Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak dát kešky do navi? - záhadně přestalo jít


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 zdegeokys

zdegeokys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 12:51

Nojo, jde to. Jen jsem ve Firefox přenastavil stahování na U každého souboru se zeptat, kam ho uložit. A kešky tlačítkem GPX sázím rovnou do příslušného adresáře v Garminu. Všem díky za inspirativní reakce.


  • 1

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2018 - 19:30

Tak k mému velkému překvapení jsou ty GPX generované z listingu opravdu i pro BM kompletní. Za ta léta mě nenapadlo, to zkusit. PM si zase zaplatím, ale teď v létě jsem hledal tak málo, že by se mi to nevyplatilo. Snad teď na podzim někam popojedu. Ale tohle se hodí i tak, třeba na jednu dvě tradičky, když vím, že někde budu přestupovat a mít tam půl hodiny času. Podívám se a jednu dvě tradičky si stáhnu, vím, že víc nestihnu. Nemá cenu ani pro PM dělat si PQ nebo přes API stahovat celé město.


  • 0

#23 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2018 - 17:23

Ahoj takže pokud jsem to dobře pochopil, pokud mám Garmin eTrex Vista HCx tak mám peška.


  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2018 - 18:24

Ahoj takže pokud jsem to dobře pochopil, pokud mám Garmin eTrex Vista HCx tak mám peška

Tam to přímo nejde, musíš přes Mapsource/Basecamp


  • 0

#25 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 8:23

Ok děkuji.


  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#26 jahudka51

jahudka51

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationPrague, CZ

Publikováno 16 září 2018 - 12:03

Ahoj, 

mám podobný problém. Přes Chrome si GPX soubory s keškami stáhnu na plochu a pak je všechny zkopíruji do GPS (mám úplně novou eTrex touch 25). A ejhle - přestože v PC jsou vidět všechny nahrané kešky, pak když pustím GPS objeví se tam třeba pouze jedna.Teď jsem vrátila z léčení v Jáchymově a měla jsem stažených asi 30 kešek - úplně bez problému. Co  s tím? Poradí mi někdo? 

 

 

 


  • 0

#27 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2018 - 16:39

Ahoj, řek bych, že máš na GPSce nastavený omylem nějaký filtr a zobrazují se jen některé keše. Takže bych zkusil

1) v GPS zkontrolovat, jestli nemáš puštěné filtry - viz obrázek

 

2) Počkat, aby GPSka načetla satelity, aby GPSka zobrazovala aktuální polohu. Pozor, kešky ve větší vzdálenosti od aktuální polohy GPSka neobrazuje - jestli jsou ty keše v GPS z okolí jáchymova a GPSku máš teď doma a daleko od Jáchymova, ty keše Ti nezobrazí.

 

Jestli chceš začít komplet znovu, tak pročistit adresář garmin/gpx/ jak na SD kartě, tak v paměti přístroje a znovu tam GPX s keškami v okolí nahrát.

 

images.jpg


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 16 září 2018 - 16:52

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#28 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2018 - 18:44

Jo, tohle nám eTrex30 občas udělá taky. Přetáhnu přímo do přístroje (ne na SD kartu) např. 40 keší, ale Garmin zobrazí 1 (slovy:jednu). Po připojení k PC jich tam je 40, ale gpska jich 39 nevidí. Stane se to tak 3x do roka pokaždé, když si řeknu, že to dlouho bylo O.K., tak mě vyvede z omylu. Ještě jsem nepřišel na to co to způsobí.  Myslel jsem, že SD karta, ale ne. Satelity to taky nebude. Posledně u Lednice byly načteny v pohodě a keše nikde. Staré soubory.gpx taky mažu, takže zahlcená být nemůže. Teď jsem nahrál poslední FW, tak uvidíme. Nicméně tak nějak jsem si za tu dobu zvykl.....nahrát a zkontrolovat. Byl bych rád kdyby mě mohl tuhle zapeklitost někdo objasnit..... :).


  • 0

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2018 - 18:50

Jeste bylo dobre po smazani starych GPX a pred nahranim novych GPS restartovat bez pripojeni k PC, aby zjistila, ze nemam zadne kese.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2018 - 18:59

Taky vyzkoušeno.... a stejně tomu občas prostě hrábne.


  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2018 - 19:30

Jasne ... Garmin je Garmin.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2018 - 21:33

Pri nahravani kesiek do Garmina vyberiem z neho baterky. Po nahrati gpx sa presvedcim ci je gpx validny. Odpajam kabel az potom ked pouzijem odpojenie disku cez "Eject USB Mass Storage device", resp. tieto operacie urobi mozilive po klepnuti na prislusny button. Garmin sa vypne a mozem sa spolahnut, ze overene gpx data su tam naozaj nahrate, pretoze PC musi data "flushnut na USB disk". Pokial som to takto v minulosti nerobil, stavalo /neoverenie platnosti gpx  alebo odpojenie kabla od Garmina/ sa, ze kesky tam neboli...Vysvetloval som si to cacheovanim dat co PC samozrejme robi so vsetkymi periferiami ...


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 5:59

Pokud vím, tohle chování (nahrávání přes vyrovnávací paměť) se dá zakázat a už asi skoro všude pro výměnná média zakázané je. Přesto flashku raději odpojuju programově.

Garmina mám nastaveného tak, aby se připojoval vždy na stejná písmena, O a P, aby vždy fungoval přenos skriptem z Combine. Podívám se, jestli je tam zakázaná vyrovnávací paměť. Myslím, že je. Ale pokud dám programově Odpojit, displej zhasne a tohle odpojení se nepovede, pokud je disk používán (stačí otevřená složka). Takže předpokládám, že po odpojení je vše hotovo.

Párkrát se mi stalo, že keše v navigaci nebyly, nevím proč, prostě jsem to nahrál znovu. A po nahrátí navigaci vždy zapínám, hlavně proto, že první spuštění trvá dlouho. A pak si vždy zkusím tu nejnovější nahranou.

 

Mnohokrát jsem flashku ale vytáhl bez odpojení a nic se nestalo. Ovšem jednou jsem si nakopl souborový systém na kartě z foťáku, na televizi, kde chybnou manipulací s ovladačem jsem spustil nahrávání pořadu a díky vadné čtečce se to přerušovalo. Záchrana fotek se nakonec povedla, ale opakovat bych to nechtěl.


  • 0

#34 jahudka51

jahudka51

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationPrague, CZ

Publikováno 17 září 2018 - 10:44

No, to je všechno hezké, ale byla jsem se poradit v GPS centru a ani tam nevěděli co s tím. Inu, doma jsem vzala starý Garmin Oregon 550t a všechno nahrála znovu. A ejhle - všechny kešky jsou nahrané, jak mají být - i ty vzdálené na Sardinii (kam zítra odlétám), i ty Jáchymovské i pražské. Tak jsem z toho jelen. Takže zítra si na dovču beru pouze Oregon. Přestože jsem za novou GPS dala skoro 7 tisíc, nechávám ji doma. Až se vrátím, musím to řešit, ale ještě nevím jak. 


Jo, a všechny filtry mám v pořádku. 


Tento příspěvek byl upraven od jahudka51: 17 září 2018 - 10:47

  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 11:12

eTrex35 to ma podle mne stejne jako Oregon600, tedy ukazuje kesky jen v okoli sve posledni aktualni pozice. Zbytek tise ignoruje, dokud se k nim nepriblizis.

 

Takze pokud jsi v Praze, a nahrala jsi kesky ze Sardinie, tak se ti v seznamu kes v GOPSce opravdu neukazou, dokud nebudes na te Sardinii. tam se ti zase neukazou kesky v Praze.


  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 11:17

Pokud vím, tohle chování (nahrávání přes vyrovnávací paměť) se dá zakázat a už asi skoro všude pro výměnná média zakázané je. Přesto flashku raději odpojuju programově.

 

Vsechny aktualne podporovane systemy Windows maji na vsech vymennych discich vypnutou zapisovou kes. (Leda ze si ji tam uzivatel schvalne zapne.) Takze jakmile se dokonci operace zapisu, data jsou opravdu zapsana. Odpojovanim se u svych flashek a Garminu uz leta neobtezuji.


  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 12:33

Zajímavé, že na desítkách někdy píše, že je používáno a nelze odpojit. Přitom bezpečně vím, že nic otevřeného nemám, jedině že by systém dělal něco na pozadí. Vypnutou keš pro flešky jsem měl už v XP. Nevím, jak je to s velkými externími disky, tam by se keš někdy hodila, ale nesmělo by se to nikdy odpojit před dokončením zápisu.

Ale to jsme daleko od původního tématu. Neukončeným zápisem to být může a nemusí. Nakonec to se dá porovnat, stáhnout z Garminu zpátky do PC a porovnat s původním souborem, alespoň jestli souhlasí délka a konec.

Garmin nemá normální operační systém. Nelze předpokládat, jak se bude chovat při chybě. Klidně tak nelogicky, že z vadného GPX ukáže jen jednu. Nebo úplně jinak. Docela bych předpokládal, že GPX bude v pořádku a chyba bude někde mezi GPX a jeho převodem do vnitřního formátu navigace. To by se ale mělo vynuceným znovunačtením srovnat.


  • 0

#38 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 15:13

eTrex35 to ma podle mne stejne jako Oregon600, tedy ukazuje kesky jen v okoli sve posledni aktualni pozice. Zbytek tise ignoruje, dokud se k nim nepriblizis.

 

Takze pokud jsi v Praze, a nahrala jsi kesky ze Sardinie, tak se ti v seznamu kes v GOPSce opravdu neukazou, dokud nebudes na te Sardinii. tam se ti zase neukazou kesky v Praze.

Hm, tak koukám, že O700 to dělá také tak (ve Středních Čechách nevidím Moravu), zatímco stará O450 ukazuje vše (.gps soubor je totožný).

 

Pro kontrolu jsem do GPS souboru (v O700) nahrála i jednu kešuli z okolí (neodlovenou) a tu mi nabídně, ale tu Moravu ne. Na mapě je vidím, ale v nabídce - v seznamu keší nejsou :-(.

Těžko říct, co je lepší, zase pokud je jich tam hodně, nemotají se tam, ale když se v seznamu řadí podle vzdálenosti, tak jsou stejně někde dole. Byla bych ale radši, kdyby se mi zobrazovalo vše, ale nevím, jak to "navolit".

Kdybych to tu nečetla, asi by mě to vyděsilo, že je v GPS nemám, takže budu doufat, že až budu na místě, tak se mi v seznamu objeví :-).


  • 0

#39 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 15:13

Pokial som este nepouzival zakazdym validator gpx, tak sa mi stavalo, ze garmin naimportoval kese az do kritickeho miesta a tie dalsie kese uz nebolo vidiet. Az naslednou analyzou doma som zistil, ze to bolo trebars nejakym logom pri keske, ktory sa mi do PC dostal cez API alebo naopak cez www download. Ked som zabudoval validator, ktory vzdy po exporte skontroluje platnost gpx a pripadne upozorni na nekorektnost dat, tak som postupne "odchytil" vselijake moznosti vadnych dat /najcastejsie to su ascii byty s nulovou hodnotou a pod./. Teraz sa mi to uz stane len vynimocne, uz som taku hlasku o neplatnosti exportovaneho gpx nevidel hodne dlho...


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2018 - 15:45

Jasně, jsi nejlepší, protože máš rovnáky na vohejbáky! :lol:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama