Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1412 odpovědí na toto téma

#1361 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 9:12

Že vás ty pokusy s bateriemi od tohoto výrobce, který nedokáže udržet kvalitativni parametry a každá várka (někdy odlišně barevně označená, někdy ale ne) je jinak vadná, ještě baví.
Za ty peníze za rádoby levnější accu jste už mohli mit 100% spolehlivé eneloopy, všechny stejně kvalitní.

Škudlíte 20 Kč - nakonec ale dáte vlastně 200 Kč navíc.

"Nechci slevu zadarmo."
  • 6

#1362 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 10:17

S Dejwy naprostý souhlas. Udivuje mne, kolik se vždy najde jedinců, co podobnou loterii hrají.

Mám tři roky několik sad GP 2700mAh. V současné době se drží někde na hranici 2400, což je po těch letech parádní výsledek. Mám i několik bílých enelopů 1900mAh a ty jsou jak nové. K tomu před pár měsíci přišly i černé enelopy jako záloha na delší cesty....

Je fakt, že se o ně starám ( pozor na teplotu skladování, čas od času udělám jejich refreš v nabíječce po jednotlivých kusech atd....). Ale za ty tři roky jsem nevyhodil ani JEDEN kus. Což při pohledu na pokusy s odpadem z Lidlu se mi jejich cena bohatě vrátila. Nikdo z pokusných králíku si asi nespočítám, že za rok mu většina (značná část) odejde do věčných lovišť a bude nutná náhrada, tak i čas, který pokusy ztratí.

PS: Byl jsem teď 2,5 týdne na dovolené (nepočítal jsem vůbec s možností nabití baterek) a abych se tam stresoval, jestli mi odejde baterie teď nebo až za chvíli, to nemám zapotřebí


  • 0

#1363 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 10:49

Není to černobílé, já už vyhodil nejmíň 10 eneloopů a další přeřadil do méně náročných zařízení protože v navigaci nestíhaly. Pravda je že je extra nešetřím, cyklů si prodělaly opravdu hodně. 

Rozdíl je ten že jako nové fungovaly všechny na 100%, tronic jsou loterie s neuspokojivou pravděpodobností výhry.


  • 0

#1364 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 11:00

Máme bílý eneloopy a vydrží v navigaci dost dlouho. Přesto je strkám spíše do foťáku a do navigace používám radši Tronic nebo GP. Můj osobní dojem u eneloopů je ten, že nabitou kapacitu pomaleji uvolňují a proto mám i méně podsvícený displej. Při mém zraku si za celý den radši jednou baterie vyměním, než abych se prsil jak mi baterky dlouho vydržej a přitom prd viděl.S eneloopama ve foťáku mohu dělat fotky o něco pomaleji než s GP, ale tam to tolik nevadí.


  • 0

#1365 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 11:57

...nabitou kapacitu pomaleji uvolňují a proto mám i méně podsvícený displej...

 

Čarokrásná formulace...  B)


  • 2

#1366 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 12:00

Eneloopy jsou naopak tvrdsi nez bezne NiMH clanky, takze jsou schopny dodat naopak vetsi proud.


  • 5

#1367 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 12:25

Pravdou je že eneloopy máme sanyo a teď už se dělají od Panasonic. Zjistím přímo ma baterii její stáří? Nevím z čeho bych to vyčet.


  • 0

#1368 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 12:49

Prvni, na co se podivej, jestli je Eneloop kolem plusove elektrody bily. Existuji totiz padelky, ktere tam bile nejsou. ;)

 

Pak se podivej, jestli to vyrobilo Sanyo, nebo Panasonic, a jeslti je na ni nakresleny symbol korunky. Korunka se objevila na etikete v druhe generaci. Ve treti je kurunka navic jeste podtrzena. Korunka z obalu zase zmizela az kdyz to zacal vyrabet Panasonic, coz je posledni generace.

 

Datum vyroby na obalu je. Na etikete je z boku vytlaceny napis. Je spatne videt, musis si baterku peclive prohlednout pri poradnem svetle, abys to uvidel. Zacina to ctyrmi cislicemi. Prvni dve jsou rok, druhe dve mesic.

viz. http://i695.photobuc...p-date-code.jpg


  • 1

#1369 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 12:57

Jinak znova upozornuji na nove clanky od Fujitsu. Kdybyste meli pocit, ze maji stejne parametry jako Eneloop, tak je to proto, ze to je Eneloop! Panasonic jim totiz prodal Japonskou fabriku, kde byly Eneloopy vynalezeny, a dlouha leta se tam vyrabely!

 

Osobne to ma u mne do budoucna vetsi duveru, nez Panasonic Eneloop vyrabeny nekde v Cine...

 

P.S. Ja zatim u nas potkal jen Eneloop z Japonska, ale asi to nebude trvat vecne...


  • 0

#1370 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 13:22

Tak jse to prohlíd a kolem + je to bílé.Korunku jsem neobjevil. Čísla: 09-12MB. Vedle v prodejně maj bílý AA za 99 a černý za 129, nebo139Kč. Pani mluvila něco o Fujitsu. Do gps (což je téma tohoto vlákna) budou asi lepší ty černý.


  • 0

#1371 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2016 - 13:27

Bile - mensi kapacita, ale vetsi zivotnost a lepsi provoz v extremnich podminkach, treba za mrazu.

Cerne - vetsi kapacita, mensi zivotnost.

 

Osobne v GPS tocim ty bile. Pouziva se casto, a casto se musi dobijet. Je lepsi delsi zivotnost.

Cerne mam treba ve svitilne, kde se pouziva zridkakdy, ale ocenim co nejvetsi vydrz.

 

O Fujitsu jsem tu zrovna pred chvili psal, a doporucuji je. Jsou dobre, vlastnostmi je to totez, a jsou levnejsi. (Take jsou cerne a bile...)


  • 2

#1372 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2016 - 22:20

Mám už několik let jen bílé eneloop. Garmin O450 vydrží cca 12 hodin. Nabíjím chytrou nabíječkou a nemohu si pomoci, ale lepší řešení není. Černé eneloop jsou pro modeláře. 


  • 1

#1373 Kamill

Kamill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2016 - 12:30

Tak od čtvrtka 3.11. mají v lidlu zase nabíjecí baterie Tronic. Tentokrát ty zelené eco AA 2300mah a AAA 950mah. Maj i 9v, C a D. Těchto mám 8 AA, 8 AAA a 4x 9v. jsou dobrý, mám je asi rok a furt drží. U AA kolem 2250mah a AAA 850mah. http://www.lidl.cz/c...idka.htm?id=964

Tento příspěvek byl upraven od Kamill: 28 říjen 2016 - 12:32

  • 0

#1374 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2016 - 13:10

Já běžně točím všude bílé eneloopy (když to tu tak čtu, asi časem přejdu na fujitsu) + na delší výpravy beru jako rezervu primární lithiové baterky (energizer).


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#1375 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2016 - 13:57

Tak před rokem jsem koupil v Lídlu duhové Tronic akumulátory, abych si je vyzkoušel viz http://www.geocachin...-63#entry516518
a ty nejhorší, které měli kapacitu 2077 a 2162 mAh jsem po nabití nechal rok ležet a teď jsem je zkusil vybít a dostal jsem z nich 925 a 970 mAh, což je něco málo přes 44% jejich naměřené kapacity - tedy není to slibovaných 75% ale o dost méně.
  • 0

#1376 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2016 - 18:31

Přesto je to dost, ono záleží taky na režimu vybíjení, pokud to není tentýž, jako dělá výrobce, jsou výsledky odlišné. Ale on běžný uživatel nemá šanci baterie odlišit. Nikdo jich nekupuje tolik, aby to mělo nějakou statistickou váhu. Někdy se povede kopit lepší, někdy horší, někdy je používám častěji, někdy méně, jednou je zima, pak horko, a to všechno má vliv na výdrž. A je to spotřebka. Měřil jste někdy někdo výdrž žárovky, jestli vydržela opravdu těch 1000 hodin a jestli na konci svítila stejně? A porovnávali jste různé výrobce? Ne, prostě když odešla, koupila se nová.


  • 0

#1377 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2016 - 19:43

Diky novy praci jsem ziskala zajiamvou zkusenost s baterkama - k diagnostice pouzivame do pristroju, ktery davame pacientum na celou noc (pricemz v praxi to je nejmin 18h z provoznich duvodu), cerny eneloopky. Dlouhou dobu se hledaly a zkousely vsemozny baterky, ale jediny eneloopky dokazaly vydrzet takovou zatez celou noc a jeste po navraceni pristroje mit trochu stavy. Nestalo se nam, ze by se vybily behem noci - coz u jinejch baterek problem byl. A velikej, jelikoz zaznam byl pak k nicemu.

Kdyz jsem s tim pristrojem pracovala prvne, tak jsem valila bulvy, ze se vubec zmohli na to koupit tyhle baterky, technik na me koukal jak z jara, ze vim, o co vubec jde :D Ale kdyz potrebujete vykon co dlouho vydrzi, tak je to asi jedina varianta (fujitsu si budu muset zapamatovat, az nebudem moct sehnat eneloopky).

 

Za me maj proste eneloopky vsechny palce nahoru :)


  • 1

#1378 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2016 - 0:00

Nevěřila jsem, že je to možné, ale minulou sobotu jsem vytáhla na noční keš ze schránky v autě UV baterku, kde byly někdy od loňského září nebo října tři nové AAA Troniky a UV fungovalo! Původně jsem počítala, že půjdu do nejbližšího obchodu kupovat jednorázové baterie, protože nabíječku jsem sebou na víkend nevezla.
Sice baterie byly ve schránce uprostřed auta, ne před spolujezdcem, ale mezi sedadly, ale i tak - zažily tam za rok pěkné výkyvy teplot a přežily. Možná jim maličko pomohl "bordýlek" okolo v podobě rezervních ponožek, rukavic atd., ale stejně mě hodně překvapily.
  • 0

#1379 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 16:49

Ahoj,

 

Máte někdo zkušenosti s těmito bateriemi? Podle uváděných parametrů nevypadají vůbec špatně, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost.

http://www.ledshop.c...-mah~z2600.html


  • 0

#1380 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 22:38

Ona technologie nízkovybíjecích baterek je asi už známá a používá ji víc výrobců. Tohle asi bude ekvivalent těch černých eneloopů. Ale technologie je jedna věc a dodržení technologie je druhá věc. Takže být dobré mohou a nemusí. Asi je lepší držet se výrobce o kterém vím, že má parametry standardní. Navíc když jde o stejnou nebo lepší cenu. Ale když je někdo vyzkouší a budou dobré, a navíc budou dobré i za dva roky, proč ne?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama