23:49

Přesně jak píše Hamaci. Toto je v podstatě 1 z 2 hlavních. 2. Hlavní je že umí měřit vnitřní odpor baterie funkcí quick test. Další ''vedlejsi'' je možnost nabíjecího proudu až 2A (já osobně nevyužívám) a možnost vybíjecího proudu až 1A. Dále také vetracek. U ipc-1l se mi stávalo při nabíjení 500ma že se nabíječka ''resetovala'' - přehřátí procesoru. Vetracek chladí jak procesor tak baterie. A v podstatě nedůležitým rozdílem je podsvícený displej. Já jsem kupoval za 850kč což je za tyto výhody hodně dobrá cena. Hlavně možnost liion (protože jich mám hodně)

• 0

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama