Přejít na obsah


Fotka

Stolní geokalendář 2007


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
262 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 12:53

průběžné výsledky hlasování vidím, ale na stránku kde se dají vidět fotky a hlasovat se nemohu dostat, přesto si chci objednat 1 ks

Vpravo u řádku s adresou je zelené tlačítko Přejít. Klikej a klikej až to naběhne. Dělá mi to taky.
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 13:10

průběžné výsledky hlasování vidím, ale na stránku kde se dají vidět fotky a hlasovat se nemohu dostat, přesto si chci objednat 1 ks

Poslali jsme Ti mailem, ktery mas uvedeny v profilu, fotky i hlasovaci formular. Omlouvame se, ale asi jsme Ti to poslali dvakrat.
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 12:42

Myslim ze by bylo take dulezite urcit jake jsou pozadavky na format. Orientace portret nebo krajina a pomer digitalni 4:3 nebo klasicky foto 3:2?


Finální úprava fotek by se měla dělat jednotně. Poslal jsem snímky přímo z DF, bez jakýchkoliv korekcí a změny formátu a předpokládám, že při zakomponování do kalendáře se vyřeší jak ořez a změna poměru, tak gamma korekce, sytost, a pod. tak, aby celá série v kalendáři pak k sobě ladila a nestalo se, že jedna fotka podobného obsahu za podobných světelných podmínek byla křiklavá a světlá a druhá mdlá a tmavá...
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 12:49

Myslim ze by bylo take dulezite urcit jake jsou pozadavky na format. Orientace portret nebo krajina a pomer digitalni 4:3 nebo klasicky foto 3:2?

Velikost 1,5Mb jsem stanovil oreientačně (nemá smysl požadovat konkrétní DPI pro tisk) tak to také berte, protože si myslím, že to je nejrychleji zjistitelný údaj. Obecně zvažuji klasický poměr stran DiGi 4:3 na ležato. Pokud se jedná o konkrétní formát, zatím ho neznám - Pitr předběžně dojednával tisk, já si beru na starost finální úpravu fotek (!před konečným schválením vás všech!) Asi to bude vypadat tak jako ukázka kontaktované firmy zde: http://www.infopress.cz/reference.php - tzn. formát kalendáře 10,5x30cm z toho 1/2 připadne na fotku - tedy klasika 10x15!!!
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 15:03

Hlasovani uz je v plnem proudu. Prubezne vysledky muzete sledovat na http://www.kdyne.net...r/vysledky.html.

Jak moc průběžně tam budou ty výsledky?
ON-LINE to rozhodně není, takže přepočet probíhá ráno a večer?

  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 12:59

Vpravo u řádku s adresou je zelené tlačítko Přejít. Klikej a klikej až to naběhne. Dělá mi to taky.


Je daleko lepsi pouzit nejakeho FTP klienta nebo treba FTP klienta zabudovaneho primo v Total commanderu.
Pokud i presto je problem s pripojenim, zkuste aktivovat volbu "Pouzit pasivni rezim prenosu"
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 14:09

Poslali jsme Ti mailem, ktery mas uvedeny v profilu, fotky i hlasovaci formular. Omlouvame se, ale asi jsme Ti to poslali dvakrat.

Díky moc, už se mohu kochat fotkama. I podle rady Kantora mi to už funguje. Díky !!!
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 12:56

Finální úprava fotek by se měla dělat jednotně. Poslal jsem snímky přímo z DF, bez jakýchkoliv korekcí a změny formátu a předpokládám, že při zakomponování do kalendáře se vyřeší jak ořez a změna poměru, tak gamma korekce, sytost, a pod. tak, aby celá série v kalendáři pak k sobě ladila a nestalo se, že jedna fotka podobného obsahu za podobných světelných podmínek byla křiklavá a světlá a druhá mdlá a tmavá...

Doladeni treba barevnosti fotek to je mi jasne ze se bude delat az hromadne a stejne na vsechny vybrane fotky, ale info o orientaci je podle me zasadni. Prece pokud neco fotis, tak uz s jasnou kompozici na vyslednou fotku. Tedy pokud sem vlozis foto skupinky 10 lovcu vedle sebe ve formatu nalezato a do kalendare se budou moci vkladat jen fotky navysku, tak tu fotku proste neorezes aby ti tam ty postranni lidi nechybeli. Takhle podle me vypadne z vyberu hodne fotek.
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2007 - 15:13

Jak moc průběžně tam budou ty výsledky?
ON-LINE to rozhodně není, takže přepočet probíhá ráno a večer?

Vysledky budu aktualizovat prubezne vzdy az prijdu z prace (to je doufam k pochopeni), cili nekdy tak po 17hod tak nejak kazdou hodinu.
  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 13:17

Důležitá informace: Po dílčím zjištění berte na vědomí, že foto do kalendáře by mělo splňovat následují parametry:
1) velikost souboru - ne menší cca 1,5MB na titulku 3MB
2) poměr stran - digitální klasika 4:3 na ležato
3) posílejte raději víc, ať je větší výběr
 

  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 17:59

Nahrali jsme jednu fotku. Fotky, ktere mame jsou foceny 3M fotakem s rozlisenim 2048x1536, 180 dpi, ale skoro ani jedna fotka nema pres 1,5MB. Dokonce nektere maji i pod 1M (i ta co jsme uploadovali). Mozna by bylo dobre, kdyby nazev fotky zacinal cislem tydne, aby bylo hned videt, ktere tydny jsou jeste volne (format by pak vypadal ---.jpg). Jinak upload se nam podaril pres IE.
  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 18:06

Nahrali jsme jednu fotku. Fotky, ktere mame jsou foceny 3M fotakem s rozlisenim 2048x1536, 180 dpi, ale skoro ani jedna fotka nema pres 1,5MB. Dokonce nektere maji i pod 1M (i ta co jsme uploadovali). Mozna by bylo dobre, kdyby nazev fotky zacinal cislem tydne, aby bylo hned videt, ktere tydny jsou jeste volne (format by pak vypadal ---.jpg). Jinak upload se nam podaril pres IE.

Sorry, zapomnel jsem, ze prispevek odesilam v HTML. Takze format by pak vypadal:
<cislo_tydne>-<pocet_fotek>-<autor>-<nazev>.jpg
  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 18:11

Nahrali jsme jednu fotku. Fotky, ktere mame jsou foceny 3M fotakem s rozlisenim 2048x1536, 180 dpi, ale skoro ani jedna fotka nema pres 1,5MB. Dokonce nektere maji i pod 1M (i ta co jsme uploadovali). Mozna by bylo dobre, kdyby nazev fotky zacinal cislem tydne, aby bylo hned videt, ktere tydny jsou jeste volne (format by pak vypadal ---.jpg). Jinak upload se nam podaril pres IE.

So 6.1.-17:00 hodin. Zatím 15 fotografií (předběžně slíbeny 4 další). S podrobnějším nastavením - nevím proč to někomu nejde - klasický IE ukáže složku a soubory v ní obsažené, ale asi musíte mít ve svém PC nastaveno "ukaž soubory ve složce včetně názvu" či tak nějak. Nápad s číslem je vynikající, takže klidně číslo týdne na prvním místě. Já se s tím následně pochlapím. Výsledek všichni uvidíte po uzávěrce. Hlavně posílejte fotky a s tou velikostí si taky hlavu nelamte.
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 20:51

So 6.1.-17:00 hodin. Zatím 15 fotografií (předběžně slíbeny 4 další). S podrobnějším nastavením - nevím proč to někomu nejde - klasický IE ukáže složku a soubory v ní obsažené, ale asi musíte mít ve svém PC nastaveno "ukaž soubory ve složce včetně názvu" či tak nějak. Nápad s číslem je vynikající, takže klidně číslo týdne na prvním místě. Já se s tím následně pochlapím. Výsledek všichni uvidíte po uzávěrce. Hlavně posílejte fotky a s tou velikostí si taky hlavu nelamte.


Take bych neco poslala, ale fakt mi to nejde:-( Ani z IE ani z Maxthonu:-(
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 21:59

No já bych zase ocenil, kdybych mohl nahrád všechny fotky najednou zabalený třeba v .rar nebo .zip

  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 22:10

Take bych neco poslala, ale fakt mi to nejde:-( Ani z IE ani z Maxthonu:-(

Pripravili jsme maly navod, jak nahrat foto pro kalendar 2007 na ftp. Takhle jsme to delali mi a uspesne jsme foto uploadovali. Ucelem neni nikoho nastvat, ale pripadne nekomu pomoc. Navod najdete na adrese http://kdyne.net/zkubovec/gc/kalendar/.

  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 22:12

[quote]
Tak jsem si dovolil také přispět 4 kousky, doufám, že se fota nahrála v pořádku, chybí zpětná kontrola, nelze otevřít ani v IE, ani v Mozille Firefox
  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 22:15

Take bych neco poslala, ale fakt mi to nejde:-( Ani z IE ani z Maxthonu:-(

Tak zkus nejakeho FTP klienta. Treba v Total Comanderu.
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 22:23

Tak zkus nejakeho FTP klienta. Treba v Total Comanderu.

Pres FTP klienta v Total Commanderu se nam take nedari pripojit.
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2007 - 22:25

Pres FTP klienta v Total Commanderu se nam take nedari pripojit.


Provedla jsem nekolik dalsich pokusu ale bez vysledku:-( No neda se nic delat - pojmu to jko prevenci proti jesitne chuti prezentovati se se svymi vycvaky:-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama